Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
3882. Juli68 (válaszként erre: 3880. - Heni86)
2010. szept. 7. 08:59
Szia Heni, ma reggel kipróbáltam, 5 előtt levittem kb egy órát, hát kibírta, a lakásban egyből ment a pelusra. Ez valahol jó, mert ha egyszer rájön mi a fenét akarok tőle, biztos tudja tartani amíg leviszem. Pedig úgy öltöztem hajnalban, hogy észre ne vegye, mert az idő alatt ébredéskor rögtön pisil. Tegnap teljesen meg volt kergülve, alig tudtam a szőrét kikefélni ugrabugrált nem maradt nyugton, a kefével is játszott volna. Jön a foga, tegnap valahogy levadászta a polcról az egyik (hál istennek legrosszabb) cipőmet, és kicsipkézte mire hazamentünk. De szerintem én voltam a hibás, mert a jutifalatos zacskót a polcon felejtettem, szerintem az volt a cél. Hétvégén megyünk kutyaiskolába, tanulni :)! További szép napot mindenkinek!
2010. szept. 6. 14:39
Sziasztok gazdik és kutyusok, hogy vagytok? Eltelt a nyár, itt az ősz, lehet menni avarba ugrálni :D
3880. Heni86
2010. szept. 6. 14:15

Sziasztok!


Gratulálok Marcinak! :) Bizony, nagyon megérdemelte! :)


Jajj de szívesen mentem volna én is a találkozóra, biztos nagyon aranyosak voltak. Tavasszal ha semmi nem jön közbe ott leszünk. :)


Bella egyébként jól van. Olyan mint egy rossz gyerek. Mindent ellopkod és széthord a lakásban. Tök jó mert így 2x akkora kupi van mintha csak Botikám rendezkedne. Voltunk már 1-2 rövid sétán is és lehet vinni póráz nélkül mert nem megy el mellőlem. :)


Juli nekem talán az lenne a tippem, hogy közvetlen alvás után vidd le, akár ölben is hogy ne tudjon fent pisilni. Akkor tuti nem fogja hazavinni mert nagyon kell majd neki. Akkor pedig mehet a dícséret! :) Remélem hamar megtanulja!


Szép napot mindenkinek!

3879. Marci Mama (válaszként erre: 3878. - Juli68)
2010. szept. 6. 14:00
Nálunk ezzel nem volt gond, de egy ötlet: mikor otthon pisil, kakil, mondogasd neki, hogy "Pisil, okos..". Aztán lent is mondogasd neki, hogy "Pisil, okos". Lehet, hogy rájön, hogy akkor, amikor ezt mondod, ezt kell csinálni, és lent is fogja. :))) Nekem az a tapasztalatom, hogy ilyenekben nagyon tanulékonyak. Pik-pak megjegyzi, hogy mi micsoda, ha valamit mondok, akkor az után mi jön. Ha plszólok Marcinak este, hogy gyere fürdeni, akkor nem bepattan a kádba (:)), hanem elfekszik a nappaliban/előszobában, és felemeli a lábát, hogy vihetem. Mert mindig az volt a menet, hogy felvettem, mikor mondtam, hogy megyünk fürdeni..
3878. Juli68
2010. szept. 6. 13:27

Sziasztok! Segítsetek, hogy értettétek meg a kutyussal, hogy sétakor pisilni kell? Vagy türelmetlen vagyok, ez másnál is hetekbe telt? Van valami trükk? Még mindig felvisszük a pisit-kakit a pelusra. Egy hete járunk sétálni.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

3877. f979700a86 (válaszként erre: 3872. - Ginaanyus)
2010. szept. 6. 13:20
Ne haragudj,de ha átjárnak hozzátok a kan kutyák,akkor hiába van Neked saját kanod attól még elkaphatják a szukádat az idegen kanok is.Elég ha egyszer párosodik idegennel,már nem fajtatiszták a születendő kiskutyák.Ezt valahogy ki kell védened.A másik.Van saját kanod,de a szukát nem szabad minden tüzelésnél befedeztetned.Erre megint oda kell figyeljél.
3876. Marci Mama (válaszként erre: 3867. - Teodora196)
2010. szept. 6. 11:50
Mindenkinek köszönöm Marci nevében a gratulációkat! :)
2010. szept. 6. 11:47

Kutyatali:

Sok kis fehér és tarka gombóc a zöld réten.:)

nem volt olyan sok kutyi mint tavasszal.. talán 15..

Érdekes volt látni, hogy ugyanúgy "klikkesednek", mint az oviban a gyerekek. Kis idő alatt kialakult, hogy ki kivel játszik. Volt, aki kergetőzött (Marci pl.. a mienk.. mert volt 3! :)), volt, aki csak napozott, volt aki "óvóbácsit játszott", és úgy gondolta, minden arra járó nagy kutyától meg kell védenie a többieket, és ennek hangos ugatással adott jelet. Volt, aki csak bal lábbal kelt fel, ezért morgott mindenkire. Voltak, akik csak szexelni akartak, volt, aki a mi Marcinkat.. csak éppen az is fiú kutya volt. A mi bamba Marcink meg csak leült ilyenkor, hogy "Anya, most akkor mi van? Ez a játék része, vagy tiltakozzak?" néha tiltakozott, néha mi szabadítottuk ki.. :)

Marci találkozott egy kislány kutyival, aki tavasszal is kint volt, és akkor nagyot játszottak, és most is kergetőztek egy nagyot.. vajon emlékeztek egymásra??


Kint voltunk vagy 1,5 órát, találkoztunk Rikkkriszti Gombócával, meg fekete-fehér Rocco-val is!

Jó volt, aranyosak voltak, Marci egész délután aludt, úgy elfáradt!

Megyünk legközelebb is, remélem innen is minél többen!!! :)

3874. Judit1960 (válaszként erre: 3871. - Marci Mama)
2010. szept. 6. 11:40

Sziasztok!

Tudjátok nekem már nincs meg a Mollym, de minden nap benézek ide. Fáj, hogy tovább kellett adnom a kutyust, de így volt neki a legjobb.

Ha valaki kiváncsi a Szofi cicámra, tettem fel képeket. Hát nem Döme, aki meghalt, Ő perzsa volt, Szofi pedig orosz kék.

Kicsit megnyugodtam, hogy mással is lett konfliktus. Én is kaptam annak idején durva szavakat, mert levittem az udvarba a kutyust az összes oltást előtt-

Azért mégis azt mondom, hogy folytassátok, mert nagyon jó kis társaság.

Sajnos én a cicások közt nem találok ilyen forumot, néztem a fajtát is (orosz kék), de igazán nincs...

Pussz neketek! Judit

3873. ginaanyus (válaszként erre: 3871. - Marci Mama)
2010. szept. 6. 11:39

Köszönöm.

A kutyák egyébként átlag fél évente tüzelnek. Vagyis ha jól számolom, akkor Tüncinek mivel júliusban ellett, január-február környékén várható az újabb tüzelése.

Én inkább ellenőrzött körülmények között pároztatom a kutyusom, s nem kínozom azzal, hogy bezárom a lakásba. Az én kutyusaim jóformán annyit vannak kint a szabadban, mint amennyit akarnak. Nincsenek órákra bezárva a lakásba. Ha akarnak bejönnek, ha akarnak kimennek. Szerintem nem illik a kutya természetéhez, hoz bezárjuk. Eszembe se jutott, hogy kutyát tartsak, amíg panelben laktunk.

S ezen felül imádnak sétálni is, amit igyekszünk minimum hetente kétszer megtenni. De akkor kizárólag pórázon megyünk.

Szerencsés is vagyok, hisz eleget tudok velük foglalkozni. Ugyanis én itthonról dolgozom, s így nem kényszerülök arra, hogy bezárjam a kutyusokat.

3872. ginaanyus
2010. szept. 6. 10:46

Hát olvasni tudni kell.

A legidősebb kutyám az, aki ellett. Vagyis Tünci. És az első tüzelését kihagytuk. Legelőször tavaly novemberben ellett, amikor is már majdnem 2 éves volt /22 hónapos/. Úgy hogy csak a második tüzelésnél pároztattam be, amiért is keményen fizettem, s ráadásul több száz km-es utat tettünk meg a cél érdekében.

S a szükség hozta azt a döntésem is, hogy saját kan kutyust vegyek.

Ugyanis mi vidéken kertes házban lakunk. Sajnos a szomszédait ugye nem válogathatja meg az ember. Mellettünk pedig olyanok laknak, akik tele vannak minden féle kutyákkal, meg macskákkal, de nem figyelnek, nem vigyáznak rájuk. A kutyáik is állandóan átjárnak hozzánk, s ha már párzik a kutyusom, nem akarom, hogy korcsokkal legyünk tele. /Mellesleg a kb. 25 macskájukat is mi etetjük./

S pontosan azért, hogy ne szólhassanak meg, gondolkodtam el azon, hogy hivatalosan, tenyésztőként akarom tovább vinni ezt a dolgot.

Egyébként nem tudom, egyesek miért ítélik el azt, akinek egynél több kutyusa van? Én a hármat is úgy szeretem, mint más az egyet. /Lehet, hogy a nagycsaládosokat is elítélik?????/ A kutyusaimról pedig felelősségteljesen gondoskodom . Napi minimum 1 óra a gondozásuk. Nem kevés pénzbe kerül az ellátásuk se. Rendes kutya tápot, ill. konzervet kapnak, meg van minden oltásuk, rendszeresen látja őket állatorvos, s mint írtam, eddig rendszeresen hordtam őket kutyakozmetikushoz is.

Ezek után lehet rám újabb sárt dobálni.

2010. szept. 6. 10:46

Ja.. Tüncit több mint 2 éve kapta, azaz tavaly novemberben, amikor először szült, akkor lehetett már kb 1,5 éves is.. és kb 9-10 hónapra rá jött a következő alom. Nem tudom, ez sok vagy kevés, szülésekkel nem vagyok képben, csak számoltam..


Egyébként meg véleményt formálni lehet úgy is, hogy közben nem bántjuk meg a másikat. Azért azt ne felejtsük el, hogy bár összeköt minket egy dolog: a Havanese kutyus, de egymásnak egyébként idegen emberek vagyunk. És ha egy mód van rá, adjuk meg az ehhez járó tiszteletet egymásnak! Különben egy rossz hangulatú, veszekedésekkel, éles kritikákkal tarkított fórum lesz a mi békés kis oldalunkból... és szerintem ezt senki nem szeretné..


Szép napot mindenkinek!

2010. szept. 6. 08:34
ÉN AZT HISZEM LÉPEK ERRŐL A FÓRUMRÓL, SZIASZTOK
3869. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3863. - Ginaanyus)
2010. szept. 6. 08:32
AZT NEM MONDTA AZ ÁLLATORVOSOD,HOGY CSAK 2 ÉVES KORBAN AJÁNLOTT FEDEZTETNI,NEM PEDIG AZ ELSŐ TÜZELÉSNÉL.
3868. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3863. - Ginaanyus)
2010. szept. 6. 08:30

szia,

ha jól olvasom Tina még nincs 1 éves és már szült!!!!!!!!!!!!????????????????

Már az első tüzelésnél pároztattátok?!

de durva!

ne haragudj de ez borzasztó. Biztos jövedelem kiegészítésből tartotok kutyát és nem állatszerettetből,

KIÁBRÁNDITÓ ,HOGY MÉG KÖLYÖK KUTYÁT LE ELLETSZ ÉN BIZTOS NEM VENNÉK TÖLETEK KUTYÁT.

2010. szept. 5. 18:46
Marcimama gratula az első helyezésért, tündéri a kiskutyád.
3866. f979700a86 (válaszként erre: 3864. - Marci Mama)
2010. szept. 5. 17:51
Gratulálok('_')
3865. Juli68 (válaszként erre: 3864. - Marci Mama)
2010. szept. 5. 17:43
Gratulálunk, megérdemeltétek!
2010. szept. 5. 17:30

Had büszkélkedjek:

Nem a díjért tettük... :)


[link]


Szép Napot Nektek!

3863. ginaanyus
2010. szept. 5. 12:14

Sziasztok!


Ha megengeditek, csatlakoznék. Sajnálom, hogy csak most akadtam erre a fórumra.


Nekem jelen pillanatban 3 nagyobb és 5 picike kutyusom van.

Tüncit több mint 2 éve kaptam szülinapomra a családomtól. Imádni valóan okos és értelmes kutyus.

Tavaly novemberben volt az első ellése. 5 kiskutyus született, sajnos 1 elpusztult. Viszont ebből az alomból megtartottuk Tinát.

Egyrészt, mivel kislányom is szeretett volna egy saját kutyust, másrészt pedig azért, mert az egyik szeme csóka. Vagyis kék színű. Állítólag ez gyakran előfordul ennél a fajtánál.


Idén pedig megvettem Bocit, az 1 éves kisfiút.

Úgy hogy Tüncikének idén már volt saját párja. Így született meg a következő alom 6 héttel ezelőtt.

Tünci rendkívül gondos anyuka, mind a 6 kiskutyát kifogástalanul, nagy türelemmel nevelte.

Egy kiskutyát pár nappal ezelőtt a család egyik barátja elvitt. Igaz nem szívesen adtam oda, de csak így tudták megoldani. Folyamatosan tartom velük a kapcsolatot, s szerencsére a kutyus simán átvészelte a korai elválasztást.

Bár mivel igen sok volt a 6 kiskutya, ezért korábban is kellett elkezdenem a leválasztást az anyáról. De minden zökkenő mentesen zajlik.

Ma volt az állatorvos is beoltani a kicsiket. Egy mukk nélkül tűrték. Remélem, szerető gazdikhoz fognak kerülni majd.


Sokat beszélgettem ma az állatorvossal arról, hogy érdemes lenne kiváltanom a B törzskönyvet a kutyusaimnak. Úgy hogy el is kezdtem kutatni a neten, mi ennek az útja módja.

Sajnos rádöbbentem, hogy ezzel még várnom kell egy kicsit. Ugyanis elkövettem egy nagy hibát. Nyíratni vittem a kutyusaimat. A tenyész szemlénél viszont alap követelmény, hogy a kutya nem lehet nyírt szőrű.

Most tehát még több figyelmet kell fordítanom a szőrük rendszeres gondozására, s megvárni, míg újra hosszú lesz .


Nos ennyit röviden rólunk.

3862. Juli68 (válaszként erre: 3853. - Marci Mama)
2010. szept. 5. 10:28
Szia Marci Mama, biztos minden "szülő" elfogult, mi is, de tényleg tündér szép a kutyusod! A mi kutyusunk is nagyon jó természetű, hihetetlen értelmes, egy szóra kimegy zokszó nélkül a szobából, tudja mi a nem, és nem ugat állandóan. A pisit-kakit viszont még mindig felhozza, nem pisil csak a pelusra.:( Ma megyünk anyukámhoz, neki szintén van egy ugyanilyen kutyusa, ott leszünk egész nap, a kertben, hátha megtanítja. Bár másra meg ne tanítsa, mert ő bizony neveletlen nagyon, anyukám imádja, és ezt a kutya ki is használja. Ja, és Kira első fogai kiestek, fölül már csak egy van.:) Mindenkinek jó kutyatalálkozót, ha Szegeden lenne, mi is mennénk!
3861. Heni86
2010. szept. 5. 09:59
Nagyon jó szórakozást a találkozón annak aki megy! :)
3860. Marci Mama (válaszként erre: 3858. - Daroki)
2010. szept. 4. 19:36

A hídon át, és az első járdás lehetőségnél a parkolónál balra befordulni (gyalog), és tovább kell sétálni a járdán... (bal oldalon fák, a jobb oldalon a rét..) kb 500 méter, ott szoktak lenni a kutyusok..

remélem nem fog esni! :)

3859. Marci Mama (válaszként erre: 3857. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. szept. 4. 19:34

Igen.. van, amelyik kutyus felkapja, fenn tartja, majd pár lépés kihagyás után visszarakja, és megy tovább, mintha mi sem történt volna.. van, aki csak rúg egyet, ezzel teszi helyre a kiugrott ízületet.. Marci az utóbbi..

de azt mondta nekünk a doki, hogy Marci még nem műtendő kategória.. úgyhogy tovább ugrál Fred Aster.. :)

3858. daroki (válaszként erre: 3857. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. szept. 4. 16:45
Igen,ott lesz a tali.
3857. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3853. - Marci Mama)
2010. szept. 4. 06:59
Sziasztok,ez az mikor futás közben felkapja ,vagyis nem rakja le az egyik hátsó lábát?Mert ilyet Rocco is csinál,mi meg azt hittük bele ment valami a talpa alá olyankor.De most utána olvastam,és valóban patellás tüneteket produkál.A találkozó azon a szigeten lesz ahova azon a vashídon kell bemenni?????
3856. Heni86 (válaszként erre: 3855. - F979700a86)
2010. szept. 3. 16:52

Köszönöm! :)

Büszkék is vagyunk rá. Meg te is az lehetsz, mert ez leginkább az ősök érdeme. :)

Kicsinek is nagyon szép volt de szerintem napról-napra még szebb.

Meg rosszcsont is... De ez már más kérdés. :)

2010. szept. 3. 16:02
HENI,megnéztem a Belláról készült új képeket.Hát gyönyörű szép Belluska.:-))
3854. rikkkrisztina (válaszként erre: 3853. - Marci Mama)
2010. szept. 3. 12:43

Szia!


Küldtem neked üzenetet!

3853. Marci Mama (válaszként erre: 3851. - Heni86)
2010. szept. 3. 08:56

Állítólag a génekkel hozzák..

azaz nem törvényszerű, hogy a kölykei is azok lesznek, de talán nagyobb az esély..

Bár Marci szülei törzskönyvesek voltak (Ő nem az, nem kértünk, nem tenyésztésre szántuk), a Papa még tenyészszemlés is.. és hát attól, hogy tk-es volt a Mama, neki (vagy a felmenőinek) még lehetett patellája.. Marcin meg kijött.. tudod, mint az embereknél.. heted íziglen örökölhető bármi :))

Én is sajnálom, mert nagyon jó természetű, idegrendszerű szép kutyus,(én persze elfogult is vagyok! :)) érdemes lenne "klónozni" :)

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook