Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2010. aug. 1. 07:58

Dmaria képzeld Félix már 2-szer akkora:))

Nagyon aranyos és rettentő kiváncsi, a fésülést nagyon nem szereti:/

Már vágtam a szeménél egy picit a szőrt meg a tapancsainál:)

Hát a fogacskáink csálék igy sajna nem kell majd a törzskönyv,pedig szerettem volna kiállitásra vinni,

de mindegy ,már nem adnám oda senkinek semmi pénzért,meg ajándékba se:)))

sokat játszanak Kittivel és nagyon kedves,bujós kisfiú.

2010. aug. 1. 07:53

Igazából régen jó kis csapat voltunk,csak most valahogy ziláltabb a fórum.

Egy havival igen is sokat kell foglalkozni, én legalábbis azt vettem észre és azt is meg mondom őszintén ha gyerekem lenne én nem mertem volna bevállalni egy havaneset...

Mellesleg ezek a kutyák nem kerti kutyák egyáltalán.

És ha már az elején nem szokja meg az egyedülétet később annál inkább nem fogja.

2010. aug. 1. 07:48

Sziasztok,

Én megértem Juditot és szerintem jól döntött.

Én 10-12 órát dolgozom mégis merek kutyát tartani, a kutyáim a nap igen nagy részét át alusszák és este kellnek életre, ha fenn vannak meg játszanak hiszen igen sok játékuk van és nem kinzom egyiket se,Ha ugy jön ki a párom rohan hozzájuk és leviszi őket ,de előfordul havonta 1-2 alkalommal ,hogy nem tudunk hazajönni hozzájuk és igy egyedül töltik a 10-12 órát.

Sajna lehet nem lesz gyerekem igy nálunk is a két kutyatölti be a gyermektelenség hiányát, és hidd el tudja helyetesíteni.

A nyirásra én már irtam csak úgy látszik el kerülte a figyelmedet:) Heni.

3549. Maruszja (válaszként erre: 3548. - Arany52)
2010. júl. 31. 22:34

Szia Barátnőm!

Örülök neki nagyon, hogy Ronnyka elkezdett enni. Nagyon ráfért egy kis hízás a drágára.

Elhiszem, hogy Nektek kettőtöknek nehéz kimozdulni együtt a lakásból. Még jó, hogy ott van a szomszédasszony. Mindig mondtam, hogy milyen jó lenne, ha közelebb laknék hozzád, én biztos szívesen vigyáznék a kutyusra.


Akkor nagyon jól megvannak a kutyusok, ha ellenkező neműek, de nálunk sajnos mindkettő fiú. A kicsi mindig azt a játékot akarja, amit Picúr kinézett. Ráadásul Lujzát (Picúr plüss kutyusát és szerelmét) is elveszi tőle.

3548. arany52
2010. júl. 31. 22:29

sziasztok!

Hát a kuytus és a cica között tényleg nagyon nagy a különbség. Nekünk 2x volt cicusunk és mindkettőt nagyon szerettük, de simán otthon lehetett hagyni őket, no nem 12 órára, hanem pár órára, de mivel én nehezen tudok közlekedni, ez nem is volt gond. Ronykát viszont kétpelenség még fél órára is egyedül hagyni, mert annyira nyűszít, hogy szóvá teszi a szomszéd. Amíg drága férjem élt, még szervezéssel ezt is megoldottuk, mert lányka maradt Ronyval, ha orvoshoz kellett mennem, és én a férjemmel mentem. Most viszont már nagy gond, mert már az is nehéz, hogy leányzó otthon legyen és engem kisérjen, akkor még valakit kell keríteni Ronykára vigyázzon, és az a valaki olyan legyen, akit a drágám ismer és szeret, különben úgyanúgy ugat, mint egyedül. Most egy szomszédasszonyt szoktam megkérni, aki nagy kutyabarát, régen neki is volt kutyusa és egyedül él, örül egy kis kutyázásnak, - de azért kellemetlen. Persze megoldjuk, mert imádjuk Ronykát és én a hosszú egyedüllétet ki se birnám nélküle.

Azért a két kutyus tartásának is megvan a maga előnye, mikor Babus sokat volt nálunk, jól eljátszott a két kutya, nem igényeltek annyi közös foglalkozást, és kettesben elvoltak a lakásban is. De kettőt levinni egyszerre , nem volt könnyű.

Ronykánál most az a nagy újság - el ne kiabáljam, - de megjött az étvágya. Szépen hizott is, egész stramm kiállása lett. Végre nem kell minden étkezésnél könyörögni, csak úgy fal magától. Remélem így is fog maradni.

Puszi Mindnyájatoknak: Arany

3547. Maruszja (válaszként erre: 3545. - Judit1960)
2010. júl. 31. 21:20
Hát csak érdeklődött, hát majd megbeszélik, stb., stb.
3546. daroki (válaszként erre: 3545. - Judit1960)
2010. júl. 31. 21:14
Nálam pl.a kutya szőrminősége fontos szempont.Az idősebb kutyámnak kiváló a szőrminése,míg a kicsinek katasztrófa.Tehát ha én most kutyát vennék magamnak,akkor mindenképpen az idősebb kutyám szőrminőségére hajtanék:)
3545. Judit1960 (válaszként erre: 3543. - Maruszja)
2010. júl. 31. 21:09
De miért? Mi lehet a kifogás? Hogy lehet neki ellenállni?
3544. daroki (válaszként erre: 3541. - Maruszja)
2010. júl. 31. 21:07
Biztos találtok neki gazdit,mert nagyon kis cukorfalat:)
3543. Maruszja (válaszként erre: 3542. - Judit1960)
2010. júl. 31. 21:07
Hát sietnénk, ma volt kettő érdeklődő. De szerintem azok is maradnak.
3542. Judit1960 (válaszként erre: 3541. - Maruszja)
2010. júl. 31. 21:00

Kedves vagy, köszönöm.

Siessetek eladni a kis kutyust, mert minél többet vártok, annál nehezebb lesz!

3541. Maruszja (válaszként erre: 3537. - Judit1960)
2010. júl. 31. 20:54

Szia! Nagyon sajnállak. Én nem vagyok vallásos, de Veled érzek.

Mi a lányunkat veszítettük el 3 éve. Borzasztó volt, amin keresztül mentünk.

Mi a szeretetünket akartuk átadni valakinek, ezért rábeszéltem a férjem egy kutyus vásárlására. Nehezen ment bele, de mostanra már Ő is imádja és szinte gyerekünkként szeretjük Picúrt.


Egyszer mikor Picúrral sétáltunk egy nő megszólított bennünket, hogy nekik is havanese kiskutyájuk van, ráadásul lány és szeretnének kiskutyákat. Hát így született 3 kiskutyus: 2 lány és 1 fiú. A férjemmel úgy egyeztek meg, hogy kiskutyával fizetnek a fedeztetésért. Így került hozzánk a héten Fickó. De nekünk elég egy kutyus Picúr. Ezért szeretnénk eladni Fickót egy jó gazdinak, mert tündéri kiskutyus.

3540. daroki
2010. júl. 31. 20:53

Csajok!


Én annak örülnék a legjobban,hogyha bárki aki kutyát szeretne magának(teljesen mindegy,hogy milyen fajtát)tegye meg a vásárlás előtt,hogy utána néz a fajtának,tanulmányozza,érdeklődjön,olvasson róla,hogy képben legyen a leendő kutyusával kapcsolatban.Én is ezt tettem annak idején amikor a havanese mellett döntöttem és sokkal könnyebben ment az egész elejétől kezdve,mintha akkor kellett volna megtudnom egy csomó mindent a fajtáról.Nem mondom,hogy nem voltak még így sem kérdéseim,de azért jóval könnyebben éltem meg az első napokat,heteket.

3539. daroki (válaszként erre: 3530. - Heni86)
2010. júl. 31. 20:43
Nem volt feszült,sőt még nagyon nézeteltérés sem volt itt soha...én a kezdetektől itt vagyok:)
3538. daroki (válaszként erre: 3514. - Heni86)
2010. júl. 31. 20:42
Sztem nyugodtan vidd el a kozmetikushoz és ott kérheted,hogy a szeménél és a popójánál vágják le a szőrt,ettől végül is semmi baja nem lesz a kutyusnak.
3537. Judit1960 (válaszként erre: 3534. - Heni86)
2010. júl. 31. 20:41

Köszönöm Neked és mindenkinek, aki velem van.

Egyébként van gyerekem,(ez tudjátok annak szól aki olyan durván elitélt engem, hol ott semmit sem tud rólam) A fiam már 25 éves (én 50 vagyok).

6 éves kora óta egyedül nevelem, nem adtam oda senkinek...

A kutyust egyébként kaptam, mert meghalt a 8 éves perzsa cicám. Májusban 3 hétig kórházban voltam rehabon, mert 3 gerinc sérvem van, és Döme agyvérzést kapott állítólag bánatában. A fiam vele volt, de akkor is hiányoztam neki, pedig ő csak egy cica volt. 3 hétig hordtam minden nap a dokihoz infúzióra, injekciós tűvel etettem, itattam, de sajnos 3 hét után el kellett altatni. Református gyülekezetbe járok és ott kaptam egy "tesótól" Mollyt. Örömet akart szerezni, de 2 hétre Döme halála után gyors volt. Még ki sem hevertem Döme elvesztését és jött a másik bánatom, hogy rájöttem egy kutya nem cica, őt nem lehet otthon hagyni. Tudom, hogy nagyon jó gazdához került és tudom, hogy Molly olyan pici volt 6-8 hetes koráig volt nálam, hogy ő kiheveri. Azt hiszerm vele a lehető legjobbat tettem!!! Az én fájdalmam az más, de majd ezen is átsegít Isten...

Sok boldogságot Nektek, neked is aki olyan durva voltál hozzám és kívánom, hogy semmi olyanon ne menj át az életben, mint én az 50 év alatt!

3536. daroki (válaszként erre: 3512. - Maruszja)
2010. júl. 31. 20:40

Hát az utazás miatt megértem,az tény,hogy könnyebb egy kutyával utazni mint kettővel.Mi a nyolcadikon lakunk 68nm-en,6-an és a két kutya.Simán elférünk egymás mellett:)

De szorítok,hogy a picinek szuper gazdija legyen!

3535. Heni86 (válaszként erre: 3533. - Maruszja)
2010. júl. 31. 15:44

Köszönöm szépen!

Akkor lehet hogy egy nagyon pici miliméternyit levágok én is...

Nálunk már volt fürdetés 1x de minőségi kölyök samponnal. Muszáj volt sajnos. :( Főleg, hogy a gyerekem nyalja-falja. :)))

Fésülés van nálunk is dögivel mert tele van az udvar királydinnyével és nem tudom kiírtani. :(((

3534. Heni86 (válaszként erre: 3529. - Kelemon)
2010. júl. 31. 15:37

Gondoltam hogy nincs... Akkor nem írnád, hogy ugyanaz a szeretet...

Pont azért nem szabad elítélni hogy odaadta a kutyát mert lehet hogy tényleg máshol jobb helye lesz!

Ahogy mondod! Én bizony nem dolgozom!

Pont azért vállaltam most kiskutyát hogy mire a gyerek mellől vissza kell mennem dolgozni addigra felnő és már kint is lehet akár az udvaron a másikkal stb. Aztán szeretnénk a gyereknek tesót és megint itthon lehetek majd velük... Ki van ez találva.

Jajj kiforgatod a szavaimat. Azt mondom, ha a kölyök kutya fél napokra be van zárva egyedül egy lakásba az szerintem már kínzás. Ha már ott tartunk, hogy olyanok mint a gyerekek akkor te ott hagynád a gyereked fél napra egyedül otthon??? Na?

Na de isten ments hogy vitatkozzak. :)))

3533. Maruszja (válaszként erre: 3530. - Heni86)
2010. júl. 31. 15:36
Én a szőrgondra annyit tudok írni, hogy én is úgy tudom, hogy fél éves koráig nem vághatják le neki. Persze a szeménél ki lehet nyírni a szőrt, hogy kilásson. Én is ezen gondolkodtam Fickónál, mert neki is eléggé be van ott nőve és alíg lát ki - legalábbis én alíg látom a szemét. Gondolom ez Őt is zavarhatja. Én lehet, hogy kinyisszantom a szeménél, ami belóg neki. Fürdetni nem fürdetem, viszont kefizni megkefizem naponta és a pöcsikéjénél a szőrt is lemosom, mert néha olyan sárga pisis.
3532. Maruszja (válaszként erre: 3530. - Heni86)
2010. júl. 31. 15:33

Heni! Nincs itt feszült hangulat. Csak ki így véli, ki úgy, csak gondolatokat cserélünk egymással. Ne is legyen feszült hangulat.

A lényeg ezen a fórumon egy: mindenki nagyon szereti a kutyusát!

3531. Maruszja (válaszként erre: 3528. - Heni86)
2010. júl. 31. 15:31
Elhiszem. Nagyon lehet őket szeretni és mi tényleg teljes jogú családtagnak vettük Picúrt. Mi is meszebbről hoztuk, vettük. Képesek voltunk elmenni érte, mert az interneten néztük ki és felhívtuk telefonon a tenyésztőt. Augusztusban lesz 3 éves. Picúrral már semmi gond nincs azonkivül, hogy szeret sűrűn lemenni.
3530. Heni86
2010. júl. 31. 15:31

Egyébként mindig ilyen feszült volt itt a hangulat a fórumon? Kicsit furcsa...

Már bocsánat, hogy így konkrétan rákérdezek.


Mi a babás fórumon a gyereknevelésről nem vitatkozunk ennyit! :) (Példa bocsi)


Csak mintha a kedves és készséges segítő szándékú gazdik inkább már nem is írnának. :(


Nekem se írt senki a szőrgondra. :(

3529. kelemon (válaszként erre: 3523. - Heni86)
2010. júl. 31. 15:31
Nincs gyerekem, de hidd el a kutya is olyan, mint ha a gyereked lenne. Az nem szereti a kutyát igazán, aki ilyet tesz. Más a tenyésztő és a szaporitó, mert ők ebből élnek. De egy kutya is nagy felelősség. És nem állat kínzás, hogy ha kis testű kutya bent van a lakásba.Te talán nem dolgozol? Nem zárod be kutyádat? Aki meg tudja, hogy napi 10-12 órákat dolgozik, ne vállaljon kutyát be.
3528. Heni86 (válaszként erre: 3522. - Maruszja)
2010. júl. 31. 15:27

Nagyon sajnálom! :( Ezt nem tudtam! :(


Azért őt nem helyettesítheti de valamennyire pótolhatja a hiányát. Csakis azt! Biztos nagyon szeretitek!


Nálunk is a férjem ragaszkodott hozzá, hogy Carlosnak keressünk új gazdát. Ha csak rajtam múlt volna a döntés akkor marad. De majdnem ő is bőgött mikor elvitték. :( Már gondolkozott megmondja hogy sztornó de azt meg én nem engedtem. A nő nagyon beleélte már magát, látszott rajta, hogy őrülten fogja szeretni a nap 24 órájában és eljött érte olyan messziről. Belegondoltam milyen lett volna ha mi megyünk DMariahoz Belláért és ott közli, hogy jahh mégse...

3527. Maruszja (válaszként erre: 3525. - Kelemon)
2010. júl. 31. 15:27
Igen írtad, semmi gond. Mindenesetre mindkettőjüket sajnálom.
3526. Maruszja (válaszként erre: 3524. - Heni86)
2010. júl. 31. 15:26

Most az a lényeg, hogy meglett a kutyus. Remélem többször nem fog kiszökni és ellopni se tudják.

Sok örömöt és boldogságot kívánok Nektek a kiskutyával együtt.

3525. kelemon (válaszként erre: 3520. - Maruszja)
2010. júl. 31. 15:25
Írtam, hogy bocsánat, hogy ilyeneket írok.
3524. Heni86 (válaszként erre: 3521. - Maruszja)
2010. júl. 31. 15:20

Pont tegnap vitt anyum haza hálót, hogy felteszik a kerítésre, hogy ne tudjanak benyúlni érte. Ma akarták feltenni de a tolvaj gyorsabb volt. :(


Eddig amúgy ki se mehetett egyedül az udvarra. Gondolom kiszökhetett. Mindenki azt hitte a másik figyel rá. Hát nem. :(

Mi is tegnap tettünk csirkehálót az egész kapura ugyanebből a célból...


Na meg amúgy hugom ma jött haza az egy hetes nyaralásból boldogan. Gyorsan alábbhagyott a nagy öröm szegénynél. :(

3523. Heni86 (válaszként erre: 3516. - Kelemon)
2010. júl. 31. 15:16

Na de most komolyan...

Van neked gyereked? Hogy lehet ilyet kérdezni? Na ne keverjük már össze a gyereket egy kutyával!

Oké lehet őket iszonyatosan szeretni de akkor is.

És ne haragudj de inkább nézze a kutya érdekeit minthogy 10 évig "csak legyen" szegény állat valahol ahol nincs idő, vagy nem akarnak foglalkozni vele. Én megértem (én is ezt tettem). Ha tudja, hogy jó helyre kerül és emiatt tiszta a lelkiismerete hogy a kutyának jó dolga lesz akkor meg miért ne adhatná oda. Én jobban elítélem azt aki 10-12 órára bezárja egyedül az állatot egy lakásba. Na az a kínzás egy kiskutyának!

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook