Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. dec. 24. 10:25
Kellemes Ünnepeket Kivánok minden gazdinak és kutyusoknak is!!!!!!
4421. Zaranetti (válaszként erre: 4414. - Katyi11)
2011. dec. 23. 21:19
Lehet hogy 9hónaposan már nehezen,de én is azt javaslom mikor látod kell neki,odarohansz vele,és nagyon dícséred...de sajnos a 9 hónapos kor az ún.kamaszkor már a kutyáknál,szóval ilyenkor már csak azért is máshogy tesznek:-)
4420. Zaranetti (válaszként erre: 4416. - Brigida)
2011. dec. 23. 21:16
Szia!Nagyon örülök,hogy csatlakoztál:-)Abban biztos lehetsz nagyon sok örömöd fogod lelni benne:-)Én egy különösen hiperaktív hava babának vagyok a gazdija,aki egész nap 1000en pörög,de most tudja,hogy nagyon nehéz időszakom van,és lehet rajta is látni mennyire bántja a dolog...
4419. Guba77
2011. dec. 23. 13:08
Sziasztok! Pedronak még mindig lány kutyust keresnénk, és hát hova írjam, ha nem ide? ismerőseim között sajnos leginkább fiú kutyusok vannak..Ha valaki tud olyan lánykutyusról, akit szeretnének pároztatni, Pedro nagyon örülne, gyönyörű szép, de a képeket láthatjátok az oldalamon is, és ha kell küldök mostanit is:-))) segítsetek!!! Előre is nagyon köszi, G
4418. v.Wiky (válaszként erre: 4414. - Katyi11)
2011. dec. 20. 19:50
Szia! Én úgy csináltam Ladyvel, amikor kicsi volt, és még nem lehetett kivinni, hogy amikor láttam, hogy guggolni készül, felkaptam, és a pisilős helyre vittem, és ha ott pisilt, nagyon megdicsértem. Ha rossz helyre pisilt, akkor oda tartottam az orrát, és leszidtam. Megütni nem kell őket, mert nagyon okosak, és a hangsúlyból tudják ők, hogy rosszat csináltak. Hallottam olyat is, aki szivaccsal felitatta a rossz helyről, és kicsavarta a jó helyre. Ezt nem próbáltam, nála bevált, persze a kutyusa látta a folyamatot, és megértette, mit akar neki elmagyarázni. :) Sok sikert, remélem tudtam segíteni.
2011. dec. 20. 19:20
Raktam fel képet a szombaton született kiskutyákról.Mind a 3 kisfiú.
4416. Brigida
2011. dec. 20. 16:58

Sziasztok!


Látom nem a legjobbkor csatlakozom, majd megszakadt a szívem, mikor olvastam, hogy milyen betegek a kutyusok.:(

Azért annyit mondanék, hogy jövőhét szerdán hozom haza az első havanese kutyusomat (meg egyébként is az első kutyusom), akit már nagyon izgatottan várok.:) Közben rátaláltam erre a fórumra és ha nem bánjátok, akkor csatlakoznék.:)


Szép napot/estét nektek!:)

4415. B.Brigi88
2011. dec. 19. 07:59

Sziasztok!

Lenne egy nagyonnagyon gondom, remélem tudtok segíteni!!!!!


A kutyám két napja bepisil. Ami csak azért furcsa, mert 1,5 éves, és kiskorától kezdve szobatiszta volt, napi 8-9-10 órát ha itthon van sem pisilt be.


Tegnap utánanéztem, hogy mik a tünetei a vesebetegségnek, és ez is aközött szerepelt. Ma reggel már hányt is, igaz egyszer, de gonfolom ez sem normális.


3 hónapja ugyanolyan tápot eszik, proplant.

Lehet ez a baja?

tapasztalt már valaki hasonlót?

Bárkinek van bármi ötlete, légyszi ijátok meg!

Köszönöm

4414. Katyi11
2011. dec. 18. 19:17
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan tudnám, az alomhoz, vagy akár csak 1 adott helyhez szoktatni a 9 hónapos havanese kiskutyámat, pisilés szempontjából.A nagydolgát már elvégzi rendesen mindig 1 helyre, de a pisi sajnos soha nem jön össze.A válaszokat előre is köszönöm.
4413. v.Wiky (válaszként erre: 4412. - Jázminhercegnő)
2011. dec. 7. 14:32

Szia!

Én elég ritkán lépek be az oldalra, általában csak akkor ha valami kérdésem van, vagy valamiben tanácstalan vagyok a kutyummal kapcsolatban. Most volt egy kis időm, és olvastam mi történt. Ezzel kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, mert Ladykét nem merem megműttetni, bár azt mondják sok betegség megelőzhető ha ivartalanítják. Látom, már pár hete írtál a kutyusról, remélem azóta meggyógyult!!!! Ha a fórumon jársz, és lesz időd, majd írd már meg, hogy mi történt a kutyussal!

2011. nov. 23. 12:27
Sziasztok, SOS segítséget szeretnénk kérni, nagoyn kétségbe vagyunk esve! Barátnőm kiskutyáját Pénteken ivartalanították, 2 éves Máltai kislány! Sajnos az állapota azóta nagyon rossz! Keletkezett egy hematóma a hasán, ami miatt újra be kellett bódítani, és kitisztítani. Ezekután másnap éjjel Epiletikus rohama volt a kutyusnak, órákat töltöttünk az állatorvosnál, aki nagoyn lelkiismeretesen kezeli a kicsikénket! Most tegnap du. és ma reggel is alvadt vért hányt, és nem hajlandó enni! Nagyon meg vagyunk ijedve! Esetleg valakinek van valami tapasztalata, ötlete mit tegyünk? Mi lehet ez??
2011. nov. 20. 15:15
Szinte minden tenyészetet felhívtam, akik fent vannak a kutyafajta lap oldalán és nem találtam olyat ami szóba jöhetett volna. Aztán egészen véletlenül sikerült egy miskolci alomra bukkannom (én is miskolci vagyok:-) ahol nagyon jó vérvonalból származnak a szülők. Még van eladó sorban lévő kan kiskutya, ha érdekel valakit. Most 7 hetesek, én jövő héten hozom el a kis tökmagot:-) A név tippeket köszönöm.
4410. Dougfailtee (válaszként erre: 4409. - Dougfailtee)
2011. nov. 18. 10:06

nem engedi a hoxa belinkelni, úgyhogy azt ajánlanám, hogy írd be a keresőbe: törpe schnauzer oldal és fórum----az első találatra kattints rá,

a honlapon lesz egy ilyen menüpont, hogy kutyanevek és névválasztás....

Igaz schnauzerekről szól de vannak benne hasznos dolgok.

remélem tudtam segíteni :)

4409. Dougfailtee (válaszként erre: 4408. - 04d213615a)
2011. nov. 18. 09:35

Szia!Gratulálok.

Hogy sikerült ilyen gyorsan megtalálnod a kutyust?

Megkérdezhetném hol vettétek?

Találtam egy honlapot kutyanevekről, de nem sikerült belinkelnem, még próbálkozom.

2011. nov. 18. 07:37

Sziasztok! Megtaláltam az "igazit", jövő héten lesz családtag:-) Fiú neveket tudnátok ajánlani?

Köszönöm szépen.

4407. Zaranetti
2011. nov. 15. 08:39
Örülök,hogy sikerült újraélesztenem a fórumot:-)
4406. Zaranetti (válaszként erre: 4401. - 04d213615a)
2011. nov. 15. 08:38

Szia!


Szerintem is ez valamelyest szoktatás kérdése.AZ én Zarám még alig múlt 3 hónapos,de a legelejétől magára hagytuk,így már 6-7 órát is szokott egyedül lenni.

Az ok nélküli ugatásról is kezdjük leszoktatni,bár nála ez szerencsére elég kevés,inkább szeretné felhívni magára a figyelmet.

A Zarámról tudni kell,hogy a legelevenebb Havanese-k közé tartozik,az állatorvos is szokta kérdezni,hogy mi utánnal etetjük a kutyát.:-)

2011. nov. 14. 16:42

Tudnátok nekem ajánlani megbízható tenyésztőt?

Mostanában már szeretnék havanese gazdi lenni:-)

2011. nov. 14. 12:50
Nálam most nincsenek kiskutyák,a képek saját kutyák,és a gazdik által küldött képek a kutyusokról.Legközelebb karácsony környékén lesz alom,ha sikerült a fedezés.A naplómban vannak képek a kutyusokról,akik nálam születtek.Egyébként Tatabányán lakom.
4403. arany52 (válaszként erre: 4401. - 04d213615a)
2011. nov. 14. 11:12
Több valószínű . Nálunk , amíg nagyobb volt a család, mindig volt otthon valaki, így ezt szokta meg. Most már átszoktatni nehéz. De azért nekik az az öröm, ha otthon a gazdi.
4402. Dougfailtee (válaszként erre: 4398. - F979700a86)
2011. nov. 14. 10:25
köszi, azt megkérdezhetném helyileg hol vagy?meg lehet nézni a kutyusokat?
4401. 04d213615a (válaszként erre: 4400. - Arany52)
2011. nov. 13. 22:29
Hm..., hát ez nem olyan jó hír, mert mi 4 után szoktunk hazaérni. Viszont gondolom szoktatás kérdése is, ha eleve ebbe nő bele kiskorától, akkor kibírja. Vagy tévedek?
4400. arany52 (válaszként erre: 4399. - 04d213615a)
2011. nov. 13. 22:23
Bebe, az enyém sehogy se viseli az egyedüllétet. Ha csak pár percre megyünk el, akkor is nagyon hangosan ugat. Így aztán ha muszáj kimozdulnom, akkor egy -egy ismerőst kell megkérni, hogy vigyázzon rá. Viszont másoktól hallottam, hogy pár órát szépen elvan a kutyája egyedül is. Alapjában véve ok nélkül nem ugat, jelez, ha idegen jár a lépcsőházban, ha szól csengő, telefon és persze, ha valamelyik gazdi jön haza - örömében. Különben csendben játszik, alszik .
2011. nov. 13. 22:17

Sziasztok!


Én is most szeretnék havanese gazdi lenni:-) Bele is szerettem egy "havanese mini" elnevezésű kis tüneménybe. Azt hallottam, hogy ennél a fajtánál nincs olyan, hogy mini. A szaporítók hívják így, akik így próbálnak túladni a gyenge minőségű kiskutyákon. Igaz ez? Nem adják nagyon olcsón ahol kinéztem (35 e Ft) és törzskönyvesek a szülők is.


Más: Mennyire jellemző erre a fajtára, hogy ok nélkül ugat, csahol, illetve mennyire gyakori az ugatásuk? Napközben hogy viseli az egyedüllétet?


Válaszaitokat előre is köszönöm.

4398. f979700a86 (válaszként erre: 4397. - Dougfailtee)
2011. nov. 13. 19:41
Tk.nélkül 35 ezer-be kerülnek.Nálam legalábbis.
2011. nov. 13. 19:27

Sziasztok!


Nagyon szeretnék én is havanese "gazdivá válni" , de nem tudom pontosan merre induljak.Úgy hallottam annyira nem érdemes szaporítóktól venni, inkább tenyésztőknél érdemes.Tenyésztőknél mennyibe van tk nélkül?Illetve mire figyeljek ha egy ilyen kutyust szeretnék venni?

4396. Zaranetti
2011. nov. 12. 17:26

Sziasztok!


Mostanában elég kihalt a fórum?Hogy vagytok kedves Havanese gazdik,illetve kiskutyák?

4395. Guba77
2011. okt. 13. 15:26
Sziasztok! ezt csak infóként irom le, mert látom sok a kutyaközmetikai,és állaorvosi kérdés, hátha valakinek ez segitség lehet:-)))Ha valakinek kell kutyakozmetikus, mondjuk Ujpesten van, de nagyon ügyes a lány, tizenéve ezt csinálja, és mellette ő a magyar csodálatos kutyadoki, vagyis kutyapszihologus, az én Pedrom elég hisztis, de nála nagyon jól viselkedik, és nagyon jól kezeli.. a másik: állatorvos: azt is tudok nagyon jót, az angyalföldön van újpest és angyalföld között,Pedro elkapott egy járványt ami a környéken volt Kenelköhgés (1,2 éves!)a többi kutya a környéken 2-3 hétig szenvedett, mig mi 4 nap alatt meggyógyultunk, én az előző kutyusomat is hozzájuk vittem,vagyis kb 20 éve járok vissza hozzájuk, garantáltan ügyesek,jó orvosok jól kezelik a kutyát is. további szép napot mindenkinek!
4394. Marci Mama (válaszként erre: 4373. - 5950868aa1)
2011. okt. 4. 17:18

Szia!


Zuglóban van egy kozmetikus, nagyon szépen dolgozik, és nagyon szereti a kutyikat.

[link]

Én is oda hordom Marcit, és nagyon szép :))

4393. Zaranetti
2011. okt. 2. 18:40

Andi,ne haragudj,de igazából Te csak azért vagy itt a fórumon,hogy mindenkiben a rosszat lásd,kigúnyold,mert ha igen,akkor elég szomorú,hogy nincs jobb szórakozásod....

De igen együtt (intelligenciádtól függ,hogyan értelmezed),mert ahogy Dorsi is írta,én is közös sikernek tulajdonítom....

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook