Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinai kaja fórum

Kinai kaja (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. márc. 5. 21:37

sziasztok!


vki ismeri a mézes bundás csirke receptjét?

nem arra gondolok, aminek a mártogatósa édes...


köszönöm

46. 190124133c (válaszként erre: 45. - 190124133c)
2011. jan. 17. 13:13
Nincs itt akinek válaszoltam,így nincs értelme a hozzászólásomnak.
2011. jan. 17. 12:32
Semmi tudománytalan tanácsot,sem hülyeséget nem mondtam,nem értem a felkiáltó jeledet?30 éve ugyanannyi kiló vagyok és mindent módjával eszem!
2009. júl. 15. 06:01

Szecsuáni csirke (Kukta receptgyűjtemény)

Hozzávalók: 70 dkg kicsontozott csirkehús, 20 dkg gomba, 30 dkg sárgarépa, 30 dkg fehérrépa, 5 gerezd fokhagyma, petrezselyemzöld, 2 zöldpaprika, 2 paradicsom, 1 dl szójaszósz, 1 dl ketchup, 1/2 szerecsendió, só, bors, 2 dl olaj. Elkészítés: A csirkehúst vékony csíkokra vágjuk, a zöldségeket gyufaszál vékonyságúra szeleteljük

2009. júl. 15. 06:01

Szecsuáni csirke (Lilla főz)

Nem tudom, hogy ennek a receptnek mennyi köze van az eredetihez, aki tudja milyen a ‘kínai nagykönyv’ szerint, ne habozzon, ossza meg velem. Hozzávalók 1 nagy csirkemell 15 dkg földimogyoró (pucolás előtti tömeg) 3 evőkanál olaj 3 evőkanál szójaszósz 2 gerezd fokhagyma 1 (2) teáskanál paprikakrém (nekem édes, aki nem oylan puhány, mint én, annak csípős) A csirkehúst kis kockákra/csíkokra vágom. Összekeverem az olajat, a szójaszószt, a zúzott fokhagymát és a paprikakrémet.

2009. júl. 15. 06:00

Szecsuáni csirke



Hozzávalók:


25

dkg kicsontozott csirkehús, 2 db erős zöldpaprika, egy gerezd

fokhagyma, két szál újhagyma, egy kávéskanál szecsuáni bors, olaj a

sütéshez.

A páchoz: Egy evőkanál szójamártás, egy evőkanál étkezési keményítő, egy evőkanál száraz fehérbor.


Az ízesítéshez: Két evőkanál szójamártás, egy evőkanál étkezési

keményítő, egy evőkanál száraz fehérbor, egy kávéskanál chilimártás.



Elkészítés:


A

legalább 25 percig pácolt, csíkokra vágott csirkehúst forró olajban

megpirítjuk, kiszedjük és félrerakjuk. Az olajban a szecsuani borsot is

megpirítjuk, hozzátesszük a csíkokra vágott zöldpaprikát, az újhagymát,

majd a húst visszatesszük, az ízesítőkkel összeforraljuk, és forrón

tálaljuk.

2009. júl. 14. 22:41
Hú csajok nekem a szecsuáni kaja jön be csirkehúsból...esetleg tud valaki receptet hozzá?
2009. máj. 10. 21:14

Csirkemell szezámos-mézes bundában pirított tésztával


Hozzávalók:


1 csirkemell csíkokra vágva


A páchoz:


őrölt fehérbors (én ötfűszer-keveréket használtam helyette), só, cukor, 1/2 tk. fehérbor, 1/2 tk. szezámolaj


A bundához:


1/2 csésze liszt

1/4 csésze keményítő

csapott tk. sütőpor

1 felvert tojás

2 ek. olaj

2/3 csésze víz

kevés só


A mézes mázhoz:


1/8 csésze méz

1/4 csésze cukor

1/8 csésze ketchup

1 ek. fehérborecet


A csirkecsíkokat bepácoljuk, minimum néhány órára hűtőbe tesszük. Ha összeértek az ízek, a bundába mártott csirkedarabokat wokban bő olajban kisütjük. Utána a mézes mázhoz összemelegítjük a hozzávalókat és beleforgatjuk a kész húst. Megszórjuk szezámmaggal.


Pirított tészta:


A kifőtt spagettit vagy kínai tojásos tésztát az alábbi összetevőkkel nyakon öntöm és wokban kevés olajon megpirítom.


1-2 ek. sötét szójaszósz

1 kk. chiliszósz

1 kk. kristálycukor

1 kk. borecet

1/2 kk. só

1/2 kk. kukoricakeményítő

6-7 ek. langyos víz

2009. máj. 10. 21:13

A szezámos, bundás csirke falatok a következőképpen készül.

Tojás, só, kukoricaliszt, kevés baracklekvár ,szójaszósz hozzáadásával

a palacsinta tésztától sürübb mártást készitünk.

A csirke melleket csikokra vagy kis darabkákra vágjuk, majd bepácoljuk a

következőbe.

szójaszósz, darált chili, curry, ennek mértéke mind izlés és a hús

mennyiségétől függ.( ők az ugy nevezett sryracha mártást használják)

Jól elkeverjük és pácolódni hagyjuk akár egy napot is.

Egyenként pálcikával kiszedjük a húst, lecsepegtetjük, kukorica lisztbe majd

a sürü maszába mártjuk, nagyon forró olajban mélysütéssel kisütjük.Ez néhány

percet vesz igénybe.

A visszamaradt páclevet elkeverjük szezám maggal és annyi mézzel, hogy egy

jó ragadós anyagot kapjunk.

A kisült csirkefalatokat ebbe rakjuk azonnal forrón, majd kevés lime levével

meglocsoljuk

38. zezsua
2009. ápr. 7. 20:45
most megpróbáltam a csirkét egy kis palacsintatészta masszába beleforgatni,megsütnii és vettem édes csipős kinai etvaszt és ráöntöttem,jobb lett mint a cukros,vagyis fini volt.
2009. jan. 22. 19:53

sziasztok,

babus, fórumon vagy még?

ha igen, akkor az én wokom és az én nagy lángom mellé segíts légyszi :D

az első recept ami érdekelne az a sima, egyszerű RIZS. olyan, de olyan jó íze van, annyira szeretem, hogy van, hogy semmi mást nem is veszek a kínaiban, csak rizst, és csak úgy magában... igaz, úgy írtam, hogy sima, egyszerű rizs, de ez az, amiben elenyésző módon található pár szem zöldségféle.


a második a szezámos csirke. ebből egyszer ettem egy nagy sz*rt, nem volt édes ÉS csípős, hanem csak édes, csak tiszta méz, majdnem sírva dobtam ki, mert mire hazavittem, a mézes szósz megkeményedett rajta és KOPOGOTT. szóval engem az édeskés ÉS csípős veriót érdekel.


köszi előre is, és remélem a közelben vagy :)

36. zezsua
2009. jan. 2. 23:49
csirkemellet cukorral jól megszórtam szójaszósszal meglocsoltam,gyömbér is kell hozzá ha van és szezámmag.kb fél órára vagy többre betenni a hütőbe és nem egyszerre hanem apránként vokban megpiritani,szerintem szuper.
2009. jan. 2. 20:51
a kínai kaják egyik lapvető összetevője a szójaszósz szerintetek hízlal? vagy legalábbis a zsírnál vagy napraforgó oljanál jobb?
34. valcsi
2008. dec. 8. 09:34

Legutóbb illatos -omlós csirkét sütöttem, az alábbi recept alapján. Olyannak tünt mint az eredeti, csak sötétebbre sült, de gondolom a házi tojás miatt. Íme a recept:

Hozzávalók:

30 dkg csirkemell filé

2 ek rizsliszt(én buzaliszttel csináltam)

1 ek kukorica keményítő

3 tojás

1 kk sütőpor

fél dl tej

só, bors

fél fej friss fokhagyma, vagy granulátum

olaj a sütéshez


A csirkemellet kb 1,5 cm-es kockákra vágtam és éjszakára beáztattam fél fej zúzott fokhagymával dúsított tejbe. Sütés előtt leszűrtem a husit, sóztam borsoztam. A tojásokat szétválasztottam, a fehérjét habbá vertem, hozzáadtam a keményítőt, majd a tojás sárgáját, a tejet, lisztet, sütőport és sóval, borssal, fokhagyma granulátummal fűszereztem. Beleforgattam a hús kockákat és forró olajba kisütöttem (nagyon gyorsan kész), majd konyhai papírtörlővel bélelt tálra szedtem.

Jó étvágyat!

2008. dec. 8. 07:57

Édes-savanyú leves:

---------------------

Hozzávalók: 1 dkg szárított shiitake gomba, áztatáshoz: forró víz, 1 liter leves

10 dkg szűzpecsenye, vagy csirkemell vékony csíkokra vágva, 20 dkg tofu 1 centis kockákra vágva, 2 teáskanál kukoricakeményítő, 2 ek. rizsecet, 3 ek. világos szójaszósz, 2 ek. halszósz, 1 tk. chiliszósz, bors, metélőhagyma,

1 tk. szezámolaj

Elkészítés: A szárított gombát 10-15 percre meleg vízbe áztatjuk, majd leszűrjük (az áztatóvízből 1 dl-t félreteszünk). A gomba szárát nem használjuk fel, mert nagyon 'inas', a kalapokat vékonyan felszeleteljük. A levest felforraljuk, beletesszük a gombát, húst és a tofut. Az újraforrástól számítva 3-4 percig főzzük. A gomba áztatólevét a keményítővel kikeverjük, beletesszük az ecetet, szójaszószt, halszószt, borsot és chiliszószt, majd a levesbe öntjük. Állandó kevergetés mellett besűrítjük. Metélőhagymával megszórva, pár csepp szezámolajjal ízesítve tálaljuk.

2008. dec. 8. 07:45

Kínai sült rizs

------------------

Hozzávalók: 25 dkg rizs, só, 6-8 ek. olaj, 50 dkg sertéscomb metéltre vágva, 1 gerezd apróra vágott fokhagyma, 2 fej hagyma, 3 felvert tojás, 3-4 ek. szójamártás.

Elkészítés: A rizst bő sós vízben 10 percig főzzük, leszűrjük. Nagy lángon, 2-3 ek. olajban kb. 10 percig kevergetve a húst megpirítjuk, azután kiszedjük. A visszamaradt olajhoz újabb 2-3 ek. olajat teszünk, amin a fokhagyást és a hagymát üvegesre pároljuk. Hozzáöntjük a felvert tojást, kevergetve ezt is megsütjük, kivesszük. 2 ek. olajat öntünk megint a maradékra, beledobjuk a főtt rizst, megpirítjuk, majd az összes hozzávalót beletéve, elkeverve összemelegítjük, szójamártással ízesítjük.

2008. nov. 3. 13:00

Receptek

Uborkás csirkeleves

---------------------

Hozzávalók: 20 dkg főtt csirkehús, 30 dkg uborka, 15 dkg sárgarépa, 15 dkg metélt tészta, 1 l leves, pár szál zellerlevél, 1 kockányi friss tisztított gyömbér, 2 chilipaprika, bors, só szezámolaj.

Elkészítés: A gyömbért és a chilipaprikát vékony szeletekre vágjuk, a levesben feltesszük főni. Amikor felforr, sózzuk, borsozzuk (ha szükséges), és pár csepp szezámolajjal ízesítjük. A metélt tésztát kifőzzük. A csirkehúst, uborkát, sárgarépát nagyon vékony csíkokra vágjuk, a kifőtt tésztával együtt levesestálkákba tesszük, rámerjük a forró lét. Végül apróra vágott zellerlevéllel díszítjük.


Narancsos csirkemell

----------------------

Hozzávalók: 50 dkg csirkemellfilé, sütéshez fél dl olaj, 1 narancs, 2 szál újhagyma, 2 ek. szójamártás, 2 ek. szaké (vagy konyak), 1 friss chilipaprika,kb. 2 cm-es darabka gyömbérgyökér, 2 tk. kukoricakeményítő, 2 tk.cukor, 2 tk.borecet, szezámolaj.

Elkészítés: A csirkemellet kis kockákra vágjuk. A chilit és az újhagymát felkarikázzuk, a gyömbért lereszeljük. A narancs levét kifacsarjuk, a héját a fehér részektől megtisztítjuk és leforrázzuk. Ezután vékony csíkokra vágjuk.

A húst a gyömbérrel, újhagymával, 1 tk. szakéval (vagy konyakkal), 1 tk. szójamártással és 1 tk. keményítővel összekeverjük, és 20 percet pácoljuk. A fél dl olajat wokban, vagy ennek hiányában serpenyőben jól felhevítjük, beledobjuk a páclétől lecsepegtetett húst, és aranysárgára pirítjuk. Ha megsült, kiszedjük, a visszamaradt olajban a narancshéjat és a chilit megfuttatjuk. Újra rádobjuk a húst. A cukrot a maradék szójamártással, a borecettel, a narancs levével, a hús páclevével, 1 tk. keményítővel, és fél dl vízzel, valamint pár csepp szezámolajjal elkeverjük, a húsra öntjük. Addig forraljuk, amíg mártásszerű nem lesz. Rizzsel tálaljuk.

30. 1e958693ca (válaszként erre: 8. - Rohiani)
2008. okt. 24. 08:17

A kínai sótól-ők így hívják , ez a nátrium-glutamát. Együtt használják a konyhasóval, de mivel a nátrium-glutamátnak erősen sós íze van, mindkettőből kevesebb kell.

Ezenkívül a húsokat 2-3 napig pácolják, a páclében pedig általában van szójaszósz is, ami megpuhítja a husikát.

29. 10d89b51ea (válaszként erre: 28. - 2104cc91e8)
2008. okt. 23. 22:34
nagyon szivesen. majd várom a véleményed, hogy sikerült-e? privibe küldd inkább, mert én átalában ugra bugrálok a fórumok és a tudásbázis kérdései között. Jó éjt!
28. 2104cc91e8 (válaszként erre: 21. - 10d89b51ea)
2008. okt. 23. 22:28

Kedves Babus!

Nagyon szépen köszönöm a receptet, meg fogom csinálni! Üdv: Fiti

27. 10d89b51ea (válaszként erre: 8. - Rohiani)
2008. okt. 23. 22:11
a nyershus összevágás után pácolva lesz. a pác:hus, krumplikeményitő, viz, kb annyi, hogy a hus kilátszódjon belőle, kicsi fehérbors. ennek egy éjszakát állni kell a hütőben majd másnap olajban kell elősütni. a páclétől annyira puha a hus.
26. 10d89b51ea (válaszként erre: 12. - Zezsua)
2008. okt. 23. 22:08
az egzotikus csirke elég bonyolult. én piacon dolgoztam kinai büfében, ott a nő nem csinált. a plázá-ban 1 hónapot dolgoztam, mint eladó ott viszont nem a konyhán voltam, hiába volt a menüben egzotikus csirke is. amikor előrehozták a pulthoz, én káposztát láttam benne, az illata olyan savanykás volt, gondolom ecet is volt benne, + szójaszósz fix, biztos a szine végett.
25. 10d89b51ea (válaszként erre: 22. - A1baa7edcc)
2008. okt. 23. 22:03
igen.
24. 10d89b51ea (válaszként erre: 6. - Emily32)
2008. okt. 23. 22:03
PIRITOTT TÉSZTA: először kifőzöd a tésztát csak a spagetti tésztát. utána leszüröd. majd kevés olaj ebbe hosszura vágott vöröshagyma /nem sok/ fehérbors,kinai só, só, sárgarépa / vékony csikra vágva/ ezeket a vokban kicsit párolod// a kinaiban nem teljesen puhák a zöldségek/ majd ebbe az alapba teszed a leszürt tésztát/ a füszereket most teszed bele/ összeforgatod és szójaszósszal meglocsolod. / az olajba első lépésként tehetsz tojást is, majd a zöldségek, zöldborsót ki ne hagyd/ majd csak a végén a borsót/ füszerek és szójaszósz.ennyi a piritott tészta receptje. wok+ nagy láng
2008. okt. 23. 22:03
túl csípős és fűszeres az én ízlésvilágomhoz...
22. a1baa7edcc (válaszként erre: 21. - 10d89b51ea)
2008. okt. 23. 21:55
A kinaiak is Eros pistaval keszitik? :))
21. 10d89b51ea (válaszként erre: 5. - 2104cc91e8)
2008. okt. 23. 21:54
CSIPŐS KÁPOSZTASALÁTA RECEPTJE: előző nap délután összedarabolod a káposztát. mennyiségtől függően, cukor, ecet kell bele. egész éjszaka ázni kell neki, és másnap csak ERŐS PISTA kel bele tetszés szerint. én onnan tudom,hogy 4 évig kinai büfében dolgoztam. a mennyiség ott kb egy fehér müa.hordónyi volt./olyan mint amibe sok asszony szokott hordós savanyut eltenni. ilyen mennyiséghez 2 kg cukor, kb 1/4 l ecet kell. ez érik egy éjszakát másnap csak erős pistaés összedolgozod. ennyi az egész.
20. 4b6a2525df (válaszként erre: 17. - Edb6c38cef)
2008. okt. 21. 15:35
Kösz:) Próba a hosszú hétvégén:)
19. zezsua (válaszként erre: 18. - C4f059c04b)
2008. okt. 21. 14:24
EZT KIFOGOM PRÓBÁLNI,KÖSZI
2008. okt. 11. 22:29

Ananászos pulykamell rizzsel (lehet hogy eredetileg nem kínai kaja de tökre olyan íze van)


-vékony csíkokra vágom a pulykamellet

-hagymát darabolok

-a wokba teszek egy kis olajat és ebbe a hagymát

-amikor a hagyma megpuhult beleteszem a húst, sóval és borssal megszórom

-lefedem a wok-ot és hagyom a húst puhulni benne

-amikor megpuhult a hús, ananászkonzervet öntök hozzá és együtt pirítom tovább, amíg az ananász is jól átsül

-rizset szoktam főzni hozzá sós vízben

Melegen és frissen a legfinomabb

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook