Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4194. Anda39 (válaszként erre: 4191. - M. Ajor Anna)
2011. nov. 1. 16:24
Színezővel nem tudsz világosabb árnyalatot elérni, főleg nem olyat, ami pár mosás után eltűnik. (és akkor megint sötétebb lesz a hajad? ez lehetetlen)
4193. Anda39 (válaszként erre: 4190. - Szuzi79)
2011. nov. 1. 16:23
Amit otthon tehetsz, az az, hogy hamvasító samponnal mosol hajat.
4192. szuzi79 (válaszként erre: 4191. - M. Ajor Anna)
2011. okt. 27. 18:59
Nem akarlak sem rábeszélni, sem lebeszélni, de én ha tehetném, soha többé nem festetném (színeztetném) a hajam. Nekem állandó kínlódás. Persze megértem azokat, akik ősz hajúak és így próbálnak életet lehelni a hajukba. Szerintem próbáld ki azokat a természetes módszereket, amiket korábban írtak itt (pl: kamillával mosás). És ha nem tetszik, kérd valamelyik jó fodrász véleményét.
2011. okt. 26. 20:47
Én ehhez nagyon nem értek, be szeretném színezni a hajam, ami sosem volt még se festve/se színezve... Középbarna, de valamivel világosabb árnyalatot szeretnék elérni, ez lehetséges olyan hajszínezővel, ami csak 8mosásig tart, vagy reménytelen?
4190. szuzi79
2011. okt. 15. 10:46
Sziasztok! Egy rövidke kérdésem lenne. A hajamat kb. 3 hete a Wella Color Touch 6/71-el és a 9/16-al keverve színeztük és szőke melír csíkokat tettünk bele. Nagyon szép barnás színű lett. De most (2 hajmosás után) kopott a színe barnás szőkére és sárgás-vöröses árnyalatot is látok benne. A sárgás-vöröses színt mivel lehetne tompítani "házilag"? Nem akarom megint festetni, három hetente meg pláne nem. Most már szeretném hagyni lenőni az eredeti szőkésbarna színűre. Mit javasoltok?
4189. Lilibeth59 (válaszként erre: 4186. - 1986Anita)
2011. szept. 12. 16:02

A hajat természetes módon, károsodás nélkül lehet kamillával és citrommal világosítani.


Egy maréknyi szárított, vagy friss kamillavirágot főzz lassan fedő alatt kb. negyed óráig. Hagyd hűlni, hűlés után szűrd le, majd facsarj bele egy fél citrom levét.

Hajmosás és alapos öblítés után ezzel a keverékkel öblítsed még át a hajad, jól masszírozd be vele mindenhol.

Ezt már nem kell kiöblíteni.

Ha lehet, levegőn szárítsd a hajad, ez egyébként is ajánlott, kerüljük a hajszárító használatát.


Ha ezt az öblítőkeveréket rendszeresen használod, a hajad megőrzi világosbarna színét.


Arra is van természetes megoldás, ha valaki sötétíteni szeretné a haját. Végül is csak keresni kell.....

4188. 1986Anita
2011. szept. 12. 13:06
Ja, értem, azt hittem tudsz valami praktikát :D
4187. Lilibeth59 (válaszként erre: 4186. - 1986Anita)
2011. szept. 12. 12:48
Konkrétan nem arról írtam, hanem, hogy a szintetikus, kémiai hajfestéket hogyan, mivel tudná lecserélni, az hogy milyen színű hajat akar, már az Ő döntése.
4186. 1986Anita (válaszként erre: 4185. - Lilibeth59)
2011. szept. 12. 11:48
Engem is érdekelne hogy lehetne a sötétbarna hajamból világos barna!!!!!
4185. Lilibeth59 (válaszként erre: 4184. - Juccancs)
2011. szept. 12. 11:23

Van megoldás, írok Neked!


Megértelek, de van jobb és egészségesebb megoldás is.

4184. Juccancs (válaszként erre: 4183. - Lilibeth59)
2011. szept. 12. 07:40
Azért van festve, mert sok az ősz hajszálam 28 évesen egy betegség miatt...Így sajnos muszáj festenem. Ha tudsz jobb megoldást a szőkén, a radíron és szivatáson kívül, kíváncsian várom. Lenöveszteni nem tudom, pont az ősz hajszálak miatt. Eléggé kellemetlen, amikor kezd lenőni a festék, és mindenki ledöbben, hogy ennyire ősz vagyok ilyen idősen...
4183. Lilibeth59 (válaszként erre: 4182. - Juccancs)
2011. szept. 12. 06:35

Nem nagyon értem, miért van festve sötétbarnával a hajad, ha sötétbarna a hajszíned?


Erre platinaszőke, arra világosbarna, pár év múlva mit fogtok festetni? Igaz, van már póthaj....

4182. Juccancs
2011. szept. 11. 14:28

Sziasztok!

Remélem tud vki segíteni…

Nekem eredeti sötétbarna hajam van, de voltam már sokáig festett vörös, és most is festve van a hajam sötétbarnával.

Szeretnék világosbarna színt. A radír nem segített, leszívta ugyan enyhén világos barnára, de amikor ráfestett a fodrász világosbarnát, szinte ugyanolyan sötét maradt.  Egyik bnőm is így járt, és ő azt csinálta, hogy a sötét hajára rákent egy platinaszőkét, ezzel világosbarna színe lett, Azóta világosbarnát fest rá rendszeresen, és olyan a színe, amilyet szeretett volna. Persze annyi van a dologban, hogy neki így 2-3 hét után ledobja a barnát, tehát gyakran kell festeni.

Most én is ezt szeretném kipróbálni, de félek…Neki semmi baja nem lett, jó persze kicsit szálkásabb, de ennyi. Viszont attól félek, hogy ha veszek platinaszőkét, akkor nehogy szőke legyek, mert az nem akarok…Bár sztem elég sötét a hajam ahhoz, hogy ne fogja be szőkére a festék.

Szerintetek????

4181. Lilibeth59 (válaszként erre: 4180. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 8. 17:10
Szívesen!
4180. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 4179. - Lilibeth59)
2011. szept. 8. 17:05
Előre is nagyon köszönöm Neked! :)))
4179. Lilibeth59 (válaszként erre: 4177. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 8. 17:04
Szívesen megírom Neked, hol tudsz meg róla mindent...
4178. emily12
2011. szept. 8. 15:49

A Palette Natural Colors Sunny Blondes 100-as árnyalatú szőke hajfesték szőkítő?Vagy lehet,hogy ez hülye kérdés lesz,de gy értem,hogy sokkal jobban kell odafigyelni,hogy meddig van fent a hajamon,vagy olyan,mint egy rendes hajfesték?A sötétbarna/feketéből szerintetek tud szőkét varázsolni?Vagy legalábbis világosabb színt...A kép alapján igen,de nem merem befesteni...

S.O.S.!!!!! :(

[link]

4177. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 4176. - Lilibeth59)
2011. szept. 8. 15:37
Ez nagyon jól hangzik :))) Viszont sajnos nem hallottam még erről.Megírnád nekem,hogy hol tudom beszerezni?Mennyire tartós az eredmény?Mivel nekem hála istennek rendkívül gyorsan nő a hajam,már nem kell sok a végső lenövésig.Havonta több,mint 2-2-5cm-t nő a hajam,már a közel 3/4-e lenőtt.
4176. Lilibeth59 (válaszként erre: 4175. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 8. 15:31

Jól gondolod, akármilyen "minőségi" hajfestéket használsz, tönkreteszi a hajat (más, egészségre káros hatása is van a festéknek).


Ha sötétbarna a hajad, akkor nyugodtan használj Hennát, nem Hennás hajfestéket, hanem a növény porát, hennaport. Szép, egészséges, csillogó, dús lesz tőle a hajad, és minél tovább hagyod fent a hennapépet (amit Te készítesz el) a hajadon, annál barnább árnyalatú lesz. Ha kb. 2-3 órát hagyod csak a hajadon a pépet, akkor kap a barna színű hajad egy kis vöröses árnyalatot. Hajhullást is megszünteti.

2011. szept. 8. 15:25

Segítséget,tanácsot szeretnék kérni!


Eredendően sötétbarna a hajam,de évekig vörösre festettem,leginkább mahagónira.Mindig minőségi festéket használtam.Ez így ment kb. 2-3 évig.De már meguntam,és hát a hajam is eléggé tönkrement.Most elkezdett lenőni,mert úgy 3 hónapja nem festettem be.Nem is szeretném már,újra a régi hajszínemet szeretném újra.Még az esetleg belefér,hogy vmilyen festékkel barnára festem és akkor nem látszik(annyira) a lenövés.Vagy szerintetek ez butaság? Levágni nem szeretném,hogy gyorsabban lenőjön.

Mit tegyek?Milyen az igazán jó festék?Mert azt gondolom,eddig jót használtam,de évekig ugyanazt,lehet csak én gondolom jónak :S


Köszönöm a segítséget!

4174. emily12 (válaszként erre: 4172. - 1986Anita)
2011. szept. 8. 15:20

Nekem is pontosan ez a problémám...Nekem július elején volt befestve feketére,de azóta kifakult barnásra.Tegnap befestettük két flakon világosszőkével,és a lenövést be is festette,de a többi hajam totál ugyanolyan maradt...még csak egy picivel se lett világosabb...Így viszont a lenövés is sokkal feltűnőbb...


A fodrász azt mondta,hogy csak szívatni lehet,de azt én se akarom,mert nagyon roncsolná a hajat...Nekem nem kéne szőke,elég lenne egy mogyoróbarna is,de lenöveszteni se akarom,mert sok idő az...


Találtam egy hajfestéket,ami viszont skandinávszőke,és állítólag a sötétbarnából is szőkét csinál,de nem merem befesteni...

4173. fean
2011. szept. 6. 20:05

sziasztok!valaki dolgozott már alfaparf hajfestékkel??ha igen akkor vélemény??

köszi

4172. 1986Anita
2011. szept. 6. 08:45

Tudnátok ötletet adni, hogyan világosíthatom nagyon sötét barna (majdnem fekete) hajamat "természetes" úton?

Leszívatni semmiképp sem szeretném, a hajradír nekem nem jött be, mert nem világosított nagyon semmit.

Kímélő eljárások érdekelnének, vagy valami természetes eljárás, amitől nem törik szét a hajam vége, és nem lesz száraz. . . :-) Köszi előre is!

4171. szuzi79 (válaszként erre: 4170. - Anda39)
2011. szept. 5. 20:10

Őszintén szólva tartok az egésztől. Igazad van, hogy nem kellene a melírt erőltetni, és más fórumokon is dicsérték a 6/71-es színt. Én csak attól félek (de attól naggggggyon), hogy vörösesre fog kikopni ott, ahol le lett szívatva, mert a 9/16-ossal ezt csinálja. Ezért festem vele majdnem minden héten a leszívatott részeket. Kb. egy hét alatt vöröses szőkére kopik. Amikor befestem, akkor még barnás szőke árnyalata van és az nem is lenne olyan vészes. De hamar kikopik...A leszívatott részeken ne csak 1-2 szálat gondolj! Sajnos elég széles sávban történt a baleset, főleg a frufru részen is.

Amúgy ha az 1.9 %-os oxiddal keverem a 9/16-os krémet roncsolhatja a hajam?

4170. Anda39 (válaszként erre: 4169. - Szuzi79)
2011. szept. 2. 17:54
A 6-os színmélység sötétszőke...:)Őszintén szólva én nem Wellával dolgozom, de erről csak jót hallottam. Hogy milyenre kopik? Mivel 24 mosásig garantált a szín, az meg nem telik le a következő tőfestésig, tehát nem fogod meglátni, milyen lesz. Ha olyat szeretnél, mintha nem is lenne festék a hajadon, akkor csak "élőben" lehet megnézni a tincsmintát a hajadhoz passzítva, melyik a leghasonlóbb árnyalat.
4169. szuzi79 (válaszként erre: 4168. - Anda39)
2011. szept. 2. 14:39

Köszi az infót!

A 6/71-estől amúgy milyen színt kapnánk melírozás nélkül? Sötétbarna lenne? És az majd a mosások után megint sárgás-vöröses-barnára kopna ki? Mi tévő legyek? Most már nem tudom, mi is lenne a legjobb, mert nem szeretnék két-három havonta festetni, új színt kitalálni. Ez is iszonyú tortúra volt, ami velem történt.

Talán hagynom kellene lenőni... Csak az iszonyatosan sok idő, mert hosszú hajam van. Tudom, feltalálták az ollót... :-)

4168. Anda39 (válaszként erre: 4167. - Szuzi79)
2011. szept. 1. 18:32

A helyedben nem melíroztatnék. Megmondom, miért.

Ha befestitek a hajadat a 6/71-essel, szép színt kapsz. Utána bizonyos tincseket megint kiszőkítenek. Lehet, hogy ugyanazt is, amit már egyszer kezeltek (a festék alatt nem látszik, melyik hajszál volt világos), annak az állapota romlik, száraz, törékeny lesz. Lesznek olyan részek, amik nem voltak szőkítve, és lesznek csak festett hajszálak. Ahogy kopik a haj, tiri-tarka lesz a fejed. (Mert ugye a befestett, de előzőleg szőke tincs jobban fog fakulni)

Ja, és legközelebb nem lehet a melírt belerakni úgy, hogy csak azokat a tincseket szőkítsék (csak a tövét, természetesen), és a többit meg befesteni a sötétebbre.

Ja, és a kiszőkített haj, ami sötétebbre van festve, mindig meleg árnyalatúra kopik.

4167. szuzi79 (válaszként erre: 4168. - Anda39)
2011. szept. 1. 17:33

Szió Anda!

Tökéletesen képben vagy!!! :-)

A korábban melírozás során megszívatott rész most sárgás - vöröses színű, ahol nem lett kiszívatva, ott a 9/16-ostól aranybarna árnyalatú, de nem üt el a többitől. Szóval nem gáz!!! Csak ott szoktam festegetni, ahol meg volt szívatva a 9/16-ossal, és elég gyorsan kopik róla a festék, azt tapasztalom. Ráadásul száraz is a hajam, és habozom is(eredetileg hullámos a hajam). De így legalább egyforma színű, nem látni olyan nagy eltérést a két "rész" között. Persze jobban tetszene, ha nem lenne olyan sárgás hatása az egésznek, ezért szeretnék hamvasítást. A fodrász ajánlotta, hogy a 6/71-sel fessük be és rögtön utána melírozzuk ki egy lépésben. Csak attól félek, hogy az is olyan sárgás - vörösesre fog fakulni egy idő után, és akkor már nehezebb lesz itthon kezelgetnem magamnak. Persze a fene tudja. :-)A fodrász ugyanis Gyes-en van, nem szeretném hetente zargatni otthon őt. És igazán benne bízok most! :-) Amúgy hamvasítást külön nem kértem még sosem tőle. Állítása szerint talán így kapnám vissza az eredeti hajszínemet a legjobban, hiszen most már lenövést is látok ott, ahol nem festem magamnak. Persze ne durva lenövést gondolj, mert nem olyan feltűnő a különbség, mint amikor fekete hajú szőkít. :-)

Egyébként a leszívatás kb. 3 hónapja volt, a festés pedig kb. másfél hónapja. Talán nem sérülne már annyira, mintha a leszívatás után rögtön egy újabb "szívózás" jött volna.

Ne haragudj, hogy sokat "beszélek", de kíváncsi vagyok a véleményedre.

Szép napot!

4166. Anda39 (válaszként erre: 4165. - Szuzi79)
2011. aug. 31. 06:49

A Wella színezője nagyon jó, mindenki dicséri, aki dolgozik vele.

Nem egészen értem a kérdésedet: először színeznéd a hajad a 6/71-essel,utána melíroznád? Mert így nem sötétedne a melírcsík, hiszen nem lenne mitől. Ha megfordítod a sorrendet (először melír, utána színezés), nem nagyon fog látszani semmi a hajadban, ennek nincs értelme.

A színező 24 mosásig tart. Nem kopik le, mire a következő festés ideje eljön, viszont sokkal kímélőbb, mint a festék.

4165. szuzi79
2011. aug. 30. 19:21

Sziasztok!!!

Véleményt szeretnék "hallani" tőletek a Wella Color Touch színezőkrémről. Alapból szőkésbarna hajam van, korábban egy fodrász nagyon félreértelmezte, hogy mit szeretnék és igencsak elrontotta a hajam, pedig melírt kértem volna. Egy másik fodrász ezzel a Wella-val festette be a hajam (a 9/16-ossal), és most itthon is ezzel kezelgetem magamnak. Én laikusként úgy látom, hogy eléggé rendbe hozta az elrontott részeket. Bár az eredeti színt soha nem fogja visszahozni semmi sem. :-( Leginkább hamvasítani szeretném a hajam. Ez alkalmas rá???

Aki már használta ezt, mi a tapasztalata???

És ha a Wella Color Touch 6/71-el beszíneznénk és szőke melírt tennénk bele, nagyon sötét lenne utána a hajam? Ez a színezőkrém mennyi idő alatt kopik? Előre is köszi a hozzászólást.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook