Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
3612. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3604. - Marci Mama)
2010. aug. 4. 14:38
Nekem jobban bevált mint a bórvíz, mert szépen le lehet vele szedni mindent, és az sem gond, ha belemegy a szemébe. kis vattára teszek egy kis zselét, és áttörlöm vele a szemét, majd a szem alatti szőrnél lehúzom ha könnyes.Le is szedi szépen!
2010. aug. 4. 14:37

Mivel etetitek,hogy annyira kakis a hátulja?

Még Félixet nem nyirtam csak a szeménél de nem kakis a hátulja pedig esténként kap egy kis főtt ételt is.

Érdemes lyme -kor ellen beoltatni mert kicsi és elég sérülékenyek ilyenkor,ha a szőrére csöpögtettek akkor vigyázzatok a fürdéssel mert azzal le is mossátok a ható anyagot.

az a baj amugy hogyha sok kullancs van a kertben hiába próbálod védeni belefognak menni...

Probáld meg eltenni a legközelebbi kullancsot és vidd el az állatorvoshoz hogy nézze se meg igy legalább tudjátok fertőző -e vagy se, márcsak a kisfiad miatt is.

3610. Marci Mama (válaszként erre: 3606. - 12ff3eb628)
2010. aug. 4. 14:35

Megint tanulok valamit! :)

És a szeme alatt mossam át - azaz azt a részt, ahova a könny csorog - vagy az egész szemét, becsukva - mint nekünk felnőtteknek, amikor mondjuk be van gyulladva és kamillázzuk?

(én eddig csak alatta mostam)..

3609. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3608. - 12ff3eb628)
2010. aug. 4. 14:32
hogy hogy bántotta????!!! akkor minek lett kutyakozmetikus?
2010. aug. 4. 14:27
ja és a legfontosabb sose hagyd ott a kutyakozmetikusnál a kutyát ,mindig előtted csinálj amit csinál, a barinőm kutyáját nemrég bántotta a kozmetikus és most már fél nagyon:(((
2010. aug. 4. 14:24
de a kutyás kozmetikumoknál igaz hogy minnél drágább annál jobb.
2010. aug. 4. 14:19

Lényegében azért könnyeznek mert a szőr a szemüknél irritálja a szemet.

Ha minden nap át mosod a szemét bór vizzel azzal a bacikat tüntetted el és egy picit fehérit is, de ha nem nyirod ki a szeméből a szőrt akkor továbbra is nagyon fog könnyezni.

Majd 4 hónapos kor körül érdemes hetente 1-szer szappanos vattával megmosni az elszineződőtt részt vigyázva nehogy a szemébe menjen és majd kifehéredik, előbb nem érdemes mert még kicsi és elég ha megszokja hogy kinyírod a szeméből a szőrt,meg bórvizzel át mosod.

3605. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3603. - Heni86)
2010. aug. 4. 09:48
Én isj ártam az alphazoo-ba,de ott csak a Butchers találtam -alutálkás konzi- ami jó, nekünk a Fressi vált be! Ott is lehet Héry termékeket kapni, de én az Equus-on rendelem neten, ott a legolcsóbb! Még postaköltséggel is!
3604. Marci Mama (válaszként erre: 3602. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 4. 09:47

Jó reggelt!


Jázminhercegnő, ez a zselé jobban tisztít, mint a bórvíz?

Nekünk "fehéríteni" annyira nem kell - mert ugye a bórvíz erre jó -, de azért csipásodunk, és azt annyira macerás kiszedni, ha ott "lifeg", akkor meg csúnya :)


Heni, szerintem a fehér havanese-nek mindig olyan barnás vöröses lesz a szeme mellett/alatt.. a havanese egy könnyezős fajta, és a kicsorgó könny elszínezi a szem alatt a szőrt.

3603. Heni86
2010. aug. 4. 09:35

Jó reggelt!


Köszönöm Jázmin utánanézek ennek is. :) Vagyis már ismerem a márkát csak el kéne mennem beszerezni. Meg még több dolgot is...


Az a helyzet, hogy van nálunk a közelben 2 nagyker is + Fressi. Az egyik az Alphazoo v. Alphavet. De voltunk a múltkor és semmit nem tudtunk venni. Számomra ismeretlen márkák, és még a fressihez képest is drága. :(

A másik a petnet webáruház központi raktára de mivel webáruház ott nem tartanak mindent ami fent van a neten. Rendelni lehetne de milyen már, hogy itt van pár utcára és 2000 csak a postaköltség. :( De lehet egy sétát megérne hogy elmenjünk körülnézni...


Szép napot mindenkinek!!!

3602. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3600. - Heni86)
2010. aug. 4. 08:15
SZiasztok, jó reggelt! Heni, én a Héry szemtisztító zselét használom, nagyon jó, és kíméletes! Jázmin mindíg odatartja a kis fejét, ahogy kitörlöm a szemét vele!
3601. daroki (válaszként erre: 3599. - Heni86)
2010. aug. 3. 20:23

Meglestem.Carlos valóban nem havanese az én véleményem szerint,de akkor is cukorfalat:)

Azért kiváncsi leszek rá a későbbiekben,majd biztos tesznek fel róla friss képeket vagy majd te kunyerálj tőlük néha egyet-egyet:)

3600. Heni86
2010. aug. 3. 17:35

Nekem most valami tuti szemtisztító kellene mert ezzel a borvízzel nem nagyon boldogulok. :(

Masszírozom szegénynek 10 percig és semmi...

3599. Heni86 (válaszként erre: 3597. - Daroki)
2010. aug. 3. 17:32

Szia!


Tettem fel egyet most is. Ez a kép még akkor készült mikor nálunk volt. 2 nappal azelőtt, hogy elvitték. Nem sokkal frissebbek a képek róla az új gazdinál na meg elég rossz minőségűek. De majd teszek fel néha. Mindig nézegetem van-e új...

3598. Marci Mama (válaszként erre: 3594. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 3. 17:25
A Héry-nek a fültisztítójára gondolsz?
3597. daroki (válaszként erre: 3596. - Heni86)
2010. aug. 3. 16:16

Heni!


Majd egy párszor tegyél már fel képet Carlosról is,kiváncsi vagyok mi lesz belőle ha nagy lesz?!:)

Köszi!

Amúgy Bella nagyon édes,olyan kis pirinyóka még:)Jól összepasszolnak a kisfiaddal:)

3596. Heni86 (válaszként erre: 3594. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 3. 15:46
Most megnéztem Bellának és szép tiszta, nincs benne semmi kis folt sem. De azért ezeket jó tudni. Úgy tűnik van pár dolog amit még be kell majd szerezni... :)
3595. Heni86 (válaszként erre: 3593. - Marci Mama)
2010. aug. 3. 15:44

Napi egyszer ha megmarad az oké, arra felkészültünk de neki nagyon durva néha. :( Azért mert a szőre nagyon szép, hosszú már most és olyan pihe-puha mint valami vattapamacsnak. :)


És hülyén hangzik de tényleg "jó illata van". Nem nevezném szagnak mert cseppet sem kellemetlen. Hála égnek!


Egyébként most mind a ketten betegen fetrengünk a kisfiammal a nappaliban és Bella odament hozzá, megszaglászta, megböködte az orrával és végül odafeküdt. :) Most együtt nézik a tévét. :)

2010. aug. 3. 15:31
Igen, a fülük az tud büdi lenni! Én azért 2-3 naponta kipucolom Héryvel.
3593. Marci Mama (válaszként erre: 3592. - Heni86)
2010. aug. 3. 15:10

Szerintem a popi mosás meg fog maradni, Marcinak rövid most a szőre, és így is marad rajta néha "anyag", este meg kell mosni..


A büdiségre: barátnőm haviját úgy hozták el a tenyésztőtől, hogy a fülében valami barna cucc volt, és annak volt szaga (nekem volt fura Marci után, hogy miért van szaga, akkor néztük át, és vettük észre..).. valami gyulladás volt, kapott cseppet, elmúlt.. ilyenekre utaltam csak.. hogy figyelni kell, ha szag van, baj van! :) Pici Bellához leginkább hintőporos baba illatot vizualizálok ;)

3592. Heni86 (válaszként erre: 3587. - Marci Mama)
2010. aug. 3. 14:44

Köszönöm ez nagyon szuper kis leírás! :)


Neeem, egyáltalán nem büdös Bella. :) Nem azért kérdezem csak hogy nehogy túl sűrűn fürdessem. A vágást is azért kérdeztem mert szegénynek van hogy napi 2-3 kell megmosni a fenekét. :(


Persze ha valami gyanús tünet van én mindig hívom azonnal a dokit. Szerencsére minden rendben van azon kívül, hogy tegnap este kicsit kedvetlen volt az oltás miatt. De reggel 6-kor már jött ébreszteni mert unatkozott. :) Azóta sincs hála istennek semmi.


Nem messze van tőlünk az Alpha-Vet állatgyógyszertár. Ott biztos lehet kapni 100 félét. Majd megkérdezem akkor ezt az Advantixet is. Ajánlotta már valaki más is ha jól emlékszem. Talán hugom...


Nagyon szépen köszönöm mégegyszer!!!

3591. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3590. - Marci Mama)
2010. aug. 3. 14:42
na majd jól rákérdezek
3590. Marci Mama (válaszként erre: 3589. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 3. 14:38
Állatorvosi rendelő patikájában (vettem a Lehel úton az állatkórháznál, van Kerepesen is, de még Balatonfüreden is van az állatorvos melletti "kisboltban")..
3589. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3587. - Marci Mama)
2010. aug. 3. 14:33
MArci mama,és te hol veszed az Advantix-et, mert én még nem találtam sehol!
2010. aug. 3. 14:28

[link]


Ja, és az a baj, hogy a legkisebb méretű kullancsokat lehet h észre sem veszed, és kipottyannak.. nekünk mutogatott a doki ilyeneket a "minta készletében"...

3587. Marci Mama (válaszként erre: 3581. - Heni86)
2010. aug. 3. 14:26

Köszönöm a válaszokat, és a bókokat, mindenkinek! :)


Heni,

Fürdetni elvileg nem kell, mondja a szakirodalom, vagy csak félévente, stb., ha rendesen fésülöd, bla-bla..

Mi Marcit többször fürdetjük, mert néha nagyon retkes lesz (kert, túra, stb.), meg a balcsi vizet is ki kell belőle mosni, stb. (Múltkor B.Szemesen éjjel mentünk haza, és emberi(!) ürülék volt a kikötő kerítése mellett, mire észre vettük, már belehempergett.. szerintetek?? Be kellett vinnünk a rendes fürdőbe, először a csapnál, utána a felső karos, nem levehető tusnál, feltartva, mi is nyakig vizesen mostuk át a kutyát... hogy szakadna össze az az igénytelen, aki oda piszkít.. Marci egyébként száraz békába és idegen ürülékbe előszeretettel hempereg, és nem tudom, hogy szoktassam le róla. Eddig csak 2x volt ilyen, de drámai..)


Szóval fürdünk.. lábat, popót, fejet gyakrabban, a sötét szőrén látszik, ha a füle zsírosabb lesz, azt is megmosom samponnal.. ha minden extra és egyéb fürdést összevetek, akkor átlag havonta fürdik (ezt nyomja azért a nyári fürdés:))

Túlzásba ne vidd :), inkább fésülgesd. A havanese alapból nem büdös, nincs kutyaszaga (ha van, annak oka van!)..


Kullancs: nekünk is fennálló gond (volt?) Amíg Frontline-t használtunk, gyakran volt benne, 1x Babesia-s is volt.. én az első kullancsnál elvittem dokihoz, akkor megelőzés képpen beadta az oltást, utána kullancsnál nem vittem, akkor nem lett semmi, aztán megint nem vittem, akkor meg beteg lett, Babesiás lett, oltás, gyógyszer, stb.. (de akkor írtam erről).. levertség, étvágytalanság, láz az első tünet.. ha ilyet veszel észre Bellán, azonnal vidd orvoshoz!

Nálunk kb 4-5 hete lehetett, akkor az Advantix-et kezdtük el használni (azt 7 hetes kortól lehet!), azóta nem volt benne! Állatorvos asszisztens barátnőm (vidéken) azt mondja, szerintük nem jó az FLC, ők már nem is ajánlják!

Ja, meg vettünk kullancs/bolha spray-t, azzal meg befújjuk a séta előtt (de azt lehet, hogy Bellának még nem lehet)

Nyakörvvel az a baj, hogyha nagy a kutya szőre, nem érintkezik annyira a bőrével, mint mondjuk egy tacskón vagy vizslán, és nem szívódik fel úgy a hatóanyag - mondja az állatdoki.

3586. Heni86 (válaszként erre: 3585. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 3. 12:47
Köszönöm szépen! Megnéztem, az exspot jónak tűnik csak rendesen utána kell néznem a gyerek miatt. Nyakörvet azért is nem szeretnék rátenni...
3585. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3581. - Heni86)
2010. aug. 3. 12:32
Szia Heni! Használj Exspot-ot a kullancs ellen, vagy van ez a Biospotix, bár az nyakörv,a hhoz lehet hogy még kicsi
3584. Heni86 (válaszként erre: 3578. - Marci Mama)
2010. aug. 3. 12:09

Én személy szerint ebben a felállásban most nem vennék neki. DE! Ha mondjuk sokat járnánk vele kirándulni, idegen helyekre, ide-oda akkor pár ezer forintot tuti fordítanék rá.


De pl. ha most hugomat megkérdeznéd ő biztos azt mondaná, hogy vesz neki, pénz nem számít. Azért ez már tényleg mocskos egy világ, hogy a saját udvarodra se engedheted ki nyugodtan a kutyát mert ellopják...

3583. szopran (válaszként erre: 3565. - Marci Mama)
2010. aug. 3. 12:07

Nagyon helyes Marcikád!!!:) Aranyos a fazonja, szép a szőre.

Nem tennék Buksira nyomkövetőt. Szerintem is nevelés és odafigyelés dolga, hogy nem csavarog el. Bár épp én beszélek...egyszer elütötték és olyan sokkot kapott, hogy elrohant.Szerencsére hamar megtaláltam, mert azon az úton szaladt ahol sétálni szoktunk. Szóval éppen adódhat olyan váratlan esemény, hogy keresni kell, de van bilétája és chipje is.Az elég, nem kínoznám még külön mással is.

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook