Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
2010. aug. 26. 10:30

Én Kittit 5-6hetesen hoztam el,Félix meg talán 7-8 hetes volt.

semmiféle lelki sérülés nem volt egyiknél se,Kitti azóta lökött a nagy kutyákkal mióta két nagy kutyát rá engedett a gazdájuk Kittire mert nem bírta elviselni hogy az ő neveletlen kutyáiával nem engedem játszani az öt kilós kutyám.Ráengedte ,Kitti meg összepisilte magát félelmében épphogy feltudtam kapni a két 30-50 kilos elől,a nagyobb mindig focizott Kittikémmel.:(

mindkettővel sétálunk az 1. oltás után,mindenfelé , semmi gond se volt most megyünk majd jövö héten a 3. oltásra.

Félixet itthon hagytuk néha egyedül is egy hangja se volt és most már nem kakil a lakásba, mindig szól hogy kikell menni-e

3791. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3789. - Marci Mama)
2010. aug. 26. 09:05
Marci mama, az iwiw-en hogy van fent ez a klub, mert nem találtam?!
2010. aug. 26. 09:03
Persze, meghát a megelőzés a legjobb módszer!
2010. aug. 26. 08:59

Annak aki új tagként csatlakozott, és nem olvasta volna egy e-mail-es hir:


Havanese Club Havanese Clubclubhavanese@yahoo.com


Send e-mail

Find e-mail

View detailsTo clubhavanese@yahoo.com

From: Havanese Club (clubhavanese@yahoo.com)

Sent: Wednesday, August 18, 2010 1:45:45 PM

To: clubhavanese@yahoo.com



Kedves Barátaim!



A következő havanese találkozó időpontja szeptember 5., vasárnap, 11 óra. Helyszíne még mindig a szokásos, a Hajógyári szigeten a parkoló melletti kisrét. Az iwiw-es klub fényképei között találtok térképet.



Kérlek benneteket, egy rövid e-mailben jelezzetek vissza, el tudtok-e jönni.



Üdv



HK

3788. Marci Mama (válaszként erre: 3787. - Marci Mama)
2010. aug. 26. 08:58

Most keresek vissza, lehet, hogy nem is Te kérdezted Juli, hogy mennyi lesz felnőtt korára a súlya?

Olyan intenzív a levelezés, hogy nem győzöm követni. :)

3787. Marci Mama (válaszként erre: 3783. - Juli68)
2010. aug. 26. 08:53

Marci 2,7 kg volt ha jól emlékszem, mikor 10 hetesen elhoztuk. Most 1 éves, és 4,8 körül mozog a súlya.. De én kicsinek látom Őt a többi havihoz képest.

Ha Kira most ennyi, akkor szerintem 5 kilós kutyus biztos lesz felnőtt korára.. De nem sokat számít ám az a 0,5-1 kg.. és észre sem veszed majd, amikor nő! :)

3786. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3780. - Mel B)
2010. aug. 26. 08:18
Bajnak tényleg nem baj, csak még nagyon kcisike! Én örültem nagyon hogy ahonnan Jázminom van, ott mondta a tulaj, hogy csak a 10. hét után adja oda a kutyusokat. Nem is bántam meg, semmi gond, probléma nem volt vele! Örült, ahogy bevittem a lakásba, ugrált, szaladgált, körülnézett. Persze nincs gond a 7-8 hetes elvitellel sem.
2010. aug. 26. 08:14
Mi öt nappal a z utolsó oltás után már kimentünk, de pl. a barátnőm már a 2. oltás után kivitte a kutyust, és ugyan mindíg ugyanarra az egy helyre vitte, ráadásul inkább csak pokrócon volt a kicsi, de nem lett semmi baja, hál Istennek!
3784. f979700a86 (válaszként erre: 3780. - Mel B)
2010. aug. 26. 07:18
6 hetesen már ellehet hozni a kiskutyát.Akkor már egyedül is esznek.A mama leválasztja őket,nem szoptat.Az oltása meg van ugye?
3783. Juli68
2010. aug. 25. 21:47
Oóó Kira nem 2,5kg, hanem 3,5kg.. Gyanús volt..a párom mérte, biztos csalt a kuty, letagadt 1 kilót.
3782. Juli68 (válaszként erre: 3781. - Mel B)
2010. aug. 25. 21:36
Köszönöm! Olyan nehéz volt kivárni, hogy sétálhasson, de nem akartam amíg nem biztonságos.
3781. Mel B (válaszként erre: 3777. - Juli68)
2010. aug. 25. 20:48

Szia!


Én éppen ma találkoztam egy máltai kisfiúval, aki még csak két oltáson van túl, 10 hetes és lent sétált a gazdival. Nálunk, ahol lakom rengteg kiskutya van és 10-12 hetesen már sétáltak a gazdival. Javarészt Yorkik.

3780. Mel B
2010. aug. 25. 20:41

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! Hát úgy tűnik hamarabb kell mennünk a kutyiért. 7 hetes, de az anyukája már nem foglalkozik vele. Én 8 hetesen szerettem volna. De az nem baj, ha 7 hetesen hozzánk kerül, ugye? Olvastam máshol, és sokan ellenzik a 6 hetes kori elhozatalt.

3779. Mel B (válaszként erre: 3776. - Juli68)
2010. aug. 25. 20:38

Szia!


Ez megnyugtató. Kértem neki alomrongyot. Hátha az majd segít.

3778. Mel B (válaszként erre: 3771. - 6af0f873f5)
2010. aug. 25. 20:38

Szia!


Ez nagyon tetszik. Közben a lányaimnál felmerült a Pamacs.

3777. Juli68
2010. aug. 25. 19:43
Nyugtassatok meg, ugye nem csináltam butaságot ha a 4.oltás után 8 nappal elkezdtem a sétáltatást? Csak betonon, kutyusokkal nem érintkezve. A neten volt aki szerint 2 hét, az orvos és a tenyésztő szerint meg már vihetem. A jövő héten megkapja a veszettség ellenit is. Nagyon édes volt, először össze-vissza rohangált, de visszafele már szépen jött mellettem, időnként lesett, meg vagyok-e még:) Most ki van purcanva..alszik
3776. Juli68 (válaszként erre: 3769. - Mel B)
2010. aug. 25. 17:01

Szia, nálunk Kira csak az első nap sírt mikor egyedül hagytam (leszaladtam a boltba), azóta ha a párom éjszakás műszakból jön haza,amíg a gazdi alszik ő nyugton játszik, csendben van. Annak örülök, hogy nem ugatós, remélem ezután sem változik, a szomszédok (meg a párom) nem díjaznák..

Összességében nagyon jó kislány (bár az előbb a konyhában hagyott "csomagot", felét meg bevitte az ágyába)és nagyon bízom benne, hogy az is marad,(nem rontjuk el..)

Tündéri a kutyusod!

3775. Marci Mama (válaszként erre: 3772. - 6af0f873f5)
2010. aug. 25. 16:08

Nálunk a favorit a folyékony mosószer adagoló kis műanyag flakon.. kb. 4 van nála, meg vagy 3-at féltve őrzök, mert ha leejtem a fürdőben, és meghallja a koppanást, akkor máris vágtázik oda, és "lopja el".. nekem kell a gyorsabbnak lennem.. ha a kertben teregetés közben esik ki a ruhák közül, na, akkor azt már nem látom viszont.. :)


nálunk a szárított marhafül még nagy kedvenc.. nem túl gusztusos, pláne rágva, így a kertbe száműztem, de imádja azt is!

3774. f979700a86 (válaszként erre: 3764. - Mel B)
2010. aug. 25. 15:18
Nagyon szép a kutyusod.Imádom a feketéket.Nálunk eddig minden alomban volt fekete.Volt,hogy 4-ből 3 fekete volt.
3773. 79e4e6154d (válaszként erre: 3772. - 6af0f873f5)
2010. aug. 25. 14:12
A pelust énis gyógyszertárban veszem 50ft/db. 30db-os kiszerelésben, ami pont egy hónapig elég. 1pelus/nap :)
2010. aug. 25. 14:01

No, végigolvastam a posztokat. Ez a patikás betegalátétes dolog jó ötlet, ki is próbálom. Bevallom, én drágállom a havi 2500-Ft-ot kutyapelusra, ebből inkább vennék neki játékot, ételt. Sokat vagyunk lent, de még pici, nem bírja tartani, jó dolog a pelus. Ha viszont pisil, akkor egy liternyi is kijön a kuttyból. És egy pelus így max. 2 napig tart.

Én is sokféle játékot megvettem Neki már. Egy biztos: a legegyszerűbbel és legolcsóbbal tud a legjobban játszani. Egy kutyakiképző sráccal szoktam mostanában sétáltatni, Neki németjuhásza van, issszonyatosan okos kutya. A srác azt javasolta, mindenképp legyen egy játék, amivel a fogát erősíti és leköti a rágással magát, ill. egy olyan, amit húzni-vonni lehet. Pl. az a kötél, amit színesben és fehérben is lehet kapni, az mind a két szempontnak megfelel, vagy egy labda, ami zsinórhoz van kötve.

Nekem tetszik a jutifalis labda ötlete is, mert szerintem változatos, a kutyus elvan vele sokáig.

Mostanában van egy aduászom: a száraz kifli. Mivel napközben ki van tiltva a szőnyeges szobákból, így akkor adom oda Neki, ha megyek el munkába. Igaz, a ház tele van délutánra morzsával, de nagyon jól elvan vele, erősödik a foga, rostot, ballasztanyagot visz a szervezetébe és még játszik is vele.


Eddig lekopogom, nem rágott bútort, igaz, egyből rá is szoktam szólni, érti ezeket a feddéseket. Mondjuk most jön még csak a java. Én napközben kizárom a szobákból, az előszoba-konyha-fürdőszoba triumvirátusa szerintem elég mozgásteret ad Neki napközben. Én is azt tapasztalom, hogy sokat alszik ilyenkor (a nyomokból) és a játék sem maradhat el (a kupiból:D).


Lencsi nagyon jól elvan a kis rágócipőkkel, 65 Ft-ért veszem az állateledelesnél, napokig kitart és szereti is, szinte teljesen megeszi. Ezt is nagyon ajánlom.


Szoktam denta stickset is venni neki, azt annyira nem szereti, de mindig elfogy az is nagy duzzogva. Nekem jó tapasztalatom van e téren, anyumék pulija minden nap kap, 5,5 évesen gyönyörűek a fogai!


Lencsi is 2,5 kg. Féltem attól, hogy kövér, mert elég sokat eszik és nem egy pici kutyus (mármint az utóbbi egy hónapban igencsak növésnek indult). Remélem, nem lesz 4 kg-nál nagyobb.:-)

2010. aug. 25. 13:30
Tücsök?:D (Tücsi) Olllyan fekete:D És gyönyörű kutyus!
3770. Mel B
2010. aug. 25. 12:58

Sziasztok!


Elköszönök, mert készülődök egy újabb éjszakás műszakra.


Köszönöm mindenki jó tanácsát.

3769. Mel B (válaszként erre: 3763. - Marci Mama)
2010. aug. 25. 12:49

Szia!


Szerintem is ez a jutifalatos labda nem a legjobb dolog. Aztán a végén már minden labdában a nasit fogja keresni.


Nálunk úgy jön ki a lépés, hogy sosem lesz egyedül a kutyus, legalábbis nem teljesen. Műszakban dolgozunk. Talán annyi, hogy ha a férjem vagy én éjszakások vagyunk, akkor délelőtt alszunk. Remélem jól fogja viselni azt a kis időt, amíg alszunk egyet. Kb 4-5 órát jelent ez az idő. Itthon vagyok, de mégse. Ma is épp éjszakáról jöttem haza és már fent vagyok.Ilyenkor a férjem nappalos.

3768. Mel B
2010. aug. 25. 12:42

Sziasztok!


Mindenkitől köszönöm a válaszokat. Tettem fel képeket a leendő kiskutyámról az adatlapomra. Remélem meg tudjátok nézni, ha akarjátok.

Szerintetek hámot vagy nyakörvet vegyek Neki?


A "Blacky" név jó lenne, de egyszerűbb kéne, amit a 6 éves, egyenlőre kicsit sejpítős lányom is ki tud mondani. De azért köszönöm.

3767. Mel B (válaszként erre: 3755. - Marci Mama)
2010. aug. 25. 12:36

Szia!


Hát én is kislányt akartam, de a sors Őt hozta az utamba. Egyszerűen a szemeivel megbabonázott.

3766. 79e4e6154d (válaszként erre: 3764. - Mel B)
2010. aug. 25. 12:35
Blacky :):):)
2010. aug. 25. 12:34

"Szerintem a kutyusnak örömöt bizonyos szinten a gazdival való játék szerez."


ezzel 100%osan egyetértek. gondolom a játék csak arra szolgál, hogy amíg a gazdi nincs otthon, addig lefoglalja magát a kutyi. nam arra, hogy megjutalmazza, amiért játszik....

pl az én kutyám extra mennyiségű energiával van ellátva, és hiába játszom vele intenzíven reggelente legalább 1 órát, utába ha otthon hagyjuk 7 órára, akkor nem alszik végig. Szétpakol, és bosszúből leráncigálja a ruhámat, széttépi a papírzsepit stb. Gondolom ez az interaktív játék erre szólgál. Leköti.

Mert hiába van rengeteg játéka, sok kedvenc közte, rágórúd, rágócsont, egy idő után unalmas neki

3764. Mel B (válaszként erre: 3752. - F979700a86)
2010. aug. 25. 12:33

Szia!


Köszönöm a tanácsot. Hát másik kutyát biztosan nem hozunk a lakásba. Nem szeretném a drágámat ivartalaníttatni. Megpróbálok feltenni képet róla, mert akitől kapom mindig küld nekem róla, hogyan fejlődik. Egyébként ha van jó ötlet, hogy egy fekete kutyusnak mi legyen a neve, akkor szívesen fogadom. :-)

3763. Marci Mama (válaszként erre: 3758. - Juli68)
2010. aug. 25. 12:24

Szerintem a kutyusnak örömöt bizonyos szinten a gazdival való játék szerez. Hogy visszahozza a labdát, hogy Te annak örülsz, és azt látva ő is örül, és akkor utána boldogan hozza vissza újra.

Marcival kacagtató és szívmelengető érzés labdázni, vagy bármit dobálni, de soha nem adtam neki jutifalatot, hogy megtanulja a hozd vissza szabályt. Nem mondom, hogy nem terveztem, de valahogy soha nem került a zsebembe, anélkül játszottunk, és megtanulta. Megtanulta a behívást is (na jó, nem a labradoros lábhoz módon, de soha el nem ment még tőlünk, pedig sokat sétál póráz nélkül)


Nekünk az a tapasztalatunk, hogy napközben ha nem vagyunk otthon, sokat alszik, néha megkergeti a szintén bent lakó cicát, esetleg kirámolja a dobozát, kupit csinál belőle a nappaliban (megjegyzem, nálunk a teljes alsó szintet lakja - nappali, étkező, fürdő, konyha, egy háló; és nem csinál semmi bajt, nem látszik a lakáson). Kb 4-től érkezünk haza szakaszokban, onnantól kezdve mozgás van. És onnantól jönnek az aktív feladatok, játékok, labdázunk, én akkor is beszélgetek vele, ha főzök, néha lepottyan valami, de azért tenni kell, stb.

Én nem vennék ilyen interaktív, pláne jutifalatot adagoló cuccot. Mire tanítja meg? Miért jár a juti falat? Mert gurigat valamit? Tegye azt a saját szórakozására, ne a nasiért. Jutizzuk esetleg, ha valamit megtanul (fekszik, ugrik, stb.), de ne egy labda görgetésért, vagy ilyesmiért.

Én anno a gyerekeimnek sem adtam pl juti falit, ha belekakiltak a bilibe. Ez egy természetes dolog, megdícsértem, örültünk, mert ügyes, de nem járt érte juti. És játszani is a saját kedvükre játszottak, nem potyogott a legóvárból fruti cukor. :).. ja, és nem ültek órákat a TV előtt..


De ez csak az én véleményem, persze ebben is, mint mindenben, eltérőek a vélemények, a módszerek. Mi így csináltuk.. :)

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook