Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. márc. 3. 15:46

Sziasztok Gazdik,


májustól szeretnénk egy havanese kiskutyát a párommal. Én kiskorában otthon tudnék lenni vele, de fél-egy év után már egyedül lenne napi 8-10 órát.


Lakásban tartanánk a kutyát, és van jó pár kérdésünk, mielőtt belevágunk. -


- nem rágja/kaparja szét a bútorokat?

- bírja a napközbeni egyedüllétet?

- lehet úgy szoktatni, hogy a kutyapelusra és kint is elvégezze a dolgát? Amíg otthon leszek, nem gond naponta többször levinni, de amikor egyedül lesz, nem szeretném, hogy egész nap vissza kelljen tartania

- mire kell figyelni a vásárlásnál? A keret 40 ezer körül van

2014. jan. 21. 08:27
Sziasztok, látom egy éve nem járt erre senki,d e azért hátha! Meg tudná nekem vki mondani, hogy egy 9 hónapos hava szukának mennyi az ideális súlya? 2,8 kg jelenleg. fog még nőni? ill nemsokára ivartalanítva lesz, fog utána hízni? Nem szeretném ha ilyen kis véknya maradna! köszönöm
2013. jan. 30. 16:46
Köszönöm a" segítségeket" nagyon jól esett!!!!!!!
4509. Zaranetti
2013. jan. 14. 10:09

Sziasztok!Igen elmúlt a Zarus körömvérzése,és már nem is nyalogatja:D

Igen,a Zara körme is fekete,így elég nehéz megállapítani.

2013. jan. 13. 08:10
Voltunk Rocco-val egy újabb vizsgálaton,most alaposan megvizsgálták.Jobb szemén még nem látszik semmi/reméljük így is marad/még a bal szemére is lát valamit de nem sokat.Bizakodunk abban ,hogy minél késöbb kezd el romlani a másik szeme!!!!!
4507. c5d1635e99 (válaszként erre: 4505. - Zaranetti)
2013. jan. 11. 07:15
Sajnos,ha már nagyon le van nőve a köröm,akkor előfordul,hogy vérzik amikor levágják.Az orvos mindjárt sárga port tesz rá,ami megállítja a vérzést.Egyébként ne aggódj,hamar gyógyul.Volt,hogy mi is vágtuk a kutyusunk körmét,és előfordult,hogy vérzett,mi sebhintő porral szórtuk be.
4506. arany52 (válaszként erre: 4505. - Zaranetti)
2013. jan. 10. 19:32
Ó szegényke. A körömvágástól mi is félünk, mert Ronyka körme fekete és nem látni, hogy meddig megy az ér. Eddig még szerencsénk volt, mert se orvos, se kozmetikus, de még mi se vágtunk bele.
4505. Zaranetti
2013. jan. 10. 18:51

Sziasztok!

Igen,egyik sem jó....valóban vannak nagyon felelőtlen "kutyagyártatók":-(

Mi ma voltunk egy új kozmetikusnál,aki sikeresen belevágott úgy a Zara körmébe,hogy vérzik:-(És meg egyfolytában nyalogatja rágja:-( Szerintetek mennyi idő alatt fog begyógyulni?

4504. arany52
2013. jan. 9. 18:03
Mindegyik probléma aggasztó, ez az ízületi betegség is járhat nagy fájdalommal és hogy nehezen fog tudni mozogni. a csipőizületek nincsenek jól kifejlődve.
2013. jan. 9. 16:32
Nem is szabadna senkinek sem "szaporítani" az olyan kutyákat akinel a legkissebb nyanú is fenn áll bármelyik szűlőnél.Csak ők tudnák megelőzni,mi sajna nem tehetünk semmit,csak nézzük ahogy szenved,és persze mindent megteszünk amit csak tudunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4502. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 4501. - Arany52)
2013. jan. 9. 16:28
Sziasztok! Nem petellás????Mert ezt a Rocco is csinálja mikor szalad,de ez még nem annyira vészes,a szeme jobban aggaszt!
4501. arany52 (válaszként erre: 4500. - Fekete-fehér,Rocco)
2013. jan. 8. 17:44
Hű , hát ez nagyon kemény. A mi kis Ronykánknak meg dysplaziája van. Volt nehezebb időszakunk, most viszont egész jól futkos, csak időnként felkapja a bal hátsó lábát. Reméljük, hogy nem fog erősebben romolni az állapota. Hát ezeket a betegségeket kellene a tenyésztőknek kiszűrni, mert megszeretjük az állatkát és rengeteg izgalmat, és pénzkiadást hoz magával az ilyen betegség, de akkor már mentjük bármi áron.
4500. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 4499. - Zaranetti)
2013. jan. 8. 16:52
Köszi remélem én is!!!De mi hozzátok képest "óriások vagyunk" Rocco 6kg!!!!!!!!
4499. Zaranetti (válaszként erre: 4498. - Fekete-fehér,Rocco)
2013. jan. 8. 13:27

:-(

Sajnálom:-(Nagyon remélem,hogy nem fog a jobb szeme romlani:-(((

Nálunk Zara átesett az első vírusos megbetegedésén.Mondjuk azt mondják ideje volt,(1,5éves).Viszont hízni továbbra sem hízik,2,25 dkg....Jó étvágya van,de egyszerűen leszaladja....

2013. jan. 7. 17:36
Sziasztok,látom kihalt a fórum.Valamit meg kell osztanom veletek.Messzíre kerüljétek a "szaporítókat"Sajnos én beleszaladtam egy Jó "vásárlásba"Rocco bal szemére majdnem teljesen megvakult,hála az égnek a jobb szeme még jó nem látszik rajta semmi.Sajna nem lehet gyógyítni csak a tenyésztők zárhatják ki.Ha szerencsések vagyunk akkor a jobb szeme nem lesz beteg ,de sajna erre kevés az esély.Öröklött betegsége van .amit ki lehetett volna zárni ha a kedves "szaporító vette volna a fáradságot/meg egy vizsgálatot/hogy a szülők nem hordozzák.Felhívtam telefonon és lecsapta a telefont.pedig nem akartam számon kérni csak kellett volna a szűlőkröl valami.Most itt vagyunk egy három éves kutyával/félig vakon/ha szerencsénk van akkor a másik szeme nem romlik,de ha igen hat éves korára teljesen vak lesz.Figyeljetek oda honnan vesztek kiskutyát,és drukkoljatok nekünk,hogy a jobb szeme ne legyen beteg!!!!!!!!!
2012. dec. 27. 07:40
Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!!!!!
2012. nov. 26. 17:11
Dmaria51 te tenyésztő vagy,nem tudsz valami tanácsot adni??????Nagyon megköszönném.
2012. nov. 26. 17:05
Sziasztok,nagyon rég jártam itt,de látom elég kihalt a fórum.Rocconak egy ideje nagyon piros a füle,és mintha kis hólyagocskák lennének rajt.Orvos szerint azért mert vakarja(ezért vittem el mert elég sokat vakarózik pedig nem bolhás)Most a szeme körül mintha hullana ki a szőr (olyan minntha pápa szemes lenne)olvastam lehet hogy szőrtűszőatka,most raktam rá Advocata-tét ezt javasolták ,hogy nagyon jó.Sajna nem múlik,a füle nincs begyulladva.Allergiára gyanakszom,de kb két hónapja hypóallegrén tápot kap.Volt vagy van valakinek hasonló problémája,mert sajnálom hogy ennyit vakarózik ,és nem tudok segíteni.A szőr rendszeresen ki van szedve,belül szép,csak a fülkagyló olyan piros,és sokszor kivan fordulva.Előre is köszönöm a válaszokat.
4494. Dorsi87 (válaszként erre: 4493. - Gyongyi07)
2012. aug. 26. 09:11
A mi dokink azt javasolta, hogy naponta egy kendővel finoman dörzsöljem át a fogait. A kendőnél a lényeg, hogy sima legyen és ne nedvesedjen át könnyen (szóval pl mi papírtörlővel csináljuk)! Dömpi fogai gyönyörű fehérek;)
4493. gyongyi07
2012. aug. 23. 11:29

Ti mit csináltok, hogy ne színeződjön el a kutyus foga, ne legyen fogköve?

Lilikének most szedték le a fogkövét (bár azt mondta a doki, hogy inkább színeződés volt) és ezt szeretném későbbiekben elkerülni. Nagy szenvedés volt az altatásból ébredés.

A doki fogmosást ajánlott, de....., próbálkozunk, próbálkozunk...

Gyöngyi

4492. gyongyi07
2012. aug. 23. 10:50
Tettem fel képet Lilikéről, ilyenre szokta nyírni a kozmi, csak az a baj, hogy nagyon rosszul viseli szegény, szinte sikítozik egész végig. Ezért gondoltam, hogy én megpróbálnám.....
4491. gyongyi07
2012. aug. 23. 10:40
Persze havanese nyírásához :O)
4490. gyongyi07
2012. aug. 23. 10:40

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy a kutyakozmetikusok általában milyen nyírógéppel dolgoznak és mekkora fejet használnak hozzá?

Köszönöm szépen!

Gyöngyi

4489. Dorsi87 (válaszként erre: 4488. - Marci Mama)
2012. aug. 21. 20:59
Én sajnos nem tudok találkozóról, de benne vagyok(vagyunk) egy közös bohóckodásban;)
2012. aug. 20. 15:14

Sziasztok!

Régen jártam már erre.. :))

Nagyok és szépek vagyunk, Marcika okos, ügyes..

Nem tudjátok, nem lesz havanese találkozó?

Vagy ha nem, kinek lenne kedve pesten valahol kutyázni egyet? :)

4487. Dorsi87 (válaszként erre: 4486. - Zaranetti)
2012. aug. 5. 08:07
Merre mentek? Majd mesélj a tapasztalatokról, élményekről...! Mi Dömpivel Zánkán voltunk egy bő hetet, és egy angyal volt minden szempontból;)
4486. Zaranetti
2012. aug. 3. 18:04

Sziasztok!


Gondolom mindenki nyaral!Mi is nyaralni megyünk a Zarussal a jövő héten!Tegnap kapta mg az útlevelét a kis drága!:-)

4485. Zaranetti
2012. júl. 11. 08:28

sziasztok!nekem olyan kerdesem lenne,hogy Zaramon piros foltok jelentek meg,nem tudom mitol!a mult heten volt az elso kozmetikaja!lehet a sok fesulestol,vagy allergia?:-(allandoan nyalogatja:-(

el fog magatol mulni,vagy mit tegyek?vkinek hasonlo tapasztalat?


koszonom

4484. GabRol (válaszként erre: 4483. - Bubi 54)
2012. jún. 7. 15:12
a szukától nem fél.nagyon szeretik egymást,egész nap eljátszanak,ha kell..minden esetre köszönöm a segítséget. meg fogom próbálni a pelenkát.:)
4483. Bubi 54 (válaszként erre: 4482. - GabRol)
2012. jún. 6. 20:50
Hát én sem, mert a kiskutya a nagytól tanul, látja mit kell tenni.Nálunk a pelenka bevált.Az enyém a kis yorkinktól megtanulta, hogy kell az ajtónál bekéredkedni,hova kell pisilni,azonnal összebarátkoztak, lehet a tied fél a nagyoktól. a havanese nagyon félénk,az enyém is kicsinek mindentől megijedt.Mikor kiviszed, maradj ott vele, küld el a többi kutyát,sajnos több ötletem nincs.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook