Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2010. szept. 19. 18:57
Ha már macsek, akkor hagy dicsekedjek. Nekünk elebmacsekünk van.Egyenesen Zalatny Cinitől. Mi is Tárnokiak vagyunk. Amikor az előző cicánk meghalt, / főut mellett lakunk-/ keretem tricolor cicát. A szomszédunk nagy állatvédő, és ismerte Cinit, és neki volt az akkor egy éves trikolor. Azóta már néhány életét eljátszotta, de jól van bujós, kedves cica.
4001. Marci Mama (válaszként erre: 3996. - 6af0f873f5)
2010. szept. 19. 18:20

Míg sül a sütim, google-zgattam Neked:

Dudor a bal oldalon...2007. 05. 04.Kedves Doktor Úr! törpe schnauzer kutyámnak egy dudor keletkezett a bal oldalán. Ez mitől lehet?

Flóra

Tisztelt Flóra!

A "dudor" hátterében többféle ok állhat, a teljesség igénye nélkül: oltás, injekció beadása utáni helyi reakció, tályog (pl. egy szúrt vagy harapott sebet követően), kullancscsípés utáni bőrreakció, más ízeltlábú csípését követő duzzanat, tompa ütés következtében kialakult vérömleny, hasfali sérv, bőrdaganat, stb. Állatorvosuk vizsgálattal valószínűleg meg tudja állapítani, mi áll a duzzanat hátterében.


de azért mindenképpen vidd dokihoz.

Egyébként a Szt István Egyetemen van ügyelet (pesten, István utca) mindig. Igaz, hogy feláras, de annyira nem gáz az ára. És szerintem alaposak nagyon.

Nekünk van egy cicánk, ivartalanított kandúr. Mint az ilyenek általában, ő is veseköves lett, ami azt eredményezte, hogy nem tudott pisilni. Cica kuporgott, szenvedett, véres cseppek ide-oda, irány Lehel út (akkor a XIII. ker-ben laktunk), néha évente 2-3 alkalommal, katéter, gyógyszer, haza, pár hónap múlve kezdtük elölről.. 10 éve él velünk a cicc, ezt kb 7 éve játszottuk, de évekig. Kiköltöztünk ide, 2 éve karácsonykor újra előjött. Telefon a helyi állatorvosnak, ő javasolta, vigyük az Egyetemre. Ott megvizsgálták, s közölték, már rég meg kellett volna műteni, mert a húgyvezeték vége vékony, és a sok kőtől el van rolytosodva, és nem elég neki a sima "Steril cat" kaja, speciális gyógytápot kellett volna kapnia.. Akkor már olyan állapotban volt a cica, hogy vagy műtét, vagy még kb 1-2 katéter, és altatás.. Műtét volt.. 60 ezerért.. Itt talán senkinek nem kell magyarázni, hogy mikor ott állsz az állattal, akivel 7-8 éve együtt élsz, kelsz, fekszel, és talált piciként a hónod alatt nőtt fel, és azt mondják, hogy kb 60 ezer, akkor ha kell, összekaparod, de nem az "olcsóbbik" utat választod.. Szóval műtét, 3 nap bent, látogattuk a cicát, itthon sebkezelés betadinnal hetekig, stb.. De ez lassan 2 éve volt, azóta semmi baja nem volt a cicának, gyógytápot kap szaftossal vegyesen.. és teljesen jól van! :) (Tettem fel róla is képet :))

4000. Marci Mama (válaszként erre: 3999. - Juli68)
2010. szept. 19. 17:41

Pelenka levitelt nem próbáltad még? :)


Nálunk nagyon hektikus a fürdés. Tegnap pl gyalog mentünk el a "boltba", ami kb 20-25 perc séta. Na most útközben van 60-80 cm-es gaz, több tócsa, és egy gazdival rendelkező, de amúgy a faluban egésznap kódorgó tündéri tacsi, aki igaz barátjának fogadta tegnap Marcit, ergo eljött velünk a boltig (hogy rettegtem mikor 2x átkeltünk az úton, hogy tartsa a tempót, nehogy elüssék), útközben kb 5x hemperegtek a latyakos fűben, haza kísért minket, még az utcában is játszottak.. Ja, és mindenképpen "magáévá" akarta tenni Marcit (ez mostanában tendencia, a Havanese talin is ez volt, talán mert még nem érzik Marcin hogy férfi - nem is az! :))..

Szóval gondolhatjátok, hogy nézett ki mire haza értünk.. gyakorlatilag csak a háta közepét és a feje tetejét nem mostam meg.

Nyáron a balcsi miatt fürdik többet, télen a sár miatt. De minden este talpi, kuki, popi mosás van.

Próbálom a sampon használatot a minimálisra szorítani, tényleg csak akkor, ha nagyon sáros, egyébként meg csak vízzel öblítem. Kb 2 havonta van nagy samponos, balzsamos fürdés, de ha megyünk kozmihoz, akkor ez is elmarad. Van, aki azt mondja, egyáltalán nem kell fürdetni...

3999. Juli68 (válaszként erre: 3992. - Marci Mama)
2010. szept. 19. 10:23

Szia! Ez az a film, tényleg! Nagyon igaz! A bosszúságok ellenére is hozzánőnek az ember szívéhez!

Képzeld, mi még mindig felhozzuk a pisit (is), de már nem görcsölök, majd ha itt az ideje biztos megérti miért hordom le. Sajnos suliba az idő miatt nem bírtunk menni, majd a jövő héten. A szőréhez meg kezd hozzászokni a szemem, csak jó lenne egy megbízható kozmetikus, mert a buksija nincs befejezve, meg kellene igazítani,és fürdés, meg körömvágás sem ártana. Ti mennyi időnként fürdetitek a kutyust?

3998. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3995. - Teodora196)
2010. szept. 19. 08:27
Nem így kéne hogy legyen,de sajna így van.Van két labradoros ismerősőm(tenyésztők)és ők is mondják hogy ilyen hullámokban van a kereslet.Van amikor egyáltalán nem viszik őket,de olyan is van ,bármennyit elvinnének.Egy film egy könyv nagyban befolyásolja,hogy milyen kutya legyen a "divat".Emlékeztek annak idején ment a Lessie a tv-ben nem lehetett kapni sehol skótjuhászt,most meg senkinek nem kell(kivéve azokat akik már elötte is ilyet választottak)Figyeld meg ha bedobnak egy filmet és van benne kutya,másnap már beindul a kereslet.
3997. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3996. - 6af0f873f5)
2010. szept. 19. 08:15
Sziaszok,lehet az a kullancs helye,mert az is megdagad egy kicsit.Nem kapott oltást mostanába,mert annak a helye is némely kutyánál ilyen kis dudorokat hagy.De az előbb-utóbb felszivódik.
2010. szept. 18. 17:55

sziasztok!



Találtam a kutyi oldalán egy viszonylag nagy, féldiónyi csomót. Könnyen mozdítható, nem fájlalja, puha, de tapintható kis dudor... valakinél volt esetleg ilyen? Egy jó hónapja kullancsot szedtem ki talán épp a jobb oldalából, de nem hiszem, hogy ez akár összefügghet.Természetesen hétfőn irány a doki, aggódom is nagyon, hiszen féltem a picurkámat.

2010. szept. 18. 17:47

Általában az állatszenvedős filmeket én se bírom megnézni. Még a vigjátékot se, ahol tudom hogy happy and lesz.

Nézegettem a napokba a hírdetéseket, ledőbbentem. Rengeteg felnőtt, nővendék havanese van fent eladó, illetve ingyen. Májusi születésű kutyákat nem tudnak eladni az áruk tizenőtezertől- harminc kőrül vannak. Nem értem mindenesetre. Ennyire az számitana hogy most nem a havanese az első számú DIVat kutya. hogy lehet divat a kutya? Van egy nagyon kedves természete, külleme, és számos tulajdonsága amiért szeretjük, de divatja?

Akkor én miért ezt a fajtát választottam? Mer kicsi, helyes valódi kutyaformája van, sehol nem szabott. A tulajdonságai pedig lehengerelt.

Mindenestre elkeserítő hogy ilyen mostoha let mára a havanese-k helyzete. Egy igazi tenyésztő ezek után nem tudja eladni a kutyáit.

3994. Heni86
2010. szept. 18. 14:44

Sziasztok!


Én még nem láttam ezt a filmet... Azt hiszem nem is nézem meg. :(


Hasonló elveszett kutya esete nálunk is volt. Egyszer jött egy srác és mikor látta, hogy kint vagyunk az udvaron megkérdezte nem-e láttuk a németjuhászát aki pár napja elveszett. Sajnos nem láttam de elkértem a számát és mondtam, hogy felhívom ha van valami. 3 napig ha ugatott a nagy kutya néztem ki hátha miatta ill. egy kétes kinézetű muksót is megállítottam az utcán aki húzott maga után egy németjuhászt hogy tuti az övé-e. De a 3. napon csengettek és képes volt visszajönni a srác és szólni, hogy meg lett a kutyus! :)))


Egyébként most hogy összeszámoltam életem során már 5 utcáról befogadott kutyusunk volt. Most is a nagy kutyus az. Itt kószált 3 éve az utcában, bemászott a kerítésen mi meg megsajnáltuk. :)

Eddig a legjobb kutyáink mind ők voltak. Na és persze most Bella aki kivétel. :)


Már felnőtt kutyát nem fogadnék be egyébként sehonnan de csak a gyerek miatt... Azért őt sokkal jobban féltem mint amennyire a kidobott kutyákat sajnálom. De ez így természetes... Lehet hogy a világ legtüneményebb ebe de ezt előre nem lehet tudni és nevelni meg annál nehezebb minél idősebb.


Szép napot mindenkinek! Süt a nap, lehet menni a szabadba! :)

3993. Marci Mama (válaszként erre: 3986. - Teodora196)
2010. szept. 18. 13:46

Szegény.. az ilyeneket úgy sajnálom.

Vajon kidobták, vagy megszökött?

Mikor beütött a gazdasági válság, 2008, 2009 elején, akkor rengeteg helyen volt téma, hogy az emberek nem bírják tartani a kutyát, a költsége sok, és inkább kidobják.. akkor sok kutya került az utcára.


Pár hónapja a szomszéd csaj mesélte, (golden retrivere van), hogy sétánál oda csapódott hozzájuk egy kutya. Nyakörve volt, de bilétája nem. Még másnap is itt volt az utcában, éhesen, egyre "kócosabban". Megfogta, berakta a kocsiba, elvitte asszem Vácra a menhelyre.

Este elkezdett szörfözni a neten, és talált egy "Elveszett, keresem" hirdetést, egy detto ugyanolyan kutyiról. (Mi Mogyoródon vagyunk, a hirdetés meg erdőkertesi volt... nem a szomszéd falu) Felhívta a csajt, elkezdte mesélni, addigra már fent volt a kutya a menhely honlapján.. megnézték, ő volt az. A gazdi zokogott a telefonban, úgy örült.. hát, őt legalább keresték.


Ahol Marci megnyerte a fotó pályázatot, ott is volt 2 új kóbor szuka kutya (átmeneti menhely is, nem csak kutya panzió). Szegények olyan csúnyácskák voltak, még is annyira sajnáltam őket. (a nyeremény kutyatápot felajánlottuk nekik)

3992. Marci Mama (válaszként erre: 3988. - Juli68)
2010. szept. 18. 13:37

Marly meg én...

Mi előtte 1-2 héttel hoztuk el Marcit (tavaly is volt a TV-ben).. nagyon megkönnyeztük akkor a filmet.

Nem szabad abba belegondolni - pedig tudjuk -, hogy választunk magunknak egy társat, és nagy valószínűséggel el fogjuk őt majd egyszer (reméljük ugyan, hogy sokára) veszíteni..

...ezt most inkább nem folytatom, hülyének nézne a Párom, aki mindjárt haza ér, hogy mi a francot írogatok én itt könnyes szemmel.. (még ha meg is érti! :))

2010. szept. 18. 09:58
Rocconak a felső két szemfogát vésni kellett mert már teljesen kint volt az állandó foga,és a tej fog meg se moccant.A szőre neki is hamar megnőt, nyáron géppel volt lenyirva,mára már elég nagy,és nem vettem észre hogy változott volna.De neki alapból más a szőre mint a többieknek(legalább is a talin úgy láttam,egyiknek sem volt olyan sűrű mint az ővé).Most még kezelhető,de már nem lesz megnővesztve olyan hosszúra mint volt.Sokkal jobban rendben lehet tartani itt a kertes házban.Tegnap is ebben a nagy esőben felásta a kertet,mikor megjöttünk alig ismertük meg.Fürdetéssel kellett kezdeni,meg felmosással mert persze össze vissza csatangolt a konyhába.Ilyenkor ha esős idő van akkor csak a konyhába tudnak bemenni.De nagyon imádjuk,nagy csibész, jó választás volt a havanese.
3990. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3989. - Maruszja)
2010. szept. 18. 09:44
Sziasztok,nálunk is két fiú van,igaz mindkettő ivartalanitva van.Nagyon jól megvannak,és még van egy lány is(Kelly a labi).Amig Rocco nem volt ivartalanítva erőszakosabb volt,most behódol és Maszat a falka vezér egyenlőre.Szerintem ha csak ez a gond akkor emiatt ne aggódj,mert biztosan kijönnek egymással késöbb is.
3989. Maruszja
2010. szept. 17. 22:10

Jaj milyen szomorú dolgokat olvastam itt. Nem szeretek ilyeneket olvasni, mert én annyira imádom a kutyusokat, jobbsn, mint némely embert.


Mint tudjátok nekünk is van Picúr. És született 3 kiskutyus. Picúr az apuka egyébként. A lánykutya gazdája kiskutyával fizetett nekünk a fedeztetésért. Bár ne fogadtuk volna el! Most itt van egy édes, drága 3 hónapos kis Fickó is velünk. Tegnapra igérte egy ember a férjemnek, hogy megveszi. Én már tegnap végigbőgtem a napot. Fickó mára volt elsőre kutyakozmetikushoz bejelentve. Nagyon szép lett. A naplómba megláthatjátok. Hála az ember nem jött és nem is telefonált. Fickó itt maradt velünk. Én nagyon imádom, mert hozzám ragaszkodik legjobban.

Egy baj van, hogy a két kan kutya lehet, hogy nem szívleli egymást, mert mindig a fogukat villantják egymásra, nem tudnak szépen játszani, csak mind a kettőnek kint a foga és szaladgálnak egymás után. És sokszor a kicsi a kzdeményező. Mintha Ő főnök akarna lenni. Picúr meg féltékeny rá nagyon. Ha szeretgetjük a kicsit egyből ott van, hogy őt is. Nehéz dió.

A férjem mindenképpen el akarja adni Fickót, én meg nem, mert imádom. Viszont 2 kutyával nem tdunk mozdulni sehová.

Már arra gondoltam, hogy Fickót ivartalanítani kellene és hátha akkor megszeretik egymást és elfogadják.

Mi a véleményetek erről a dologról?

II. emeleten lakunk.

3988. Juli68 (válaszként erre: 3984. - Marci Mama)
2010. szept. 17. 20:40
Két féle ember van az egyik szerint a kutya az csak egy kutya, a másik szerint szeretetre méltó, érző kis lény, akinek lelke van és szeretetet akar adni és kapni. Olyan jó, hogy a párom is tudja imádni a kicsikét, nem néz hülyének.. (két hülye egy pár) Volt a múltkor a tv-ben egy film mi is volt a címe Malvin és én? Torokszorító volt és nagyon igaz.
3987. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3984. - Marci Mama)
2010. szept. 17. 19:39

Szerintem az NEM tenyésztő, akinél érdeklődik az ember, hogy milyen kiskutyái vannak, mekkorák, stb, majd ezután hetente hívogat (kijelezte a számom a telója), és azóta kb. 2 havonta jön egy sms tőle, hogy újabb alom született, ha érdekel, keressem fel.

Kitartó hölgy, annak ellenére, hogy már az első beszélgetés után eldöntöttem: nem tőle hozom el a kutttyot. Ezt vele is közöltem a második beszélgetésünk alkalmával, mégsem fogta fel.

A másik érdekes dolog: kb. 8-10 fajta kutyát hirdet a neten... megtaláltam. A havanese csak egy s sokból.



Sosem felejtem el, mikor megjelent anno egy hatalmas kamion az utcánkban. Jó 10 éve. Picit lestem csak bele: apró ketrecekben kutyakölykök. Pici mopszok, bulldogok, pincsik, spanik... olasz kamion volt. Vajon mennyi kutyus élte túl?

Van az a pénz?

2010. szept. 17. 18:40

Egy éves szuka. Szerintem havanese

[link]

2010. szept. 17. 15:55

Szia!


Én elolvastam.Ez iszonyú.Nagyon rossz volt végigolvasni.

2010. szept. 17. 15:41

Nem túl vidám, de sajnos igaz is lehet :(


[link]

3983. Juli68 (válaszként erre: 3980. - Marci Mama)
2010. szept. 16. 21:10

Szia Marci Mama, köszi a bíztatást! Jó hallani, hogy egy-két hónap múlva ennyit nő a bundája. Egyébként nem géppel nyírta, ollóval csattogta, de oly össze-vissza, hogy azon imádkoztam ki ne szúrja a szemét. Kutyaiskola: a tegnapi után elbizonytalanodtam: kell ez nekünk? 10 alkalmat fizettem be, az alapokat szeretném csak ha tudná, és az első alkalom nagyon jó volt, sokat ügyesedtünk. Remélem ártani nem fog:)Ja és képzeljétek az első 8 foga kibujt a picinek!

Jó éjszakát mindenkinek!

3982. Juli68 (válaszként erre: 3977. - Rikkkrisztina)
2010. szept. 16. 21:00
Köszönöm, Kriszti, de szegedi vagyok, itt kellene kozmetikus, bár most egy darabig nem aktuális... Szegediek, a Hangos utcába ne menjetek!
3981. f979700a86 (válaszként erre: 3979. - 6af0f873f5)
2010. szept. 16. 17:13
Ez valóban így van.Én viszont egy anyagból kivágtam a 4 lábnak egy egy lyukat,ebbe belebújtattam a lábacskákat,és nem tudta leszedni magáról a bugyit.Olyan volt mintha egy kis kabátka lett volna a hátán.
3980. Marci Mama (válaszként erre: 3975. - Juli68)
2010. szept. 16. 16:25

Ne keseredj el, hamar megnő!

Marci a géppel letolt, (nagyon rövid!) szőréből -ami júli 23-án volt(muszály volt a balatoni raszta miatt, pedig nagyon gép ellenes voltam)-, szóval mára már macis lett.. és ahogy nézem, egyenlőre nem változott a szőr minősége a gépi nyírástól.


Az a baj, hogy sok kozmetikus úgy áll hozzá (tisztelet a kivételnek, kinek nem inge ne vegye magára, stb!!), hogy elkéri ugyanazt az árat, csak éppen géppel tolja le, mert az gyorsabb, és akkor adott idő alatt több kutyát tud megcsinálni. Meg szerintem a géppel tolósak nem tudnak szépen fodrászolni... ehhez is érzék kell, meg gyakorlat.. meg szeretet, meg becsület..


Viszont én próbálom Marcinak a körmét vágni, de nem hagyja, mindig elkapja a lábát. A cicánknak (az is van :)), le szoktam vágni, Marci meg kapkodja, pedig szerintem nem vágom rossz helyen.. :(

2010. szept. 16. 16:22
a tüzelőbugyival egy a baj: nem minden kutyus tűri meg magán.
2010. szept. 16. 16:20

Kiesett a bal alsó kettesünk:D csorbacsík lett a kutyusom, kár, hogy lenyelte a pici fogát, szívesen eltettem volna:-)


Tegnap volt 4 hónapos.

3977. rikkkrisztina (válaszként erre: 3975. - Juli68)
2010. szept. 16. 16:18

Szia!


Sajnálom, hogy így jártatok.Most neked nem lehet valami könnyű.Szerintem jobb lett volna , ha esetleg ismerős ajánl neked valakit.Vagy ismerős ajánlotta.Az én kozmetikusom nagyon rendes és kedves , a munkájával meg vagyok elégedve. Ha érdekel megadom a számát szívesen.Hát amint látom mindenhol vannak fura emberek.A kutya oktató egy érdekes ember lehetett.Igaza van , hogy mi vagyunk a falkavezérek , de egy kutyával sem kell úgy bánni , mint , ha utálnánk őt és csak van és azt teszi amit mi akarunk. Ne aggódj a kutya szőre hamar kinő.Elhiszem , hogy mennyire rossz lehet most neked.Remélem hamar megoldódik a probléma.Üdv : Kriszta

3976. Marci Mama (válaszként erre: 3974. - Heni86)
2010. szept. 16. 16:15
Ha jól emlékszem, a Freshnaps-ben láttam tüzelő bugyit..
3975. Juli68
2010. szept. 16. 14:54
Sziasztok! Egy rossz élményt akarok megosztani veletek, okulásul. Tegnap a Kirával kozmetikában voltunk. A telefonban szimpatikus volt e hölgy, de mikor odaértünk volt egy rossz érzésem..ugyanis valakitől hallottam, hogy van egy "kisebbségi" hölgy, aki nagyon belenyírt a kutyusába, és bizony mikor megláttam már rosszat sejtettem. ÁÁÁ gondoltam, nem kell előítélet. Következő negatív dolog: egy házi cica pihent a nem túl steril bőr kanapén, az egyik szeme csukva, kérdem, beteg? Neeem, ilyen a szeme, nem tud vele mit kezdeni. Na ekkor kellett volna elmennem. Összepuszilgatta a kicsimet, mondtam nem akarok sokat vágatni, olyan macisra szeretném (mint Marci Mamáé) erre jön a géppel. Mondom nem- nem az rövid lesz. Próbált meggyőzni-nem hagytam magam, Jó, akkor ollóval. Szóval az lett a vége, hogy a gyönyörű pelyhes szőrű gombócomból kb. uszkár lett. Közben ott hisztiztem, mentettem a menthetőt, de mikor már egyértelmű lett, hogy mit csinál már késő volt. Fürdetni ezek után nem engedtem, sem körmöt vágni..meg semmi mást. Mert ha legalább profin szépen lenne megcsinálva, de ez nem az. Valami literes minden 100-as samponnal akarta fürdetni, hát köszönöm nem. A párom vigasztal, hogy így is szép, meg szeretjük így is, persze, ez igaz, de az bosszant, hogy nem vettem komolyan a jeleket, és a megérzésemet. Most azért drukkolok, hogy remélem nem szedett össze semmit. Mindezek tetejére még voltunk kutyaiskolában is, ahol nem a megszokott hölgy volt, hanem egy pasi, akiről sütött, hogy nem szeretetből oktatja a kutyákat, (az egyik kis tacsit úgy fegyelmezte, h. a porázzal felemelte-akasztotta- persze csak kicsit)azt hangoztatta, h. keménynek kell a kutyákkal lenni, mert mi vagyunk a falkavezér, ne is nézzünk a szemébe, mert az is dicséret... Na köszönöm.. Hál istennek Kira jó lány vele nem volt gondja, de én bizony hozzá sem megyek többet, a szerdai sulit kihagyom! Megyünk szombaton v. vasárnap, mikor a kedves hölgy oktató van! Jó hosszúra sikeredett a beszámolóm, bocsánat, de ki kellett írnom magamból. Tudom, van aki direkt rövidre vágatja a kutyusa szőrét, de nekünk úgy tetszett, gombócnak igazán. Talán 1-2 hónap múlva macis lesz a kis drága. Szóval mindenki hallgasson a megérzésére, és informálja le a kozmetikust, meg ha lehet nézze meg először a munkáját!
3974. Heni86
2010. szept. 16. 14:26

Sziasztok!


Ettől a tüzelés témától én is előre félek. :S

Régen volt már szerencsém hozzá még a spanimnál anno. De az ágyba nem jöhet fel úgyhogy max. a szőnyegeket kell majd arra a pár napra felszedni illetve a nagy kutyától elkülöníteni mert az kan. Bár nem hiszem, hogy bármi kárt tenne benne a méretkülönbségnek köszönhetően de biztos ami biztos alapon szegénykémnek addig kennelfogság lesz amíg Bella kint van. :(

De majd lehet azt a bugyit én is meglesem hogy még kevesebbet kelljen takarítani. :)

3973. f979700a86 (válaszként erre: 3968. - Jázminhercegnő)
2010. szept. 16. 11:04
Jól tudod,nagyjából 3 hét.Az intenzívebb vérzés viszont csak addig van,míg nem lesz "fogadóképes" a szuka.Ez kb.10 nap.Persze ez is kutyánként változó.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook