Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
3672. daroki (válaszként erre: 3671. - Maruszja)
2010. aug. 9. 20:53

Láttam róluk a képet,nagyon édesek együtt:)Kár,hogy nem maradhatnak együtt,olyan jó páros lennének:)

Biztosan fogtok neki gazdit találni és reméljük majd nagyon szuper helyre kerül!

3671. Maruszja
2010. aug. 9. 20:44

Sziasztok gazdik és kutyusok!

Régen nem jártam már a fórumon. Időközben 2 kutyánk lett, Picúr kisfia is itt van velünk. El akarjuk adni, de csak érdeklődő volt eddig.

Már több, mint egy hete itt van és nagyon szeret bennünket és igazán jól belakta a lakást. Persze mindenütt pisi, kaki. Állandóan subickolom a szőnyeget, vagy a parkettát. Egy dobozba tettük éjszakára, hogy éjjel ne járja be a lakást és ne pisiljen, kakiljon mindenhová.

Sokszor, amikor felébredünk dominó miatt, akkor ki akar jönni. Ilyenkor kiengedjük és elvégzi dolgát, majd visszateszem, hogy még aludjon.

Eleinte még éjszaka is tudott enni, de már leszokattuk erről. Nagyon falánk és majd nem (sőt!) többet eszik, mint Picúr. Mindent szeret, még a sárgarépát is megeszi, persze főzve. Annak idején ajánlották, hogy Picúrnak is adjunk zöldségeket főve, de soha nem ette meg. No ez a kis vakarcs mindenevő. És olyan gyorsan eszik, mintha elvennénk előle. Nagyon falánk. Van mondjuk kaki termés is bőven a lakásban.

Én nagyon megszerettem, de a férjem azt mondta, hogy nem tarthatjuk meg.


Picúr az elején nem fogadta el, nem játszott vele. Mostanra már nem azt mondom, hogy hű, de játszanak, de a kicsi mindig ráugrik Picúrra, az meg vagy harapdálja, persze a kicsi is vissza és ugat a kis drága hangjával Picúr felé, hívja játszani. Néha már hemperegnek együtt, de ritka. Picúr felugrik az ágyra, ahová Ő még nem tud, csak ha feltesszük. Rágja a műcsontokat és minden játékot kezelésbe vette már.

3670. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3668. - D11354fb1f)
2010. aug. 6. 12:11

Hát nagynon remélem, hogy annak tekint! Mindíg visszahúzom, és mondom hogy "lábhoz" meg már tanulgatja, hogy a járdaszegélynél leül.

De mi szeptemberben megyünk kutyasuliba is!

3669. Heni86
2010. aug. 6. 12:01

Nálunk az a baj, hogy csak rám hallgat Bella. Rám viszont nagyon. Ügyes egyébként csak még nagyon kajla. :)

A férjem mindig kiabál, hogy gyere már hívjad a kutyádat! :))) Mert neki nem jön... :)


Én már úgy várom, hogy mehessünk sétálni hármasban de az még legjobb esetben is 1 hónap...

2010. aug. 6. 11:53

akkor lehet nem tekint falkavezérnek?:( jaj az nem lenne jó. :(:(:(


Én még nem merem elengedni, csak a póráz, de ma megyek haza anyuékhoz, fiszem őt is, és mivel ott van egy hatalmas kert, (persze körbe kerítés) elengedem, és gyakorolni fogjuk a visszahívásokat. Utána majd itthon is.

2010. aug. 6. 11:29
Nálunk még csak az ül, marad, nem, nem atied. mennek. Meg ha sétálunk,és hívom, jön! mostmár eljutottunk oda, hogy ha lent vagyunk, és jön egy idegen kutya, nem rohan el rögtön. Mondom neki, hogy nem mehetsz, és marad mellettem! Vagy ha ismerős kutyával találkozunk, mindíg úgy örül, hogy körberohangálja őket! Ilyenkor szoktam mondani, hogy okosan, és akkor lelassít! De még sokmindent kell tanulnunk, mert pl. a sétánál ő akar vezetni!
3666. Marci Mama (válaszként erre: 3664. - D11354fb1f)
2010. aug. 6. 11:11

Szerintem 5 hónaposan ez még szép teljesítmény.. mi akkor Marcit lütyőnek hívtuk.. :)

azóta leül, ha autó jön az utcában, ha kimegy a kapun, körbe néz (én rászólok, hogy Marci lassan, és nézz körbe, ő meg jobbra néz, balra néz, a szomszédok meg rötyögnek..)..

de leül, marad, fekszik, hopi (felugrás), kérem (visszahoz), gyere be/ide, hajóhoz, séta, stb - ilyenek mennek.. pacsit adni nem tud ő sem, az valahogy kimaradt, talán mert a mozdulat nem volt része az életünknek, és ő inkább olyan dolgokat tanult meg, amik a hétköznapi életünk során előfodultak, és fontosak voltak.

Nekünk inkább az vált be a tanításnál, hogy az adot mozdulatnál ismételtük a szót, és nem azt/úgy tanulta meg, hogy "hogyha azt mondják ül, akkor le kell tennem a fenekem", hanem "ha éppen így vagyok (ülve) akkor mindig azt mondogatják, hogy Marcika ül, akkor ez a pozíció azt jelenti, hogy ülök..ezért ha legközelebb állok, és azt mondják, hogy Marcika ül, akkor így kell csinálnom..".. én kb így tudnám a gondolatát lefordítani.. a mindennapi cselekvésekből lettek a megtanult mozdulatok.. persze, biztos lehetne sok jutifalattal pörgést, táncolást, stb tanítani, de nekünk nem ezek voltak a fontosak.. (És megjegyzem, hogy bár volt, készültünk rá, szinte semmit nem a jutifalattal tanult meg. Az valahogy mindig otthon maradt, és működött anélkül is)

De nagyon fontos, és ezt sok könyv leírta, hogy annak, aki tanít, el kell nyernie a falkavezér pozíciót. Ehhez kell a határozottság, ugyanis a kutya a szavakat nem érti, de a hangsúlyt igen! És tehet bármit, ha a falka vezért megszidja, akkor akár a Walesi bárdokból is idézhet, ha a hangsúly szigorú, akkor a kutya tudja, hogy rosszat tett.

Nekem pl a Párom nem egy szigorú ember, nem is hallgat rá úgy Marci... :)

3665. Marci Mama (válaszként erre: 3661. - D11354fb1f)
2010. aug. 6. 10:56
Nézd meg a neten a könyvet, több webes könyváruházban elvileg van..
3664. d11354fb1f (válaszként erre: 3663. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 6. 10:55

óó, kár:(:(:(


Az a bajom amúgy, hogy Mexi még csak ülni tud.

Mostanába próbálgattam megtanítani neki az "ül",és a "pacsit", de nem megy:( utánaolvastam, hog yhogyan szokták, mindent megteszek, de nem csinálja, sőőőt, fél...


Leültetem, a kezembe teszem a lábát, előtte tartoma jutalomfalatot, mondom "pacsit". néz, és megijed, meg nem tudja mit akarok. Aztán meg félve elfut, pedi gnem is bántom:(... mégcsak a hangsúlyomat sem emelem fel!

Csak ugye a lába felé nyúlok, hogy értse mi is az. A feksziknél ugyanez:(

Utánamár oda sem jön hozzám:(:(:(hiába hívom:(:(:(


nem tudom, hogy miért fél tőlem:( de csak ilyenkor, ha akarok neki tanítani valamit. nem érti mit akarok.

3663. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3661. - D11354fb1f)
2010. aug. 6. 10:37
Hát sajnos nekem is szívfájdalmam, hogy itthon nem lehet kapni! Nincs lefordítva! Én is úgy rendeltem meg kintről! De jútúbon vannak fent tréningjei, azokat is szoktam nézni, és nagyon sok jó van abban is! Nekem nagyon tettszik, ahogy megközelíti a kutyákkal kapcsolatos berögzült tévedéseket.
3662. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3659. - Heni86)
2010. aug. 6. 10:34
Igan, mások is viccesnek találják!
3661. d11354fb1f (válaszként erre: 3657. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 6. 10:01

honnan van meg a könyv?

én már utánanéztemmindenhol, de sajnos nem találom.

:(

3660. Heni86 (válaszként erre: 3657. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 6. 09:57
Ez tuti ugyanis Bella minden nap újra próbálkozik a virágaimnál akárhogy leszidom érte! :)))
3659. Heni86 (válaszként erre: 3655. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 6. 09:55
Nagyon aranyos lehet! :) Gondolom az emberek meg körbeállják a kutat és nevetnek veled együtt! :)))
3658. Heni86 (válaszként erre: 3650. - Daroki)
2010. aug. 6. 09:54

Jobbulást Edunak!

Nálunk is volt már ilyen régebben a kaunál. Nem fakadt ki, eltűnt szerencsére. Remélem gyorsan eltűnik neki is!


Most meg hugom yorkijáról derült ki, hogy allergiás az oltóanyagra. Valamelyik összetevőjére szóval mostantól csak valami speckóval lehet oltani... Ilyet se hallottam még! :(

3657. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3656. - Heni86)
2010. aug. 6. 09:53

Én mostmár hónapok óta olvasom Cesar Millan könyveit! Abban azt tanítja, hogy a kutya nem él a múltban, mindíg csak a jelenben! Nem emlékszik a tegnapi rossz napra, és nem búslakodik rajta!

Emiatt most csak te érzed magad rosszul!

3656. Heni86 (válaszként erre: 3647. - D11354fb1f)
2010. aug. 6. 09:51

Ne legyen! :)

Ebből a szempontból tényleg olyanok mint a gyerekek, tudni kell őket nevelni, leszidni is nem csak szeretgetni. Ha most következetes vagy az később meghálálja magát. Én már egyszer elrontottam így egy kutyát... De ennek ellenére most én is pont ezzel küzdök mert én meg ha szidom vissza kell tartanom a nevetést olyan képet tud vágni néha. :))) Meg hanyatt dobja magát és kalimpál. Nem ám sunyít és elballag! :)


Hidd el ha mész haza ugyanúgy fog neked örülni!

2010. aug. 6. 09:50
Jaj nagyon, ha lemegyünk sétálni, át kell mennünk a főtéren! Na ott nincs olyan, hogy ő ne fürödjön meg a kútban :D Rendesen pancsol, úgy szoktam rajta röhögni! Olyan édes!
3654. Heni86 (válaszként erre: 3645. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 6. 09:46

Nagyon aranyos! :) Így imádja a vizet???


Nekünk a nagy kutyának van a kennelben egy kagyló formájú (eredetileg gyerek homokozó) medence mert ő imád fürdeni nyáron. Bella már kiszúrta a múltkor, hogy mit csinál a Cimbi és nagyon felkeltette az érdeklődését de gyorsan elhoztam. :) Kíváncsi leszek ő is vízfüggő lesz-e?!

3653. Heni86 (válaszként erre: 3644. - F979700a86)
2010. aug. 6. 09:42
Köszi! Én is nagyon örülök neki. :) Tényleg szuper kiskutya!
3652. daroki (válaszként erre: 3651. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 6. 09:30
Szerencsére teljesen jól viseli,semmi nem látszik rajta.Eszik,iszik,jókedvű:)
3651. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3650. - Daroki)
2010. aug. 6. 09:28
SZegénykém, és hogy viseli? ilyen csomócska nekünk is volt, amikor hasmenés miatt kapott szurit a vállába. De elmúlt, hál IStennek!
3650. daroki
2010. aug. 6. 09:03

Edukámat tegnap megint dokihoz kellett vinni.Leírom a sztorit,sosem lehet tudni alapon...

Tehát.Pár hete gyomorgyulladása volt,ebből helyre is jött.Kapott pár szúrit,volt olyan is amit izomba adott neki a doki.

Tegnap észrevettünk a hátán egy elég nagy és kemény csomót.A dokinál kiderült,hogy ez az oltás "mellékhatása". 100 kutyából egynél előfordulhat,hogy az ilyen izomba adott oltások után pár hétre kijön ez a csomó.

Műteni nem kell,hanem melegvízes borogatást kell alkalmazni egy nap 3-4 alkalommal és masszírozni neki a csomót.Kb.két hónap mire felszívódik.

Ami még nekem ijesztő...ki is fakadhat.Jáj!

3649. daroki (válaszként erre: 3645. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 6. 08:58
Nagyon édes:)Hasonlít fejre az Edumra:)
2010. aug. 6. 08:08

Jó reggelt sziasztok, kaptam tegnap egy jó tanácsot, este lefekvés előtt még lementünk sétálni egyk ört (1/2 10 felé), s láss csodát, reggel csak pisi volt, az is a pelusra:D

Jól megdícsértem!

2010. aug. 6. 07:17

Oooolyan lelkiismeret furdalásom van...


Reggel elaludtam,de éppen el tudtam volna készülni hogy időbe induljak el, ha nem lépek bele egy hatalmas pisi tócsába.


Olyan mérges lettem, mert Mexi már 5 hónapos, mindig pelusra pisil, kakil, de az elmúlt napokba oda ahova éri. Reggel mindig jól megszeretgetem, játszok vele, utána indulok csak el dolgozni. Délután meg kb 4 órát csak vele foglalkozom, játszunk, sétálunk, és hasonlók.

A lényeg, hogy olyan ideges lettem, hogy jól leszídtam, lelapult a földre, és elfutott...

Hívtam ami előtt elindultam(mindig jól elbúcsuzom tőle is), de félt odajönni, mintha bántanám. Megjegyzem, soha nem bántottam, majd a hangsúly volt nem túl szép.

És így jöttem el otthonról, hogy el sem köszöntem.

Most meg bánom, hogy leszídtam. :(

3646. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3634. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 5. 20:54

Hát nálunk később jelentkezett a vizelettartási probléma és aztán jelentkezett a be kakilás.. menj vissza az orvoshoz és mondd el neki, mi Incurin nevű gyógyit kaptuk asszem és azt szedte élete végéig. Úgyanis amikor kipakolják őket a szervezetük nem termel meg egy hormont már, ami közre játszik a vizelet tartásért.

ha ez van akkor élete végéig szedheti a gyógyit.

De remélem nem lesz semmi komoly.

2010. aug. 5. 20:32
Sziasztok, tettem fel pár új képet Jázminról..
3644. f979700a86 (válaszként erre: 3639. - Heni86)
2010. aug. 5. 15:39
Henike,nagyon örülök neki,hogy így egymásra talált Boti,és Bella.Aranyosak együtt.:-))
3643. Heni86 (válaszként erre: 3642. - Marci Mama)
2010. aug. 5. 15:13

Férjem is úgy hívta, hogy törpekuvasz. :)

De egyébként nagy volt. Bellához képest persze... Nagyobb volt jóval mint ő pedig Bellán még 3 centis szőr is van...

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook