Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
2994. Nagual (válaszként erre: 2990. - Zsana872)
2009. szept. 22. 18:34
Passz... :(
2993. Nagual (válaszként erre: 2989. - Camella)
2009. szept. 22. 18:33

Szia!


Én pihentetném és utánajárnék pontosan milyen festékkel festették a hajad. Látatlanban én is kizárnám a hennát.. Bár vannak krémesített változatai is, amik úgy néznek ki mint az oxidációs festékek. Ha az utóbbival volt festve, el lehet tüntetni mesterséges pigment eltávolítóval, majd szőkítéssel. :)

2992. Nagual (válaszként erre: 2981. - F001428e4f)
2009. szept. 22. 18:29

Szia!


Festett hajból a fehér szín elérése nem egyszerű. Mindíg rámegy a haj minősége és kiszárad, fénytelen lesz, rosszabb esetben le is törhet. Próbálhatod fizikai hajszínezővel is amit PowerP leírt neked, de ezek nem fogják be a sárga tapasztalatom szerint. A Bes Movie Colors-t még nem próbáltam.. Többször volt melírozva a hajad így már nem lehet vele szórakozni. Ahogy láttam a képen, szerintem elég sokat javult a színe az előzőhöz képest. Ha nem ragaszkodsz a fehérszőkéhez, hanem elég lenne egy pasztell árnyalat is ami szép hamvas, akkor a következőt kéne csinálni. Vegyél W Koleston P 10/8, 9/8 ez a két szín gyönygyház-fehér, vagy 9/1, 9/16 ezek természetesebb árnyalatúak. Ehhez W Color Touch emulziót kell keverned 1.9% erősségűt. 1:2 az arány, tehát 1 doboz festékhez 60g 2x annyi emulziót 120g/ml kell hozzáadni. Csak javíthat a hajszíneden és előbb utóbb tuti eltűnik a sárga, ha sötétebbre festenéd már most etünhetne hajszínezővel. Sajnos minden festék kopik mivel a gyártók elkövetnek mindent, hogy ne legyenek tartós cuccok. Ha nem jó a Koleston(ennek a legszebbek a szőkéi) akkor Majiblond vagy Tigi Color még a legjobb. Illetve ezek a legmegbízhatóbb termékek. Van még sok márka ami jó, de én ezeket szeretem és nem azért mert ezek a legdrágábbak, hanem mert tényleg jobbak mint a többi. Aztán hogy kinek melyik válik be, azt csak a tapasztalat döntheti el... :)))

2009. szept. 22. 16:54
nekem piros-fekete a hajam (eredetileg világosbarna vagyok) és nagyon tetszik :)
2990. Zsana872
2009. szept. 22. 16:26
sziasztok! Hallott valaki már a volumenről? állítólag 1-2 hónapig göndör marad tőle a haj, de nem roncsolja, mint a dauer. szeretném kipróbálni, van tapasztalata valakinek?köszi
2989. Camella
2009. szept. 21. 23:38

Szia!


Köszi a tanácsokat. De nekem hajam színe még mindig sötétbarna...:( Nem tudják leszívni semmivel. Már két fodrász is próbálta, sikertelen. Azért is gondolták azt hogy előtte csak is Henna hajfestéket használhattak az előző fodrászom. Ami beleépül a hajszerkezetbe és elvileg semmivel nem lehet leszedni. Ezért is kérek tanácsot... Mit lehet tenni?? Nagyon elvagyok keseredve:((

2009. szept. 21. 21:50
Ja meg van bes movie colors-nak is egy ilyene ami ezüst színű a dobozban de fehér lesz tőle ahaj és abban 250 mili van 1700 ft-ért.
2987. 319cd6978b (válaszként erre: 2981. - F001428e4f)
2009. szept. 21. 21:49
Neked is az előző hozzászólás tartalmát tudom ajánlani. Egy ilyen doboz festék 80 milis és 1800-2000 ft. Nem kopik ki maradéktalanul szóval ugyanolyat színű már nem lesz mert egy kicsit mindíg fehérebb lesz egészen a következő hajfestésig vagy szőkítésig.
2986. 319cd6978b (válaszként erre: 2983. - MissStrawberry)
2009. szept. 21. 21:47

Szia


Ha volt szőkítve is a hajad akkor elég porózus. Árulnak fizikai színezőket mint a manic panic vagy a directions lariché és ezeknek van egy úgynevezett virgin snow (szűz hó) árnyalatuk ami nagyjából fehér, de egy kicsit ezüstös és lilás krém ami azt eredményezi hogy a sárgát ellensúlyozza és fehér lesz tőle a haj. Egyáltalán nem árt a hajnak de csak szőkített hajon alkalmazható. Minél világosabb annál jobb az eredmény. Nekem is van, én is használtam és tényleg fehér lett tőle, de amúgy a hamvasító sampntól sem kéne hogy lila legyen a hajad.

Van még olyan megoldás hogy ezüst színezőt használsz de attól inkább ezüstös lesz és nem hófehér.

2985. 319cd6978b (válaszként erre: 2984. - Camella)
2009. szept. 21. 21:44
Kizárt hogy hennát használt volna. Akkor már megjártad volna a bőrgyógyászatot mert azt nem lehet csak úgy rákenni festett,szőkített hajra. Allergiás reakciót váltana ki. Meg a hennát amúgy is órákig rajta kell hagyni a hajon.
2984. Camella
2009. szept. 21. 19:12

Sziasztok!


Remélem valaki tud segíteni! 8 hónappal ezelőtt szőke hajam volt. Utána úgy határoztam hogy vörösre festetem, amit persze néhány mosás után le is dobott, még egyszer a fodrász megpróbálta, de az eredmény ugyanaz..Én nagyon pipa lettem, ugy hogy úgy határoztam veszek egy Loreal hajfestéket, sötétbarna árnyalatban.Ami legalább fedi a narancssárgás szőke hajamat. Be is vált...

De egy hete úgy határoztam hogy mivel én mindig szőke voltam, újból az szeretnék lenni. A fodrászom(már egy új:) megpróbálta leszívni, eredmény nulla. Ugyan azzal a hajszínnel távoztam:( Szerinte lehetséges hogy az előző fodrász HENNÁT használt!!!!!!!!

Amit elvileg nem lehet leszedni... Két napja hogy egy folytába érdeklődöm nem nagy eredménnyel. Valaki véletlenül tudja hogy lehet ezt leszedni??????

2009. szept. 20. 14:06

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy létezik hófehér hajfesték/tartósabb hajszínező? Nagyon világos (extra világos bézs szőke) a hajam és 1 tincset szeretnék fehérre, de nem kiszívatni (nem tudom mi a szakszó rá :) mert azt már nem bírná el a hajam. A hamvasítós termékek meg ugye egyből lilát vagy szürkét produkálnak.

Tippek?

Előre is köszi!

2009. szept. 19. 22:55
A lényeg, te hogy látod mit tegyek?
2009. szept. 19. 22:52

Szia.

Tettem fel képeket,itt már kimostam hamvasító samponnal.Már jobb lett de nem ilyen színűt akartam.

Szerinted menjek még elegy satírra, hogy egyszínűbb legyen a hajam? 8 hónap alatt 5- ször volt satírozva, szerintem nem fogja már kibirní. Én arra gondoltam,

hogy a barátnőm haja tetszik nekem,neki olyan fehéres szőke de nem hófehér. A mostani haj színemtől sötétebb neki,de mégis fehéresebb mint az enyém.

Neki 2 szer volt leszívatva és utána ezzel a festékkel kente.

Bekenném az ő hajfestékével a hajam, és nem szőkitőzném.


Szerinted milyen színű lenne,fehér, vagy sárga? A sötétebb csíkok nagyon látszanának? Vagy még egyszer satíroztassak?

Ezzel a festékkel nem szeretném tovább festeni mert ez sárgás árnyalatú. Szerinted melyik a legjobb festék? Mert nekem másfél hét után ez a koleston kopni kezd.

Köszönöm a türelmedet, és a válaszaidat.:-)

2980. Nagual (válaszként erre: 2979. - Witsen)
2009. szept. 19. 21:42
Szívesen! De nem ám! :))) Sok sikert hozzá, de bújd át a színsálátÉn úgy láttam, hogy kb ezek a színek olyanok, mint ami a képen van... :)))
2979. witsen (válaszként erre: 2973. - Nagual)
2009. szept. 19. 21:39
Köszi.Lehet nemfigyeltem..Hétfőn megyek nézek szinezőt,festéket.Hát igazából nem fordász mindig itthon csinálom,segítséggel.Igen sokat segítettél:D
2978. Annus100 (válaszként erre: 2977. - Nagual)
2009. szept. 19. 20:31

Szia!

Pontosan ez a problémám, ahogy irod, hogy csak úgy lesz olyan világos vörös amilyet szeretek, ha kiszőkítem előtte. Amúgy azzal nincs is gondom h szőkített hajra kenem, mert ez a Brillance nekem bevált elég jól tart a szín. Csak az újrafestés okoz gondot. De majd megnézem, hogy miylen színek vannak a Majirouge-ben amit irtál, mert ezt még nem próbáltam.

2977. Nagual (válaszként erre: 2972. - Annus100)
2009. szept. 19. 17:16

Szia!


Passz... Nem próbáltam a Brillance Luminance hajfestéket... Vörösben a Majirouge a király, és vannak több árnyalatot felvilágosító vörös színei is... Érdemes kipróbálni. Szőkített haj nagyon engedi a vörös színt, de csak úgy szép és intenzív a szín. Vágom a problémát... :)))

2976. Nagual (válaszként erre: 2971. - F001428e4f)
2009. szept. 19. 17:12
Hát igen... Nem hinném, hogy így el fog tűnni a citromsárga beütés. Vegyél hamvasító sampont tonyandguy-t ajánlom, mert az nem lilul be úgy mint a schauma. Ha teszel fel képet, könnyebb lesz segíteni. Így csak azt tudom mondani, hogy ha gyenge 1-3%-os hamvas festékkel pl 10/8-al átkened vizesen a hajad, javít a sárga részeken, vagy hajszínezőt is használhatsz erre a célra... Én pl nagyon ritkán használok hajfestéket szőke hajakra mert utálom a sárgát.. Nem is sír senki, hogy sárga a haja és mivel kímélően csinálom, nem törik a haj. Persze nem olyan mintha nem festenénk a hajat, de nem törik esetleg száraz lesz.. Van egy derékig érő vékonyszálú hajú vendégem, akinek kb 8 éve festem és melírozom a haját évente 1-2 alkalommal a tövét és 1-2 alkalommal az egész hosszát ami nem törik, pedig hosszú és gyenge haja van.. :)))
2975. Nagual (válaszként erre: 2970. - Dinni)
2009. szept. 19. 16:58

Szia!


Igen kophat a festék. Az a lényeg, hogy a szőkítés eltávolítja a pigmenteket a hajból, ezért nehéz utána tartósan befesteni mert nincs mibe kapaszkodnia a festéknek. Ilyenkor pigmentálni kell a hajat vízzel kikevert natúr hajfestékkel, vagy natúr hajszínezővel. Ezek vissza pigmentálják a hajat, és a festék is könnyebben megmarad utána a hajban. Valószínű kopni fog egy darabig... :(

2974. Nagual (válaszként erre: 2969. - Pittypang)
2009. szept. 19. 16:52
Szívesen. Igen lehet következő alkalommal is csinálni. Így százszor kímélőbb, mintha erős anyagot használnál a haj hosszán... :)))
2973. Nagual (válaszként erre: 2967. - Witsen)
2009. szept. 19. 16:49

Szia!


Nem tudom mennyire figyeltél, de a 2950. h.sz.-ben leírtam, hogy 7-es színmélységű és XX árnyalatú kb Avril haja a képen. A 12/0 a legvilágosabb színek közé tartozik, szerintem azt másra írtam, most nem nézem vissza.. Tehát vegyél hajszínezőt pl. W. Color Touch 7/3, 7/03, 77/07 amivel gond nélkül elérheted a haj hosszán azt az árnyalatot. Utána csak a tövét kell hozzá igazítani 1-el világosabb hajfestékkel pl. W Koleston Perfect 8/3, 8/07. Hogy ezt 6% vagy 9%-os oxyval kell e kikeverni, azt csak a fodrász tudja megmondani aki festi majd a hajad. Ezek csak tippek, 100%-osan nehéz megmondani.. Rem segítettem valamit.. :)))

2972. Annus100
2009. szept. 18. 16:04

Sziasztok!

Egy kis tanácsot kérnék. Az eredeti hajszínem középbarna, de most vörösre festem a hajam, a Brillance intenzív vörösét használom, aminek nagyon jó színe van. A gondom, hogy hamar kikopik és ha ugyanezzel a színnel festem utána nagyon sötét lesz, hiába hagyom rajta kevés ideig. Ha előtte kiszőkítem, persze befogja és szép világos vörös lesz, de nem akarom mindig szőkíteni.

A kérdésem az lenne, hogy próbálta valaki a Brillance Luminance hajfestéket, ami világosit is? Mert gondoltam kipróbálom, csak nem tudom, hogy a már kikopott vörösön milyen színe lenne, világosítana-e rajta v lehet túl piros lenne? Ha van vkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata ossza meg velem! Köszi!

2009. szept. 18. 15:32

Nagual segítség kellene.

Ma voltam fodrásznál és csak satírban szőkitőporozott le,mert azt mondta, hogy ha egybe csinálja az egész hajamat akkor tönkremegy. Meg, hogy akkor a lenövést állandóan szőkitőporozni kell és nem fogja birni a hajam.

Na szóval ki satírozta, közben a lenövésemre kent koleston festékből a legvilágosabb árnyalatot,meg ami nem volt befóliázva azokra a tincsekre,25 percig volt rajtam a cucc.Majd egybefésülte és lemosta. A végeredmény halvány citromszínű világosszőke,persze a satírok világosabbak.

Azt mondta még mennem kell satíroztatni, és egyre világosabb fehéresebb lesz.

De én ezt nem hiszem mert van már olyan rész amit háromszor ért már a szőkítőpór és ott is halvány citromsárga.

Mit csináljak, hogy fehéres színt kapjak, a citrom helyett? Szerinted nem jó festéket ken fel rá?

Pedig megkérdeztem a kolestonnak a leg világosabbját kente fel valamilyen más koleston színárnyalattal keverve,hogy ne legyen sárga.

2970. dinni
2009. szept. 18. 12:40

haliho :)

megint segitséget kérnék....miután másfél évig szőkítgettem sötétbarna hajam,most átfestettük vöröses barnára...a cél az ashlee simpsonos szin.( [link] de aza baj hogy igazán csak a tövét és töle 3cmes "hajrészt" fogja be,a további rész már másodszor kopik ki szőkére...valakinek valami tipp hogy hogy tudnám ezt megoldani?most pl szineztük csak,a natur szin volt festék,a vörös azmár szinező.szóval tuti kopni fog,de a festék is megint kikopna?

2969. pittypang (válaszként erre: 2956. - Nagual)
2009. szept. 17. 19:07

Mégegyszer köszönöm. Nem is hinnéd mennyi segítség ez nekem. Nem tudok elszakadni ettől a szőke színtől és remélem végre találtunk egy kíméletesebb megoldást...:))) Majd írok, hogy hogy sikerült a festés. És egyébként, ha mondjuk ha ezután sem lesz világos köv. alkalommal lehet ezt a technikát alkalmazni? Tövére 9% am 3?Mondjuk ez még 1 hónap mire megint festünk, de azért szeretném tudni:)))

Szegény Nagual csak bombázunk a kérdéseinkkel:)))

2968. witsen (válaszként erre: 2966. - Nagual)
2009. szept. 17. 17:15

Igen az.És nemis tudtam ahoz a fordászkellékeshez menni ahová szoktam.A másikba nagyon segítőkészek voltak-.- Elmondtam mi a bajom.Csak annyit mond a csaj válasszak színt és elém rakja a színskálákat.

Na mondom kösz...Szerencsére ahova járni szoktam ott segítőkész a csaj,és ajánl dolgokat.

2967. witsen (válaszként erre: 2964. - Nagual)
2009. szept. 17. 17:11
Köszi.Szerzek szinezőt, meg vmi festéket.Akkor a wella 12/0-a jó lesz a tövére?Írtad lejjebb, hogy kicsi hamvasat is rakjak hozzá hogy természetesebb legyen.Azt mivel?:D
2966. Nagual (válaszként erre: 2963. - Witsen)
2009. szept. 17. 12:15
A szőke rész szürkült be gondolom nem a töve... :)
2965. Nagual (válaszként erre: 2962. - Baby1980)
2009. szept. 17. 12:14
:)
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook