Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
3642. Marci Mama (válaszként erre: 3641. - Heni86)
2010. aug. 5. 15:10

Nem, nem westie.. (azt ismerem :))..

Uszkár? Nem tudom.. nekem inkább egy mini kuvasz jut róla eszembe.. lehet h valami kis vadászkopó volt az apja.. :) a homokozó széléhez viszonyítva nem tűnik túl nagynak..

3641. Heni86 (válaszként erre: 3640. - Marci Mama)
2010. aug. 5. 14:36
Westie-re gondolsz? Nem olyan volt... :) Többek szerint (doki szerint is) inkább uszkár. A testfelépítése teljesen más volt mint a havának v. westienek. Nem tudom... Mondtuk az új gazdinak, hogy úgy vigye el, hogy nem tudjuk milyen és mekkora lesz. De beleszeretett ami nem csoda. Cuki pofája van, tudom én is szerettem. De basszus vitatkoztunk volna rajta évekig. :( Szegénynek az sem lett volna jó. Na meg nem igazán az a fajta akit el tudtam volna képzelni, hogy a gyerekkel fetreng a bőrülőn na. Ez az igazság. Nem is olyan volt már a természete. A kettő között meg nem akartam különbséget tenni. Az igazságtalan. Időm se volt rendesen mindegyikükre. A naggyal is naponta 3x kell labdázni mert az a heppje. Túlvállaltam magam átgondolatlanul és sok időmet elvette a gyerektől. :( Így mindkettő külön-külön el van kényeztetve és nyugodt a lelkiismeretem is...
3640. Marci Mama (válaszként erre: 3639. - Heni86)
2010. aug. 5. 14:20

Heni, néztem Carlos 3-ai fotóját.. hát, nem tudom mivel lehetett keverve..

ma láttam egy fehér kutyust, havanese mérete volt, szőre fehér és hosszú, de olyan hosszú orra volt, és hegyes felálló fülei.. biztos tudja valaki, hogy az milyen fajta.. na, nekem azt juttatta eszembe...

de Carlos-nak írtó édes kis pofija van.. de nem fájdítom a szíved.. :)

3639. Heni86
2010. aug. 5. 14:10

Bella jól van egyébként. Rettentően rosszcsont. Mindent ellopkod, rágcsál, húz-von. :) Még szerencse hogy olyan picikék a fogai és kárt nem tud tenni semmiben. A kedvence a férjem 43-as cipője ami nagyobb nála de előszeretettel ráncigálja a lakásban. :( Én meg nem győzöm dugdosni.


Az egyik szeme pedig kicsit jobban csipásodott tegnap úgyhogy lemostam kamillával. Szerencsére mára már semmi baja.


Hétfőn viszem kozmetikushoz egy kis igazításra.


De tényleg egy tünemény! Imádja a gyereket. :) Nem bírja ha sír, megy oda és nyüszörög ő is és hívja játszani. Ha nem a saját szememmel látom nem hiszem el... Kisfiam meg szemenként hordja neki a tápot mint jutalomfalatot. :) Azt hiszem jobban nem is választhattunk volna Boti mellé. :))

3638. Heni86 (válaszként erre: 3632. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 5. 13:52
Erre nekem sajnos nincs ötletem... :( Ha már szobatiszta volt akkor nem tudom miért csinálhatja. Szidd le érte és próbálj meg 10 percig nem elcsábulni és nem megszeretgetni. Tudom, nehéz de az a baj, hogy különben csak még jobban megkavarodik. Remélem hamar leszokik róla!
3637. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3636. - Marci Mama)
2010. aug. 5. 13:49
De olyan nehéz megszídni!! :X De azért megpróbálom! Hátha hatásos lesz! MErt egyébként már egész jól kibírta a napot!
3636. Marci Mama (válaszként erre: 3634. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 5. 13:44

Akkor szerintem emiatt van.. :)

Szidd le érte nagyon, értse, hogy ezt nem szabad, de szeretgesd nagyon, hogy tudja, Te nem akartál neki rosszat..

szerintem eme folyamat mentén előbb-utóbb majd nem csinálja..

de ez csak az én véleményem, én így csinálnám..

3635. Marci Mama (válaszként erre: 3626. - D11354fb1f)
2010. aug. 5. 13:39

Ezzel egyet értek.. :)


Lorena, nem teszel fel fotót a "kis pöttyödről"??? (ha jól láttam, nincs fent)

3634. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3633. - Marci Mama)
2010. aug. 5. 13:32
Kakil lent is rendesen! KÉt hete lett ivartalanítva, összesen ez változott!
3633. Marci Mama (válaszként erre: 3632. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 5. 12:36

Szia!

Szerintem bosszú... valamiért..

gondold végig, nem változott-e valami az utóbbi időben körülöttetek.. nem ijedt-e meg valamitől..

Egyébként lent kakil? nem riadt meg valamiért lent, ezért fél pl. lent kakilni?

2010. aug. 5. 10:34
Sziasztok, sgeítséget szeretnék kérni! Újabban Jázmin minden éjjel bekakil a konyhába, most pár napja becsuktam a szobaajtót, így nem tudott kimenni. Reggelre bepisilt a szobába, és ahogy kiengedtem szaladt a konyhába kakilni. Pedig minden reggel lemegyek vele, és délután is lent vagyunk, egészen estig. Mit csinálok rosszul?
3631. daroki (válaszként erre: 3629. - 12ff3eb628)
2010. aug. 4. 20:31

Nekem is szépen megállnak és mozdulatlanok(ehhez kell egy fajta határozottság a részemről)de mivel nem rajonganak a fürdésért,fésülésért,gondolom ezért kezdenek el pánikolni.Na de ugye nem ők diktálnak,sem itthon,sem a fodrásznál:D Az meg,hogy félnek...talán nem is ez a jó kifejezés,inkább az lehet(legalábbis nálunk)hogy a nem szeretem dolgokat így fejezik ki,hogy menekülnek,remegnek,stb...nálunk tényleg nagyon szuper aranyos a kozmetikus csaj,nem hallottam rá semmi panaszt,pedig az összes kutyás ide hordja hozzá a kutyáit.

De azért hallottam már én is idegbetegebb kozmetikusról,de szerencsére találkozni nem találkoztam még eggyel sem:)

2010. aug. 4. 17:56
Gyógyszertárban kapható a bórviz
2010. aug. 4. 17:55

én egy lánnyal dolgoztam és kiderült kutyikozmetikus és elvittem Kittit nem zavarta hogy ott maradtam mindent megmutatott,azóta egyedül csinálom. És nem örülnék ha félne ettől hiszen minimum 15 évig kell "tűrnie". én jobban szeretem hogy örömmel viseli.

nálunk nincs hiszti fürdésnél,szárításnál, nyírásnál. én mosógépen nyírom a kutyám ollóval és szépen megáll nincs vele gond:))

Remélem Félix-szel se lesz.

3628. d11354fb1f (válaszként erre: 3627. - Daroki)
2010. aug. 4. 17:30

akkor legalább közel:)


Én nem akarom sokáig hordani az enyémhez, hiába családtag. Minden szépen megtanulok, és akkor nem lesz gond később se. Már én vágom a popsijánál, lábánál és a szeménél a szőrt. Fürdetem, kefélem, körmöt vágok:)

De egyet tudok: soha soha nem fogom lenyírni vagy lenyíratni géppel a szőrét, majd csak ollóval, vagy trimmelni.

3627. daroki (válaszként erre: 3626. - D11354fb1f)
2010. aug. 4. 17:26

Én is mindig ott hagyom az enyimeket,mert ha ott maradok,akkor képtelenség rendesen nyírni,menekülőre fogja a dolgot,hisztizik,stb...Így meg végez másfél óra alatt és teljesen normálisak a kutyáim.(megszoktuk lesni őket,mert belátunk az üzletbe:D)

Az enyimek is utálnak járni,már remegnek ha látják,hogy bemegyünk,de én nem foglalkozom egy kis hisztivel,itthon detto ugyanezt levágják nekem,ha viszem őket fürdetni vagy meglátják a kezemben a fésűt:)

Ráadásul a mi kozmetikusunk kb.háromnegyed éve van itt,az előző sajnos meghalt.Van több a környéken,de nem nagyon volt kedvem kísérletezgetni,így egyből az újhoz vittem és szerencsére ő meg itt van a házunk alatti kisüzletben.

3626. d11354fb1f (válaszként erre: 3608. - 12ff3eb628)
2010. aug. 4. 17:16

Ez nem minden esetben van így...

ismerős, vagy ajánlott kutyakozmetikushoz kell vinni.

Nekünk szerencsénk van, mert a családban van egy, aki szintén nem szereti ha a gazdi is marad miközben nyírja, fürdeti, szépíti a kutyácskákat. Na nem azért hogy amint kiteszi a gazdi a lábát kiélje az agresszivitását, hanem mert a kutyák is jóval hisztisebbek ha látják, hogy ott a szeretett gazdijuk. Egyik kutya sem szereti ha kozmetikázzák, így persze hogy mozog, nyavalyog.


ezt csak azért mondtam el, mert nem hiszem hogy ennyire általánosítani kellene, hogy "sose hagyd ott...". Mivel nekem is a kis pöttyöm a legfontosabb, így egyértelmű, hogy ha nem lenne ismerős a kutyakozmetikus, akkor az ismeretségi körömben keresnék olyat, akinek már van egy jól bejáratott kozmetikusa.


Kérdésem viszont lenne. Hol veszitek a borvizet?

3625. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3624. - Marci Mama)
2010. aug. 4. 15:42
Mi is mosakszunk kérem reggel-este! Én is fürdés után fekszem be az ágyba, ő is! Jó nem nagy fürdés, de lábakat, cunit, popsit, meg a pofiját.
3624. Marci Mama (válaszként erre: 3611. - 12ff3eb628)
2010. aug. 4. 15:36

Annyira nem kakis, de mikor kinyomja, azért marad nyoma a popóján, a fehér szőrön..

este úgyis láb és kuki mosás van, akkor nem hagyjuk ki a popót sem (nálunk esti és reggeli ágyban hempergés van - nem ott alszik, de feljön -, ahhoz azért legyen tiszta :))

3623. Marci Mama (válaszként erre: 3619. - Heni86)
2010. aug. 4. 15:34

Az udvaron is van, hidd el..

Csak lehet, hogy a lent lévő kutyi szőrébe jobban beleragad..

Anno Nagyimnak gyönyörűen gondozott (permetezett), óvott, védett kertje volt Érden, a 3 hónapos fiam csak a babakocsiban feküdt a kertben, még plédre sem tettem le, és este már ott volt a combjában a kapaszkodó kullancs (szerencsére nem szívódott fel)..


Nekünk azt mondta a doki, hogy nem minden kullancs fertőz, azaz hiába viszi el Heni egyiket, ha majd a másik fertőzött.. az egyik kórokozó a babesia, az 1-2 napon belül tünetet produkál, a másik alyme kór, az a súlyosabb, de az 1-2 héten belül produkál tünetet..

3622. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3618. - 12ff3eb628)
2010. aug. 4. 15:02
Jó tanulást!
3621. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3616. - 12ff3eb628)
2010. aug. 4. 15:00
Na ne is mondd, most meg megy a hasa! Már nem tudom mi van vele! Biztos megint megevett valamit...
3620. Heni86 (válaszként erre: 3618. - 12ff3eb628)
2010. aug. 4. 14:54
Jó tanulást! Szia!
3619. Heni86 (válaszként erre: 3611. - 12ff3eb628)
2010. aug. 4. 14:52

Hill's tápot kap napi 3x. Semmi mást...


Az a durva ebben a kullancs témában, hogy eddig még a 3 év alatt egy darabot nem találtam itthon... Soha sehol még a kutyában sem. Pedig a nagynak rövid a szőre, jobban látnám ha lenne benne. Azóta se volt egyikbe se... Pedig tényleg sehova nem vittem csak az udvaron volt. Nem értem hogyan került bele...

2010. aug. 4. 14:51

na megyek mert tanulnom kéne a nyelvvizsgára:/

legyetek jók:)

Sziasztok

3617. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3615. - Heni86)
2010. aug. 4. 14:50
Kérd meg tanítson meg:)) nem nehéz ,tényleg engem is megtanitott egy kutyakozmis lány akinél voltunk egyszer, azóta is jóban vagyunk:))
2010. aug. 4. 14:48
Jázmin jobban van már? rendbe jött?
3615. Heni86 (válaszként erre: 3606. - 12ff3eb628)
2010. aug. 4. 14:48

Köszönöm!


A szemén nem merem a szőrt levágni. Inkább elszaladok majd vele kozmetikushoz aztán ellesem hogyan is kéne csinálni. Egyszer én is elkövettem ezt a "kutyakozmetikusnál otthagyós" hibát. Többet soha... Olyan szinten csúnyán nyírta meg a spanimat egy vagyonért, hogy azt hittem helyben elájulok. :( Aztán másnapra rá még a szeme is bevérzett valamitől. :( Azóta van egy házhoz járós kozmetikus. A spanimat egyébként 90%-ban már én nyírtam mert az évek alatt ellestem a taktikát. Az alap dolgokat biztos meg tudom majd csinálni Bellánál is mint pl. talpszőr stb.

3614. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3609. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 4. 14:41

Ez a nő híres tenyésztő és kutyakozmetikus, de elég sok embertől hallottam már.

Én magam csinálom Kittit és Félixet is.

A múltkor meg állitott egy nő hogy el kérje a számát a kozmetikusnak aki csinálja Kittit-mentünk anyuékhoz ilyenkor mindig puccba vágom Kittit.

3613. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3610. - Marci Mama)
2010. aug. 4. 14:39
Hát csak a szem alatti részt-nálunk bevált:))
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook