Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2010. okt. 26. 16:29

Lilikemamija, jobbulást! Elvileg nem kap el semmit és mi is max. férgesek lehetünk tőlük.



Heni, akkor Bella nagyon könnyű csontú lehet vagy pedig pindurka méret (ami egy ölebnél csak előny)


Mi is "apu" és "anyu" vagyunk, hihetetlen:-) A Párom nagykutyapárti, de jelen helyzetben nem tudunk csak kisméretű kutyit szeretgetni a lakáshelyzet miatt. Így leltünk rá erre a fajtára. Kezdetben eléggé messziről nézegették egymást, manapság meg már féltékeny vagyok a kutyára néha:D

Tegnap vendégségbe mentünk, ahová Lencsi is hivatalos volt, mindenki imádta, bár kissé távolságtartó az emberekkel sajnos. "Apu" büszkén mesélte pici lánya kalandjait, pl. azt, hogy tegnap rekordidőre hagytuk magára (fél napra, de anyum átszökött titokban megdajkálni), és annyira örült nekünk, hogy lepisilte a cipőjét (ilyet még sosem tett a kutyus, tényleg hihetetlen nagy volt az öröm és pár csepp pipike elcseppent.)

Régen ilyenkor már bepöccent, most meg nevetve mondta, hogy hozzam a felmosót:-)

Ja, ma reggel arra keltem, hogy a blökit átölelve alszik, persze, a kis szörcsomó meg elégedetten pöffeszkedett mellette.:-)

4121. bd203df328 (válaszként erre: 4120. - Juli68)
2010. okt. 26. 12:21

Én is anya vagyok, és párom szintén apa:D... szerintem így van mindenkinél, akinek "családtag".

Én Eukanibát adok neki. Imádja. És minden megvan benne ami kell. Ezt kap kétszer, reggel és késő délután, és este szokott egy kis főtt farhátat is.

4120. Juli68 (válaszként erre: 4118. - Guba77)
2010. okt. 26. 12:13

Szia Guba, nem hát, semmi gond nem lesz. Mi a párommal már teljesen elhülyültünk, imádjuk a kicsit. Ő az "APU" és meg "ANYU"... Pár hónapja kiakadtam volna ha ezt mondja nekem valaki... (És van két szép gyermekem, nem gyerekhiány miatt van - egyszerűen imádom a kis mocsok kutyát- de ő is engem.) Jó, hogy van ez a fórum, itt nem nézik lükének az embert. :)

Van-e valakinek tapasztalata az Eukanuba tápról? Most Belcandot kap, és az eladó szerint sokkal jobb mint az Eukanuba (ő azt nem is forgalmazza) - amit viszont a tenyésztőtől jóval olcsóbban be tudok szerezni..

2010. okt. 26. 12:07

Sziasztok!


Szerintetek a kutyu elkaphatja a betegségeket? Nagyon meg vagyok fázva, és félek hogy elkapja tőlem. Lehet hülyeség...

4118. Guba77 (válaszként erre: 4113. - Juli68)
2010. okt. 26. 07:52
Szia Juli! Nagyon szépen köszönöm az ötleteket! Igyekszem alkalmazni, ha eljön az ideje:-))) kitartás van,és szeretet is:-) remélem nem lesz gond:-)))
4117. f979700a86 (válaszként erre: 4116. - Heni86)
2010. okt. 25. 14:33

Heni,nem hiszem ,hogy leszokik róla.Ugyan így esznek Belluska szülei is.Behoznak egy szem tápot,megeszik,és futnak ki a következőért.Fibi az ügyesebb,mert ő többet is hoz egyszerre.

Tegnap volt nálunk Éva ,Félix és Kitti kutyusokkal.Nagyon szép lett Félix,sokat nőtt.:-))

4116. Heni86
2010. okt. 25. 13:26

Sziasztok!

Kíváncsiságból lemértem Bellát. Ő még csak a jövő héten lesz 5 hónapos. Most 2,7 kg.


Egyébként ő is minden kaját a szőnyegre hord. :( Nem tudom leszoktatni róla. Egyik este fél órán át oda-vissza sétáltunk a tál és a szőnyeg között de semmi... :( Remélem azért csak leszokik róla.

4115. Juli68 (válaszként erre: 4114. - 6af0f873f5)
2010. okt. 25. 11:37

Szia, Chana, köszi a mérést!

A kutyaiskolában javasolták, hogy az ételt ne tartsuk előtte, reggel-este kap enni és bizony ha nem eszi meg, 15 perc után el kell rakni. Pillanatok alatt rájött, ez nem jó buli..és befalja egyből amit kap.

4114. 6af0f873f5 (válaszként erre: 4104. - Juli68)
2010. okt. 23. 17:36

Juli, Lencsi is épp ennyi kiló és 5 hónapos volt 15.-én:-)


Nekem sajnos rossz evő, de ahogy elnézem, ha jól enne akkor bizony súlyproblémáink is lehetnének. Vettem FROLIC-ot, azt anyuméknál falja a pulika elől, de itthon nem eszi sajnos. Csak a farhát nyögvenyelve és a sonka. Ma bevágott egy mackósajtot, de a tejtermékek sem hozzák lázba. Viszont néha eszik egy-két kanál főzeléket, de ennyivel le is van tudva a kaja.


Sajnos a farhát csontjait mindig a szőnyeg rojtjai közt találom meg...

Valaki tud valamilyen jó ötletet, hogy ne hozza be a nappaliba az ételt? Nagyon csúnyán eszik, a táljából szinte mindent kivesz.

4113. Juli68 (válaszként erre: 4108. - Guba77)
2010. okt. 20. 13:28

Szia Guba, hmmm már írtam egy litániát, de kiléptem véletlen, na kezdem újra.

Itt a fórumon nagyon sok jó tapasztalatot, ötletet találsz, olvasgass vissza. Mi is hasonló cipőben jártunk. Én sem vittem le Kirát amíg nem voltak meg az oltásai (panelben lakunk) Addigra szinte mindig a pelusra pisilt. Nekem a 60x60-as pelus jobban bevált, mint a 60x40-es, mert a kicsit max 2 pisi után ki kellett dobni, a kutyus nem fog belelépni a pisibe! (a betegalátét ugyanaz mint a pelus a patikában kapható 60x40-es 50 Ft, a 60x60-as 75 Ft/db.) Az oltások után kb. 3 hétig küszködtem azzal, hogy akkor sem végezte el séta alatt a dolgát, ha egész nap kint voltunk. Hazaértünk és rohanás a pelusra-pisi-kaki- boldog tekintet: látod, ismét kibírtam.. Mikor teljesen el voltam keseredve, megoldódott, azóta lent (is) pisil-kakil. Először kb. 3 hete, és azóta már van olyan nap, hogy fent semmi. Nekem javasolták azt is verjem meg, szidjam le ha a pelusra megy, de én nem akartam, mivel előtte hetekig azért járt dicséret, hogy ügyeees, a pelusra ment, honnan értené most ugyanaz miért baj? Volt aki azt mondta szedjem fel a pelust, nem értettem egyet vele, de kipróbáltam - nem vált be, a helyére pisilt. Sok türelem kell, és szeretet, hamar rá fog jönni mit akarsz, ne aggódj! Szerintem Kira a mai napig nem érti, hogy tulajdonképpen miért megyünk le, csak kiszámolom kb mikor aktuális a kis- nagydolog, leviszem, és nagy dicséret ha sikerült. Nálunk csak egy pelus van letéve, az előszoba-konyha-folyosó a kutya területe, ott az ágya is, mi arra szoktattuk, hogy este oda kimegy, és ott alszik, nem velünk. Imádja a kuckóját, minden játékát behordja, és ráfekszik. (nehogymár más is játsszon vele:) ) A fogváltás idejére a bikacsököt javaslom, nekünk nagyon bevált, az mentette meg a lakást a rágástól, és nagyon szereti.) Na ismét jó hosszúra sikeredett, további szép napot, szia!

4112. Bubi 54 (válaszként erre: 4111. - PI71)
2010. okt. 20. 10:56
Ök se egyformák,az én Lilikém nagyon érzékeny.A legnagyobb büntetés, ha hangosan szólok rá, nem kiabálok! Ezt nagyon ritkán alkalmazom.Félös, de ha idegen jön,látszik ,hogy fél, de védelmez minket, jó nagy hangja van.A 2 éves unokáim ,ha nyuzzák, meg kell menteni,magátol inkább eltűri, nem mer tiltakozni.1 éves, de szép szóval mindent megtanult,nagyon imádom,már elég szólni, mindent megért.
4111. PI71
2010. okt. 19. 21:32

Köszönöm a válaszokat:)

Mennyire érzékeny egy havanése?

4110. Guba77 (válaszként erre: 4109. - Bubi 54)
2010. okt. 19. 20:58
Az van bőven, köszii:-)) Neked is sok sok türelmet és tisztitószert:-)))
4109. Bubi 54 (válaszként erre: 4108. - Guba77)
2010. okt. 19. 20:45
Nem méllépisil,hanem az enyém szomoru lett.nem érti, mit akarsz töle, én is mutogattam,de nem sok sikerrel. Nálunk 2 pelenka volt, a folyoson és a szobánkba,mert ott alszik.A szobait hajlando volt használni, de nagyon ritkán,inkább nem pisilt.A folyoson soha.Inkább mindenhova csurgatott.De mivel szeretett rosszalkodni, nappal nem engedtem a szobákba, igy 4 honapig karonfogva jártam a felmosovödörrel.Nekem azt mondták,van amelyik nem hajlando használni a pelenkát.Te szerencsés vagy, legalább használja valamelyiket.Szerintem egyet meg kell neki hagyni,éjjel is elöfordulhat, hogy kell, ha teljesen leszoktatod, utána nem fogja ujra elfogadni.Nekünk is van a yorki miatt,ö nem mindig birja ki reggelig.Annál rosszabb nics, mntha éjjel viheted sétálni.Ahogy nönek, egyre inkább megtanulják,megértik, mit szeretnél töle.Fö a türelem, és a sok fertötlenitö szer!!
4108. Guba77
2010. okt. 19. 20:01

Köszönjük a bókokat:-)))

A szobatisztaságról én is kérdeznék:-))) Bubi 54! Tényleg nem szabad szidni a kutyát, ha mellépisil? akkor hogy próbáljuk nevelni erre? én még nem szidtam, megmutattam neki, mondtam, hogy nem szabad,és rátettem egyből a pelenkára, itt 10 ből 7x a pelenkára megy szerencsére.. már csak az lesz a nagy kérdés, hogy ha leszoktatom az oltások után??? én nem kertes házban lakom... a lakásban jelenleg 3 pelenka is el van helyezve... fontos az is hogy tiszta legyen, mert ha már 4 pisifolt rajta van, nem megy rá, csak melléáll, jelzésképp..:-)

4107. Dorotka (válaszként erre: 4105. - PI71)
2010. okt. 19. 19:10
Szia, nekem a havanese kiskutyámat közel egy évig tartott, míg teljesen szobatisztaságra szoktattam. Fel a fejjel, eljön az idő, amikor a Tied is megtanulja (lehet, hogy egy kicsit hamarabb is).
4106. Bubi 54 (válaszként erre: 4105. - PI71)
2010. okt. 19. 18:40

Szia!

Ne add fel,az én kutyusom is nagyon nehezen lett szobatiszta.A pelenkát nem hajlando használni,mi is kertes házban lakunk.nagyon sokszor kiengedtem,oránként.Már én elkeseredtem, mivel van egy yorkink, az jelez, ha nem vagyunk itthon, ha nagyon kell megy a pelenkára,láthatta, mit kell csinálni.A mai napig nem szol,csak lödörög az ajto körül,1 éves, de szobatiszta lett!nagyon sok türelem kell, és nem szabad szidni,mert nagyon érzékeny!

4105. PI71
2010. okt. 19. 16:30

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:

Van egy 3 hónapos kislány havanése kiskutyánk.

Sajnos sehogy sem sikerül rászoktatnunk a szobatisztaságra. Kitettünk pelenkát, néha ha épp arrajár 15 esetből egyszer. Szerintem véletlenül:) A másik 14 esetben összepisili és kakilja a lakást.

Kertes háázban lakunk, azt szeretnénk, hogy kint végezze a dolgát.

Kezdem feladni...

Segítségeteket köszönöm.

4104. Juli68 (válaszként erre: 4103. - 6af0f873f5)
2010. okt. 19. 07:52

Szia Chana,én sem bántanám azt a fogacskát, de azért érdekes, én még ilyet nem is hallottam. Kirának kint van az összes szemfoga, csak ugye az egyik felső duplán, mert mellette van a tejfog is. Mérd már meg légyszi a Lencsit, érdekelne hány kiló, Kira pénteken lesz 6 hónapos, és 4,4 kg. Két hét alatt "hízott" 20 dekát, ez normális? Szerintem jól eszik, csak szárazat, reggel-este de olyan jóízűen, hogy öröm nézni. (bármit megenne, ha almát eszem abból is kap 1 kis falcsit, a joghurtos dobozt meg imádja kitakarítani:))

Ja és nagyon vagány ruhátok van!

2010. okt. 18. 18:43

2 perc kb. a kutttyok memóriája, ha elkapod akkor egy seggrepacsi szerintem mehet nyugodtan, csak úgy lájtosan:-) Én azért később is meg szoktam szidni, szerintem érti is, a tekintete ezt árulja el (a szakkönyvek persze, nem ezt írják...)

Én még mindenképp tartom azt, hogy régen oda tett egy pár csomagot, emlékszik erre, emiatt csinálja (és a régi "illatok" ugyebár)

Nekem Lencsi pár hete bosszúból, fürdetés után pisilte le a szőnyeget úgy, hogy jó 2 hónapja szobatiszta. Nézett a szemembe, miközben csurizott, aztán utána egy olyan fejet vágott, hogy "na, tessék, ezt a fürdetésért kapod", persze, csak amiatt láttam még ezt az önelégült fejet, mert fel sem fogtam, mit is művel, egyből elkaptam utána és lett nemulass:D azóta csend van:DDD

Fürdeni továbbra sem szeret, bezzeg a hajszárítás:DDD azóta minden este be kell indítani neki, annyira imádja:-)))


Jaaa, Lenó 3x szokott...:D néha 4:-) Még mindig napi 3x eszik, persze, csak a csirkefarhátat, a nyakat és a lábat és a sonkát eszi meg, nekünk 3 napig állt előtte 4 féle száraz ill. 1 féle konzerv és nem ette, így nem kísérletezek már ezzel. Csak a denta stixet eszi, ami "gyári". Sajnos el van kényeztetve, tudom...



Juli, képzeld, alul az 1-es összenőtt a 2-essel (bal oldalon). Szép egészséges fogai lettek, így nem piszkálom, de 6 helyett 5 van, ugyebár 2 valahogy összenőtt. Fura, de nekem így is tetszik. Szemfogunk még csak az alsó 2 jött ki, azóta óvatosabban harap. Mi csak most voltuk 5 hónaposak, így hamarosan mi is váltjuk a megmaradtakat is. Érdekes jelenség annak ellenére, hogy már nem az első blökink Ő:-)

2010. okt. 18. 18:33
én úgy jártam a konerv-szárazzalhogy kiválogatta, sőt még le is szopogatta a szárazról,és utána nem akarta elfogadni a száraz kaját.Nagyon rafkósak, Látod Marcika is mekkora zsivány. De nem lehet rájukigazán haragudni.
4101. Marci Mama (válaszként erre: 4100. - Rikkkrisztina)
2010. okt. 18. 17:55

Majd adok én neki heccből kakkangatni a szőnyegem! :))

Azt nem tudom, ha 2-3 percig emlékeznek, akkor ha hazaérve, órákkal később lecseszem, akkor tudja, hogy ő kakilt oda, vagy fogalma sincs, hogy kié az a cucc a szőnyegen? :))


100 gr szaftos, vagy száraz?

Marci kb 130-150 gr szaftost kap, meg amellé szerintem még 50 gr lehet a száraz...

4100. rikkkrisztina (válaszként erre: 4099. - Marci Mama)
2010. okt. 18. 16:35

Szia!


Érdekes dolog ez a szőnyeg.Még nem untad meg?Szerintem csak hecből csinálja.Szerintem a száraz kaját keverd a nedvessel, nálunk úgy jobban fogy.Bizony már mi is megesszük.Egyébként a mennyiséget én úgy olvastam, hogy 3-5 kg kutya napi adagja 100gr(ez attól függ , hogy mennyire aktív).Lehet csökkenteni szerintem a középút egy 75gr, ha 2x etetsz , akkor ezt felezd meg.Nálunk én nem szoktam mérni csak néha, mert naggyából tudom mennyi az amit megeszik.Viszont Mazsola komoly fejtörés, mert ő meg állandóan enne.De tudom , hogy nem adhatok neki sokat, mert elhízik, bár még van mit híznia, de félek, ha hozzászokik a nagy mennyiséghez akkor nehezebb lesz leszoktatnom.Most mind a ketten 1x kapnak enni, mazsi legnagyobb sajnálatára, de ez van.Olyan kis aranyos, bár még félénk , de azért alakul.Gombóc meg képzeld elkezdett enni, de tényleg olyan , mint egy kis porszívó, ez tök jó.Nálatok mi a helyzet, hogy vagytok?Párod?(bocsi, ha indiszkrét kérdés volt!!



Guba!


Nagyon édes a kutyi, vigyázz rá nagyon olyan kis helyes.Sok sikert és türelmet és kitartást!

4099. Marci Mama (válaszként erre: 4097. - Juli68)
2010. okt. 18. 10:51

Napi 4 kaki addíg lesz, amíg szőnyeg van! :))) - ez csak vicc..


Valahol mostanában olvastam, hogy a kutyáknak 3-4x van székletük.. Marcinak is van 2-3x biztos (a kerti kakik mellé nem írja oda, hogy mikor kakilta).. ha az utcán eljátsza az időt (séta után mindig kint van még a kertben), szerintem akkor kakkant oda.. így pontosan nem tudom.. És a gyerekek sem számolnak be mindig, ha ők viszik ki, hogy kakilt vagy sem.. így az esti és reggeli ami figyelt nálunk, akkor 99%-ban mindig van.


Száraz táp: az orvosi és bizonyos gazdi kör álláspontja, hogy Tesco kaját ne!! (ha bajt okoz, többe kerül a doki, mint a kaja árkülönbség). Tudom, hogyha nincs pénz, minden fillér számít, de esetleg keress olyan állateledel boltot, ahol kimérve árulnak kutyakaját. (1kg akár egy hónapra elég, ha kiegészíted vmi főtt étellel) Van ilyen a Lehel piac galériáján, meg pl nálunk Mogyoródon.. ott 1000-1200 Ft/kg áron is kapsz minőségi száraz tápot. Jóval olcsóbb, mint csomagolva a Freshnapfs-ban. Marci pl. Royal Canint, Fitness vagy Nutrition trainert eszik, vagy Flatazort.. Merre laksz?


Ja, a szőnyegre kakilás: szombaton a köv történt. Reggel séta, pisi, kaki elitézve. 10-remegfőtt Marci tárkonyos csontija, adtam neki soron kívűl egy fél nyakat. Megette, nem telt bele 10 perc, és őrült terasz ajtó kaparás. Mondom ne menj, ki, most jöttünk be 1 órája.. Erre elszalad a szőnyegre, és már kaki helyet keresve szagol.. gyorsan kinyitom az ajtót, kiszalad, le a lépcsőn, nyargal hátra a sarokba a kertben (az a kakihely), gugol, kakil.

Marci este, séta előtt kap szaftos kaját, meg kiteszek neki szárazat (ez így együtt a napi adag), de utóbbiból van h marad másnapra, és ő azt ropogtatja el délelőtt. Gondolom ez még beindítja az emésztését, és nem bírja ki délutánig? Így ma nincs kint száraz (amit este megeszik, az van), kíváncsi leszek, mi az eredmény.

Mondjuk azt még nem tudom, hogy hogy legyen meg a napi mennyiség, Keverjem össze a szaftost a szárazzal? A szaftost jobban szereti, de szárazat is kell enni. Ha kiteszem a szaftos, nem fogy el a száraz.. Vagy adjak neki előbb szárazat, utána szaftost?.. Óh, az élet nagy kérdései! :))

4098. Marci Mama (válaszként erre: 4094. - Guba77)
2010. okt. 18. 10:37
Jaj, nagyon édes.. és milyen pici (a papucs mellett látszik igazán!) :))
4097. Juli68 (válaszként erre: 4091. - Marci Mama)
2010. okt. 18. 07:37

Szia Marci Mama, ezek a kutyik mindig tudnak újítani :) Szerintem felejtsd el azt a szőnyeget. (Bár, amilyen okosak, ha van türelmed előbb-utóbb csak megérti) Nálunk is volt valami a levegőben, mert tegnap reggelre olyan disznóól fogadott, hogy csak annak örültem nem a párom kelt fel elsőnek:) Kaki pisi szanaszét, ráadásul a kakit széthordta (hogy ezt miért csinálja?). Pedig nem jellemző már ez a disznóól.

Chana, leelőztetek, nekünk még egy szemfog megvan, sőt alul is maradt 2 tejfog, torlódik, remélem kiesnek mihamarabb.

Kérdésem lenne, ki milyen száraz táppal eteti a kutyusát, ha éppen pénzszűkében vagyunk kárt okozunk ha átmenetileg olcsóbb tápot kap? Állítólag a Tesco színese egész jó, de félek tőle - viszont lehet, pont ezzel teszem túl kényessé, érzékennyé? (párom szokta mondani: bezzeg a falusi kutya... :) ) De ő az első aki félti. Kira gyakorlatilag bármit megeszik, nem válogat. Ja és másik kérdés, meddig lesz ez a napi 4 kaki? Mi a tapasztalat? További szép napot mindenkinek!

4096. Juli68 (válaszként erre: 4094. - Guba77)
2010. okt. 18. 07:24
Szia Guba, nagyon szép a kutyusod!
2010. okt. 17. 20:21
Szia Guba, nagyon aranyos kis gombócka:-)
4094. Guba77
2010. okt. 16. 23:21
Tettem fel az adatlapra Pedróról képeket:-)))
4093. Guba77
2010. okt. 16. 23:11
Heni86, Marci Mama! Nagyon köszi a jótanácsokat, és a köszöntést:-)) Remélem, lesz sok időm visszaolvasgatni:-) Bár egyelőre nem hagy sokszor:-)) a fésülést 2 naponta bevezettem már, a fürdetést holnap megpróbáljuk.. :-)) A többi kérdés úgy is jön majd.. hisz még csak 9 hetes a gombóc:-)) ha felmerül kérdés, még irok:-))) szép estét! Guba
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook