Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel vagy hogyan lehet enyhíteni a fogzással járó fájdalmat? fórum

Mivel vagy hogyan lehet enyhíteni a fogzással járó fájdalmat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. febr. 8. 12:27
Kisfiam most múlt 4 és fél hós. Duzzadt az ínye, nyügös, nyáladzik stb. Nála is elkezdődött a fogzás. Doktor nénink írt fel neki valami gyógyszertári lötyit (104 Ft)! azzal kell bekenni néha. Pici zsibbaszt.
13. gkreka
2007. febr. 6. 07:47
a dentinox gel nalunk is bevalt, nem is volt masraszukseg, ez is csak az elso ket fogacska kibujasakor kellett.
12. Sugica
2007. febr. 5. 23:03
A panadol baby szirup is jó, de a Dentinox is használt nekünk. 2 gyermekem van és nem volt gond egyiküknél sem.
2007. febr. 5. 22:18
Én homeopátiás bogyót adok a lányomnak Chamomilla Vulgaris 15CH-t. Nálunk bevált végig alussza az éjszakát, és nappal rágja a rágcsáját, de nincs hiszti a fájdalomtól.
2006. nov. 29. 13:49

Az a véleményem minden baba más és így etrmészetes ,hogy más a fogzás is .tehát mindenki saját babáját ismerve fájdalomküszöbét is beleértve kísérletezzen a különböző bogyókkal.

A Panadol beválik ha legalább 1 napig rendzseresen kapja mert így a gyulladt fogíny gyulladása is gyógyul.A dentinox gél is jó illetve a kettő együtt.mindig kombinálni kell az egyik tüneti a másik belésőleg csökkenti a fájdalmat.A hideg hűthető rágóka is fiygelemelterelő

9. dee
2006. nov. 21. 01:01
A Chamomilla homeopátiás golyócskákat vízben is fel lehet oldani.Édes íze miatt szivesen megissza a baba.A hatása nagyon jó,nemcsak fogzáskor.A sósborszeszt én is elítélem,nagyanyám a lábára kente.A gyerek szájába neeeeeeeeeeeeee!
2006. nov. 20. 23:33
Ha nagyon fáj neki adj be egy kanál panadolt nekik tökéletes fájdalomcsillapító és nem terheli a gyomrát nálunk bevált bár hál'Iste nem volt nagyon fogfájós.És tekerj gézdarabot az ujjadra segíts neki vakargatni:)Nevettesd bohóckodj neki ameddig csak bírod és így terelődik a figyelme ez is segít:)
2006. nov. 20. 15:46
Az én fiam is megszenved a fogaival. Egy foga biztosan kint van, de az már kb. egy hónapja, most úgy tűnik még kettő kibújt, de nem mutatja a kisfickó. Ezzel három napig volt 38,5 fokos láza, rosszul aludt, így persze mi is, és egész nap nyöszörög, nyűgős, nem eszik, stb. És ez az alsó első három fog. Felül is teljesen kifehéredett az ínye, és még mindig nyűglődünk, bár hálistennek a láz már csak hőemelekedés. Szóval szenvedünk, de sósborszeszt még véletlenül sem adnék neki. Akárhogy vesszük az alkohol, és az egy ilyen pici babának méreg. Még én sem iszom egyáltalán a szoptatás alatt, nehogy átmenjen a szervezetébe. Ami a szájába kerül, az pedig tuti, hogy valamennyire a szervezetébe is. :-( Szóval szerintem ezt gondoljátok át, mielőtt ilyesmivel kenegetitek az ínyét. Nem tudok bevállt receptet egyébként. A chamomilla jó lenne, de nálunk simán kiköpi. Még a lázra kapott Panadolnak is csak a felét sikerült belediktálni. Van egy homeopátiás kúp, Viborcul, az elég jó volt, csak nem merem mostmár adni, mert hallottam olyasmiről, hogy a végbélzáró izmoknak nem tesz jót a sok kúp. Emiatt kapta a Germicid kúpot is csak végszükségben. :-(
2006. szept. 2. 21:16
Van egy Chamomilla nevu homeopatias szer, az sokaknak bevalt. Nekunk az elso fogak nagyon nyugosek voltak es leginkabb semmi sem valt be a Panadolon kivul, de azt nem kaphatta minden nap.
5. tinendo (válaszként erre: 3. - Be52089f0e)
2006. szept. 2. 11:42

Igen lehet az egyik jele a fogzásnak,h. kevesebbet eszik.

Az első fogaknál nálunk is előfordult ez a dolog.

De minden gyerek másh. éli meg a fogzást.

Van aki be is lázasodik...

Szerencsére nekünk a kevés étvágyon kívül más baj nem volt.

Amúgy sok praktika van a fogzási fájdalmak enyhítésére.

pl. Vizes törölközővel dörzsölni a fájó területet, sósbórszeszes vatta, a Panadol Baby is jó, de azt nem kell túlzásba vinni...

4. 8d139d96f2 (válaszként erre: 3. - Be52089f0e)
2006. aug. 28. 14:31
Mi azt tapasztaljuk, hogy egyre jobban nyáladzik, rágja az öklét és egyre nyűgösebb. De pár napja már kicsit kevesebbet is eszik inkább csak "rágja" a cicit nem szopizik.
2006. aug. 28. 14:17
Fiam féléves, de még egy foga sem bújt ki. A fogzásnak lehet az egyik jele, hogy mostanság kevesebbet eszik?
2006. aug. 28. 14:16
Nekünk a hagyományos módszer bevált. Sósborszeszes vatta és panadol baby.
2006. aug. 28. 14:13
Mivel vagy hogyan lehet enyhíteni a fogzással járó fájdalmat?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook