Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
2784. Nagual (válaszként erre: 2783. - Style)
2009. aug. 31. 10:41
Még mindig nem látom... :(
2783. style (válaszként erre: 2782. - Nagual)
2009. aug. 30. 23:14
Készült rólam egy fotó. Na ezen olyan, mintha kopasz lennék a tövemnél, pedig egyszerűen csak annyira szőke lett, hogy olyan, mintha hajam se lenne azokon a részeken. Ami nem a tövem, az pedig olyan narancsos-szőkés beütésű. Hát ennyi. Szívem szerint ráfestetném a bronzos színt egészben. Meg merjem lépni szerinted? :) Csak színt szeretnék a hajamnak, nem ezt a fakó valamit... mert amúgy dús és szép LENNE, de így borzalom.
2782. Nagual (válaszként erre: 2781. - Style)
2009. aug. 30. 17:02

Ha undorító lesz a töve már frissen is, akkor miért nem keresel másik fodrászt? :)

Nem találtam a képeidet... :(

"Tudom, hogy azért, mert akkor az eredeti barna hajamra megy rá, mégis olyan hatása van néha, mintha kopaszodnék!"

Ezt nem értem... Dunaújváros. :)))

2781. style (válaszként erre: 2780. - Nagual)
2009. aug. 30. 13:39
Egyébként Alfaparffal festi a hajamat, de csak a tövét. :) Azóta, mióta nem melírozza szőkére a fodrász, látványosan megnőtt, előtte nem nőtt, csak tört a vége! Csak az a gondom, hogy undorító színű lesz a töve, mikor frissen ráfest. Tudom, hogy azért, mert akkor az eredeti barna hajamra megy rá, mégis olyan hatása van néha, mintha kopaszodnék! Képeken látszik. Pedig nagyon dús, nagyon sok hajam van... Ezért szeretném a melírral most kicsit természetesebb hatásúvá tenni. És ez a L'oreal FÉRIA tényleg nagyon szép volt! Akkor mondom neki a 3%-os oxit, bár én nem tudom mit jelent. :) Hol vagy fodrász?
2780. Nagual (válaszként erre: 2779. - Style)
2009. aug. 30. 12:20
Igen fodrász vagyok, különben nem mernék tanácsokat osztogatni.. Furcsa kérdés... :))) Persze hogy rákenné. Rákennek mindent a hajra,aztán csak lesnek később... Talán egy kicsit tartósabb lesz, de mivel mindenképp ereszti a szőke haj a színt, sokszor jobb a színező, mert ezek nem roncsolják annyira a hajat mint a festékek. A szőkített hajnak általában sok a 6% erősségű festék, illetve elsőre tuti ledobja a színt, ezért szoktam inkább színezőt ajánlani, vagy mond a fodrásznak, hogy 3%-os oxival keverje ki a festéket, még így is tartósabb lesz, mint ahogy csinálta a múltkor. Örülök, hogy nem gagyizod el a festéket,de ennél is jobban dolgoznak a professzionális festékek. Ha van rá lehetőséged érdemes átállni rá. :)))
2779. style (válaszként erre: 2776. - Nagual)
2009. aug. 30. 11:27
Te fodrász vagy, Nagual? :) Szerintem a fodrászom simán rákenné azt is! Egyébként a világos szőkémre nemrég ráfestettünk egy SHINING BRONZE nevű L'oreal FÉRIA festéket, és gyönyörű színe lett. Most már egészen beszívta a szőke - szóval semmi nem látszik belőle, de frissen csíkozva szép volt. Ha most újra melíroztatom azzal, akkor tartósabb lesz??
2778. aranyg5 (válaszként erre: 2777. - Nagual)
2009. aug. 30. 10:40
Köszönöm! Aranyos vagy!
2777. Nagual (válaszként erre: 2775. - Aranyg5)
2009. aug. 30. 10:33

Szia!


Utolsó 5-10 percre ráhúzhatod a végére is. Ha ledobja, érdemes néha hajszínezővel rámenni,mert jobban befogja a korábban szőke hajrészeket. A képen a csajnak eredeti sötét hamvas szőke haja van... Szívesen és szorítok hogy sikerüljön! :)))

2776. Nagual (válaszként erre: 2774. - Style)
2009. aug. 30. 10:24

Szia!


Ez valóban gyönyörű hajszín,de nem ajánlatos világosszőke hajra ráfesteni. Mivel szőke hajra vinnéd fel, jóval világosabb lenne azokon a hajrészeken ami most szőke, mint a tövén. Ez egy kevert szín és elég sok vörös pigmentet tartalmaz, ne tévesszen meg a "karamell barna" név. Szőke haj nehezebben veszi be a festéket,ezért ajánlom hogy ne festékkel, hanem normális hajszínezővel sötétíts először a hajadon, később már lehet festeni is. Wella Color Touch hajszínező nagyon kímélő és ammóniamentes. Nézd meg a színskálán a 6/7, 6/77. Festéket semmiképp nem kennék rá... :)))

2775. aranyg5 (válaszként erre: 2772. - Nagual)
2009. aug. 30. 10:15

Szia! Holnap lesz a nagy nap! Egy utolsó kérdés! Mivel télen még szőke voltam....a nyári nap megtette a hatását. /vége méz szőke/Ha befestem a tövét, a végére /ha jól értelmeztem a korábbi írásaidból/Az utolsó 5-10 percre húzzam át az egész festéket. Így egyenletes világosbarnát kapok. A képeidnél Corner 7 hajszíne lenne számomra tökéletes! De gondolom ez eredeti hajszín.

Remélem sikerül! Köszönöm a szakszerű hozzászólásaidat!

2774. style
2009. aug. 30. 10:00
Sziasztok! Tudtok ajánlani a Palette 660-as Karamelbarna helyett egy olyan színt, ami ugyanolyan, mint ez csak más festék? Ez a szín gyönyörű! Ha ezt ráfestik a világosszőke hajamra milyen lesz vajon?
2773. sztocsi (válaszként erre: 2772. - Nagual)
2009. aug. 29. 20:22

örülnék neki, ha elküldenéd priviben az elérhetőségét!

köszi!

2772. Nagual (válaszként erre: 2771. - Sztocsi)
2009. aug. 29. 19:46

Szia!


Egy volt kollégámat szívesen ajánlom, az Andrássy úton a Zsidró-ba dolgozik. Ha gondolod megadom a telefonszámát, illetve az üzletét és hogy kihez kell bejelentkezni. :)))

2771. sztocsi (válaszként erre: 2770. - Nagual)
2009. aug. 29. 18:42

sziasztok!

tudtok ajánlani olyan fodrászt budapesten, aki nagyon jó a festésben? az enyém kiválóan vág, de én otthon jobbat festek, mint ő, sajnos. színezett barnából szeretnék kicsit kivilágosodni/szőkülni.

köszi!

2770. Nagual (válaszként erre: 2769. - Dedfa06931)
2009. aug. 29. 13:55

Szia!


Igen lehet úgy festeni, sőt ajánlott is a korábban már festett hajrészeket csak az utolsó 5-10 percre befesteni. De ez egy többször használt színmélységnél és árnyalatnál érvényes. Mivel most világosabbra fogod festeni, mint korábban, nem biztos, hogy egyenletes lesz a színe, mivel a középbarna festett hajrészeket nem világosítja annyira ki a középszőke festék, mint a festetlen hajrészt a tövénél. Nem lesz egyenletes a festés... Azon nem gondolkoztál, ha már ennyire törik a hajad a festéstől, minőségibb hajfestéket kéne használni? A palette lehet hogy jól van reklámozva, de haza is vágja a hajat tapasztalatom szerint. A boltokban max a Loreal drágább tipusai minőségiek, esetleg még a garnier. A többi abszolút lutri. Kellékesben lehet csak normális hajfestéket venni,de ezekhez már jó ha van egy kis szaktudás is. Én hagynám a helyedben a középszőkét mert nagy lesz a színkülönbség a töve és a vége között. Nem tudom mennyire sötét most a hajad vége,de a középszőke és a középbarna között óriási a külömbség. Válassz egy 1-2 tónussal sötétebb színt, vagy bízd fodrászra a színváltást... :)))

2009. aug. 29. 12:25

Sziasztok!Egyszer már írtam ebbe a fórumba most szeretnék még egy kérdésre választ kapni:)

Szval befestettem középbarnára a hajam még márciusba azóta nem volt festve mert eléggé töredezett s festéktől a hajam ne meg a hajvasalástól:S Tegnap levágattam a hajamból a töredezett végeket és most szeretném megint befesteni mert eléggé látszik hogy le van nőve.

viszont most középszőkére festem(palette)mert attól nem lesz olyan sötét mint a középbarnától..

Az lenne a kérdésem h belehet-e úgy festeni a hajam, hogy a hajvégekre csak 10percre hagyom a festéket és akkor talán nem törne meg??

Aki tud segíteni az lécci írjon:Delőre is köszi:)

2768. aranyg5 (válaszként erre: 2767. - Nagual)
2009. aug. 27. 10:29
Köszi! Sokat segítettél! Igen én is így gondoltam, hogy a 6.0 és8.0= 7.0. Nincs 7.0 hajfestékem, ezért gondoltam az otthon lévő készletemből kutyulom. Akkor így megcsinálom+ 7.1-t hozzárakok. Majd megírom milyen lett!
2767. Nagual (válaszként erre: 2764. - Aranyg5)
2009. aug. 26. 20:35
A 8.0 oké hogy befedi az őszt, ugyanúgy a 7.1 és a 6.0 is befedi. Úgy emlékszem a 7-es tónusú majirel elég világosra szívta a múltkor, csak az árnyalata nem volt az igazi. A 8-as már túl világosra szívná ki a tövét, a hossza meg sötétebb maradna. Amiket leírtál jók lennének, de azt tudnod kell, hogy pl: 8.0 + 6.0 = 7.0 tehát ha festéket keversz ezt figyelembe kell venned. Ha hiszed ha nem most zsibong a fejem a számoktól... :))) Szerintem azért lett vöröse a második próbálkozástól, mert előzőleg 6.3 azaz arany árnyalattal volt festve, és ahogy világosított rajta a második világosabb festék, úgy előjöttek a vöröses pigmentek a hajadból. Ha tovább világosítod a 8-assal szerintem mégjobban előjön a vörös. Kár hogy nem látom a hajad... A 7.1 jó lesz mert elfedi a hamvas a vöröset, de natúr 7.0 vagy 6.0-át keverj bele... :)))
2766. wicca10
2009. aug. 26. 19:37

Sziasztok!


Már régóta vágyódom a szőke hajra. Kék szemem van, világos bőröm, de nem túl világos.

Fekete tetovált szemöldököm, ami szép. (Saját formája lett megtartva)

Sokan azt mondják nem lenne jó a fekete szemöldök miatt. Pedig én már sok lányt láttam, akiknél így van, és nem volt rossz.

Szerintetek?

2765. 1986Anita
2009. aug. 26. 14:06

Jaj ez az oxy reload :D

Már többször megmostam a hajam, sampon, balzsam, hajpakolás, hajspray, minden van már a fejemen, de még mindig érződik ez a büdös oxy reload szag :D

Meddig marad ez így?

Továbbá segítsetek már, hogy mit tegyek. A hajam töve elég vöröses lett, meg néhol a többi hajam is, de azért még mindig inkább sötét barna.

Rá merjek festeni valamilyen 4-es, vagy 3-as festéket, vagy színezzem, vagy kicsit szívassak rajta fodrásszal? Vagy mit csináljak???

2764. aranyg5 (válaszként erre: 2763. - Nagual)
2009. aug. 26. 12:10

Kihagytam a leglényegesebbet VILÁGOS aranybarna. Fodrászkellékes csaj mondta, hogy a 8.0 elég mély vörös mentes és jól befogja az őszt... húha, már megvettem. Megnéztem az itthoni készletem.8.0,7.1,6.3,6.0,7.

Másik terv: 7.1 fél + 6.0 1/4 és 8.0 1/4. Ez a varjálásom OK? Köszi

2763. Nagual (válaszként erre: 2762. - Aranyg5)
2009. aug. 26. 12:02

Szia!


Emlékszem rád... :) Félek, ha a 7.1-be 8.0-át keversz még vörösesebb árnyalata lesz, mivel ez már szőke. Én maradnék a 7-es színmélységnél, mert ez még nem szívja úgy meg a hajat, mint a 8-as színek. Inkább a 7-esbe kevernék egy kis 6-os és akkor a 1-es 2-es próbálkozás közötti szín jöhet létre. Szerintem a 3-ik receptől már nagyon világos lesz a töve, a hosszát meg nem fogja be ugyanúgy... :)))

2762. aranyg5 (válaszként erre: 2757. - Nagual)
2009. aug. 26. 11:29

Szia Naguel! Visszatértem egy kis segítséget kérni tőled! Biztos emlékszel én használom a Loreal Majirel-t + 6% oxi...aranybarna szín elérése a cél.

1. próbálkozás:6.0 és 6.3 - sötétbarna.

2 próbálkozás:7.1 és 7 - Kicsit vöröses világosbarna/talán a 7 miatt/

3 próbálkozás most jön: 7.1 fél és 8.0-ás 1/4rész/ez olyan érdekes -állítólag intenzív, jobban befedi az őszt és sötétebb is - ahogy a6.0-nál jártam/és 7-es 1/4 rész.

Szerinted ha középbarna a hajam + 30% ősz, Így jó lesz? Köszi

2761. cukordes
2009. aug. 25. 20:15
Easton 77 küldtem üzit.
2760. 319cd6978b (válaszként erre: 2759. - 2eae291c6c)
2009. aug. 25. 11:55

Szia.

Az alfaparfnak is van Jean's color és az is tényleg lila. A Directiomns la riché nek is van és az is olyan mint a manic panic. Azt is lehet magyarországon kapni. A jena's color a legtartósabb ezek közül de minden ilyen színezőhöz ki kell szőkíteni a hajat. Tartós lila nem létezik.

2009. aug. 25. 11:12
Sziasztok! Lila színű hajfestéket szeretnék venni, de sehol nem találok. Lila alatt nem a lila szerű színt értem, hanem azt ami tényleg lila, és tartós. Ha van ötletetek, akkor írjatok légyszi! (ManicPanic-nak tudom hogy van, de azt sajnos csak rendelni lehet külföldről. Amennyire én tudom...)
2009. aug. 22. 21:05
Igen. Minél hosszabb a haj annál porózusabb a és annál jobban megragad benne a festék, ráadásul ilyen sötét szín esetében csak még erősebb. De a színleszedő fokozatosan gyengíti. Én csak viszonylag rövid hajon próbáltam úgyhogy nincs vele kapcsolatban tapasztalatom
2757. Nagual (válaszként erre: 2756. - 1986Anita)
2009. aug. 22. 20:22

Szia!


Ezeknek a színleszedőknek csak első festés után garantált a színeltávolító hatásuk. Ha több alkalommal volt festve a hajad, már nem biztos, hogy eredményes... :(

2756. 1986Anita
2009. aug. 22. 16:30

Hát én húztam rá mindent, még szatyrot is :D

De sajna csak annyi, hogy a teteje sokkal vörösebb lett, az többi meg olyan kopott hatású sötétbarna...

Nekem sajnos nem nagyon szedte le a színt :-(

2755. 319cd6978b (válaszként erre: 2754. - 1986Anita)
2009. aug. 22. 15:58
Ha betekered folpackba vagy zuhanysapit húzol rá sokkal hatékonyabb
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook