Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
3822. PI71
2010. aug. 30. 17:07

Sziasztok!

Nagy csábítások közepette vettünk a gyerekeknek (5 és 7 évesek) egy Havanese lány kutyust, amit pénteken hozunk el, akkor lesz 7 hetes.

Izgalommal várjuk a pénteket.

Szeretnék Tőletek hasznos és jó tanácsokat a kutyussal kapcsolatban, hogyan neveljük, mi az amit nem szeret, szobatisztíságra nevelés, mit eszik, stb...

Kertes házban lakunk.

A földszinten fog lakni, az emeletre viszont nem szeretnénk, ha felmenne később.

Viszont fent alszunk, pár napig aludjon lent vele valaki?

Na meg még sok kérdés, amit ahogy telik az idő biztos felteszem, ha nem gond Nektek.

Köszönöm a válaszokat előre is.

2010. aug. 30. 10:05
Nagyon aranyos Félix.Büszke is lehetsz rá,nagyon ügyes,ha már ennyit fejlődött a szobatisztaság terén.:-))
2010. aug. 30. 09:52

Én mindig teszek ki ha elfogy előlük, egyik se kövér, pont súlyuknál vannak, és nem is habszolnak ,nyugodtan esznek jó étvággyal.

Pamela nem mindegy milyen konzervet vettél vagy tápot adsz lehet nem izlik neki azért nem eszi.

Dmaria tettem fel 2 képet majd holnap készítek még és teszek fel.

Ma volt elöször hogy pisi előtt keltett csak soká öltöztem Félix szerint és végül pelusra ment,holnap gyorsabb leszek remélem:))

A kaki már majdhogynem csak lent megy, néha néha van egy kis baleset ,de én büszke vagyok rá:))

2010. aug. 30. 08:38

Sziasztok!

1 éves a kiskuyám, nagyon okos, nagyon tanulékony!

Fontos, hogy bármennyire is szeretjük elkényeztetni őket, ne hagyjuk hogy a fejünkre nőjenek. Tanítani kell, és fegyelmezni!

3818. f979700a86 (válaszként erre: 3817. - 7ccca78f49)
2010. aug. 30. 07:07
Ne aggódj,hogy keveset eszik a kutyus.Annyit eszik amennyire szüksége van.Ez egyszer több,máskor kevesebb.
2010. aug. 29. 20:18

Kedves Havanese gazdik! Azt szeretném megkérdezni, hogy egy 10 hónapos kutyunak mennyit kell naponta megenni, mi a normális mennyiség. Most fogadtuk örökbe a kutyát, és még soha nem volt ilyen kistestű kutyám.

Tápot is vettem, konzervet is, de nem nagyon eszik, éppen csak pár szem tápot evett meg, vagy a konzervből is csak talán ha 1-2 evőkanállal.

Az a baj hogy a tápot kimérve vettem, hogy vegyes íz legyen, és így nem tudom leolvasni a csomagolásán, hogy hány gramm a napi szükséglet.

A konzerven meg nincs rajta.

Szóval lehet hogy csak válogat, vagy még a hely új neki és azért, vagy ilyen keveset esznek ezek a kistestű kutyusok.

Írjatok légyszi valami arányt amihez tudnék viszonyítani.

3816. Juli68
2010. aug. 28. 14:34
Sziasztok! Tudtok valamit írni arról, hogy értessem meg Kirával, miért megyünk sétálni? Olyan édes, visszatartja a pelusig, és büszke rá, hogy milyen ügyes ( hisz eddig ezért volt megdicsérve). Sűrűn leviszem, mikor már tudom pisilnia kellene, és mikor visszaérünk rögtön a pelusra pisil..Nem várok csodát, 3.napja sétálunk csak. A lakásban a pisi szinte mindig peluson van, viszont reggelre minimum 2 csomag vár a nagyfiunk ajtajában..(ha arrébb nem viszi.) Van ötletetek, vagy az majd beáll magától?
2010. aug. 28. 14:12
Sziasztok,a kajával kapcsolatban nagyon meg- oszlanak a vélemények.Én is táp párti vagyok(mert kényelmesebb,jobban lehet hozzá tartani,benne van minden ami kell a kutyának,stb).De sokak szerint minden elhullott állatot bele darálnak,és mások szerint hajlamosít a daganatos megbetegedésekre.Most aztán az ember kinek adjon igazat.Szerintem ezt mindenkinek saját magának kell eldönteni melyiket válassza.Lassan 20 éve van kutyám,próbáltam ezt is azt is.Az elsőnek(uszkár)főzőcskéztem 11 évesen el kellett altatni rossz indulatu daganat miatt.Utána lett Maszat(palotapincsi)akinek egy darabig főztem,és amikor Whitey idekerült akkor átálltunk tápra.Felváltva Eukanoba,Royal-canint kaptak.Whitey(máltai selyem) öt évesen rákos lett, el kellett altatni.Ugyan azt ették mindig és Maszat 8éves múlt fiatalos egészséges,vidám stb.Ezek után azt kell hogy mondjam teljesen mindegy ki mivel etet ez csak a végén derül ki,hogy jó volt vagy nem.Most Da-Do tápot esznek,Rocco,Maszat halasat Kelly csirkéset.Persze ha olyan kaja maradék van azt is megkapják.Nagyon falánk mindhárom.Imádják még kaja után a száraz kenyeret,és néha kapnak lapocka csontot,amit egy félóráig főzök.Elég muris ahogy Rocco birkózik vele, de azért a végén csak legyőzi,elég sokat lerág róla.Egy kicsit hosszúra sikerült ,de ez a tapasztalat.Azt tudom csak mondani neked,ha szereti a kutyád,szép a szőre,jó a széklete,vidám,energikus,akkor nyugodtan adhatod a tápot.
3814. Juli68
2010. aug. 27. 18:40
Nomm mi ugyanazt az tápot adjuk mint te, a tenyésztő (jól ismerem, napi kapcsolatban vagyunk, a kutyák a mindene) szerint ez jó minőségű, jó a tápértéke, és tőle veszek át beszerzői áron.
3813. f979700a86 (válaszként erre: 3812. - Heni86)
2010. aug. 27. 15:12
Igazán aranyos lehet Bella,ahogy csúszdázik.Elképzeltem,hogy neki fut,hát jót nevettem.:-))
3812. Heni86
2010. aug. 27. 13:37

Sziasztok!


Jól vagyunk csak ritkán van időm írni...


Bella tünemény mint mindig. :) Imád engem és a gyereket is, a férjemmel már sokkal távolságtartóbb bár ő nem is nagyon játszik vele.


A szabályok alakulnak, bár egy papucs már a kukában van. :) Szobatisztaság még mindig nem az igazi de szerintem még nagyon kicsi ahhoz hogy ilyen nagy elvárásaink legyenek. Az a baj, hogy nem tudom, hogy taníthatnám meg arra hogy ki kell kérckedni.


Viszont az "ül" a "pacsi" és a csúszdázás a gyerek 3 méteres csúszdáján az megy. Még ilyet nem is láttam hogy egy kutya szeressen csúszdázni?! :))) Még neki is fut. :) Aztán megy vissza és újra... Tök röhej! :)


Az evéssel is nagyon jól állunk. Iszonyat milyen kis zabagép. Vissza kell fogni mert olyan lesz mint egy kis labda. Hill's tápot kap napi 2x este pedig azt keverem egy picike Vom Feinsten tálcással. Megőrül érte. :) Na meg néha a nagytól is tud lopni pár szemet a tápból aminek nem örülök. :(


Jövő héten megyünk az utolsó oltásra és utána nekünk is szabad végre a pálya. :) Vinném már sétálni a kisfiammal. :)


Új gazdiknak gratulálok! Nagyon aranyosak a kiskutyák!


Szép napot mindenkinek!!!

3811. f979700a86 (válaszként erre: 3808. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 27. 13:31
Az én kutyusaim is Dog Chow-t esznek.Szeretik,és árban is elfogadható:-))
3810. Marci Mama (válaszként erre: 3807. - Juli68)
2010. aug. 27. 12:59

Nekünk anno azt mondta a doki, hogy a veszettség nem annyira problémás, hiszen azért azt tartott kutyák azt megkapják, nem az a veszélyforrás a piciknek, hanem a parvo. Arra meg már meg van az oltásotok.

Levitel: nálunk anno az vált be, hogy ébredés után gyakorlatilag pizsire kaptuk fel a nacit, dzsekit (tél volt), és vittük ki Marcit (mondjuk a kertbe, az könnyebb volt, de az elején kint kellett lennünk vele, mert félt). Ha vártunk, mondjuk öltözéssel, tuti bement. Evés meg játék után rögtön vidd le, akkor talán siker lesz. De ez egy hosszú folyamat! Marci 5 hónaposan lett szobatiszta, de szerintem az elég hamar volt, annál talán később van normál esetben.

Szóval türelem! :)

3809. daroki
2010. aug. 27. 11:44

Nálam a kutyák főtt kaját kapnak,nem konzervezünk már és a száraztáp is ritkán kerül elő.

Kapnak plusz vitamint tablettában,így ami vitaminra szükségük van,azt megkapják ilyen módon.

2010. aug. 27. 10:08

Sziasztok, az etetéssel kapcsolatban én is sokakkal beszéltem, és tapasztalatot is gyüjtöttem. Nekem JÁzmin az elválasztástól RC-t kapott, de most átszoktunk a DogChow-ra, az vhogy jobban izlik neki. Én ebben is a Millan módszert alkalmazom -még ha "fújnak" is rám sokan ezért-, egy kevés konzervet keverek össze száraztáppal.Ha nincs otthon konzerv, akkor májkrém, ha az sincs akkor magában a száraztáp. A mi kajánkból, csak ritka esetekben kap! A barátnőmék házikoszton tartják a kutyáikat, van nekik egy kis Havanese is, egyidős Jázminnal, de ha játszanak hamar kifárad, nem bírja úgy mint Jázmin.

Ha a kutyus megeszi magában a száraztápot, az mindenképpen jó!

3807. Juli68
2010. aug. 27. 07:33
Szia Nomm, és mi lett a kutyusoddal, meggyógyult remélem? Nagyon elgondolkodtatott a leveled. A tenyésztő meg a család szerint túlaggódom. Már 10 nappal vagyunk a szuri után, és már nem picike, 3 séta volt eddig. Néhány gazdi nem érti miért nem engedem a kutyusát Kirához, de amíg a veszettségi nem lesz meg nem engedem. Ma reggel iparkodtam h leviszem, erre mire fogat mostam mindent elintézett a lakásban... Azért lementünk. Azt várom h legalább egyszer pisiljen lent, hogy jól meg tudjam dícsérni.
3806. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3804. - Juli68)
2010. aug. 27. 05:59

mi is eddig 2-3 pelust használtunk de az utóbbi időben elég 1 is.

nálunk azért Félix lent kakil és pisilni is igyekszik hacsak el nem veszi valami a figyelmét:D

Ő most lesz 3 hónapos ,Kitti 8 hónaposan lett szobatiszta,nála napi 2 pelus volt használva.

3805. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3804. - Juli68)
2010. aug. 26. 21:34

Juli, nekem 2-3 napig is elég a pelus. Ugyanis alig pisil rá. Én ugye, kezdetben levittem óránként pisilni, így a pelus csak "vészhelyzetben" volt használva. Mikor zuhogott az eső, nekem is elment a napi egy, mert akkor nem vittem ki.

Lencsi 14 hetes és már 90%-ban szobatiszta. Néha játék közben van, hogy megfeledkezik magáról, de az esetek nagy részében ül az ajtóban és jelez, hogy menni kellene.

Mikor magára hagyom, akkor előtte lent elvégzi a dolgát, és pl. ma 5 órán keresztül volt itthon és sehol egy folt sem a peluson, sem a lakásban. Nagyon nagy lépések ezek, nekem ünnep minden nap, amikor történik valami nagy és pozitív változás:-)

3804. Juli68 (válaszként erre: 3801. - 6af0f873f5)
2010. aug. 26. 20:43
Chana, mi viszonylag későn hoztuk el a Kirát, 3 hete, (ma 18 hetes), és a tenyésztő pont az anyatejes védettség miatt később kezdte el az oltásokat-ezért csúsztunk el az idővel. Jövő héten meglesz a veszettség elleni, addig óvatos vagyok nagyon. De én is frászban vagyok. Eddig nem pisilt lent, minden más lekötötte a figyelmét, pedig jó lenne már. Nem tudom más hogy oldja meg napi egy pelussal, én vagy négyszer cserélem, ne legyen pisiszag..
3803. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3802. - F979700a86)
2010. aug. 26. 20:37
igen majd készitek a jövö hét elején róla képeket és majd fel i s rakom.
3802. f979700a86 (válaszként erre: 3794. - 12ff3eb628)
2010. aug. 26. 14:30
Örülök neki,hogy Félix ilyen ügyes.Lesznek új képek róla?Kiváncsi vagyok rá,hogy mekkorát nőtt.
3801. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3783. - Juli68)
2010. aug. 26. 14:13
Julika, én is megmérem majd:-) kíváncsi vagyok:D
3800. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3780. - Mel B)
2010. aug. 26. 14:13

Én 6 hetesen hoztam el Lencsit, mert a tulaj kijelentette, hogy nincs pénze oltatni. Így jobbnak tartottam, ha elhozom és egyből beoltatom 6 hetesen, nehogy baj érje (persze, ma már tudom, hogy az anyatej sokáig ad védelmet Nekik, még ha nem szopnak már, akkor is)

Tapasztalatom az, hogy Lencsi nagyon anyás lett így, nem volt egyszerű Vele, egy kis magatehetetlen kölyök volt még, tejcsi illatú pofival.

kemény 2 hónap áll mögöttünk, de gyönyörű pillanatai is voltak, így én nem bántam meg. Ezalatt a 2 hónap alatt én végig mellette lehettem, nagyon szoros a kötelék.

A pulimat is 6 hetesen hoztam el, de Ő nem sírt ennyit, semmi baj nem volt vele... igaz, Neki nem voltak tesói, így nem sírt utánuk nagyon, mint Lencsi.

3799. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3777. - Juli68)
2010. aug. 26. 14:09

Juli, én már egész picikorától vittem, igaz csak ide, lentre a térre. Muszáj volt, mert nem akartam, hogy össze-vissza pisilje a lakást. Persze, benne volt a pakliban, hogy baj érheti. Valahol azt olvastam, hogy ami nem öl meg, az megerősít. Hát, akkor mi beszereztük a védettséget:D Tényleg lekopogom, hogy nem lett baj, de lehetett volna... minden pillanat így rettegés volt, sosem bocsájtottam volna meg magamnak. De túl vagyunk ezen is... Mi 3 hete kaptuk meg a 4.-et, még várok a veszettségre, az jövő héten lesz.



Kérdés megint: (és lehet, naiv lesz)

Ha egyik szülő sem törzskönyves (csak a nagyszülők) akkor már ugye, nem lehet semmi papírunk?

Kár lenne, mert nagyon szép kutyus (minden elfogultságom ellenére is)... jó lett volna ezt a vérvonalat továbbvinni.

3798. Marci Mama (válaszként erre: 3791. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 26. 11:39

Havanese Club :)


de írhatsz e-mailt- is neki

2010. aug. 26. 11:11
Nekem Jázmin a hagymát is megette...igaz kilopta a spájzból.. de aparadicsomot szereti ő is, meg az uborkát. Néha szoktam neki adni reggelire egy kis májkrémet, vágok bele uborkát, meg paradicsomot, 3x is megnézi utána, hogy biztos üres-e a tálja..:D
3796. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3795. - 12ff3eb628)
2010. aug. 26. 10:51
Hát igen a dinnye.. Jázmin odavan a görögdinnyéért, ülök az ágy szélén, ölemben a tálcával, leül mellém, aztán várja a falatot, még le sem nyelte, de már teszi a kismancsát a karomra, hogy jöhet a következő! De megeszi a sárgabarackot, meg a ringószilvát is! Más gyümölcs eddig még nem hozta lázba.
2010. aug. 26. 10:45

Félix nagyon szereti a sárgadinnyét, meg a görögöt Kitti is próbálkozik velük de csak fintorog a végén és csodálkozik Félix miért van oda érte:D

most öszit ettünk az egy picit Kitti tetszést is elnyerte

2010. aug. 26. 10:42

Dmaria képzeld most rettentően sokat nőtt Félix 2-szer akkorra mint volt:D

És gyönyörű van itt egy másik havi kan és Félix mellett eltörpül:)) Félix sokkal erősebb felépítésű és hát szőrben utol se éri.

már füttyre jön mint a kisangyal,és a padka szélén megáll ,már jövö héten megtanítom neki a feküdj-öt meg az ülj-t.

A füléből is kiszedtem a szőrt és már fésülködünk is mert már 7 cm-es a szörünk:))

Mikor lehet majd megfürdetni? nem szeretném túl hamar.

2010. aug. 26. 10:34
Imádják a rágócsontot mindig másfélét kapnak, napi 2-3 fogy, játékuk meg rengeteg van és van hogy alszunk Én meg Kitti az ágyban Ő meg lent játszik amig el nem alszik.Ő még nem jöhet fel mert magas az ágy és félünk le esik és összetöri magát csak tv-zés közben randalirozhat fennt mert akkor szemmel tartjuk őt is.
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook