Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
4062. Juli68 (válaszként erre: 4058. - 6af0f873f5)
2010. okt. 11. 08:28
Szia, mi már 8x voltunk iskolában, első hat alkalom az ovisok közt telt, de akkorra már mindent tudott, láthatólag unta kivárni míg az új kiskutyák megcsinálják amit ő már tud:) Szerintem jó módszer, több csoportba vagyunk osztva, az újak mindig az oviba csatlakoznak, és mikor jónak látják mennek a nagyobbakhoz. Minden kutya és gazdi nagyon élvezi. Egy csomó olyan dolgot megtanítanak ami nekem legalábbis eszembe nem jutott, hogy nehéz egy kiskutyusnak. Pl.: egy földre lerakott lemezen át nem megy mert zörög ha rálépsz.. Először úgy kellett átrángatni, most már rá sem ránt. Az ül, fekszik, marad, a behívás stb.. ezek otthon mentek, de más ám ha van zavaró közeg! Az első alkalommal a kutyusom, aki az utcán gyönyörűen sétált, ott gyakorlatilag szántott.. Tele vagyunk sikerélménnyel. A foglalkozás másfél órás, az utolsó kb 20 percben minden kutya játszik. Kira is félős, de már egyre bátrabb, jót tesz neki a közösség. (meg nekem is, mert először mindentől óvtam, frászt kaptam mikor egy nagyméretű kiskutya (berni pásztor)ugatva játszani hívta). Szóval nekünk bevált. Érdemes szétnézni, mert van ahol 30eFt egy bérlet, nálunk 5.500.- a 10 alkalom.
2010. okt. 11. 07:15

Sziasztok!

SOS kérdésem van!!!!

Hajnalban felkeltem, mert Lili ugatott, és láttam, hogy ment a hasa, meg hányt is:( Sőt vércseppek is voltak mindenhol. Nem tudom, hog ymitől lehet, mert már 7 hónapos, tehát parvó nem, minden oltása megvan, enni is ugyanazt kapta mint eddig. Főzött farhát tésztával, és eukaniba táp. Voltunk tegnap sétálni, de tuti hog ynem evett meg semmit, mert erre is figyelek mindig:(:(:( Jól megijedtem. Mi lehet a baja?

Megnyugtattam, felmostam, addig párom simogatta. Kb egy óra kellett amire visszafeküdt aludni, és 6kor kelt fel, akkor meg már ugrándozott, és olyan volt mintha semmi baja nem lenne. Szerintetek?

Tud valaki ajánlani egy állatorvost a 18, 19 vagy 10. kerületben?

Köszönöm!

2010. okt. 10. 14:49
Sziasztok.én az ovit javasolnám,és úgy hogy csak olyan kiskutyák legyenek mint ő(mármint méretben).Csak játék,egy kis játékos behivás stb.Rocco nagyon élvezte.A másik téma a komolyodás,hát nem tudom Rocco másfél éves,de még mindig okoz meglepetéseket(de hát ezért szeretjük a havanese fajtát).Most éppen az találta ki,mire megjövünk tele hordja az ágyat rossz dióval,a jót azt megeszik.Valamelyik nap egy műanyag virágcserép volt az ágyon amit ajándékba kaptunk.De úgy tud nézni nem lehet rá haragudni,Kb két hete megint azt játszuk,ő ás egy gödröt én betemetem,ő másnap kiássa.Kiváncsi vagyok ki unja meg elöbb.Szerintetek?????????Úgy hogy türelem a havanese gondoskodik mindig arról,hogy ne unatkozz.
4059. 6af0f873f5 (válaszként erre: 4057. - Heni86)
2010. okt. 9. 22:02

De jó Nektek! A pulimmal én is így vagyok, eddig minden kutyimmal sikerült, de Lenó picit bolondosabb. Én abban látom az okokat, hogy viszonylag keveset mozog a lakásban, nincs kert ahol kibolondozná magát. Ha leviszem is csak pórázzal, mert elég forgalmas az út, ami mellett lakom. Ha rohangál, akkor is pórázon van, féltem is az az igazság. És ez az automatikus póráz ebből a szempontból nagyon rossz állítólag.

Ráadásul ha rászólok, a füle botját sem mozdítja, szinte játéknak tekinti, elkezd rohangálni előttem, csak les hátrafelé, jelezve, hogy most ez nagyon jó buli Neki, én meg bosszankodom emiatt. No, ezt még tanulnunk kell, de látok még esélyt a javulásra. Bízom benne, hogy picit fog komolyodni.

4058. 6af0f873f5 (válaszként erre: 4056. - Juli68)
2010. okt. 9. 21:52

Leül az ajtó elé és hangosan nyüszög, ez egy olyan hang, amit semmivel sem tévesztek össze már. Ha nem figyelek erre, akkor jön, morog és fut az ajtó felé, közben jön ez a hangos, gyomorból jövő hang:-) ekkor már nagyon sürgős, szinte elmondja, hogy mi a szitu:-) Biztosan Kira is ki fog valamit találni előbb-utóbb!


Drukkolok a kis balesetesnek, nagyon remélem, hogy túléli és egészséges lesz!!!



Nekem az új, fonott fűzfa szennyes kosaramat rágta 2 napig. Aztán mikor megláttam, akkor elég erélyesen (nehéz ezt megtenni, mert olyan édes pofija van) felemeltem a tenyeremmel a fejét, és a másik mutató ujjammal mutattam az ejnyebejnye-jelet, közben mondogattam, hogy ezt NEM szabad (a nem-et nagyon erősen és mélyen megnyomva). Kicsit színpadiasan szoktam Vele "beszélgetni", de ezt a "Póráz két végén" c. műsorban láttam, hogy mély hangon kell szidni, magason kell dicsérni. Igaz, szerintem ez már jóval 2 perccel az esemény után történt, de szerencsém volt, a kutyi abbahagyta a rombolást. Tudom, hogy még most jöhet a java, de ez is hatalmas lépés volt. Nagyjából így szoktattam le a pelus agyontépéséről is (és a benti kaki/pisi problémákról is).

Eleinte a "sima" kutyapelust nem tépte szét, de mikor kisbabáknak való pelenkázó alátétet vettem, azt darabokra tépte első alkalommal. Aztán jött egy anya-lánya elbeszélgetés, és nyugi van (lekopogom).

17 éve volt egy malamutunk, aki az ajtófélfákat rágta. Hát, az nagyon dühítő, mert nehéz pótolni, korrigálni, illetve elég húzós.


Ismerős, én is szinte csak a kutyával és a házimunkával vagyok elfoglalva, édes teher, de tudnék jobbat is elképzelni néha:D Nagyon várom, hogy megkomolyodjon, de ezek a napok már nem jönnek vissza soha, megpróbálom minden percét kiélvezni a kiskutyakornak:-)


Reggel,mikor készülődünk akkor szokott bulizni, aztán olyan 7 körül. Ilyenkor megállíthatatlan, őrült:D Egyszer fel fogom venni, mert nagyon mókás.


Nem is tudom, ki írta a kutyaiskolát... Talán épp Te, Juli. Mennyire voltál megelégedve, mit csináltatok ott, érdemes-e egy ilyen szeánszra elmenni? Én leginkább amiatt gondolkodom ezen, mert Lencsi nagyon fél a kutyáktól, egy alig 1 kilós yorki is nevetve kergeti el, és ez enyhén cikis tud lenni:D És persze, később nem lenne rossz agilityzni, meg van hozzá a tehetsége, hatalmasakat tud ugrani, imád rohanni, egyensúlyozni, csak ugye, az önfegyelem...:D ha játszik, nem ismer kegyelmet:D

4057. Heni86
2010. okt. 9. 21:42

Én Bellát gond nélkül el merem engedni. Pedig még csak 4 hónapos múlt. Tegnap pl. egy bevásárló udvar parkolójában vagy 20 percig volt póráz nélkül. Soha nem megy 1-2 méternél messzebbre tőlem. :) Mondjuk akkor is mindkét szemem rajta. Viszont főút mellett még nem merném így vinni...


Foga még nem hogy nem hullik, hanem még csak most nő fölül az 5-6. :)))


Jó hétvégét mindenkinek!

4056. Juli68 (válaszként erre: 4055. - 6af0f873f5)
2010. okt. 9. 20:43
Ajaj, szerencsétek volt, én soha nem merem elengedni, pont elég rémtörténetet hallottam. Bár sokan próbálnak meggyőzni az ellenkezőjéről. A barátunk kutyáját 3 napja ütötték el, talán túléli.. A szomszéd kutyus most csendesebb, mindig van vele valaki. Nálunk ugyanez volt a rendszer, mi is az előszoba-konyha szakaszba engedtük, de most már a szobába is bejöhet (ha itthon vagyunk). Ő is nagyon sokat játszik, ma kapott egy labdát, kicsi, tudja vinni, nagyon jókat játszik vele, öröm nézni. Viszont ma először vettem észre, hogy kárt csinált, a bejárati ajtónál a félfát rágicsálta meg alul, még csak picit, remélem nem folytatja. Gondolkodtam bekenem erőspistával..van értelme? Az a baj, hogy nem is vettem észre mikor rágta, nem tudom leszidni, már nem tudná miért. A Te kutyusod hogy jelzi ha ki kell mennie? Mert Kira sehogy-csak sűrűn leviszem, és várok amíg sikerül, ma másfél óra után eredménytelenül jöttem fel.Őszintén szólva újabban abból állnak a napjaim kutya-munka-kutya-házimunka-kutya. Jó lesz, ha beáll a rendszer, és nem kell órákig várnom.
4055. 6af0f873f5 (válaszként erre: 4051. - Juli68)
2010. okt. 8. 17:54

Halihó Mindenkinek, szép hétvégét!


Szegény kutyus! Szerintem ki fogja nőni ezt, de még idő kell hozzá. Nekem marha nagy szerencsém volt, épp úgy időzítettem, hogy a másfél hónapos szabadság alatt volt Lencsike betanítás alatt, így nem nagyon sír, ha elmegyek (szerencsés vagyok, mert 6-7 órát vagyok utazással távol csak ill. ha hosszabb napom van, elvihetem Édesanyámékhoz "oviba").

Persze, eleinte volt nálunk is balhé, főleg ha hallotta a hangom a liftnél. Akkor az egész ház tőle zengett.

Kérdezgettem a szomszédokat, ritkán hallották a hangját napközben.

Egy oldalon olvastam a szeparációs szorongásról. Nagyon hasznos, érdemes utánanézni a neten. A kutya -ha úgy érzi, hogy nem jönnek vissza a számára fontos személyek- elkezd rombolni, ugatni, olyan, mintha unalmában tenné ezt, de nem erről van szó, azaz az esetek többségében nem ez okozza, hanem az, hogy a kutya azt hiszi, nem jön vissza az általa édesanyjaként szeretett személy.

Remélem, jól írtam körbe, nagyon nem vagyok otthon a kutyapszichében:-)

Olvastam azt is, hogy nagyon fontos eleinte csak 10-15 percre magára hagyni a kutyust, aztán emelni ezt az időt, én pl. elmentem vásárolgatni, egyre több időre maradt magára.

Kezdetben a konyha és a fürdőszoba valamint az előszoba volt Neki kinyitva, itt nem tehetett kárt, pisilhetett, kakálhatott, utána össze tudtam rendesen takarítani.

Aztán mikor láttam, hogy megbízható, akkor megnyílt lassan előtte a lakás, ma már nem féltem a bútorokat, bár néha az ágyon próbálkozik az ásással (kapar), viszont ha időben elkapom, rászólok. A kanapém direkt kutyabiztos, olyan anyagból van, amit ha akar sem tud kikaparni sem összekenni (novalife), ezt ajánlom a kutyásoknak nagyon, tényleg praktikus.

Miután szobatiszta lett, a padlószőnyeg sem tabu előtte, nagyon szeret belebújni, játszani rajta, ez is a biztonságot jelenti számára.

Nagyon jó, ha sok rágókát, játékot hagyunk előtte, amivel leköti magát a kuttty. Nekem van 1 sünilabdám, egy nyuszika (orra, szemei kiszedve, hogy le ne nyelje), egy teniszlabda, egy csörgős töltött zokni (ezt imádja), egy rágókötél és pár rágócipő, ami mostanság nagyon praktikus, párszáz Ft-ért kapható, ezt rágja serényen. Ó, és fogtisztító rudak.

No, mi így megyünk neki a napnak. Reggel fél7-7 körül indulok, előtte leviszem, majd 2-fél3 körül érek haza, ekkor is leviszem (aztán még 2-3x, attól függ, hányszor jelez, hogy ki akar menni).

Azt is olvastam, hogy nagyon fontos TUDATOSÍTANI a kutyókban, hogy VISSZA FOGSZ JÖNNI. Így visszavár és nem jön elő az imént említett szeparációs szorongás. Én ezt úgy oldottam meg, hogy nagy gesztusokkal, mély, nyugtató hangon közlöm Lencsivel a NEM szó használatával (amit nagyon ért), hogy elmegyek, de majd visszajövök és Ő most nem jöhet. ("Szia Lencsi, most elmegyek, majd jövök, NEM jöhetsz velem", de ígérem, hazajövök"). Ez minden nap egy szeánsz, már érti, ilyenkor lefekszik a szőnyegre és kissé bánatosan, olyan Shrek macskájaként tekint utánam, de nem szalad az ajtóhoz, mikor nyitom, mint azt szokta sétáltatásnál vagy ha nem "beszélem" ezt meg Vele.

Nálam nagyon bevált, a rendszeresség a kutya legfőbb kapaszkodója.

Egy pici gond akad néha: nagy "zsebkendőfogyasztó" vagyok, és bizony néha rossz szokásom, hogy szem előtt hagyom a zsepis dobozt. Na, akkor olyan, mintha hullana itthon a hó, szerintem élvezi tépkedni a dobozból kifelé, és olyan miszlikbe tépi, hogy azt öröm nézni:D No, nem baj, én ezt is nevetve gyűjtöm össze, mint Sneiderné a Hyppolitban, legalább mozgok:D

Ez is egyfajta szeparációs szorongás, majd valahogy orvosoljuk, de nem lehet órákkal később megfeddni ezért már a kutyát, tudniillik kb. 2 perces a memóriájuk, így nem értené, miért haragszom.


Ennyit az okoskodásaimról:-)



Nekünk is kint van az alsó és felső hat fog, még a szemfog megvan, nagyon várom, hogy váltsa, mert nagyon élesek már, kicsit tompább lesz ha kicserélődik (vagy csak álmodom ezt:D)

Ha kihullik Nektek, szólj, mert nagyjából mi is akkor fogjuk váltani, bár épp 4 hós volt Lencsi, mikor elkezdte a fogváltós bulit. Most lesz 15.-én 5 hónapos.



Tegnap sétálni voltunk, egy pincesor volt az úticél, majdnem a kutyó vesztét okozva ezzel: az ösvény a présházak teteje mellett vezetett, ez a kis lüke meg ugrándozott ide-oda és egyszercsak egy palatető tetején találta magát. Majdnem lezuhant a többméter magas ház tetejéről... a Párom próbált lemenni érte a tetőre, ami nagyon lejtett, de hangosan ropogott alatta, így már majdnem úgy volt, hogy hívjuk a tűzoltókat. Aztán kitaláltam, hogy menjünk el és hívjuk a kutyát, ez be is jött, lassan araszolva elindult felfelé, a szívbaj kerülgetett. Mikor nyúltam érte bezzeg nem ugrott arrébb, mint ahogy szokta a kis bohóc, érezte, hogy baj van.

Kb. fél óráig nem bírtunk elindulni, csak szorítottuk magunkhoz, majdnem elveszítettük a kis lükét. Azóta nem merem elengedni séta közben.

Olyanok, mint a gyerekek, folyton aggódhatunk értük:-)

4054. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 4047. - Mancu)
2010. okt. 8. 07:18
Ennyi idős kutyák már jobban szeretik az otthon biztonságát,nem szeretnek máshol lenni,úgy ahogy mi sem már ebben a korban.Ha megoldható lenne akkor anyukádnak kellene odaköltözni arra a pár napra,vagy olyannak akit a kutya szeret.Más ötletem nincs.Három kutyával mi sem tudunk menni sehova,valaki mindig itthol marad velük.
2010. okt. 8. 06:10
Mégegyszer a furminátorról.Vettünk és a másik két kutyánknál nagyon bejött,alig van szőr a lakásban.Rocco-ét nem hozza(mert nincs aljszörzet)tehát a havanese kutyáknak nem kell.Jó hétvégét mindenkinek.
2010. okt. 8. 06:04
Sziasztok,én már a talin láttam,hogy Rocco hosszabb mint a többiek,most lemértem én is.Marmagasság 27cm hossz nyakától farktőig 44cm súly 5,2-5,6között mozog.Gondolom ez már beáll mert most már ő másfél éves lesz.
4051. Juli68 (válaszként erre: 4049. - 6af0f873f5)
2010. okt. 7. 21:16

Szia, mi is 5 hónaposak vagyunk, hasonló paraméterekkel.. Lencsi fogai rendben vannak? Kira 2 felső szemfoga még nem hullott ki, kibújt mellette a másik, és alul a metszők között is maradt 1 tejfog, remélem kiesik.

Képzeljétek, frászban vagyok, a szemben lévő lakásban az albérlők vettek kutyát, állandóan ugat, és a lakók fellázadtak. Két hete van itt és még csak 10 hetes, nem gondolták át sztem, angol bullterrier, 3. emeleten, albérletben...Mikor nincsenek itthon ugat az árvám. Állítólag az alatta lévő lakó elégelte meg, "nem járul hozzá, hogy kutya legyen a panelban". Ilyenkor mi van? Kira meg sem nyikkan, nem ugatós hála égnek.

2010. okt. 7. 16:07

Ó, el ne felejtsem!

Eladó egy kisállat hordtáska, 5000 Ft-ért. Mi 9000-ért vettük, egyszer használtuk csak. Nagyon vagány barna kockás anyagból van (olyan, mint egy női táska), jó minőségű, puha. Lencsi elüldögélt benne, de kevés helyre vittük magunkkal, szóval kihasználatlanul áll a szekrényben, emiatt adnám el.

Képet szívesen küldök.

velvet25@freemail.hu a címem:-)

2010. okt. 7. 16:03

Sziasztok, mi is vettünk kabátkát, jól ki is nevettek miatta, pedig nagyon hasznos a reggeli sétákhoz (főleg ha esik az eső). A KIK-ben vettem (az s-es kicsi volt, az m-es éppen jó), ha beválik, kap másik színben is melegebbet.


Lencsi 5 hónapos lesz és 4 kiló, nyaka 23 cm, a farkától a nyakáig 31 cm, orráig 53 cm, magassága 22 cm:-))) Már látszik, nem lesz törpenövésű:-)

Ja, gondolkodás és nekifutás nélkül ugrik be közénk hajnalok hajnalán az ágyba, kisebb szívinfarktust okozva ezzel:-)))

4048. Teodora196 (válaszként erre: 4047. - Mancu)
2010. okt. 7. 10:51
Szia Mancu. Üdv itt nálunk. Jól hiszem hogy tnap a NLC-én te inditottál pont ez miatt tupikot? Nem tudom milyen válaszokat kaptál, de sajna én se tudok semmi jó tanáccsal szolgálni. Hátha májd itt más segít neked.
4047. mancu
2010. okt. 7. 09:41

Sziasztok!

Én is havanese gazdi vagyok, az enyém 10 éves. Azt vettem észre, gondolom öregszik, hogy nehezen marad egyedül, sokszor sír, az pedig teljesen kizárt, hogy pl. anyukámnál hagyjuk és elmenjünk egy hétvégére valahova. idén már nyaralni sem tudtunk elmenni, mert anyunál is sír, áll az ajtó előtt és haza akar menni. Nem mindenhova lehet kutyust vinni, pl. szállodai szobában sem lehet otthagyni,így eléggé korlátozva vagyunk. Szívesen elmennénk valahova egy hétvégére kikapcsolódni, de nem tudok úgy felhőtlenül pihenni, hogy tudom mennyire vár minket. Ti hogy oldjátok meg, ha elmentek valahova, ahová nem lehet kutyát vinni?

4046. Heni86
2010. okt. 6. 15:28

Sziasztok!


Bella nagyon jól van, rossz mint általában. :)

Ma készülünk kozmetikushoz egy kis fülszőr tépésre mert azt nekem nem hagyja. :( Remélem jól viseli majd mert egyébként extrahisztis.


Az orra pedig kifakult egy kicsit és most inkább barna színű. Pár napja copfja is van mert már szép hosszú a szőre. Igazi kis csajszi. Tényleg hétről-hétre változnak ezek a kis zsiványok. :)


Kisfiammal pedig továbbra is nagy a szerelem, de azért én vagyok neki az "igazi". :) Férjemmel is próbál sokszor haverkodni egyre több sikerrel. Szereti ő is csak nem az a szeretgetős típus. :)


Szép napot mindenkinek ebben a jó időben!

4045. Juli68 (válaszként erre: 4042. - Marci Mama)
2010. okt. 6. 14:54
Szia, én is az Advantix-re gondoltam, a kutyasuliban van is, ezek szerint tényleg jó. Az egyik gazdi tanácsolta nagy kiszerelést vegyek úgy olcsóbb.
4044. 7ccca78f49 (válaszként erre: 4043. - Marci Mama)
2010. okt. 5. 20:14
Köszi,végül is nagyjából sikerült lemérnem, marmagasság 29, farkától a fejéig 35, az orráig 53 cm. Fotót azért nem csináltam róla, mert amikor hozzánk kerütl (1 hónapja) le kellett teljesen nyíratni a bundáját, mert nagyon el volt hanyagolva és már nem lehetett kibogozni, és így nem fotogén a kiscsaj. De már nemsoká kezd macis lenni, már alig várom.
2010. okt. 5. 16:17

[link]


Marci 5 kg, a nyaka átmérője 27 cm, farkától a nyaktőig 33, orráig 51, magassága 27 cm.

(legalább lemértem a télikabáthoz :))

persze +/- 1-2 cm. mert nem szimpatizált a mérőszalaggal :))


De tegyél fel képet, megvizslatjuk :))

4042. Marci Mama (válaszként erre: 4040. - Juli68)
2010. okt. 5. 15:36

Szia!

Én éppen itt, de látom, nagy a csend..

Nekem a nyakörvre azt mondták, havinak nem jó, mert a szőre miatt nem érintkezik annyira a bőrrel, és nem hatékony.

Mi használtuk a Frontline combót, de nem jött be, szedegettük a kullancsot, volt Babesiánk is (vaószínű a doki FLC szponzor, mert ő nem ajánlott mást - ennek ellenére szeretjük :)), szóval utána én nagy googlezás eredménye képpen váltottam Advantix-re (nyár közepén), és azóta egy sem volt benne. Meg van egy PiretMix nevű spray-nk, azt is ráfújjuk, ha nagyon felmegyünk a dombok közé.

Mondjuk mi "vidéken" lakunk, mező mellett sétálunk, út végén erdő, így elég veszélyeztetett terület. De azóta már más is mondta, hogy az a tapasztalat az FLC-vel, hogy nem hat. Pl egy B.füredi állatorvosnál már egyáltalán nem ajánlják.

Egy barátunknak sem vált be az FLC, ő Frontline spray-t vett helyette, meg van, hogy mennyit kell fúlyogatni, nekik az jó (állandóan kullancsos volt a kutya, pedig Újpalotán, lakótelepen laknak)

2010. okt. 5. 15:21

Leírnátok, hogy mennyi egy felnőtt havanese mérete: marmagasság és a hossza érdekelne, bár azt nem tudom hogy mettől meddig kell mérni.

Azért kérdezem, mert vki mondta, hogy a mi kutyánk túl hosszú, azért kéne viszonyítanom.

4040. Juli68
2010. okt. 5. 14:33

Sziasztok! Sehol senki? Ötleteket kérnék ismét tőletek, kinek mi vált be kullancs ellen? Úgy látom a legolcsóbb a nyakörv, használ valaki? Nem volt még kullancsunk, de nem is szeretnék..

Kira most fedezi fel a lehulló leveleket, olyan aranyos, játszik vele, dobálja, mint egy gyerek .:)

4039. Marci Mama (válaszként erre: 4038. - Juli68)
2010. szept. 30. 14:40
Annyira nem volt jellemző a vakarás.. néha vakaródzott, de az volt itt téma, hogy "mennyit vakaróznak a kutyák" normál esetben.. (mi emberek is vakarózunk, pedig nem vagyunk tetvesek :))
4038. Juli68 (válaszként erre: 4037. - Marci Mama)
2010. szept. 30. 11:51
És ő is vakarta? Venni fogok fültisztító habot, valaki már ajánlotta itt.
4037. Marci Mama (válaszként erre: 4036. - Juli68)
2010. szept. 30. 09:08

Marcinak 1x egészen kicsi korában volt benne sok, akkor a doki adott cseppet, mert h az valami baci.. elmúlt..

Kb 1 hónapja volt neki az egyik fülében, de nagyon kicsi (kb 2 muslica méret :)), fültisztító folyadékkal törölgettem/tisztítottam pár napig, aztán nem töröltem, hogy lesz-e még, de nem lett, és azóta sincs..

4036. Juli68 (válaszként erre: 4035. - Marci Mama)
2010. szept. 30. 07:42

Köszönjük! Ma is sikerült:) Óóó Marci már nagyon ügyes!

Tudnátok valamit tanácsolni? Tegnapelőtt este vettem észre, a kis fülcimpáján belül, mintha picit barna poros lenne-de csak az egyik. Mára vakarja is. Este csepegtettem bele Surolant (mind a kettőbe) Valami idegen kutyustól összeszedett vmit? Nem akarok rögtön orvoshoz rohanni, azt kellene tennem? A Surolant a tenyésztőtől kaptam, ő javasolta kisebb bajokra.

4035. Marci Mama (válaszként erre: 4034. - Juli68)
2010. szept. 29. 16:28

Gratula!!!! :)))


Ez csak egyre jobb lesz!! Nálunk Marci már a kertbe se kakil (pipi is csak ha nagyon kell), sőt, mostanában meg van az a kb 100 m-es táv, amit betart az utcán is, addig el kell szaladni (kb a 3. kert tőlünk), ha nagyon kell, akkor is.. gondolom azon belül szó sem lehet semmiféle kakiról, még a végén megérzi a szagát otthon - az persze elkerüli a figyelmét, amikor bezacsizzuk a termést.. :))


Lilikemamija: van jó kozmetikus zuglóban, ha érdekel, majd megosztjuk..

Mi hétfőn voltunk, nagyon szép lett Marci, sajna nem volt időm fotózni, és tegnap az eső kicsit rontott rajta (a szőréből nem vágott, csak gyönyörűen átszárította), és az most kicsit begöndörödött...

4034. Juli68 (válaszként erre: 4033. - Bd203df328)
2010. szept. 29. 12:10

Szia, mi is túl leszünk lassan a fogváltáson remélem, nekünk nagyon bevált a füstölt bikacsök- nincs szaga, olyan muris, mintha a kuty szivarozna, egész nap azt rágja mióta jön a foga. Veszem is lelkesen, nehogy másra (bútorra) fanyalodjon.

És közhírré tétetik: TEGNAP REGGEL MEGVOLT AZ ELSŐ KINTI KAKI!!! Aztán tegnap este a második.. Ma reggel kaki-pisi.. Azután délelőtt is!!! :)))) Csak reménykedem, ezután így lesz, de fel vagyok készülve, hogy azért nem mindig, de úgy örülök!!

További szép napot minden kutyusnak és gazdinak!

4033. bd203df328 (válaszként erre: 4032. - 6af0f873f5)
2010. szept. 29. 08:12

:D Igen,biztos igazad van.

Nekünk már kihullottak, sőőőt megis nőttek a fogacskái. Nagyon szépek. Rengeteget rágcsizik. Van rúd, keksz, füstölt marhagége:D Az a kedvence. Van rengeteg játéka, tehát nem rág szét otthon semmit. :)


Amúgy milyen sűrűn lehet fürdetni őket? Én 1,5 havonta szoktam samponnal, de a lábát, popsiját, és pofiját mindennap szoktam. A körmeit, a fülébőla szőrt kb havonta, bűzmirigy 3 havonta, fésülés naponta:)

Még soha nem vol nyírva, úgyhogy szép hosszú már a szőre, aminek bevallom csak a párom örül:) Szépnek szép, de sok a gond vele. Minden beleragad, nehéz fésülni. Csak a lába és a popsija van vágva, na meg a szeme körül.

Ti kozmetikushoz viszitek? Én otthon csinálom.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook