Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
2874. Nagual
2009. szept. 9. 20:47

Melegolló:


[link]


Egy profi hajvágóolló is ennyibe kerül. Most készülök befektetni egy Kasho Milleniumra:


[link]


Már alig várom hogy a kezemben legyen aztán mehet a szőrszál hasogatás... :)))

2873. Nagual (válaszként erre: 2872. - 319cd6978b)
2009. szept. 9. 18:14
Valóban jó,de inkább reklám és lehúzás az egész... :))) Mi nem az manapság? :)
2009. szept. 9. 17:54
Na ezt nem tudtam meg nem is gondolkodtam rajta. Csk a Fátrai mindíg ezen pörög hogy melegolló, defasza, meg az oroszlán szonja is.
2871. Nagual (válaszként erre: 2868. - 319cd6978b)
2009. szept. 9. 17:37
Szerintem sz..t sem ér a melegolló, bár tényleg lezárja a hajvégeket. Nagyszó aztán ugyanúgy eltörik a vége max egy kicsit hátrébb. Én mindig röhögtem magamban amikor dicsekedtek a vendégek hogy melegollóval vágatták előtte. Akkor megkérdeztem hogy mit keres nálam. Hát csak a végét akarom levágatni ami el van törve... -mondta a csaj. :))) (2 hónapja vágták melegollóval). Ez csak egy eset a sokból, de tényleg tud valamit a melegolló csak a haj így is úgy is elvékonyodik meleg él ide vagy oda... :)))
2870. Nagual (válaszként erre: 2867. - 89b99f816e)
2009. szept. 9. 17:31
Szerintem annyi lehet a hajvégeiddel, hogy balga módon ritkították vagy tépték meg a hajad és mivel védtelenebb lett a vége, könnyen eltörik és rágottnak nézhet ki a vége. Elég sok ilyen ritkítással találkoztam már, amit simán helyrehozott egy vágás. :)))
2009. szept. 9. 17:20
Ja látom mostmrá Bp-i vagy. Ott biztos találsz ilyet. Ha akarsz áldozz be rá. Szerintem nem bánod meg. Persze pénztárca függő. Az a fodrász aki beruház egy ilyen gépre az nem hiszem hogy kispályás.
2868. 319cd6978b (válaszként erre: 2867. - 89b99f816e)
2009. szept. 9. 17:19

A rosszminőségű olló is lehet az okat és ha a haj gázul van levágva akkor már az első vasalás után szétválik a vége.

Ajánlom a melegollós hajvágást. Nem csinálják olyan sok helyen még sajnos de nagyo jó. A meleg élű olló úgy vágja a hajat hogy lekerekítia a hajvéget ami így nem tud se kiszáradni se eltörni a későbbiekben így utána növesztheted a hajad. Kábé háromszor annyiba kerül egy ilyen vágás mint egy sima, ennek az oka hogy csak egy jaguar tc melegélű ollóhoz az alapgép 400 000 ft és ehhez vab egy darab olló. Ha külön még ritkító ollót vagy nyesőt is vesznek az alapgéphez akkor az plusz 200-200 ezer és ezt be kell kaszálni a vendégeket, viszont utána nem lesznek törött hajszálaid. Kell egykét hajvágás mire az összes hajvéged le lesz kerekítve de aztán nem kell sűrűn járnod. nem tudom merre lax úgyhogy ajánlani sem tudok ilyet. kecskeméten van az biztos de én nem járok fodrászhoz már három éve.

2867. 89b99f816e (válaszként erre: 2865. - 319cd6978b)
2009. szept. 9. 16:11

Köszi a bókot. Ahogy írtam, fokozatosan lett ilyen. Már sokan hitték, h természetes szőke a hajam, mert hihetetlen, h így kivilágosodott.

Ahogy írtam. A kezdő szín anno kb 2005-2006-ban volt a nemtudommilyen barna, és mikor lenőtt, szőke festékkel világosítottam. Ha megint lenőtt, megint. Így lett belőle középbarna, világosbarna, szőkésbarna, világossszőke stb...De ha úgy vesszük, kb a barnából szőke 1 év alatt simán lett, úgy, hogy nem festem eszeveszettül a hajam, hanem kb 3-4 hetente.

Mindig valamilyen világos szőke festéket vettem, viszont ha volt benne szőkítőpor, azt sosem tettem bele. De aztán egyszer igen, akkor kicsit vöröses szőke árnyalata lett. Aztán ugyanúgy festettem szőkével, utána már néha szőkítőt is beletéve. De mostanában már ritkábban, mert tudom, h ártalmas. Szóval csak ennyi a titkom. Szerintem egyszerűen nem olyan zárt szerkezetű a hajam és ezért tudott ilyen világos lenni. Viszont szigorúan csak a tövet festem már évek óta, a többi részt nem (ahhoz amúgy is min 3 doboz festék kellene), és sztem a nem festett részeket a nap kicsit kiszívja, ezért is egyenletes szőke.

Ami a hajam állapotát illeti: ahhoz képest, h festem, és egyenesítem, bár ezeket mind kíméletesen, szép, sima, fényes a hajam; a töredezettséget is inkább arra fognám, hogy nagyon ritkán járok fodrászhoz (örökös rossz tapasztalat), és ugyebár a festett, egyenesített hajat azért illene néha vágatni.

Most viszont pár hónapja, amióta fodrásznál voltam, mrgváltozott a hajam, száraz (nem töredezettnek mondanám), olyan törött a szálak egész hossza, ezt már szegény Nagual-nak kitárgyaltam. Tuti a fodrász rontott el valamit,mert előtte semmi baja nem volt a hajamnak. Lehet, h rosszul vagy rossz eszközzel vágta, de a hajamnak csak az a része gáz most, amit ritkítottak, a többi nem. Na mindegy. Most keresek majd egy másik fodrászt, h normálisan vágja le, tegye helyre.

Tehát alapjában véve ezektől az eljárásoktól nincs baja a hajamnak, sosem volt, próbálok erre odafigyelni.

De picit már unom a szőkét (bár nagyon szép színe van a hajamnak, és min 1 év lenne, h újra ilyen legyen :)), mert tui nem szivatnám le fodrásszal), olyan kislányos, jobb lenne picit sötétebb. Lehet, h akkor meg kéne próbálnom a hajszínezőt, de félek :) Nem vagyok bevállalós :) És vajon erről a színről mennyi idő alatt kopna le a színező?

Azért is kérdezgetek itt, mert csak úgy nem merek belevágni. Aztán ha találok fodrászt, lehet, h vele megcsináltatom. Csak nem vagyok feléjük nagy bizalommal :S

2866. Christine1979 (válaszként erre: 2863. - 89b99f816e)
2009. szept. 9. 15:58

Igen, az a baj, hogy ennél a világos színnél, ami neked van, vigyázni kell. Húgomnak is ilyen volt, és mikor rákentünk neki világosbarnát, komolyan írom, zöldes lett a haja :S úgyhogy át is festettük rögtön...

A fodrászok meg hát igen, ilyenkor általában jó sötét barnára festik át először, és abból világosítják ki a kívánt színhatást...


Jó fodrászt találni nagyon nehéz, az biztos. :S


Van itt az oldalon még egy fórum, amit egy fodrász csinál (Nagual), szerintem kérdezd meg, hátha ő meg tudná neked csinálni :)

2865. 319cd6978b (válaszként erre: 2861. - 89b99f816e)
2009. szept. 9. 15:58

Hű. Ezt a nagyon világos hamvas szőkét házilag csináltad? Nagyon szép és tényleg jól áll bár nem értem hogy simán festékkel hogy tudtál ilyet csinálni sötétbarnából mert ahhoz még a fodárszok is előtte leszőkítenék. Na mindegy. Legyen ez a te titkod. A fodrászok megállaptják hogy mennyi szőkítésre van szüksége a hajnak és az alapján döntik el hogy hágy % os hidrogénperoxidot kevernek ki. lehet 1,9-től egészen 12-ig ami már tényleg nagyon erős. Szerintem se ess neki azzal a fahéj árnyalattal. Vagy válassz színezőben olyat vagy előbb a kettő között valamit és csak utána ezt a színt.


Amúgy szép egészségesnek tűnő hajad van de nem tudom mennyire száraz. Lehet hogy jobban is beszippatnja a sötétebb festéket és egy árnyalattal sötétebb lesz a végeredmény. sok változótól függ hogy milyen a végeredmény de ha színezőt használsz akkor legalább nem áll fönt az elszíneződés veszélye (zöld lehet a világosról sötétebbre festett haj) Sok szerencsét hozzá. Ha nem tudsz vmit akkor kérdezz inkább. Itt sokan vannak akik szívesen segítenek neked.

2009. szept. 9. 15:57

Sziasztok!


Nekem mit tudnátok javasolni?

Eredetileg sötétbarna hajam van, most már kb 3-4 éve szőke. (sosem festettem fodrásszal, hanem saját magam itthon; régen volt gesztenyebarna, majd vörös, majd megint gesztenye, és utána fokozatosan világosítottam sima szőke hajfestékkel, és így lettem végül szőke)Azt hiszem, elég kíméletesen festem a hajam. Kicsit viszont már kezdem unni a szőkét, és gondoltam, váltanék vmilyenre, de sötétet nem akarok, mert ahogy megnézem a régi képeimet, a világos jobban áll. Valamilyen sötétszőkét, nagyonvilágos barnát gondoltam. Fodrászhoz nem szivesen mennék, mert sokszor sötétebbre szokták festeni ilyenkor.

Ti mit ajánlanátok, hogy csináljam? Valaki a színezőt ajánlja, mert a festett szőke hajat jobban befedi, majd utána festéket. Kinéztem egy színt:

[link]


Szerintetek ha ezt rákenném a szőke hajamra, akkor milyen színe lenne? Várom a tanácsokat, tapasztalatokat!


Hajamra mindig kényes voltam, úgyhogy nem igazán örülnék neki, ha valami fos színt kapnék :) Nem vagyok valami vállalkozó szellemű :)


Ja és még valami: van különbség a szőke haj, és a szőkített haj között? Ha igen, mi? Én eddig sima szőke hajfestékkel festettem a hajam (azt hiszem 9%-os hidrogénes), nem is mertem volna nagyon fodrásszal, mert hallottm rémtörténeteket,hogy leégette a hajat. A fodrászok amúgy 12%-es hirdogénnel szőkítenek? Gondolom az én eljárásom azért kímélőbb...

De már nem akarom szőkével roncsolni a hajam (egyenesítem is, de keveset és kíméletesen, és ápolom is a hajam mellette), ezért lenne jó valami sötétebb szín.


Köszi a válaszokat!

2863. 89b99f816e (válaszként erre: 2862. - Christine1979)
2009. szept. 9. 15:56

Hát igen, ettől félek, hogy nem olyan lenne, mint amit akarok. Az a baj, h a barnát is ledobná, az tuti, meg sztem abban is van vöröses szín; amúgy meg nem is akarok barnát, mert az nagyon sötét lenne. Hiába van ráírva, hogy világos barna, közép barna stb...azok mindig nagyon sötétek lesznek, régen próbáltam már :S

Gondolkodom fodrászon, de őszíntén szólva, ők sem nagyon tudják mindig eltalálni, meg vágás miatt csalódtam is a fodrászomban, úgyhogy keresnem kéne egy megbízhatót...

2862. Christine1979 (válaszként erre: 2861. - 89b99f816e)
2009. szept. 9. 15:46

Szija,



ha most olyan világos a hajad, mint a képeken, akkor szerintem ettől a színtől meglehet, világosvörös lenne a hajad... :S

Nekem most am pont az a gondom, hogy eddig aranyszőkével festettem (L.oreal 8/3-assal), és világosbarnát szeretnék rákenni, és áll. még a világosbarnától is gáz szín alakulhat ki a végén :S :)


Szóval, lehet, hogy először inkább vmi sima barnát kellene választanod, világos, hamvas árnyalatot, és csak utána rákenni ilyet, mert ilyen világos hajon lehet, hogy világosvörösként hatna ez a szín (főleg, hogy arany árnyalat). Én világos barnára festettem rá az aranyszőkét, és így is van pici vörös beütése.


Nem tudom, ezzel mennyit segítettem, csak saját tapasztalat. :)

2009. szept. 9. 15:32

Sziasztok!


Nekem mit tudnátok javasolni?

Eredetileg sötétbarna hajam van, most már kb 3-4 éve szőke. (sosem festettem fodrásszal, hanem saját magam itthon; régen volt gesztenyebarna, majd vörös, majd megint gesztenye, és utána fokozatosan világosítottam sima szőke hajfestékkel, és így lettem végül szőke)Azt hiszem, elég kíméletesen festem a hajam. Kicsit viszont már kezdem unni a szőkét, és gondoltam, váltanék vmilyenre, de sötétet nem akarok, mert ahogy megnézem a régi képeimet, a világos jobban áll. Valamilyen sötétszőkét, nagyonvilágos barnát gondoltam. Fodrászhoz nem szivesen mennék, mert sokszor sötétebbre szokták festeni ilyenkor.

Ti mit ajánlanátok, hogy csináljam? Valaki a színezőt ajánlja, mert a festett szőke hajat jobban befedi, majd utána festéket. Kinéztem egy színt:

[link]


Szerintetek ha ezt rákenném a szőke hajamra, akkor milyen színe lenne? Várom a tanácsokat, tapasztalatokat!


Hajamra mindig kényes voltam, úgyhogy nem igazán örülnék neki, ha valami fos színt kapnék :) Nem vagyok valami vállalkozó szellemű :)


Ja és még valami: van különbség a szőke haj, és a szőkített haj között? Ha igen, mi? Én eddig sima szőke hajfestékkel festettem a hajam (azt hiszem 9%-os hidrogénes), nem is mertem volna nagyon fodrásszal, mert hallottm rémtörténeteket,hogy leégette a hajat. A fodrászok amúgy 12%-es hirdogénnel szőkítenek? Gondolom az én eljárásom azért kímélőbb...

De már nem akarom szőkével roncsolni a hajam (egyenesítem is, de keveset és kíméletesen, és ápolom is a hajam mellette), ezért lenne jó valami sötétebb szín.


Köszi a válaszokat!

2860. 319cd6978b (válaszként erre: 2859. - 319cd6978b)
2009. szept. 8. 22:29
...minél jobban ki van szőkítve......van amelyik még világít is..... Kicsit késő van :DDDD
2859. 319cd6978b (válaszként erre: 2858. - Mesii*)
2009. szept. 8. 22:27
Szia. Nekem volt türküz a hajam meg van is még színezőm. Directions La Riché. 1800-2000 körül mozog az ára. 80 ml. Minél jobban kiszőkítve annál jobban megtapad de alig látszik ahogy kopik. kb 8 hajmosást ír neki de szerintem többet is bír. A vörösek jobban megtapadnak. Szóval nekem rövid hajam van így nem tudom hogy hosszú hajra mennyi kell de egy doboz szerintem elég kell hogy legyen a felére. Van lilában is de az van alfaparfban is 250 milis 3000 ft-ért és az 28 hajmosást bír. Te tudod hogy melyiket szeretnéd bár a lila meg a türkiz nem nagyon passzol össze szerintem. A larichének nagyon szép színei vannak. Van amelyik még világ is neonfényben. Nagyon f@szák. A fekete színezőt kiszőkíteni nem lesz egyszerű.
2858. mesii*
2009. szept. 8. 22:18

halii(:

szeretnék erős színeket a hajamba és ha jól tudom ezt színezővel a legjobb csinálni szóval ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem(:

most ilyen rózsaszínos?,feketés/barnás a hajam(ciklámenes festékkel meg fekete színezővel volt festve, az amúgy barna de már sokszínt látott hajam: p) és ezt szeretném kiszőkítettni fodrásszal, aztán lilára meg türkizre színezni itthon. szóval először azt szeretném kérdezni hogy milyen színezőt lenne érdemes vennem?(olyasmi lenne a legjobb, amit minimum 3-4 hajmosásig nem kell újraszínezni) illetve félhusszúhajhoz mennyit?(egyik színnel a felét szeretném, másikkal csak a hosszabb részét) és ez köbö mennyibe lenne? előreisköszönöm a választ(: <3

2857. rilla23
2009. szept. 8. 08:31
hogy a fenébe lehet az, hogy a lenövést ha befestem sose lesz olyan a tövénél, mint máshol a hajam. mindig sárga a töve. miért van ez? lehet egyáltalán úgyfesteni hogy a tövét is ugyanannyira világosítsa ki , mint a többit? SEGíTSETEK!!!! MIT RONTOK EL???
2856. Christine1979 (válaszként erre: 2855. - 319cd6978b)
2009. szept. 7. 21:50

1800ft, szerintem annyira nem vészes. És ez a preference szerintem nagyon jó. Nagyon könnyen felvihető a festék, és van mellette hat hétig elegendő fény-balzsam is..


Persze, tudom, hogy vannak drágábbak is. Mikor Alfaparf-fal volt festve a hajam (fodrásznál), az sem volt épp' olcsó :S pedig az még annyira nem is "nagy" márka.

2009. szept. 7. 21:46
A preference nem a legolcsóbb kategória de ha kellékesbe külön veszel egy jobb minőségűt meg hozzá oxit akkor ugyanott vagy nagyjából. Persze az 60milis. És ez még nem a legjobb minőség mert vannak 3000 fölött is festékek.
2854. Christine1979 (válaszként erre: 2853. - 319cd6978b)
2009. szept. 7. 21:38

Igen, a bolti festéknél sajnos lutri a dolog. Én fürödtem már be úgy, hogy szőke volt, és sötétebb vöröses barna lett a hajam tőle,- pedig világosbarnára kentem rá...


De ez az UL61 nagyon megtetszett most. Szép, természetes színe van, nem túl sötét, nem túl világos... remélem, ha befestem vele a hajam, hasonló lesz :)

2853. 319cd6978b (válaszként erre: 2852. - Christine1979)
2009. szept. 7. 21:29
Nem szoktam leszivatni. Az oxy reload nekem leszedi. Bár a casting elvileg csak színező de azt is leszedi. Talán még könyebben is. Most még minden esetre hagyom egy kicsit hogy ne érezzem pazarlásnak meg a hajam se bírja örökké aztán teszek bele egy kis türkizt aztán ha meguntam akkor jöhet a vörös. Arra gondoltam hogy olyanra festem mint a természetes vörös ami a vikingeknek van vagy germánoknak vagy mitttom én. Az aranybarna előfordulhat hogy vöröses mert de mondjuk abban nem vörös hanem sárga mixtone van de az kivörösödhet. Az árnyalat kódjában a második szám vagy egyes vagy hatos akkor az nem vörösödik ki. Az egyes a szüre/zöld a hatos meg a violet. A violettel lehet pl elérni hogy a sárgás szőke ne legyen sárgás. Azért is lila a hamvasító sampon színe. A zöld meg a piros ellentéte így azt tüntetni el. Nem szeretem a bolti festékeket mert nem tudok hozzá venni mixtone-t ha kell de ez a casting azért mégis csak jó és ez nem is terheli annyira a hajat.
2852. Christine1979 (válaszként erre: 2851. - 319cd6978b)
2009. szept. 7. 20:24

Igen, hamvas barna :)


Szerinted amúgy pici vöröses beütésű hajamon, ami most aranyszőkével van festve egy ideje (de nem szőke, hanem világos aranybarna), nagyon vörös lenne? Mert nekem már nagyon világos ez a mostani, és szeretnék vmi természetesebbet, meg picit sötétebbet.


És most mihez kezdesz a feketével? :) Leszívatod?

2009. szept. 7. 20:20

Én meg máris meguntam a feketét ahogy az várható volt. Vagyis találtam jobbat amilyen még nem volt. A La Roxe énekesének, Elly Jacksonnak a haja. A fazon is meg az az eredeti vörös szín kevsé melírral, vörös szemöldökkel. Feketéből oxy reloaddal meg valami jó festékkel meg is tudnám csinálni de a casting 1900 ft volt és még megvan a fele és egy hete sincs hogy megvettem és máris láttam hogy a rossmannban 1390. Tök mérges lettem dehát nem tudhattam. Szóval még maradok ahogy vagyok de már érzhem hogy nem sokáig bírom :D

Ez az UL61 a preference true browns ultra világos hamvas barna? Tök jó hogy mostmár értem a színkódokat Az u az ultra az l a light mint világos a 6 a színmélység és az 1 az hogy a másodlagos árnyalata szürke. És ezt bármelyik árnyalatból leszűröm. Nemis kell már paletta. De azért jó látni meg szeretem a kis ticseket ami mind különböző színű. Ez ilyen perverzió nálam.

2850. agika89
2009. szept. 7. 20:05

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy milyen hajfestéket vegyek. A hajam tavasszal melírozott szőke volt, de már nagyon töredezett lett, és úgy döntöttem, hogy inkább egyszínű lenne a jó megoldás valamilyen szép középszőke árnyalat.. az eredeti hajam is középszőke. Így nyár elején házilag festettem be Londa - Közészőke árnyalatra, de vörös beütése lett. Ezért utána hamvasszőkésre lett befestve, de az meg már túl szőke nekem. Így kb 1 hete vettem egy hajfestéket -> Palette Közészőke

[link]

és ez is durván vöröses árnyalatot ad, és napfényes időben nagyon nem jó. Olvastam, hogy Schauma hamvasító samponnal kell mosni, és kimegy belőle, de ez csak sztem ideiglenes megoldás. Így szeretném kérni a tanácsotokat, hogy milyen festéket vegyek, hogy 100%-ra biztosan ne legyen benne vörösárnyalat, tehát a kívánt szín: az ilyen középszőke, de inkább sötétszőke, az is jó!:) Előre is köszönöm!!!

2849. Christine1979 (válaszként erre: 2848. - Kittuu)
2009. szept. 7. 20:05
Hú, én most erre az UL61-esre kattantam rá... :) nagyon tetszik. Én múlt héten festettem a hajamat, de szerintem legközelebb már ilyenre fogom :)
2848. Kittuu
2009. szept. 7. 20:02
nagyon szép színei vannak :) sztem jövő héten be is festem a hajamat :D
2847. Christine1979 (válaszként erre: 2845. - Linds)
2009. szept. 7. 20:01

Szija,



szerintem ez az oldalfrufru, ami tépett, azért jó, mert sokféleképpen tudod variálni. Ha akarod, előre fésülöd, ha akarod, oldalra, és meg van a hosszúsága ahhoz is, hogy normálisan hátra tudd tűzni. Szerintem jó :)

2846. Christine1979 (válaszként erre: 2844. - Christine1979)
2009. szept. 7. 19:59
Amúgy a 8G-set használom most.
2845. Linds
2009. szept. 7. 19:58
Sziasztok!Én a véleményetekre lennék kiváncsi,mivel szeretém más fazonúra vágatni a hajam,de nem vagyok benne biztos,hogy jól állna.A képeim közt van egy kép amilyet szeretnék és rólamis van kép.Anyi hogy kis kerek fejem van ezért nem vok benne biztos hogy jól állna ez a haj meg az az oldal fufru,mert szinte az egész homlokom betakarna az meg úgy kicsinyiti a fejem ami elvileg nem áll jó a kerek fejüeknek:) mondjuk anyi hogy max. a fodrásznak megmondom,hogy ne telítse be az egész homlokom.meg az tetszik abban a hajban,hoyg jól meg van tépve.Előre is köszi nektek!
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook