Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
3972. f979700a86 (válaszként erre: 3970. - Marci Mama)
2010. szept. 16. 11:01
Nekünk muszáj volt kihúzni,mert pont mentünk kiállításra és hát dupla foggal nem mutatott volna jól a kutyusom;-))
3971. Marci Mama (válaszként erre: 3969. - Rikkkrisztina)
2010. szept. 16. 10:47
Köszönjük, jól van már Marci (sőt, "túlgyógyult"), vettem neki Béres vitamint is (reméljük nem hízik el tőle), este mindig kiskanállal teszem a szájába. Már egész profi vagyok a gyógyszer beadásban is.. :)
3970. Marci Mama (válaszként erre: 3965. - F979700a86)
2010. szept. 16. 10:45

Rongyhúzás, rángatás játék.. nálunk az vált be legjobban.

A szemfogai nem potyogtak ki időben Marcinak, és darabig 2-2 volt, már "fenyegetett" minket a doki, hogy ki kell húzni, de aztán kiesett mind szépen lassan..

2010. szept. 16. 10:21

Sziasztok!


Képzeljétek a a Gombócot beneveztem egy szépségversenyre, az állateldelcenrum.hu címen lehet rá szavazni.Szeretnélek megkérni bennetek , ha van kedvetek akkor szavaznátok rá.Ezt előre is köszönöm.(szavazni regisztrációval lehet)Remélem ezt nem veszitek tolakodásnak. Ezt mindenkinek nagyon köszönöm.Remélem minden kis kutyával minden rendben és jól vannak.Kedves "Marci mama" a kis marci hogy van?

3968. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3967. - 7ccca78f49)
2010. szept. 16. 08:29
Jó reggelt sziasztok! Én úgy tudom, hogy a tüzelés legalább 3 hét. De szóljatok ha rossz az infóm.
2010. szept. 16. 07:22
Köszi az eddigi "tüzelésre" vonatkozó infókat, még azt szeretném megkérdezni, hogy kb. hány napig tart? És ha jól tudom évente 2x-van?
3966. f979700a86 (válaszként erre: 3961. - 7ccca78f49)
2010. szept. 16. 06:50
Általában 10 hónapos korban tüzelnek először.Ha felmehet a kutyus az ágyra,akkor azt biztos összekeni.Igaz nem mindegyik szuka vérzik nagyon.Ariel nagyon pecsétel,Fibin viszont alig lehet észrevenni.Arielre pici bugyit szoktam húzni,lehet bele tenni betétet is.Így elkerülhetők a balesetek.
3965. f979700a86 (válaszként erre: 3960. - 6af0f873f5)
2010. szept. 16. 06:46

Szia!

Ha mozognak,ki is fognak potyogni.Gond csak akkor van,ha jönne ki a maradandó fog és a tejfog meg sem moccan.Akkor bizony állatorvosi segítség kell.Nálunk Arielnek kellett kiszedetni a tejfogakat.

3964. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3962. - 6c98619f8d)
2010. szept. 15. 21:37
Sikítok, a beteg beszólásaiddal menj és szórakoztasd a Kedves Szüleidet, akik nem foglalkoztak eleget veled annak idején.
3963. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3961. - 7ccca78f49)
2010. szept. 15. 21:36
pamela, tüzelőbugyi... ha hagyja magán. Egy éves kor után lesznek ivarérettek, de még "lelkileg" később.
3962. 6c98619f8d (válaszként erre: 3960. - 6af0f873f5)
2010. szept. 15. 20:52
Köss egy madzagot a fogára, a másik végét a kilincsre, és csapd be az ajtót. Annak idején nekem is ezt tanácsolták a felnőttek. Állítólag bevált módszer, bár én még nem próbáltam.
2010. szept. 15. 20:44
Sziasztok, lehet hogy nagyon naiv a kérdés, sőt biztos az, de mikor kezd el tüzelni a havanese, és mennyire piszkol ezért össze a lakásban, és mit szoktatok ellene tenni?
2010. szept. 15. 15:48
Sziasztok! Elérkeztünk a fogváltáshoz, az alsó fogacskái mozognak. Véleményetek szerint kihúzzam, mint ahogy a gyerekeknek kell vagy majd alakul a természet rendje szerint (így nem lesz girbegurba a fogazata?)
2010. szept. 14. 16:27
Húúúú amikor én kitaláltam hogy nekem kell egy kiskutya, és mondtam a férjemnek a válasza az avolt hogy a lakásba??? Szó se lehet róla... Amikor Drazsét hazahoztuk és egész éjjel sirdogált a testvérei után, mint egy gyereket úgy kellett vigasztalni, na akkor már ő is beszállt a projektbe és dajkálta Drazsét. Mostmár nagy szerelembe van Gipsy és a férjem. Sőt amikor vihar van és fél, csak a férjem tudja megnyugtatni.
3958. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3954. - Teodora196)
2010. szept. 14. 12:15
Úgy gondolom, hogy sok tekintetben különbséget lehet tenni a szaporítók, és a felelős kutya gazdik alomjai, és eljárásai között. Láttam már mind a kettőt! Az előbbinél volt hét nyolc szuka kutya, akiket csak azért tartottak, hogy minél több kölyökkutya szülessen, hogy aztán azokat eladhassák jó pénzért. A kutyák táplálása orvosi felügyelete sokszor nem megoldott. A másik esetben pedig többnyire otthon, családias környezetben, orvosi felügyelettel zajlik le mind a vemhesség, mind az ellés, és a kölykök ellátása is. Itt a kicsik első perctől elsőbbséget élveznek.Az alom nevelése, szocializációja az első tapogató "lépésektől" folyamatos. Azt persze nem állítom, hogy profi módon vannak kezelve, de mindenesetre figyelemmel óvják őket.
3957. Marci Mama (válaszként erre: 3950. - 6c98619f8d)
2010. szept. 14. 11:59

Üdvözlünk kedves "sikítok" a fórumunkban.

Várunk a ""lakatlan szigeten"" készült képeket a kiskutyádról, melyet bizonyára szívesen fogad békés, nem kritikára, és vitára, hanem véleménycserére épülő fórumunk minden tagja.

3956. Marci Mama (válaszként erre: 3955. - Jázminhercegnő)
2010. szept. 14. 11:55

Nálunk is ugyanez volt. Mi külön lakunk, de leginkább a "hülye vagy édes lányom" hangzott el.. úh aztán nem is beszéltünk róla, csak egy délután bejelentettük, h Marci van.. szintén a fenti mondat.

Aztán mikor először meglátta, akkor elkezdte szeretgetni. Ez mára odáig fajult, hogy néha előbb kérdezi meg, hogy mi van Marcikával, mint h mi van az unokáival.. és a múltkori családi happening után 2 napig mindenkinek azt ragozta, hogy milyen jót játszott a drága kis Marcikával.. :)).. és ha Anyu nálunk alszik, akkor beengedi Marcit az ágyába, és együtt hemperegnek.. :)).. na.. ez már sztem szerelem :))

3955. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3953. - Marci Mama)
2010. szept. 14. 11:09
MEg tudlak érteni! Képzeljétek el, nálunk ugye anyukám eléggé ellenezte a kutyát, eleinte nem is nagyon foglalkozott vele. erre m,egyek haza valamelyik nap, hallom a folyosón, hogy beszél neki, vadast főzött, és amikor a zöldség megfőtt, szedett ki neki belőle, és a tányérjába tette. Nem azt modnom, hogy máris szerelem, de már kezdenek összerázódni...
2010. szept. 14. 11:05

Sikitok. én nem emlékszem hogy szidtam volna a szaporitókat. Tenyésztők kőzt is vannak érdekes emberek. De nem fogok itt neked magyarázkodni, főleg mert nincs miért.


Marcimama őrülők hogy jobban van a kuyusod.

3953. Marci Mama (válaszként erre: 3951. - Jázminhercegnő)
2010. szept. 14. 09:19

Szia! Köszike, jó, hogy más is megerősít. :) Tegnap kutakodtam a neten, és sok közül én is erre szavaztam, már riasztottam is a párom, hogy vegyen az állatpatikában.

Szerencsére Marci mára már egész jól volt. Tegnap ugyan nem evett még este sem, hiába volt kint szaftos is, száraz is.. aztán kockáztam neki sajtos húst, kis krumpli pürével.. na, az bezzeg lecsúszott :)) Úgy örültem neki, mint amikor a gyerekek kicsi korukban 3 nap betegség után újra ettek.. :))

2010. szept. 14. 08:26

Sziasztok jó reggelt midnenkinek! Most végigolvastam a tegnapi nap témáit. Én vsatlakozom Marci Mamához, nem szabad az első helyen megvenni, ngyon körül kell nézni! Sokszor a gazdik tudatlanságból hibáznak az alommal. Én bizony vettem a fáradtságot, és beszéltem egy tenyésztővel -aki tányleg a kutyákért él, és nem fordítva- ő elmondta, ha megyek kutyát nézni mit nézzek meg: -fogak állapota, íny színe; - szemek tiszták legyenek; -fülben ne legyen váladék, ne legyen büdös; - has, puha, benyomható formás; -fenék tiszta nincs rajta ürülék nyoma;

A színről annyit, én fehéret szerettem volna, de Jázmin úgy döntött, mi egymásnak lettünk teremtve, egyszerűen odajött hozzám, megnyalta az arcom, belefeküdt az ölembe, és elaludt :D Szerelem volt első látásra, és minden szempontból tiszta, jól tartott votl. MEgnéztem a teljes almot, a mamát, a fekhelyet. A gazdi aztm ondta, bármikor felmehetek, míg eldöntöm melyik kölyök legyen! Tiszta fekete volt a drágám, pici fehér zoknikkal, mára fehér csizmái lettek, és fehér mellénykéje. A tesója is tiszta fekete volt, csak a szeménél volt szürke maszk. Mára teljesen ezüst szürke színe lett!

3951. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3947. - Marci Mama)
2010. szept. 14. 08:03
Szia MArci Mama, nem hiszed el, de a Béresnek van immunerősitője kifejezetten kutyáknak. Nézz utána, nagyon jó!
3950. 6c98619f8d (válaszként erre: 3945. - Teodora196)
2010. szept. 13. 20:47
És még Te szidod a szaporítókat??
2010. szept. 13. 19:37
Sziasztok! Ha valaki szeretne még egy havaneset... [link] Én is fontolgatom...
3948. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3947. - Marci Mama)
2010. szept. 13. 14:46

Jobbulást a kis betegnek!



Én csak a Béres kutyavitaminról hallottam. Lehet, érdemes lenne kullancs ellen beoltatni Marcit, ha ennyi gond van.

Egy kullancscsípés utólag is okozhat problémákat még embereknél is.


Ha már téma: valakinek van tapasztalata az ultrahangos kullancsirtókról? 5ezer Ft körül van és a Freshnapfban láttam.

3947. Marci Mama (válaszként erre: 3945. - Teodora196)
2010. szept. 13. 09:21

Sziasztok!


Mi betegek vagyunk :(((

Már pénteken feltűnt, hogy nem örül Marci úgy, mint szokott, bágyadtka, éppen csak pipilt kint, aztán mentünk is be. Szombat reggel láz 39,1 (hőemcsi).Tünet: ha felemelem, visít, tekeredik ki, hogy tegyem le (hasa fájhat?). Szeme nagyon csipás, és a fütyijén is kis váladék.

Délután ügyelet, István utca, egyetemi rendelő. Vagy babesia (ismét kullancs, nem hiszem el!), vagy vírus. Kapott imizolt (kullancs ellen), biztonságból kisrutin vérvétel. Eredmény tegnap: valamilyen bakteriális fertőzés, nem kullancs. kaptunk gyógyszert, már nem fáj a hasa, még ugyan csak kicsit ugrál, és keveset eszik, de javulgat a kedélye (tegnap este már megkergette a cicát)


Azon gondolkodtam, hogy normális ennyi betegség? Kinek mi a tapasztalata? Marci 1 éves, 1x tavasszal volt egy vírusfertőzése, nyáron 1x babesiásak voltunk (kullancs miatt), 1x csak szimplán kapott imizolt, mert találtam benne kullancsot, most meg ez.. Olyanok mint a kisgyerekek? Párom szerint ő már nem kisgyerek.

Van valami vitamin kutyiknak? Immunerősítő? Amivel ezt lehet javítani?

Szép napot mindenkinek!

3946. Juli68
2010. szept. 12. 16:25

Sziasztok! Az utálatos idő ellenére tegnap voltunk kutyaiskolában, és nagyon tetszett! Bár a nyakörvet

nehezen szokja Kira, eddig hámmal sétáltattuk, szóval szántottunk egy kicsit, de a végére egész jól ment. Utána estig kint voltunk, gondoltam pisilt..hát nem, ahogy hazaértünk egyből volt pisi-kaki. (Ráadásul mire észbe kaptam és letettem a pelust a fürdőszoba szőnyegre pisilt, a párom meg belelépett, népszerűek voltunk..(ilyenkor "a kutyád" lesz), máskor meg "gyere apuhoz"..:) Most van egy kis reményem, állítólag míg bementem a boltba és kint vártak "lehet, hogy pisilt"!! Lehet benne valami, mert otthon nem rohamozta meg a pelust, de a fűben nem lehetett leellenőrizni. Olyan jó lenne! Lehet, hogy szocializálódik, és az segít? Mindenkinek további szép (esőmentes) napot!

2010. szept. 12. 11:23

Na igen az állitólagos tenyésztő is lutri. Nekem előszőr Bolognese-m volt, nem tudtam eldőnteni melyik a cukibb. A bolognese /Drazsé/ T.K.-s volt, de olyan bőrbetegséget kapott / valőszinú a forgácsos alomtól/hogy legalább kétszázezerbe került mire helyrehozták. Végül egy idős állatorvos adott valami lőttyőt azzal ápoltuk le kb kéthétig és helyre jőtt. Már alig volt szőre.

Drazsét aztán valaki elkunyerálta tőlem, nem is bántam, mert lett akkoriba egy kooperációs alom: Boloés hava kőlykpk születtek. Aztán őtezerért adtam el őket, és mindenkinek mondtam hogy balesetes kutyák.Volt olyan vevőm aki vitte volna az ősszeset, és eladta volna havanesnek.

Én azt mondom egy jó állatorvost is nehéz találni, aki megbizható, és nem csak lehúzni akar.

Hát Gipsykén is kezd szürkülni, a mamája fehér volt, a papa szürke. Nem tudom mi a pontos neve ennek a szinnek.

Amúgy kezd a lelke is visszarázódni, a leonbergit/Carment/ már zavargatja kifelé, és a kajaőrzése is megér egy misét. A nappali néhány pontjára lerak egy darab tápot, és bizony azt felügyelni kell. A táljuk tele van, de az nem olyan érdekes.

Már mondta a férjem hogy lefotózza Gippikét, de feketekutyáról nehéz jó képet csinálni.

3944. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3943. - Marci Mama)
2010. szept. 12. 09:21

Igen, én is úgy szúrtam ki Lencsit, hogy nagyon erős barna foltjai voltak. Aztán mostmár csak világos barna, szerintem egy nyírás után majd sötétbézs lesz.


Tettem fel Róla 4 hónapos képet:D

3943. Marci Mama (válaszként erre: 3942. - 6af0f873f5)
2010. szept. 12. 08:00

Mi kb 9 hónap alatt vettük Marcit (csoki színt kerestünk: az étcsokiból mondjuk 1 év alatt latte lett, de nem baj :)).. szóval 9 hónap (közben persze volt 3 hónap nyár, amikor felfüggesztettük.. hát, könyvet írhatnék.. tapasztalatnak mondjuk jó volt, hogy nem az első helyen vettünk kutyát, ahol volt 6 havanese, vagy 8-10 felkötött fülű yorki, meg 4 valami más kölyök, a szülők meg állítólag "sétáltak"..

vagy a szó szerint "meleg" 60as pasi házaspárnál, ahol a kiszemelt kutya ugyan tiszta volt, de sztem idegbeteg, a kennel felől - ahova nem mehettünk be, nehogy bevigyünk valami fertőzést (!:))- égtelen vonyítás, és a kérésünkre felhozott másik kölyöknek olyan szaga volt, hogy azt hittem, rosszul leszek! És az ember állítólag zsűri is kiállításokon. Mikor mondtuk, hogy köszönjük nem, akkor majdhogynem anyázva kidobtak minket, hogy feltartjuk őket fél órára, aztán meg nem vesszük meg a kölyköt..

És sajnos aki ezt véletlenűl nem járja végig, belefuthat a hazug szaporítókba, aztán gyógyszerre költi a fizetését egy pl. leonbergi méretű kutyára (havanese helyett).


A színekkel egyébként az a baj, hogy - én legalábbis úgy gondolom - nincs garancia arra, hogy nem fakul ki, nem színeződik át. Persze láttam sokat, ami maradt színben, de sokat, ami változott, világosodott. Lutri! Bnőm fekete fehérje pl. mára már halvány ezüst-fehér...

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook