Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
2010. aug. 19. 11:41

Szerencsések voltatok akkor! A malamutom majdnem ráment akkor...


Nekem az a gondom, hogy bérházban lakom és ugye, vagy leviszem, vagy állandó kutyapelus. Már 99%-ban szobatiszta, bevált a pelus.


Viszont imád menni, sétálni. 12 hetesen kapta meg az utolsó kombináltat, most 14 hetes, szerintem már lehet vinni, bár még a veszettséggel ,,adósok vagyunk,, de az 2 hét múlva esedékes.


Valahol azt olvastam, hogy ,,ami nem öl meg az megerősít,, és ezt a kutyavírusokra értették. Én egy ilyen pici kutyával, amelynek ilyen gyors az anyagcseréje nem kísérleteznék.


Mindent a maga idejében.:-)

3731. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3729. - 79e4e6154d)
2010. aug. 19. 10:22

Nomm, igen, az lenne a legcélszerűbb, majd beszerzek egy ilyet. Hogyhogy miattad lett parvós? Mikor lett az és mennyire viselte meg? Én rettegek a betegségektől. Megvan már 4 oltása az 5-ből (a veszettség még nincs), de mikor leviszem sétálni, mindig eszembe jut, hogy lehet, még nem vihetném le.

A malamutunk nagyon beteg lett anno, de akkor még nem volt javasolt a 2. parvós emlékeztető oltás.

2010. aug. 19. 10:20
Jó reggelt, sziasztok, ez engem is érdekelne, ez a találkozó!
3729. 79e4e6154d (válaszként erre: 3727. - 6af0f873f5)
2010. aug. 19. 08:59

Jaj istenem:( Nehéz lehetett.


Nekem direkt ilyenre van itthon egy fecskendőm, tű nélkül:) és ha gyorsan "itatni" kell, csak fogom és belenyomom a vizet. Nekünk a parvó után kellett. Miattam betegedett meg... de szerencsére gyorsan túlvészeltük. Azóta féltem mindentől:D és ezért nemmertem még neki csontot sem adni.

3728. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3727. - 6af0f873f5)
2010. aug. 19. 08:53
Ó, és mégvalami: szerintem a farháttól tényleg nem lett volna baja, ha mértékkel fogyasztja.
2010. aug. 19. 08:53

Köszönöm a tanácsokat, ki fogjuk próbálni. Megosztom Veletek kérdésem eredetét.


Elkövettem valamit, amibe Lencsi majdnem belehalt. Tanulságos volt. Előzmény: előtte mindig nagy kutyám volt: németjuhász, malamut, stb. Éles váltás ez a picike. Anyuméknál most pl. puli van, akit még én neveltem fel, dehát Ő is sokkal nagyobb, mint Lencsi.



Szóval...



Nagyon szép kacsafarhátat vettem. Órákig főztem, hogy igazán puha legyen a csont is. Ami leomlott husi róla, azt egyből odaadtam, a csontos részek egy napig hevertek a hűtőben.

Aztán később meggondoltam magam, a csontokat egy zsákba tettem, le akartam vinni a kukába, nem mertem Neki odaadni.

Aztán térültem-fordultam, és megfeledkeztem a csomagról, amit a bejárati ajtó mellé tettem le.

A kutya meg nagyon csendben volt.

A következő kép már az volt, hogy Lencsi egy gömbhalhoz hasonlít, óriási a hasa és fekszik a pici csontok kellős közepén és rágja azokat. Megette szinte a teljes kacsafarhátat az alig kétkilós kutyám.

Most jött a feketeleves: 1 órával később retenetesen elkezdett hányni, ment a hasa, habzott a szája. Persze, ez éjfél után már, sehol segítség.

Életem legrosszabb éjszakája volt, kiskanállal nyomtam belé a vizet, hogy ki ne száradjon. Rengeteget hányt és a végén már víz jött a popójából is, úgy ment a hasija.

Godolatban már temettem.

Olyan hajnal 5 tájékán adta az első kutyás életjelet, csóválta a farkát és adott egy óriási pacsit. Ekkor éreztem, hogy megmarad.


A történet után rájöttem: konkrétan a kutyám bármennyit meg tud enni. Hihetetlen mennyiségeket, a puli elől is el szokta enni a csirkelábat is pl. Nagyon féltem. Megvettem Neki a legdrágább száraztápot, de mostmár azt sem eszi (select gold sensitive puppy lamb & salmon). Állandóan hisztizik a házikosztért, mostmár elkezdett kunyerálni, de ebben hajthatatlanok vagyunk.

3726. Marci Mama (válaszként erre: 3724. - Szopran)
2010. aug. 19. 08:38

Ott van az e-mail cím, arra nyugodtan írhatsz!

Én szeretnék menni, de családi banzáj van tervezve arra a hv-re, nem tudom még, hogy melyik napra..

Tavasszal voltunk, akkor nagyon jópofa volt a sok kis havi, Marci jól érezte magát... :)

2010. aug. 19. 08:36

Jó reggelt!

Én adtam Marcinak már 5 hónaposan nyakat is, hátat is. A farhátról nem kapartam le a husit, hanem a csonttal együtt adtam, az a lényeg, a kutyik szeretik a csontot! :)

Ha gondolod kérdezd meg az állatorvosod, azért én felelősséget nem vállalhatok. :) Marcinak ki kellett nyomni a bűzmirigyét kb 4 hósan 2x is, akkor javasolta a doki, hogy a koszttal úgy lehet szabályozni a bűzmirigy ürülést, hogy kap olyan szilárdat, ami nem oldódik fel, hanem kifelé "nyomja" a mirigyet, hogy ürüljön. És pl.a csont ilyen! És minden tévhittel ellentétben - hogyha 1x ki van nyomva a mirigy, utána mindig kell - nekünk nem kell, amióta kap rendszeresen csontikát, semmi gondunk vele.


Mondjuk én is féltem először, hogy jaj az én kis pici kutyi babám, meg tudja majd rágcsálni?? De a Párom rábeszélt (a pasik mindig bátrabbak, én sokkal jobban féltem Marcit), és jó volt, mert jó neki (még a fogainak is).

3724. szopran (válaszként erre: 3723. - Marci Mama)
2010. aug. 18. 20:10

Hú de jó!:)

Mi elmennénk, hol kell jelentkezni?

2010. aug. 18. 16:44

Sziasztok!


E-mailben kaptam:


Havanese Club Havanese Club

clubhavanese@yahoo.com


Send e-mail

Find e-mail

View detailsTo clubhavanese@yahoo.com

From: Havanese Club (clubhavanese@yahoo.com)

Sent: Wednesday, August 18, 2010 1:45:45 PM

To: clubhavanese@yahoo.com



Kedves Barátaim!



A következő havanese találkozó időpontja szeptember 5., vasárnap, 11 óra. Helyszíne még mindig a szokásos, a Hajógyári szigeten a parkoló melletti kisrét. Az iwiw-es klub fényképei között találtok térképet.



Kérlek benneteket, egy rövid e-mailben jelezzetek vissza, el tudtok-e jönni.



Üdv



HK

3722. Marci Mama (válaszként erre: 3720. - 6af0f873f5)
2010. aug. 18. 13:18

Nekünk az állatorvos mondta anno, kb 15 hetes volt Marci, hogy kaphat főtt csirke farhátat és nyakat (piacon megveszem, kis vegetás, vagy tárkonyos vízben - az növény, és Marci imádja - megfőzöm)... de beleteszem a máját, szívét is, vagy ha éppen főzök, és van pl pulyka apró, akkor azt is kicsit..

Szerintem ezzel már próbálkozhatsz. Megfőzöd neki, szedd szét kicsit. A lényeg, hogy csöves csontot (pl combja, szárnya) nem szabad neki adni, mert az szilánkosan törik!

Lencsi azért még nem túl nagy (korban), így óvatosan a hússal, fűszerekkel, először mindenből keveset, hogy bírja-e a gyomra.

Marci pl nem szereti a gyümölcsöket és az édességet (még a túró rudit sem, se kekszeket), csak a francia drazsét, de azt nagyon. Imádja viszont a sajtokat (még a legbüdibbet is:)), kefírt, joghurtot (ha nem édes).

Nálunk Marci alapvetően szaftos konzerven és száraz tápon él, de kb heti 2-5 alkalommal (ugye 14 étkezést veszek, mert még kirakunk neki reggel szárazat, és este van a szaftos) kap házi kosztot. Ez lehet rizseshús, rakott karfiol, vegyes zöldségleves, ilyesmi, amit éppen főzök (ha nem olyat főzök, akkor kutyakaja)

Az állatorvos szerint nem tudjuk a kutya számára optimálisan összeállítani a házi kosztból az étrendjét, ezért ajánlják a kutya kaját. Mi ezt elfogadjuk, így csak "az íze kedvéért" kapja a főtt ételt. (de persze mindenki másképp csinálja :))

Ja, én egész kicsinek (3-4 hós) oda adtam neki egy főtt csülöknek a csontját. Persze a kertben "használhatta" csak, de szerintem kb 2 hónap után dobtam ki, imádta. Utána vettem neki egy borjú csülök csontot a piacon (ez nem drága), amin még pici husi is volt, megfőztem.. na, leborult a lábam elé.. :))

Néha lehullik egy kis sonka darab, vagy szalámi, télen kaptunk finom házi füstölt comb színsonkát, na azért talpat nyalt.. :)

Óvatosan próbálkozz szerintem!


Na, jó étvágyat, visszament az ebéd utáni vérnyomásom a normál értékre, most már dolgozom is! :)

3721. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3720. - 6af0f873f5)
2010. aug. 18. 12:42

SZia, üdvözlünk ak örünkben! Nagyon szép a Lencsikéd! Én is ma megyek Frontline-t venni.

Nekem JÁzmin nagyon szereti a májkrémet, meg a virslit. Bár én ritkán adok neki ilyenekt, szinte csak tápot kap.

2010. aug. 18. 12:28

Sziasztok, átrágtam magam, voltak nagyon hasznos olvasmányok, vidám percek és szomorúak is. Sokszor magunkra ismertem.

Marci Mama, köszönöm a kedves köszöntést:-)



Máris hozzászólnék a témához: tegnap óriási bolhát találtam a kutyusban (tapintásra... azt hittem, kullancs, mert sokat kirándulunk és már volt benne 3x is), így ma nyitásra mentem az állatfelszerelés-boltba. Igaz, 2 kilós és alig múlt 3 hónapos, így nem igazán ajánlották, de számomra a Frontline már jól bevált szer, így ezt vettem meg. Azóta 3x átfésültem a szőrét és már peregnek belőle a barna döglött bolhák. Remélem, hamarosan egy sem marad.

Azt mondták, ez emberre nem veszélyes, csak a macskabolha az, viszont nem lenne jó, ha elszaporodnának a házban is. Jó alapos takarítást, porszívózást ajánlottak, hogy az összes pete elpusztuljon minden zugból.

Én bolhanyakörvet nem szeretnék használni, mert a szőr azon a területen kikophat.


Kérdés: mit adhatok ennek a picinek konzerven és száraztápon kívül? Mit ajánlotok? Imádja a csontos husikat, csak nagyon féltem tőle.

2010. aug. 18. 11:21
Biospotix-et használunk mindenre! Eddig Frontline-t használtam, eztm ost próbáltam ki, mert áll. 4 hónap védettséget ad! Jázminnak elég kicsi a szőre.
3718. Marci Mama (válaszként erre: 3715. - 6af0f873f5)
2010. aug. 18. 10:53

Üdv köztünk!:)

Lencsi lány nagyon szép, gratula hozzá!

Itt mi sok okos dolgot megosztunk egymással, vagy legalábbis próbálunk segíteni egymásnak. Több kevesebb sikerrel. :)

Alapvetően békés fórum vagyunk (még ha hosszabb időre visszaolvasva nem is úgy tűnik - de az csak kis átmeneti vihar volt, ami a legjobb kapcsolatban is előfordul :))

Bármi kérdés van, írj nyugodtan!

Szép napot Nektek! :)

3717. Marci Mama (válaszként erre: 3716. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 18. 10:50

Szia!


A nyakörvre nekünk azt mondta a doki, hogyha nagy a szőre, akkor nem olyan hatásos. Annak ugyanis a bőrrel kell érintkeznie, hogy felszívódjon, pl vizslánál, tacskónál jobb.

Addig is tegyél rá Advantix-et, az biztos nem árt! Mit használtok kullancs ellen, és mikor lett rátéve?

3716. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3713. - Heni86)
2010. aug. 18. 08:56
Na sziasztok, jó reggelt! FEkete pöttyök, csak egy egy apró, de azt le is tudom szedni. Nem kalákába van rajta!A Nyakában van ez a Bio bolhanyakörv, meg meglett fürdetve bolhairtó samponnal, be lett fújva a fekhelye is. Pénteken elviszem a kozmetikkusunkhoz, azt modnta, majd ő megnézi.CSak már rémeket látok minden vakarózásánál...:X
2010. aug. 17. 17:32
Sziasztok! Én is havanese gazdi vagyok immár 2 hónapja. Lencsi 13 hetes gyönyörű szuka kutyus, a szemünk fénye. Nagyon jó választásnak bizonyult, pedig még sosem volt kistestű kutyám pláne nem lakásban. Mindjárt végig is böngészem a fórumot, biztos hasznos tanácsokat olvashatok majd Tőletek:-)
3714. Marci Mama (válaszként erre: 3713. - Heni86)
2010. aug. 17. 12:27

Sziasztok!


Egyet értek Henivel!


Mi amikor a balcsin elvittük a kozmetikushoz Marcit, akkor talált benne egyet a lány (de hogy menet közben a fűről, vagy honnan ment bele, nem tudjuk, előtte nem vakarózott).. de "telepek" nem voltak.

Akkor ajánlotta (ő a helyi dokinál asszisztens is), hogy annak ellenére, hogy a kullancsos Advantix még nem járt le (a 4 hét), vegyünk egyet, és tegyük rá.. mert az ugye jó bolhára, és így akkor kap egy extra dózist, amitől baja nem lesz, de a bolha - ha van benne, és nem csak behoztuk akkor - tuti elmegy..

Rátettük, még ott, és utána semmi folytatása nem volt a dolognak, pedig nézegettem Marcit tüzetesen..

Meg a befújós spray is jó (de sztem az csak pluszban, nem az Advantix helyett)

Sok sikert! :)

3713. Heni86 (válaszként erre: 3712. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 17. 12:06

Szia!


Nos, a bolhát általában a szeme körül, fején, állán találod meg a legkönnyebben és ha még picike akkor apró kb. 1mm fekete bogár. Ha már "nagyobb példány" akkor inkább barnás színű a segge és ha el tudod kapni, szétnyomod és kidurran. Fúúj még leírni is gusztustalan. :)))

Régen a macskáinkban mindig volt. :(((

Illetve ha bolhás akkor nagy a valószínűsége, hogy petéket is találsz amik picike kis apró fekete ikrák amik telepeket alkotnak. Minha mondjuk fekete színű homok lenne a szőre tüvénél. Azért remélem nem az lesz!!!!!


Dokihoz nem szükséges elvinni szerintem. Nézd át jól és ha esetleg van benne akkor vegyél nyakba cseppentős bolhaírtót.


Drukkolok, hogy ne bolha legyen! Írj majd!

2010. aug. 17. 11:51
Sziasztok, újra itt vagyok! Nyaralni voltunk. Szeretnék egy kis tanácsot kérni tőletek. Jázmin egy hétig a barátnőméknél volt, és talált benne mvi kis barna bogarat. Megfürdette bolha elleni samponnal, és befújta a fekhelyét, meg kimosta a takaróját, játékait. Nem tudom viszont, hogy hogy néz ki a bolha kutyában, mit keressek? Elvigyem orvoshoz?
3711. Heni86
2010. aug. 16. 16:39

Bella megint alakított! :)))


Amennyire panaszkodtam a szobatisztaságra ma annyira meghazudtolta magát. Egész nap csak kint pisilt. Most is az előbb kint dübörgött a vihar, zuhogott az eső erre felugrott és kirohant pisilni. :) Csurom vizes lett. Na mondtam is neki, hogy "megint nagyobb kárt csináltál mint hasznot". :))))))))

3710. Maruszja
2010. aug. 16. 13:56

Sziasztok gazdik és kutyusok!

Mindenkinek kellemes és szép napot kívánok!

3709. lilci (válaszként erre: 3704. - F979700a86)
2010. aug. 16. 13:00
Szia, köszi , megnyugodtam. Már Pötyi is jól van, de azért vigyázunk. Kötéseimet letépte.Ma nagyon lusta, dehát be van borulva és néha esik.
3708. d11354fb1f (válaszként erre: 3707. - Heni86)
2010. aug. 16. 12:12

jaj de jó lenne. :)

megadnád az elérhetőségét?


kösziii:)

3707. Heni86
2010. aug. 16. 10:33

Helló!


Bella nagyon jól van. :) És nagyon rosszcsont... Rá van kattanva a cipőimre és ez a szobatisztaság se halad még egyről a kettőre sajnos. :( De nagyon kis vidám, játékos és pörög állandóan. Azt várom már, hogy vihessük sétálni a gyerekkel...


Lorena mi a 18-ban lakunk Pestszentimrén, ismerek is 3 rendelőt a környéken de nem szívesen ajánlom... :( Az a baj a mai állatorvosokkal (tisztelet a kivételnek persze!) hogy már csak a pénzre mennek. Futószalagon megy minden, akárhányszor mész nem ismer meg és olyan összegeket tudnak kitalálni egy sima oltásra is hogy csak nézel. Én áthordom Erzsébetre Bellát egy idősebb orvoshoz akihez már 16 éve járunk. Igaz, nem egy hiper-szuper csilli-villi rendelő de még nem tudtunk soha kifogni rajta. :) Nála megbízhatóbbat és korrektebbet még nem láttam és a kutya érdekeit tartja szem előtt. Csak ő meg még nem tudom meddig praktizál. :S


Szép napot mndenkinek!

2010. aug. 16. 07:47

Sziasztok!

Ismer valaki a 18 kerületben jó állatorvost?

Eddig márhogy meg tudtuk oldani, de mostmár kell egy megbízható jó doki, akármikor történhet bármi:(

Oltás kéne a kicsimnek.


Jaa, képzeljétek, tudunk már feküdi, és póráz nélkül sétálunk:)

2010. aug. 15. 14:36

Sziasztok, most jöttünk meg a Népligetből.nagyon jól érezték magukat a kutyulik,sokat szaladgáltak.

most mindketten el vannak terülve a parkettán a fáradtságtól.

Félix már megáll a padka szélén ha szólok és leül vagy lefekszik ,attól függ mennyire van melege.

Már lent kakil az esetek többségében:)))

3704. f979700a86 (válaszként erre: 3703. - Lilci)
2010. aug. 14. 12:39
Jacky kutyámnak,egy pár hónappal ezelőtt leszakadt a körme.Felugrott az ágyról az ablakba,és amikor leugrott,beleakadt a radiátor tetején lévő lukba a körme.Nagyon vérzett neki is.Én betadinnal fertőtlenítettem,és egy kis zoknit húztam a lábára,hogy ne piszkolódjon be a sebe.Már szépen helyrejött neki.
3703. lilci
2010. aug. 14. 10:34
Sziasztok!Kis Pötyi kutyám játék közben letörte a körmét, vérzett, hozta és mutatta ,,anyunak,,.Kikészültem, folyamatosan mosdatja, hát elvittem dokihoz, mert nekem nem engedte levágni a letört részt. Kapott szurit, levágták a körmikét, bekötötték, minden ok. Ma reggel bedagadt a kis mancsa és szerintem fáj is neki. Alig birtam levádni a kötést, még morgott is. Lehet túl szorosan kötötte rá a doki???Mivel fertötlenithetem? Betadine jó lehet? Valami bio kézmosót irt fel. Történt már valakivel ilyesmi? Elöre is köszi az infót.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook