Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
2009. okt. 18. 13:46

Egyszer használtam szőkítőport...soha többet!!

Igaz akkor épp vörös volt a hajam de nem éreztem jól magam.A fodrászkellékes mondta szőkítőpor kell meg hidrogén hogy keszedjem a színt.Már a szaga is iszonyú volt,és még a hajam is tönkretettem.

Mindig "megfogadom" hogy többet nem kisérletezek a hajamon....kicsit helyrejön...aztán újra kezdem...

2009. okt. 18. 13:32
Kihullani semmiképp nem fog. Ha nem volt szőkítve akkor kizárt. A festés azért nem olyan durva dolog. Bár nem tudom milyen festéket használsz. Remélem hogy nem olyat amibe szőkítőport is kell keverni mert akkor biztos sz@r állapotban van a hajad.
3112. 319cd6978b (válaszként erre: 3111. - Bettybesti)
2009. okt. 18. 13:31
Ha még nem vetted meg a festéket akkor szerintem használj színezőt. Az olyanra fogja ami a dobozon/palettán van. Ha drogériában vagy hipermarketben veszed az sem baj. Ugyan az van benne és az nem károsítja. Ha befested attól sem fog kihullani csak minél többször van festve annál jobban elvékonyodik a külső réteg rajta és kiszárad. Inkább sötétszőkét ajánlanék mert a szőke hajat könyebben befogja a festék/színező. Ha mégis világosbarnát választasz akkor készülj föl hogy akár közép/sötétbarna is lehet a végeredmény.
2009. okt. 18. 13:26
Nem csak a tövére az egészre.Hát ilyen nagyon világosbarnát szeretnék.De nem lesz nagy baja a hajamnak?nem fog kihullani?
2009. okt. 18. 13:26
A töve amúgy nekem is már hófehér. Pár hete még fekete volt az egész. Gondolom azért sárgás. Pedig már azt hittemmegszabadultam tőle.
3109. 319cd6978b (válaszként erre: 3108. - Bettybesti)
2009. okt. 18. 13:23
Mármint ha az egészet befested világosbarnára akkor igen. Ha csak a tövét az hülyén néz ki de akkor is. De ha a szőkére világosbarnát kensz akkor az sötét lesz ám. Kb középbarna. Én színezőt ajánlanék mindenkiépp. Nyilván igénybevette a hajad a szőke.
2009. okt. 18. 13:22
Akkor a világosbarna szerintetek eltünteti a sárgás szint a tövéről?
3107. 8559ed0e1b (válaszként erre: 3104. - Bettybesti)
2009. okt. 18. 13:19

Én is így jártam.Most világosra festettem,jelenleg még szép.

Én is két hét alatt kétszer festettem a hajam.Először mert meguntam a szőkét és gondoltam barna leszek.Az első mosásnál sárgás lett a hajam (a töve meg a vége) szóval ronda lett.Tegnap kentem rá világos szőkét,és most jó lett.

2009. okt. 18. 13:11

Rájöttem hoyg az én hajam is csibesárga. Egy pár napig szép volt mert platinára volt festve (persze nem volt platina de szép világos volt és nem sárga) aztán megmostam és most vizesen csibeszínű. Próbáltam egy icipicit szőkíteni, ez csak mégjobban besárgíotta mert leszedte a festéket. Próbáltam színezni fehér tonerrel, az se segített sokat. Öblögettem hamvasítóval, próbáltam hamvas sötétszőke festéket meg sampont meg oxit összekeverve ahogy azt mások írták de így sem jó. Hátha szárazon jobb lesz. Többet nem szőkíthetem mert akkor megint hazavágom ahogy szoktam.

Nem tudom mit tegyek ezért nem teszek semmit.

3105. 319cd6978b (válaszként erre: 3104. - Bettybesti)
2009. okt. 18. 13:07
Akkor az a baj hogy túl sötét az alapszín és olyan erős hogy festék nem tudja átszínezni. Ilyenkor jön az hogy vagy kiszőkíted vagy sötétebbre fested. Esetleg ezüst színezővel meg lehet próbálni de a sima festett hajat nem fogja úgy a színező mint a kiszőkítettet. Én egy nagyon enyhe szőkítéssel próbálkoznék a helyedben és utána arra a színre színezni amit eredetileg akartál. Festeni ezután már nem érdemes mert többet úgyse világosít viszont sokkal jobban roncsolja mint a színező.
2009. okt. 18. 12:35
Az elmúlt 4napba 2x lett festve és sehogy sem akarja befogni a tövét mindig narancssárga és ilyen sárgás lesz és nem értem hogy miért...most a világos barnán gondolkozok hogy az majd eltünteti a színt de nem tesz jót a hajnak a sok festét ezért nemszeretném haramdjára is,de ez így nem maradhat:'(
3103. 319cd6978b (válaszként erre: 3102. - Bettybesti)
2009. okt. 18. 11:18

Az oxy reload csak a festéket tünteti el. Ha a festék ki is világosította az eredeti hajszíned akkor csak roszabb lesz, mert leszedi a hajadról a festékben levő olyan pigmenteket amitől elvileg platina lenne és így sárga lesz az egész. Ha maradmi szeretnél a világos színél akkor próbálj meg még egy festést hátha az segít, vagy beszínezheted nagyjából bármilyen színűre ami sötétetbb a mostaninál (de azért nem ajánlott túlzottan sötétre mert balul sülhet el) vagy elmehetsz fodrászhoz is akir ha ért a munkájához akkor azonnal tudja hogy mi lesz a legjobb.


amúgy fura hogy pont a töve lett narancssárga mert épp a tövét szokta legjobban kivlágosítani a festék is meg a szőkítő is.

2009. okt. 18. 10:19

Sziasztok!


Olvastam a fórumot és nekem az a problémám hogy világosbarnás szötétszőke hajam van alapól és vagy 1 hete belett festeve platina szőkére de nem tetszik mert a töve narancssárgás vöröses lett:S

Olvastam erről az oxy reload-ról, de nemtudom hogy ugyis lehet-e alkalmazni hogy a szőkét szeretném elüntetni róla, kérlek segítsetek:(:(

3101. Nagual (válaszként erre: 3097. - Drakobaby)
2009. okt. 16. 19:45

Szia!


Király! :D Akkor a probléma megoldva... :)))

3100. Drakobaby (válaszként erre: 3099. - 319cd6978b)
2009. okt. 16. 19:39

Szia!


Jaja..mivel a fodrász akihez mentem volna valami kórt kapott el, így bevállaltam a saját kezű festést..:D na jó, volt segítségem is.... :D Nem lett az igazi, sőőt, még egy párszor festeni kell, hogy egységes legyen teljesen a szín, de már így is jobb, mint a sárga ami volt!!

3099. 319cd6978b (válaszként erre: 3098. - Drakobaby)
2009. okt. 16. 17:21
Jó lett. Ezt magadnak festetted?
3098. Drakobaby
2009. okt. 15. 22:41
Jaaa és tettem fel képeket! :D
3097. Drakobaby
2009. okt. 15. 22:27

Szia Nagual!


Végre ma befestettem a hajam! A legboldogabb érzés akkor volt, mikor azt éreztem, hogy a festék nem marja a fejbőrömet!!! Juhhhéééé ezek szerint nem vagyok allergiás rá..:S viszont akkor tényleg a fodrászom volt aki lemaratta a fejbőröm :( Na mindegy, az a fő, hogy végre be van festve :D Boldog vagyok!!!!

2009. okt. 15. 17:29
Ezért kell olyan fodrászhoz járni aki jár továbbképzésekre és nem aszerint dologzik amit 10-20 éve megtanult középiskolába. Vagy magunk is utána járhatunk. Én sem járok forászhoz 3 éve és mégis tudok róla és használomi is. Már legalább 2-3 éve van Magyarországon ilyen szer. Egyre több helyen kapni de aki még a festéket is a déemben veszi nem fog találkozni vele az is biztos.
3095. csilibaba
2009. okt. 15. 17:21
Hát annyira nem elterjedt a dolog sztem(nekem új volt),mert mégis sokan leszívatják a hajukat.Pedig tényleg nincs rá szükség.
3094. 319cd6978b (válaszként erre: 3093. - Csilibaba)
2009. okt. 15. 16:48
Ez nem újdonság. Az oxy reload a cucc ami leszedi a hajfestéket és a saját hajszínedet békén hagyja. EGyáltalán nem károsít. Korábban már volt róla szó ezen a fórumon belül is. Az én hajam is még három hete kékes fekete volt most meg platinaszőke és egy centit sem kellett belőle vágni. Semmi baja.
3093. csilibaba
2009. okt. 15. 16:40

Sziasztok!

Én pár napja még fekete hajszínnel pompáztam,mivel voltam olyan hülye,h gondoltam majd a barna hajamat egy árnyalattal barnábbra festem.Totál ki voltam.

Elmentem a fodrászomhoz és gyönyörű barna hajat varázsolt nekem,le se kellett szivatni.Olyan anyagot használt,ami abszolút kíméletes és nem roncsolja a hajat.Majd befestette a kívánt szinre.

Nagyon megérte!!

Ha valkinek hasinló problémája van szívesen megadom a számát,csak ajánlani tudom(mellesleg elég jól vág)

Legyen szép estétek!

3092. Nagual (válaszként erre: 3091. - Cicafasirt)
2009. okt. 13. 21:00

Szia!


Háát jobb lett volna, ha színleszedés előtt egy kicsit beleolvasol a fórumba.. :) Világosítás után natúr színeket javasolt használni, mert a divatszínekben több a vörös pigment és ez előjön egy felvilágosított haj festésénél... Szerintem menj át rajta hajszínezővel ne fesd be túl sűrűn... :)

2009. okt. 13. 19:42
Hello!Nemrég szivattam le a kékes-fekete festéket a hajamról,hogy barna lehessek.Az eredmény szőke,ill. narancs lett.Palette gesztenyebarna festéket használtam szivatás után,de nem tetszett a színe.Most Garnier color&shine Csokoládéval próbálkoztam.Ennek a színe tetszik,de a hajtöveknél így is elütő vöröses árnyalatú maradt.Hogyan lehetne egységesíteni a színét?Sűrűbben fessem a tövét az áhitott színnel,vagy használjak hasonló árnyalatú szinezőt inkább?Az előbb olvastam,hatásosabb a festéknél.És ha esetleg később világosítani szeretnék rajta kicsit,hogyan érhetem el kíméletesen?A segítséget előre is köszi!
3090. aranyg5 (válaszként erre: 3088. - Nagual)
2009. okt. 6. 20:01
köszi!!!
3089. Nagual (válaszként erre: 3087. - 319cd6978b)
2009. okt. 5. 17:41
A Koleston P alapára nagyon változó, lehet 2200-3300 is. Szerintem az alap 2500 körül reális az extra színek 3000 körül. A vörös színekben van egy drágább széria, a többi asszem egy árban van... :)
3088. Nagual (válaszként erre: 3086. - Aranyg5)
2009. okt. 5. 17:35

Szia!


Igen a L'oreal-nál így van. Oxydant Creme a neve. :)

2009. okt. 5. 17:24
Multkor az egyik fodrászkellékesben néztem és valami 2800 ft körül volt a wella koleston egy másikban meg 2300. Nem nagyon értem hogy hogy lehet ekkora különbség két hely között. A különböző szériáknak külön áruk van? Mármint van a natúr, a vörös, a pasztel meg keverőszínek meg még vagy kettő biztos. Nagual te használod. Melyik a reálisabb ár és van-e különbség a színkollekciók árai között?
3086. aranyg5
2009. okt. 5. 16:05

Szia Nagual!

Ma voltam a fodrászkellékesnél, hogy 6%-os literes L'oreal majirel hidrogén-peroxidot vegyek. Azt mondták, csak sima L'oreal létezik.Megvettem. Tényleg nincs ilyen? Eddig kicsi kiszerelést vettem kimérve...ez eddig nem tűnt fel.Köszi

3085. Nagual (válaszként erre: 3084. - Verocskababa)
2009. okt. 4. 19:03

Szia!


Ez így csak félkész jól érzed. Hajszínezőt kell rákenni és szép hamvas lesz a színe... :)))

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook