Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
2010. aug. 25. 12:13
1000Ft, bocs lehagytam egy nullát
3761. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3760. - 79e4e6154d)
2010. aug. 25. 12:13
én a petnet-en vettem, olyan 100Ft körül volt ha jól emlékszem
3760. 79e4e6154d (válaszként erre: 3759. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 25. 11:39
Hol lehet kapni ilyen labdát? Én még nem is hallottam róla. Mennyibe került?
3759. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3758. - Juli68)
2010. aug. 25. 11:27
SZerintem ez kutyától is függ, mert én vettem a Jázminnak egy olyan labdát, amibe jutalomfalatot kell rakni, és játék közben kipotyog belőle. De sajnos Jázmin nem egy labdás típus...
3758. Juli68
2010. aug. 25. 11:08

Sziasztok, először is,köszönöm, a válaszokat!

Chana, Kira kb. 2,5 kg. Én a patikai betegalátét veszek, 40x60cm 50Ft/db, nekem bevált. Először kutyapelust vettem, de nem látok különbséget. (és mivel olcsóbb, nem sajnálom egy pisi után kidobni)

Én naponta kikefélem a bundáját, nagyon szereti, fésűt még nem vettem, de fogok. Úgy tervezem kozmetikushoz hordom kb 2 havonta, már ki is néztem. Így nem kell a bűzmiriggyel, karmokkal, fürdetéssel fülszőrrel bajlódnom a lakásban.

Jázminhercegnő, jó ötlet a fogtisztító rúd, veszek én is. Tudtok valamit mondani az interaktív játékról, amelyikbe jutifalatot kell rakni? Állítólag hosszan leköti a kutyust, mi a tapasztalat?

3757. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3751. - Mel B)
2010. aug. 25. 09:04
SZia, örülünk egy újabb gazdinak, sok örömöd lesz benne ,az már biztos!
3756. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3747. - 6af0f873f5)
2010. aug. 25. 09:00

SZiasztok, jó reggelt! Az én JÁzminom 8 hónapos, az elmúlt időszak tapasztalatati szívesen megosztom veletek! Fülszőr: rendszeresítettem egy csipeszt, amit csak erre használunk, egészen a belső hallójáratba kell nyúlni, de ha megkéred a kozmetikust megmutatja. EZ nem fáj a kutyusnak.

Fogváltás: rengeteg fogtisztitó rudat vettem különböző ízekben, általában napi egyet elfogyaszt, így nem rág szét semmit, amit nem szabad. Pelenka: mi mondjuk csak kutyapleust használunk, amit mondjuk JÁzmin a használat után a fejecskéjével összegyűr! :d

Fésű: kiskutyánál ajánlott kis fejű kutyakefét venni. A mi kozmetikusunk azt ajánlotta, hogy egy egyenes felületre állítsam a kutyát, hogy mindenhogy jól hozzáférhető legyen, és úgy keféljem át, fejtől indulva. A tappancsnyírásra ajánlom a szakembert, én próbáltam, nem nehéz, de a kozmi gyorsabban halad vele :/ Remélem tudtam kicsit segíteni..

3755. Marci Mama (válaszként erre: 3751. - Mel B)
2010. aug. 25. 08:52

Szia!

Én kislány kutyit szerettem volna, aztán Marciba beleszerettünk, és Ő jött velünk. (azóta sem bánta meg:)). Én is féltem a jelöléstől.

A kezdeti kb 6 hetes szobatisztaság kűzdés után már nem pisilt a lakásba. De az sem jelölés volt, kb 10 hónapos koráig kislányosan pisilt (és akkor, ha kellett, az nem jelölés). A lakásba bepisilt kicsinek, de azóta sem, és nem is jelölte körbe akkor sem, amikor már felemelt lábbal elkezdett az utcán jelölni. Sőt, mi kertes házban lakunk, és a kertet sem nagyon jelölgeti (talán nincs mit, mert nem megy át rajta másik kutya). Csak az utcán jelölget. Szóval ne aggódj!


Rágás (másik bejegyzésre): nekem az a véleményem, ha van egy csomó saját dolga, akkor nem rág meg mást. Nálunk a lépcsőt kezdte kicsit megreszelni, de bekentük erős pistával picit - soha többet nem nyúlt hozzá. Nem visított tőle, de valószínű nem ízlett neki.


Szeparáció: alakuljon ki az, hogy Te vagy a főnök/falkavezér. Akkor nem fél(t). Az otthon hagyott, magát falkavezérnek gondoló kutya ugyanis nem fél, hanem félti a gazdit, aki kiment a nagyvilágba, nélküle, és mi lesz, ha nem jön haza. Mindig határozottan el kell tőle köszönni, ugyanazt kell mondani, és akkor tudja, hogy vissza fogsz jönni, Te vagy a főnök, vigyázol magadra, ő addig alhat nyugodtan, és nem lesz semmi baj. :)


Fogváltásnál Marci jobban rágott, volt 1-2x hogy levertebb volt aznap, de semm más nem okozott gondot. Általában a gyerekek játszottak vele, akkor hulldosott a foga (nagyobbik fiam első alkalommal majdnem sírt, azt hitte, kiverte a fogát a kutyának :))


Így hirtelenjében ennyi "jótanács". :)

Szép napot mindenkinek!

3754. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3750. - Daroki)
2010. aug. 25. 08:08
Sziasztok!Nincs semmi baj,csak rossz volt a monitor.Olvasni szoktam a fejleményeket,de nem reagáltam.A kajával kapcsolatban nekünk soha nem volt gondunk.Rocco"zabál"de szó szerint,még Kellyt is lehagyja.Mindig ő fejezi be először és menne a többiekéhez.Tápot kap, egyszer eszik naponta(meg reggeli nass,déli nass stb).Többet meg nem merek neki adni,mert már 5,6kg. Fogtisztitásra kapnak száraz kenyeret(imádják)meg lapocka csontot ,ezt szoktam elötte egy félórát főzni.Elég jól elboldogul vele,többit Kelly eltünteti.Az ivartalanítás óta bújósabb lett,és szerintem érzékenyebb.A kutyákkal olyan harcias maradt mint volt,örjöng ha megy egy kutya az utcán.Nagyon éber,mindent észre vesz ha történik valami kint az utcán,és jelez.Imádjuk(a többit is) de nagyon tud cigánykodni,és kiprovokálja magának a simogatást.Labdázni nagyon szeret,sokszor még este tízkor is hozza a labdáját és ledobja elénk és dobálni kell neki.A rágásról annyit,néha még most is talál ki valamit(lassan másfél éves)legutóbb egy virág cserepet(műanyag)szedett miszligekre mire megjöttünk.Elfoglalja magát,de alapjába véve nem csinál már olyan rossz dolgokat.A kis kutyásoknak azt üzenem ,türelem, a havanese mindig tud meglepetést okozni,de hát ezért szeretjük őket.
3753. f979700a86 (válaszként erre: 3752. - F979700a86)
2010. aug. 25. 07:16

kanon=kanom

sötét van még,és nem látom a billentyűket.;-)

3752. f979700a86 (válaszként erre: 3751. - Mel B)
2010. aug. 25. 07:15
Először biztosan jelölget.Később tudja,hogy az az ő portája,és már nem jelöl,csak akkor ha idegen kutyát visznek a lakásba.Az én kanon sem pisilte össze a házat.Csak kívülről:-D
3751. Mel B
2010. aug. 24. 21:44

Sziasztok!

Új vagyok itt. Remélem tudtok nekem jó tanácsokat adni. 2 hét múlva megyünk a kiskutyámért, aki egy Havanese fiúcska. Szerintetek fog jelölni majd a lakásban? Annyira várom már, hogy velünk legyen.

3750. daroki
2010. aug. 24. 21:40

Rocco gazdi nagyon csöndben vagy:(Remélem minden okés nálatok!!!

Maruszja!Sikerült gazdit találni a kutyusnak??

3749. daroki (válaszként erre: 3747. - 6af0f873f5)
2010. aug. 24. 21:38

Hello!


A te kutyusod is nagyon édes:)Kis pincurkák még ilyenkor.

Nálam 7 és fél és nemsokára 2 éves havanesek vannak.Náluk 15 percig van elől a kaja.Ha ezidő alatt megeszik,akkor örülhetnek,mert tele a pocakjuk,ha nem eszik meg,akkor megszívták,mert legközelebb már csak másnap kapják meg.Ők kétszer kapnak enni,reggel egy keveset és este egy keveset.Így könnyebb nekik megemészteni a kaját.


Nálunk a kutyapelus vált be Mollynál,próbálkoztam az alommal is,de azt mindig kiszórta,így feladtam.Edunak pedig az alom vált be,ő sosem szórta ki,akkoriban amikor őt hoztam,még nem nagyon hallottam kutyapelusról.

Nekem több féle fésűm is van,én a kutyakozmetikusnál amit láttam anno,olyat vettem és ez bevált.Nagyon sűrű,fa fogantyúja van és seperc alatt végzek is a fésüléssel.

Lehet kapni filcbontó sprayt is,ez is nagyon jó,bár én ritkán használom,megbirkózom anélkül is a szőrükkel,pedig Mollym szőra katasztrófa:(

Én szakemberre bizom a nyírásukat,ha csak apró dolgokról is van szó,mint amiket te is írtál.

3748. daroki (válaszként erre: 3746. - Juli68)
2010. aug. 24. 21:31

Szia!


Nekem Kirának hívják a kislányomat:)Hát készülj fel a sok rágásra,ilyenkor meg pláne fog rágni,amikor fogváltás jön.De ha megtudod oldani,hogy az előszoba-konyha a birodalma amíg nem vagytok otthon,akkor talán nem tesz kárt semmiben.Nekem pl.a tapétát még így is elkezdte leszedni a falról:(A szomszédomnak meg az ajtófélfát és az előszoba bútor sarkait rágta meg:(

Nagyon szép a kutyusod!:)

2010. aug. 24. 21:12

Sziasztok!



Juli, de szép Kira, épp olyan, mint az enyém feketében:-) És épp egyidősek, mindketten kislányok, és amiket írtál Róla mind-mind megegyeznek:D

Nekem is nagyon szereti a zoknikat (van egy "zokniszörnye" kitömve vattelinnel és egy pici csörgővel a belsejében, ezt imádja a legjobban).

Én is félek a rágcsától, és a szeparációs szorongástól is. Ma először szétforgácsolta a pelust, amit a földre tettem (erről még írni fogok).

Én ma vettem Neki egy rúd párizsit, ezt imádja nagyon, remélem, nem fogja megunni. Már a többi kutyaeledel nem igazán esik Neki jól. A doki azt javasolta, ne engedjek, tegyem max. 20 percre le a kaját, majd 20 perc után tegyem el előle, egy idő után meg fogja enni, ha ezt naponta 3x megcsinálom, és tudni fogja, hogy meg kell ennie amit kiteszek elé.

Hát, nem tudom... én még ezt nem tudtam Vele megcsinálni.

Kira egyébként hány kiló?


És a kérdés(ek): most nem kutyapeslust vettem, hanem DM-ben "utazó pelenkázót" vagy "pelenkázó alátétet". Ezt ajánlották, kétszer akkora, mint a pelus és kedvezőbb áron kapható. Lencsi első adandó alkalommal miszlikbe tépte. A kutyapelussal eddig nem tette ezt. Kérdés: van Nektek is hasonló tapasztalatotok?

Másik kérdés: milyen fésűket ajánlotok a bunda kikeféléséhez, amit biztosan szeret is a kutya (vagy ez naiv kérdés?) Már ujjnyi hosszú a szőre, szeretném hozzászoktatni a napi rendszeres ápoláshoz.

Harmadik kérdés: a nemi szervekről, környékéről, fülből, tappancsról valaki nyírja a szőrt? (Fülből ugye, tépni kell...) Vagy ezt inkább bízzam szakemberre?

3746. Juli68
2010. aug. 24. 20:32
Sziasztok! Kedző gazdi vagyok, 4 hónapos a kutyusunk, Kira. Holnap nagy nap lesz, megyünk az első sétára, mivel egy hete megkapta a 4. oltást. Nem akarom elkiabálni, de eddig nagyon jól viselkedik, 3 hete van velünk, már betartja a szabályokat, a pelusra pisil, (a többi többnyire ahova sikerül..),szinte alig van hangja( panelban lakunk). Van egy csomó játékja - de a kedvenc a zokni dobálósdi:)Fogváltás előtt állunk, ettől félek kissé, remélem nem szedi szét a lakást... Ha egyedül van az előszoba-konyha a birodalma, ahol próbáltam mindent elrakni, sok játékot adok neki, meg bikacsököt, azt imádja rágni.. Mi a tapasztalatotok?
2010. aug. 24. 11:06
Akkro jó, elég a táp. Ti mit adtok nekik enni? Én Eukanibát.
3744. arany52
2010. aug. 24. 09:33
A mi Ronynk is elég rabszodikusan eszik, van hogy hetekig könyörögni kell minden falatért, aztán meg pár napra jó étvágya lesz. Ha vidám, mozgékony, nem hinném , hogy baja lenne. Azért ha hosszú távon nem eszik, érdemes orvost kérdezni. Nekünk Béres cseppet ajánlottak, vizben 3 cseppet.
3743. Marci Mama (válaszként erre: 3739. - Heni86)
2010. aug. 23. 17:07

Sziasztok!


Mi is jól vagyunk, köszönjük, túl egy újabb hajózáson.

Marci megnyerte a "Móló Fred Asterje" címet (mivel a kikötőben való kocogások közben a patella miatt időnként balra "kirúg" - a nézők legnagyobb derültségére..:))

Egyébként meg elalélva piheni ki a 3 napot, ami nagyon nyüzsis volt, 2 tüzijátékkal. Szerencsére időben készültünk, simivel és fülbefogással átéltük, így nem is ijedt meg annyira.

Csak azt nem értem, hogy abban a nyüzsgésben, hajózásban, billegésben, melegben rengeteget eszik, itthon meg alig.. a tegnap esti szaftosat egy az egyben dobtam ki.. :( .. de a kedve jó, így biztos nem beteg, nem aggódom..


Mindenkinek szép napot, élvezzétek ezeket az utolsó meleg napsütéseket! (vagy lesz még?)::)

2010. aug. 23. 13:42
Mi i s megijedtünk, mert volt benne valami barna bogár, és még nem tudtuk, hogy néz ki a bolha. De azóta nem találtam benn, de azért ő is meg lett fürdetve bolhaírtóval..
3741. Heni86 (válaszként erre: 3740. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 23. 13:21

Örülök, az úgy valamivel egyszerűbb.

Remélem többet nálunk sem lesz. Fürdetés után vagy 100x átnéztem és már nem volt benne + Frontline. Csak nem jön vissza...

2010. aug. 23. 13:07
Na a bolha mizéria nálunk is megvolt, de hál Istennek alaptalanul..
3739. Heni86
2010. aug. 23. 12:56

Sziasztok!


Mi jól vagyunk azt leszámítva, hogy Bellát is megtámadta a bolha. :( Hugom megkért, hogy vigyázzunk 1 napig a yorkijára és áthozta. Én meg teljesen abban éltem, hogy nem bolhás mert tett rá frontline-t. Nem is benne hanem Bellában vettem észre. :( Na azonnal fürdetés, takarítás, frontline, hugom kutyája meg vissza. De szerencsére nincs benne azóta. Addig ide többet nem jön amíg csak gyanú is van a bolhára... :(


Szobatisztaság még mindig csak alakul. Ha nyitva van az ajtó kimegy de ha zárva van nem jelez, inkább bepisil. :(


Illetve lenne egy olyan kérdésem, hogy mit lehet azzal csinálni, hogy a füle folyamatosan hátrahajlik??? Már mintha egy kis törés is lenne benne.


Többi kutyus hogy van???

2010. aug. 23. 12:40
Sziasztok, hol vagxtok?
2010. aug. 19. 14:01

Marci Mama lehet, sok szója volt benne... én most tanultam meg, hogy az emberek azt rendesen meg tudják emészteni, de a kutyusoknál kiütést, bőrviszketést, hányást, hasmenést okozhat. Sajnos a kutyik nehezebben tolerálják. Sosem hittem volna...

Ezek a kis vérebek meg bélpoklosak:D

3736. szopran (válaszként erre: 3735. - Marci Mama)
2010. aug. 19. 13:46
Beírva elfogadta, köszi az ötletet:)
3735. Marci Mama (válaszként erre: 3734. - Szopran)
2010. aug. 19. 12:19

clubhavanese@yahoo.com


így???

esetleg ne másold, hanem gépeld..

3734. szopran (válaszként erre: 3723. - Marci Mama)
2010. aug. 19. 12:08
Nem fogadja el az e-mail címet a gépem!?
3733. Marci Mama (válaszként erre: 3732. - 6af0f873f5)
2010. aug. 19. 12:06

Jajj, ez a kacsa dolog nem lehetett könnyű.. megértelek, hogy félted, szerintem a maga módján mindenki a sajátját. A kacsa hús egyébként is nehezebb, zsírosabb azzal óvatosan!


Nekem Marci az első kutyám, így nem tudom, a többi milyen, de Marci addíg enne, amíg van előtte (persze ez nem a száraz táp, azt mindig a végére hagyja :)).

Gyakorlatilag a macska kajáját is ellopja (ami azért baj, mert az éhen hal, illetve mert az drága gyógytáp), így azt mindig el kell barikádoznom, úgy, h a macska hozzáférjen, de Marci nem (a cica is bent lakik).


De pl múltkor finom roppanós virslit vettem, frisset, finomat. Nyersen falatoztam belőle, Marci is kapott pár karikát.. na, reggelre kihányta.. de akkor még nem gyanakodtam a virslire..

Pár nap múlva megint azt ettem délelőtt (nálam ez amolyan vásárlás utáni, kipakolós nassolás :)), Marci megint kunyizott, délutánra persze kihányta.. ekkor már tudtam, tuti a virsli a hibás.. pedig nem szokott kaját kihányni, de ez nem "fekszik" neki.. nem kap többet..

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook