Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
2904. pittypang
2009. szept. 14. 18:59
Tettem fel egy képet, hátha így könnyebb hozzászólni.
2903. pittypang
2009. szept. 14. 18:56
Úgy szeretnék szép szőke hajat, de nem is akarom tönkre vágni!:(
2902. pittypang (válaszként erre: 2899. - 319cd6978b)
2009. szept. 14. 18:55
Hmm. Most akkor azt javaslod, hogy szivassuk le az egészet szőkítőporral vagy kenjünk rá valamilyen festéket?(nálunk ami nem "dobozos",hanem tubusos az az a londa,de ahhoz magasabb oxi kell, ha jól tudom) ÉS ha elsőre nem lesz világos? 1 hónap múlva próbálkozhatok vele megint az egészet bekenni?
2009. szept. 14. 18:50

Hogy lehet egyszerre bézses is meg aranyos is? A bézs szerintem nem meleg árnyalat hiszen a violet és zöld másodlagos árnyalatok különös keverékéből hozzák létre amelyek egybénk hideg és vagy hamvas árnyalatot eredményeznek.


Amúgy linzi ez nehéz eset mert neked is mint az elötted kérdező lánykan nem egységes a haja és van ahol már szőkítve van így nem könnyű egységessé tenni anélkül hogy ne legyenek jobban szőkített(jobban sérült) részek. Nagual majd repostol nektek valami használhatóbbat. Én nem vágék bele másnak ilyenbe de nekem nincs is akkora gyakorlatom mint egy fodrásznak.

2009. szept. 14. 18:37

Szia Nagual!

Nekem több problémám is lenne. Világos barna volt az eredeti hajszínem egy éve, akkor kezdtem el satíroztatni szőke csíkokat bele. A fodrászom szőkítőporral csinálta de 3 alkalom után mondtam neki, hogy inkább egyszínű hamvas fehéres szőke akarok lenni, mert csúnyán satírozta be a hajam. Erre ő megint kisatírozta majd egybehúzta a szőkítőporral, majd befestette. Mindig spórolt a szőkítőporral és csak a fél hajamra kente fent a felső fele mindig világosabb volt mint az alsó és arany szőkére csinálta, ja meg persze nem volt egyszínű a satírozot csíkok világosabbak voltak a többitől.

Elmentem egy másik fodrászhoz, ő azt mondta, hogy 3 satírozással egyszínűre tudja festeni a hajam és hamvas fehéres szőke lesz.

Egyszer már kisatírozta de ő is meleg szőke árnyaltatott festet olyan világos aranyos ,bézses.

A hajam nagyon vékony szálú és a szőkítőpor nagyon roncsolja.


Kérlek segíts nekem mit csináljak, hogy a hajam színe hideg árnyalatú vagyis hamvas fehéres színű legyen,a mostani meleg aranyos,bézses színből? Elég ha csak befestem valamilyen festékkel,vagy szőkitőporozni is kell?

Arra van tipped,mit csináljak,hogy egyszínű legyen,de ne törjön le.

Én arra gondoltam,hogy az egészet ki szőkitőporoznám és valami hamvas fehéres festékkel befestenénk. Szerinted így milyen lenne?

Amúgy már azt se bánnám ha nem lenne teljesen egyszínű, csak hamvas fehéres lenne,mert már nagyon töredezik.

Előre is köszönöm a segítségedet,ahogy tudok rakok fel képet a hajamról.

2009. szept. 14. 18:21
Akkor nem lehet olyan nagyon sötét a természetes hajszíned. Ez a melírozgatok szőkével majd aztán egyszer csak az egészet leszivatom elég hülye ötlet mert úgyse tudod úgy melírozni hogy mindíg csak a még "szűz" részeket világosítod. Lesz olyan része a hajadnak ami már többszörsen le lesz szívatva és lehet hogy az utolsó teljes szőkítésnél ezeknek már annyi lesz a rendes részek meg nomrálisak lesznek. Nagyon hirtelen a váltás ha egyszerre szőkülsz ki de koránt sem olyan kockázatos. Egyszer leszivatod, majd azt beszínezed vagy befested ha még világosabbat akarsz és utána csak a tövét kezeled. Annyit amennyit a 6%-os hidrogénperoxid világosít tudnak az olyan festékek is amik extra kivilágosítót tartalmaznak. Ilyen pl az alfaparf evolution of the color platinum sorozata. Rengeteg lehetőség kínálkozik már a szőke hajra. Sokkal kíméletesebb a szőkítő krém. Pl a schwarzkopf blondor, vagy a lisap szőkítőkrém. meg kell kérdezni jobb fodrászkellékesben hogy melyik a leg kíméletesebb. Lehet hogy a kallossal is szép lesz elsőre de pár mosás után úgy kiszárad hogy már csak az olló marad. Nem okoskodok. Nagyon sokszor szőkítettem és nagyon sokszor meg is szívtam vele. Volt hogy sima szőke festékkel hazavágtam a hajam.
2898. pittypang
2009. szept. 14. 17:29
Azt elfelejtettem, hogy az eredeti hajamnak ez a keverék is elég(6os oxi+szőkítőpor).Rendesen leszívja!
2897. pittypang
2009. szept. 14. 17:27

Sziasztok!

Elsősorban Nagualtól szeretnék kérdezni!

Szeretnék szőke hajat. Nem olyan sötétszőkét, hanem olyan igazi szép világos hamvasszőkét. A legvége a hajamnak sötétbarnára volt festve. Ezt hagytam egy ideig lenőni,de aztán csak rámjött a hajat festhetnék így rákentem a loreal hamvas sötétszőkét, ami nem nagyon változtatott a hajamon. Régen voltam szőke és elkezdett hiányozni. Nah mondom akkor fogjunk bele. (Csak otthon festjük a hajam, mióta egyszer a fésűben maradt a fodrásznál a szőkítés után :(:S)Most ott tartunk, hogy 2x melíroztuk a hajamat szőkítőporral és 6% oxival.(a boltban a pasi majdnem hülyének nézett, hogy mit akarok azzal vkinek még a 12%os sem szívja le.én meg mondtam neki, hogy nem fogom tönkretenni a hajam)Nem platinaszőke nem is bántam. Azt mondtam szépen lassan,de minél kevésbé sérüljön a hajam.Most fogjuk 3adjára melírozni.Az lenne a kérdésem, hogy jó ez így?Addig melírozni míg kiszőkül és utána rá lehet menni az egész hajra végül?Vagy sima festékkel elég lesz?Mert én szeretném ,ha úgy kiszőkülne a hajam, hogy utána már ne kelljen bántani csak a tövét festeni!Huhh ez hosszúra sikeredett!:)Remélem tudsz segíteni!:)

2896. wicca10
2009. szept. 14. 11:09

Sziasztok!


Használtatok már Londa 7/45-ös hajfestéket? Milyen a színe? Nagyon tégla szinű, vagy esetleg pirosas hatású?

2895. Nagual (válaszként erre: 2890. - Anetti)
2009. szept. 12. 19:50
Nem károsítja tuti,de addig nem tudok segíteni amíg nem látom a hajad. Jó lenne ha raknál fel képet a mostani hajszínedről és jó ha látszik az eredeti hajszíned is(lenövés)... :)))
2894. 319cd6978b (válaszként erre: 2893. - Anetti)
2009. szept. 12. 19:32
Nálam ott bukik meg a dolog hogy biztos nem mennék be egy patikába és kérnék xy nevű hüvelygombaölő krémet, de ha valaki hozzámvágná az utcán akkor simán kipróbálnám.
2893. anetti
2009. szept. 12. 16:13
Olvastam ezt énis. :D Nem merem kipróbálni. Lehet, hogy gyorsabban nő majd tőle, de az is lehet, hogy 1 év múlva meg kihull az összes hajam, mert ez megöli azokat a baktériumokat és gombákat a fejen, amik amúgy nélkülözhetetlenek. Nekem nem volt elég meggyőző ez a cikk... Fórumon meg még nem olvastam róla, hogy valaki kipróbálta volna. :D Te kipróbálnád? :)
2892. 319cd6978b (válaszként erre: 2890. - Anetti)
2009. szept. 12. 15:33

[link]


ezt olvastad már? Ha gyorsan akarod megnöveszteni a hajad ezt is kipróbálhatod ha gondolod.

2009. szept. 12. 15:31

Ma észrevettem hogy a casting kékesfekete máris kopott színű. Kb4-szer mostam meg eddig úgyhogy nem tudom mi lesz. Nem is akarom igazából hogy fekete maradjon és szeremcsére annak ellenérehogy csak színező, az oxy reload leviszi.


A schwarzkopf active f hajszesz és sampon anyukámnak kezd hatni, bár nem lehet csak neki tulajdonítani az eredményt mert előtte meg egy hónapig varga hajcseppet használt. A lényeg hogy sokkal kevésbé hullik már a haja. Lehet én is kipróbálom.

2890. anetti
2009. szept. 12. 14:59

Köszönöm a segítséget! :)

Szerinted melyik árnyalatot válasszam, ha azt a hajszínt akarom elérni, ami a belinkelt képem bal oldalán van? Ja és ez a hajszínező nem fogja károsítani a hajam? :S Nekem fontos lenne, hogy ne károsítsa, mert csak úgy tudom megnöveszteni ha egészséges. :D Már egy ideje elkezdtem Kovaföld-kálcium tablettát szedni, mellette szedek még B vitamin tablettát (ebben nagyon nagy mennyiség van mindenféle B vitaminból és biotinból is) és minden hajmosásnál használok Bánfi hajszeszt. :)

2889. Nagual (válaszként erre: 2887. - Hillary_08)
2009. szept. 12. 14:10

Szia!


Nagyon szupi rögzítőszer a sör. Régi fodrászok mester anyaga! Csak ajánlani tudom és nagyon egészséges. Kicsit fénytelen lesz tőle a haj, de nagyon jó tartást ad... :)))

2888. Nagual (válaszként erre: 2886. - Anetti)
2009. szept. 12. 14:08

[link]


A netes színsála nem az igazi... :)))

2009. szept. 12. 11:55
sziasztok! A világos sör tényleg jó hajöblítés céljából? sokan mondják, de nem tudom hogyan kell használni, és valoban nem nehezedik el a haj tőle?
2886. anetti
2009. szept. 12. 11:55

Esetleg nem tudsz egy oldalt, ahol megnézhetem, hogy milyen színekben lehet kapni ezt a Color Touch-t? Mert kerestem, de nem találtam... :(

Én mindig bolti festékkel festettem a hajam, és nem tudom, hogy működik ez a Wella, hogy kell bele keverni emulziót meg ilyesmi. :D :S

2885. Nagual (válaszként erre: 2884. - Anetti)
2009. szept. 11. 22:22
Ha le akarod növeszteni, csak válassz a hajadnak megfelelő színt mondjuk a color touch palettájából mert ezt lehet 1.9%-os emulzióval is használni, ami nem hagy lenövést, de befogja a világosabb részeket. Ez is kopik egy kicsit de nem roncsolt és tényleg jó erre a célra is. Csak jól kell választani. :)))
2884. anetti
2009. szept. 11. 22:15
Hát igen... Az lenne a legjobb ha lenöveszteném a hajam. Amúgy csak 2 havonta szoktam festeni, mert az alap hajszínem is elég világos és nem látszik annyira a lenövés sem. Az elmúlt 1 évben nagyon tönkre ment a hajam, mondjuk most már jobb az oliva olajtól meg a pakolásoktól...:)
2883. Nagual (válaszként erre: 2882. - Anetti)
2009. szept. 11. 20:43
Amiket felsoroltál árnyalatszegények és pl a P Tone Creme sose fogta be úgy a hajat ahogy ezek. Loreal hi.richesse vagy Wella color touch hajszínező. Kellékesben megveheted vagy google és webshop. Ha túl sokat fested szőkével a hajad előbb utóbb semmilyen színt nem fog tartósan befogadni... :)))
2882. anetti
2009. szept. 11. 20:18

Amúgy milyen hajszínezőt ajánlanátok?

Most vettem Casting Creme Gloss-t, azzal fogom festeni, de szerintem úgyis ledobja a hajam. :(

Palette Tone Creme? Milyen tapasztalaitok vannak vele?

Előre is köszi.

2881. anetti
2009. szept. 11. 20:15
Köszi a választ! :) Kipróbálom a hajszínezőt.
2880. Sweetnika77 (válaszként erre: 2879. - Nagual)
2009. szept. 11. 19:07
Köszi a választ.Hát nem ide a hoxára ,mert akármilyen bajom volt itt mindig válaszoltak.Nem irom ide hogy hová irtam,inkább már akkor privibe.
2879. Nagual (válaszként erre: 2877. - Sweetnika77)
2009. szept. 11. 18:15

Szia!


Hova írtál? Próbáltam,de világos barnát és jó nagy trutymó ez az anyag. Még a hajtőnél sem tapadt meg rendesen és szerintem a haj is taszítja ezt az anyagot annyira fos. Ha hajfesték akkor nem szabadna lekopnia és 4 hétig még a színező is megmarad a hajban... Bár ennél ki tudja... :)))

2878. Nagual (válaszként erre: 2876. - Anetti)
2009. szept. 11. 18:07

Szia!


Most melyikre gondolsz? 2 kép van... A jobboldali kép tuti 7-es tónusú natúr-hamvas közép-szőke, ami igazából laikusoknak barnának tűnik. A baloldali képen kb 10-es színmélységű világos arany vagy bézs szőke. Próbáld meg hajszínezővel, biztos sikerülni fog és jobban megmarad mint ha festenéd... :)))

2009. szept. 11. 18:01
Sziasztok.Próbálta valaki a palette delux sötétbarna hajfestéket?Milyen,hamar kopik,4 hetet bir?Irtam másik forumban is,de még csak nem is reagáltak,legalább annyit kellett volna,bocsi nem próbáltam,vagy valami.Azért fordultam most hozzátok,mert itt legalább segitetek egymásnak rendesen.
2876. anetti
2009. szept. 11. 15:19

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudnék ilyen színt elérni világos szőke festett hajból?

[link]

Én a Casting Creme Gloss gyönygszőkére gondoltam, de sokan mondták, hogy az túl sötét lesz. Amúgy nekem is hasonló az eredeti hajszínem, mint a képen van, csak lenövesztés előtt szeretném átfesteni. Egyszer próbáltam már átfesteni ezt a szőkét, de már az aranyszőke színt is ledobta 1 hajmosás után.:(

Előre is köszi.

2875. mesii* (válaszként erre: 2859. - 319cd6978b)
2009. szept. 10. 23:20

köszönöm szépen(:

a színválasztás hát a két kedvenc színem, és én már együtt is nagyon szeretem őket(: meg fekete is lesz hozzá :p

ami meg most van az már inkább barna, szóval szerintem nem lesz olyan nehéz szőkíteni(: vagyis remélem.. :p

és köszönöm mégegyszer a választ(:

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook