Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2011. márc. 10. 23:41
Sziasztok!tud valaki segíteni?Kölcségkímélés mitt a barátnőmmel egymás haját festjük. Én festettem most és sötétbarna hajába voltak szőke mlírok!Leszívattuk Stella szőkítőporral 6-os oxival és elég sárga lett. Ezután egy 5/10-es Subrina hajfestékkel kentük át. 3%-os oxival. Szép homok szőkének kellett volna lenni,ehelyett csak szőke és abból is egy kicsit sárgább! Most egy kicsit pihentetjük,de legközelebb mit tegyünk rá,hogy valóban homok színű legyen. Mi volt a hiba? Köszi
4073. Jucus790213 (válaszként erre: 4072. - Dinni)
2011. márc. 7. 22:57
Szia, Londát ajánlom neked, azon belül pedig a 3/0-át. Nekem volt ilyen és nagyon sötétbarna, sőt szinte fekete volt tőle a hajam. Kellékesnél vedd meg.
4072. dinni
2011. márc. 7. 16:22

sziasztok

Sötétbarna hajfestéket keresek,amiben nincs vörös árnyalat,és tényleg sötét,szóval majdnem már fekete...csak feketét még nemszeretnék egyelőre..:)

próbálkoztam már alfaparffal,meg garnierrel,de kiis koptak gyorsan,meg a szinük se volt jó..:S

Nemtudnátok ajánlani nekem?

előre is köszi a válaszokat:)

2011. márc. 1. 09:42
Szerintem a vasaló jobban roncsolja a hajat, mint a festés. Úgyhogy hajrá csajok! Én uigyan túl félénk vagyok elküldeni a fotómat, de azért Nektek szurkolok, hogy Hajtündérek legyetek!:D
4070. Lujza17 (válaszként erre: 4069. - 35fce75f9d)
2011. febr. 23. 20:59
Én eddig sosem igazítottam ehhez a hajfestést. Nem vettem észre semmi különbséget, a szőkém töve így is - úgy is besárgult... XD
2011. febr. 23. 19:32

Valaki festette már közületek akkor a haját amikor éppen megvolt neki?

Egyesek azt mondják, h akkor nem lehet mások hülyeségnek tartják...

Tapasztalatok? :)

4068. Anda39 (válaszként erre: 4067. - Malone121)
2011. febr. 17. 17:55

A tartós hajfestékek két összetevőből állnak. Természetesen minden festéskor össze kell keverned a tubusban levőt a tasakban levővel. Azért van két tasak, hogy meg tudd felezni az adagot, és így kétszeri festésre is elég.

Mindenképpen olvasd el a használati útmutatót, ha ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal, nehogy valamit rosszul csinálj.

4067. malone121
2011. febr. 17. 16:15

Sziasztok!!!

Segítséget szeretnék kérni , tegnap vettem palette permanent natural colors 100-as hajfestéket amiben van 2 csomag szőkitő aktivátor is ezt indig kell használni??

előre is köszönöm :D

2011. febr. 16. 15:19
Szia! Komolyan van ilyen verseny? Hol lehet erről infót találni? Engem is érdekelne, amúgy meg a hajvasaló eléggé roncsolja a hajat...szerintem.
2011. febr. 15. 07:21
Szőkítő sprayről tud valaki valamit? Hol lehet kapni? Nem láttam boltban. Kipróbálnám.
4064. Anda39 (válaszként erre: 4063. - Nyuszus81)
2011. febr. 15. 07:21

A szőkítőporokat ált. 1:2 arányban kell keverni, de lehet 1:3-ban is (tehát 1 rész por, 2 rész oxidálószer), általában tejföl sűrűségű lesz.

A mixtonokat (keverőszínek) bele kell keverni a festék és oxi "egyvelegébe" A kívánt eredménytől függ a mennyiség, ezt sajnos ki kell tapasztalni.

4063. nyuszus81 (válaszként erre: 4062. - Anda39)
2011. febr. 14. 21:09

Köszönöm válaszod. És ez a mixton hajfesték, vagy az oxihoz hasonlóan a festékhez keverhető?

Egy 20 gr-os szőkítőporhoz, mennyi 6%-os peroxidot kell kevernem?

4062. Anda39 (válaszként erre: 4061. - Nyuszus81)
2011. febr. 14. 20:24

A festett hajadon semmi nem világosíthat, csak a szőkítő.

A vöröses árnyalat eltüntetése nem annyira egyszerű, mert valószínű, hogy a rákent festék alól átüt majd. Ezt lehet előtte radírozással eltüntetni, vagy mindenféle mixtonokkal keverni a festéket. Mindkét variációt jobb, ha fodrász csinálja.

4061. nyuszus81
2011. febr. 14. 19:43

Szeretnék segítséget kérni, hogyan legyen hajam világos barna?

Közép mahagóni(vöröses árnyalatú)a hajam, eredetileg középbarna. A sötétszőke sem nagyon világosított 6%-os oxival rajta. Most 8.1-est vettem, szeretném eltüntetni a vöröset, hogyan lehetne?

4060. Anda39 (válaszként erre: 4059. - Trixiland)
2011. febr. 9. 16:39
Írok privit.
4059. trixiland (válaszként erre: 4058. - Anda39)
2011. febr. 9. 14:03
Ha nagyon szépen megkérnélek segítenél akkor egy keveset? Bármit megírok csak mondd meg mire vagy kiváncsi. Egyébként a hajam a nyakam végéig ér elől oldalfufrum van és fokozatos valamint ritkított mert nagyon sok hajam van. Állapota egészséges mert samponom3balzsamom gliss kur pakolásom pedig mézes kallos. Eddig csak dobozossal volt festve garnier intenzív tüzes vörös ez nagyon jó színű volt viszont csak 2 hajmosásig tartott mert előtte 2 évig melírozva volt a hajam, és az mindig ledobta narancsra. Aztán brillance nemes mahagónira lett befestve ezt próbálom most eltűntetni. Természetes hajszínem sötét barna ami 2 évig melírozva volt(azt már teljesen levágattam) kb. 1-1.5 éve festem. A hajam egészséges, dús és nem növelem kb 1-2 havonta vágatom olyan Somogyi Dia féle fazonra amit kifelé szárítok. Azt az intenzív tüzes vöröset akarom elérni, de azt nem szeretném hogy megint narancsra fakuljon mint melírozás után. Szólj ha valamit még írjak le. Köszönöm az eddigi kedvességed is. Nagyon szép tőled.
4058. Anda39 (válaszként erre: 4056. - Trixiland)
2011. febr. 9. 13:30

Az a színleszedő az Effasor, szinte ugyanaz, mint a szőkítőpor. Hol vízzel,hol hidr.peroxiddal kell keverni. Ez nem csak a mesterséges pigmenteket szedi ki a hajból.

Én festés után akár azonnal világosítok a hajamon, ha nem tetszik, de elvileg elég havonta vegyszerezni a hajat.

Anélkül, hogy bármit tudnék a hajadról, elég felelőtlenség lenne. Festék annyiféle van, hogy nem lehet eligazodni köztük, ráadásul ami egyiknek jó, az a másiknak nem és fordítva. Én az Indolát használom, meg vagyok vele elégedve.

Két dolog fontos: a kiindulási alap, és a kívánt szín. Ettől függ, milyen anyagot kell felvinni a hajra. Nem árt közben arra is figyelni, hogy a haj minősége ne romoljon. Ha konkrét dolgokat írsz, akkor könnyebben tudok válaszolni.

4057. farah
2011. febr. 9. 12:29
Sziasztok ! Nincs valami frizura ötletetek megunt bubi lenövesztésére ? Elöl már majdnem a vállamig ér, de van egy kis esése, hátul rövidebb. Nagyon tépettet nem szeretnék, csak hogy ne lapuljon le annyira a teteje. A fufrum félhosszú, oldalra fésült. Köszi !
4056. trixiland
2011. febr. 9. 12:23
Hallottam valamilyen színleszedőröl amit állítólag elég forró vízzel elkeverni és akkor világosít valamennyit. Erről tudsz valamit? Ja egyébként hétfőn volt festve a hajam akkor 2 hét múlva világosíthatok? Elmondanád milyen terméket vegyek ( ha kell akkor hány %-os oxival) ill. hogy azután mivel fessem be hogy jó legyen? Ez az alfaparf tetszik mert nem is annyira büdös, de nem tudom mikor hány %-os oxi kell hozzá. Ne haragudj hogy ennyit kérdezek de eddig mindig dobozossal volt festve de már azokat hanyagolnám mert soha nem olyan mint amilyet kiválasztok és 2 hajmosás után kikopik. Előre is köszönöm ha válaszolsz.
4055. Anda39 (válaszként erre: 4054. - Trixiland)
2011. febr. 8. 20:12

Festék festéket nem világosít. Ez alapszabály. Kenhetsz rá szőkét, akkor sem lesz szép, mert ahol nincs festék a hajadon (lenövés), ott olyan lesz, amilyet akarsz, a többi rész pedig elüt ettől.

Vannak ún. oxy reload nevű termékek, ezek két komponensű cuccok. Én ilyennel szabadulok meg a nem kívánt pigmentektől.

4054. trixiland
2011. febr. 8. 19:33
És a szívatáson kívül szóba jöhet valami? Mert éppen csak vállig érő a hajam, tehát vágatni nem tudnék belőle. Barátnőm szerint fessünk rá egy szőkét és azután a pirosast és úgy kivilágosodik, de nem igazán merem. Egyszer volt már lorealos színleszedővel világosítva, de az is megviselte.
4053. Anda39 (válaszként erre: 4052. - Trixiland)
2011. febr. 8. 19:27
A mahagónitól meg kell szabadulnod, utána festhetsz rá a pirossal. Különben sosem lesz olyan, amilyet szeretnél, csak a lenövésen.
4052. trixiland
2011. febr. 8. 16:54
Sziasztok! Valaki jó lenne ha tudna segíteni mert már belebetegedtem ebbe a hajgondba. Nem túl régóta festek hajat és a nyáron végre megtaláltam a nekem való színt ami intenzív tüzes vörös. Igen ám de mire erre rájöttem már sajna mahagóni voltam, ami rémesen öregít. Most szeretném visszakapni a tűzvörös hajam. Múlt héten vettem egy vulkán vöröset amivel befestettem de nem igazán csinált semmit. Ezen felbúzdulva vettem fodrászkellékesben alfaparf evolution 7.66-ost 12%-os oxival ezt tegnap felkentem annyit változott hogy napon van egy kis vöröses beütése és a töve nagyon szupi intenzív tűzvörös. Mit csináljak hogy azt az 1-2 árnyalatot kivilágosadjak? Nagyon rosszul érzem így magam. És kérlek ne azt írjátok hogy keressek fel egy jó fodrászt, mert iszonyat pénzt elkérnek egy egyszerű vágásért. Igyekszem gliss kural és mézes pakolással ápolni és edddig bevált.Előre is köszönöm ha valaki mondd valami okosat.
4051. Anda39 (válaszként erre: 4050. - Sztemen)
2011. febr. 7. 15:28
Én Indolával dolgozom, a szőkítőpora 3 vagy 6 %-os oxival gyönyörűen felvilágosítja a festett hajat is. Utána pasztellizálóval festem be, hogy ne legyen esetleg sárgás. Ha van, aki megcsinálja, akkor oké. (csak halkan jegyzem meg, hogy én falun 4 ezerért csinálom ugyanazt, amiért neked 12 e-t kellene fizetni... hát nem mindegy, hol lakik az ember, na)
4050. sztemen
2011. febr. 7. 15:17

Egyik barátnőm fogja megcsinálni - 4-5 éve fest és meíroz családi és baráti körben, és bár nem profi, de nagyon szép vékony tincsekben tud melírozni.

Pár napja kérdeztem meg egy fodrászt, aki 12-14 ezerét vállalná el, a hosszú hajam...ennyit most nem tudok rááldozni. Inkább megveszem a lehető legjobb terméket a fodrászkellékesben, és a technikai kivitelezést rábízom.

Milyen márkát javasolsz?

4049. Anda39 (válaszként erre: 4047. - Sztemen)
2011. febr. 7. 15:11

Folytatom. Tul.képpen egyik módszer sem hajkímélő, úgyhogy bármelyiket csinálhatod. :) Majd meglátod, milyen lesz a hajad.

Otthon akarsz melírozni... rövid vagy hosszú a hajad, meg tudod oldani, hogy szép legyen? Nem olyan könnyű még más fején sem.

4048. Anda39 (válaszként erre: 4047. - Sztemen)
2011. febr. 7. 14:59
Az Indola szőkítőkrém a festett hajadra nem jó, hanem a szőkítőpor.
4047. sztemen
2011. febr. 7. 14:04

Sziasztok! Tanácsot kérek.

Szőke melír tincseket szeretnék a hajamba, a kérdésem az lenne, hogy melyik módszer lenne a legjobb?

1. Szőkítőporral (hányas oxi? milyen márka?)

2. Indola szőkítő hajfestékkel (6 árnyalatot képes világosítani)

3. Hajradírral (pl. Effasor)


A lehető legkíméletesebb megoldást szeretném választani, melyiket javasoljátok?


A hajamról annyit, hogy jelenleg 6.0 és 7.1 festék keverékével van festve (9-es oxival), mert elég erőteljesen őszül. Az eredet hajam is olyan 6-os színmélység. Ehhez szeretnék meír módszert választani.

4046. rilla23
2011. jan. 26. 21:14
aranyszőkét használ valaki? esetleg wellaton 9/3 ast?
2011. jan. 26. 20:11
raraktam tegnap a pakolast es nagyon jo lett.puha fenyes es kokusz illatu.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook