Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
3204. Nagual (válaszként erre: 3203. - F001428e4f)
2009. nov. 19. 18:53

Itt kiválaszthatod: :)


[link]


Még nem próbáltam úgyhogy árnyalatot nem tudok biztosat, de szerintem a Natural Extra Light Blonde vagy az Extra Light Natural Ash Blonde jó választás lehet... :)

2009. nov. 19. 18:14

Köszi Nagual.


Légyszíves Nagual nézzél már nekem majd a Tigiből valami jó fehéres színárnyalatot, amitől nem lesz szürkés, se sárgás szinű a hajam.


A fodrászkellékesben ajánlották nekem ezt a Tigit és garanciát válaltak, hogy nem fog sárgára kopni a hajam tőle.De nem tudtam színt választani mert az egyik tincset amit muttattak nagyon sötétnek és hamvasnak láttam, a másikat meg olyan aranyosnak, már nem tudom a számukat.


Most az alfaparf 11.20-at

használom de ez nem tetszik mert kicsit szürkés árnyalatú lesz a hajam tőle. Mondjuk ahhoz képest ami régen volt még ez a mostani hajszínem a legjobb.

Köszi a segítséget.

3202. 1986Anita
2009. nov. 19. 15:24

Sziasztok! Tegnap kiszívattam a sötétbarna (fekete) hajam. Egyáltalán nem ártott neki, mármint nem lett szárazabb ahajam, vagy ilyesmi.

Viszont még mindig megvan a vöröses árnyalat. szerintetek milyen festéket kenjek rá? A fodrász asszem vmi hamvas barnát kent rá (nyilván 6.1-es kódú festéket) Jó lenne ettől a vörösestől megválni. Tud valaki segíteni?

3201. Española (válaszként erre: 3200. - Vanita68)
2009. nov. 19. 13:45

Szia!


En is ezzel festettem a hajam, de most en is vilagosabb barat szeretnek, es sajnos a mai napig nem kopott ki a hajambol (majdnem masfel eve szineztem utoljara a hajam).. Ugyhogy nem tudom, en lenovesztem, mert mast nem tudok tenni, a szinleszedoben nem bizom, mar tobben irtak hogy nem volt hatasos, nehez beszerezni es draga is.... a kiszokites meg tonkre tenne a hajam.. Testverem is ugyanezzel a hajszinezovel festette a hajat, neki sem kopott ki. O is lenoveszti. A lanyodnak is ezt javaslom.:)

3200. Vanita68 (válaszként erre: 3185. - 319cd6978b)
2009. nov. 19. 13:00

PALETTE 341 SÁRGA DOBOZOS SZÍNEZŐ-VEL SZÍNEZTÜK LÁNYOM HAJÁT.

KÖSZI AGYORS REAGÁLÁST. ÜDV: VANITA

3199. Nagual (válaszként erre: 3198. - F001428e4f)
2009. nov. 19. 11:55

Szia!


Tapasztalatom nincs benne mert még nagyon új,de pár dolgot kipróbáltam már... A szőkítője nagyon fasza és kímélő, a festékeit mostanában fogom letesztelni. Állítólag ez a világ egyik legkorszerűbb hajfestéke. Különlegessége, hogy a festék csak a hajjal érintkezve kezd el oxidálódni, nem úgy mint a többi, ezért jóval kímélőbb mint elődei... Az illata is isteni gyümölcsös, nem olyan festékszagú mint bármely más festék. Nagy reményeim vannak ezzel a termékkel, majd beszámolok róla... :)))

2009. nov. 19. 11:48

Sziasztok!

Valaki hallott már a Tigi festékekről?

Nekem most ajánlották, hogy nem kopik sárgára tőle a szőke haj. Aki ismeri írja le a tapasztalatait.

Köszönöm.

2009. nov. 18. 08:55

Sziasztok, tudna valaki segíteni, hogy a kemon-nál, vagy a mátrix-nál a 8-as színmélység az mennyire világos? Én olyan világos-közép barnát szeretnék elérni, de félek, hogy a 8as színmélység az még szőke.

Valaki tud segíteni??

3196. mkjudit
2009. nov. 16. 14:35

Sziasztok!

Valaki hasznalta mar kozuletek a Schwarzkopf essential color hajfesteket?Hogy valt be,mik a tapasztalataitok?

3195. 2bb858b31f (válaszként erre: 3194. - Christine1979)
2009. nov. 12. 18:25

uhh köszike:)sokat segitettél:) én ilyet szeretnék

[link]

ez egyáltalán nem világos és nem is sötét.csak attol félek h a hajamba van pár fekete melir mert a fodrászom ugyebár rakjunk bele mert tök jó lesz szval most attol is félek kicsit

3194. Christine1979 (válaszként erre: 3193. - 2bb858b31f)
2009. nov. 12. 17:55

Szija,



én is csináltam már így, mikor barna volt a hajam, és rákentem Palette jégszőkét. :) Simán leszedte világos vörösre, és utána rákentem Loreál szőkét, és szép színe lett. :)

2009. nov. 12. 17:29

sziasztok!

még most sem festettem be a hajam:)

Valahogy nem akartam bele menni az oxy reoladba.mindegy

de most találtam egy olyat hogy palette xxl gondoltam rákenem a barna hajamra elég ha megkapja sárgásra és ugy rá a garnier 8.1:D

szerintetek?régen is igy csináltam mikor hamvas szőkét akartam sose szivattam le a hajam.

3192. *adelinda* (válaszként erre: 3190. - 319cd6978b)
2009. nov. 12. 14:20

Köszi az infót, így már értem:)

Már megvettem a csokibarna hajszínezőt de azt hiszem meggondotlam magam...:(

3191. Vanita68 (válaszként erre: 3190. - 319cd6978b)
2009. nov. 10. 21:14

SZIA! KÖSZI A GYORS REAGÁLÁST A LÁNYOM HAJÁT PALETTE 341 -ES SÁRGA DOBOZOS SZÍNEZŐVEL SZÍNEZTÜK.

NOS? KÖSZI: VANITA68

3190. 319cd6978b (válaszként erre: 3189. - *adelinda*)
2009. nov. 10. 20:31

Sajnost még a 20 hajmosásig tartó szíenző sem kopik ki a hajból maradéktalanul. Ez nagyban függ az eredeti hajtól. Attól hogy milyen sötét az alapszín, hogy mennyire porózus, hogy mennyire hosszú és még egyebek. A színező azért nem károsít annyira mint a festék mert csak a haj külső rétegét festi meg míg a festék teljesen átszínezi, ezért is van rá esély hogy kikopjon, de ez nem azt jelenti hogy visszakapod az eredeti hajszínedet, és ez az amiért sokan csalódnak. Minél sötétebb a színező, annál könyebben kopik egy darabig, viszont a szőke színezők inkább besárgulnak minthogy kikopnának.

A hajfestéket el lehet tüntetni olyan anyaggal ami képes a mesterségesen beoxidált pigmentek kötéseit feloldani és így egy hajmosással kimoshatók a hajból ha szerencsénk van, de a színező teljesen más alapon működik ezért arra elvileg nincs hatással. Viszont több féle színező is van, mint pl a casting ami inkább egy ammóniamentes festék alacsony százalékú színelőhívóval. Egy átmenet a festék és a színező között ami úgyanúgy eltüntethető minta festék.

A színezőt meg csak az mozdítja meg ha valami erős színteleneítő hatású anyaggal érintkezik, mint pl a szőkítő. Persze ez károsítja a hajat, így mérlegelni kell hogy megéri e.

Az hogy 28 hajmosásig tart azt jelenti hgoy kb a 28 hajmosásig olyan a színe hogy hordható legyen, utána meg úgy néz ki mint egy megkopott festés. Persze egy idő után eltűnik mind a hajból de vele együtt kivilágosodik a saját hajszíned és már soha nem lesz olyan amilyen volt, csak ha lenő. Nem mondanám komoly dolognak. INkább csak annak komoly aki soha nem festette a haját és azt gondolta hgyo 28 hajmosás erejéig más lehet majd visszakapja az eredeti színét.

3189. *adelinda* (válaszként erre: 3185. - 319cd6978b)
2009. nov. 10. 18:51

"Mert sajnos a szíenzőket úgy általában nem lehet eltüntetni csak max szőkítéssel, de vannak kivételek. "

A színező ilyen makacs dolog? De akkor miért van az ráírva hogy 28 hajmosásig tart?

2009. nov. 10. 18:49

Sziasztok!

Nekem középbarna a hajam természetes színe, már másfél éve nem festettem, úgyhogy lenőtt (sötétbarna volt).

Viszont az arcomhoz közel levő tincsek érthetetlen módon kivilágosodtak, szinte szőkés-vörösesre. Nem feltűnő, csak ha rásüt a nap. Valószínűleg attól is van ilyen színe, hogy töredezik.

Most vettem csokoládébarna hajszínezőt. Nem kimondottan azért hogy más színű legyen a hajam hanem azért hoyg egységes legyen a színe. Szerintetek össze fog jönni? Mert elvileg a hajamnak már sehol sincs festett színe, elöl az a néhány tincs vége mégis világos. Pedig sötétre volt festve, akkor régen. Egységes színe lesz tehát a hajszínezővel?

Valaki írta hogy a csokibarnától szinte fekete vagy legalábbis sötét lett a haja. Ne ijesztgessetek, bármit akarnék csak ne újra azt a sötétbarnát/majdnem feketét amit másfél évig tartott lenövesztenem!!!!!

3187. zsuszka
2009. nov. 10. 18:37

Sziasztok!


Sikerült a hajfestés, és szép szőke lettem:):):)!!

Nem extra világos, de én amúgy se lehetek az, mert van vörös az alap hajszínemben!

Köszönöm egyébként, hogy írtál, és a különbség abszolút sok árnyalatnyi!

3186. 319cd6978b (válaszként erre: 3184. - Zsuszka)
2009. nov. 10. 15:24
A 9.2-es és a 901 egyes ugyan az a színmélység csak más árnyalat. Ne számíts nagy változásra. Nem ismerem ezeket a festékeket, konkrétan ezt az LK-t nem is hallottam. Ha a 902-es szőkésbarnás árnyalatú az nem valami jó. Lehet hogy a töve világosabb lesz. Próbáld meg ha már úgyis megvetted. Hamvasítónak legjobb ha keversz a festékbe a festék márkájával megegyező ezüst/grafit mixtont. Minden festéknek van ilyen, csak más a neve. Általában a palettán egy rakáson vannak. (kék, piros, sárga, ezüst) Ne ebből az ezüstből kell belekeverni a használati útmutató szerint. Nem lesz tőle ezüstszínű a hajad de a sárga pigmenteket semlegesíti és hamvasító samponra sem lesz szükséged. A festett szőkén amúgy sem segít sokat a sampon, pláne ha ilyen sötétszőke. Ez a 901-es árnyalat amúgy is hamvas tehát nem kéne hogy sárgás legyen.
3185. 319cd6978b (válaszként erre: 3183. - Vanita68)
2009. nov. 10. 15:19
Milyen színezőt használtatok? Mert sajnos a szíenzőket úgy általában nem lehet eltüntetni csak max szőkítéssel, de vannak kivételek. A casting creme gloss-t pl tökéletesen leszedi az oxy reload. Szóval írd meg. A bolti festékek/színezők gyakran lesznek sötétbarnák feketék annak ellenére hogy csak középbarna van mondjuk ráírva. Ha olyan amit visz az oxy akkor visszakaphatja akár az eredeti hajszínét is.
3184. zsuszka
2009. nov. 10. 14:22

Sziasztok!


Pár hete 9.2-es LK festékkel festettem a hajam. Most olyan szőkés-barnás árnyalatú. Egy ideje hasonló színekre festem, de azelőtt szőke voltam. Most vettem Silky 901-es világos szőkét? Mire számíthatok a színében? Tudnátok valamit ajánlani, ami meggátolja, hogy besárguljon a hajam? (csak ne hamvasító sampont, az nem jött be)

3183. Vanita68
2009. nov. 10. 11:42

Kedves Mindenki!SEGÍTSÉGET SZERTNÉK KÉRNI. LÁNYOM HAJA HÁTKÖZÉPIG ÉR. CSOKOLÁDÉ BARNA TARTÓS HAJSZÍNEZŐT HASZNÁLTUNK RÁ,MELYTŐL A HAJA SÖTÉT BARNA- FEKETE LETT.EZT AZ AKCIÓT KB. 5* CSINÁLTUK MEG.NAGYON TETSZETT MINDENKINEK. MOST EREDETI HASZÍNT SZERETNE-MÁR NEM ISEMLÉKSZEM MILYEN VILÁGOSBANA-KÖZÉPBARNA TALÁN- ÉS MÁR 3 HÓNAPJA NEM SZÍNEZTÜK,DE A HAJBÓL NEM MOSÓDIK KI A SZÍNEZŐ.

MIVELÉ LEHET ELTÁVOLÍTÁANI A SZÍNEZŐT?ÜDV. VANITA

2009. nov. 4. 12:39

Köszönöm a választ!

A póthajam megvan kapatva kicsit olyan csinálta aki ezzel foglalkozik azt csak szinre kell festeni.Azzal egyáltalán nincs baj.

De tegnap kismostam a hajam és már nem mondható barnának a hajam.Hanem ahol szőke melir volt benne(jósokvolt)ott elkezdett világosodni gondolom azért mert a szőke ledobja a barna festéket.

Nah hát akkor megprobálkozom azzal az oxyval mondjuk én nekem azért sok mert 1 dobozzal kell a fejemre és azt mondta a fodrászom h 6 ezerft.Érdekes.Megkérdezem a loeralost is azt mondják az is jó.Akérdésem pedig az lett volna hogy egy kicsit világositani szeretném a hajam olyan sárgásra és ugy rá a palette.Nah de probálkozom és megirom mi történt!köszönöm!sziasztok

3181. 8cbdd7c8df (válaszként erre: 3178. - 319cd6978b)
2009. nov. 3. 22:22
Okés (:
3180. 319cd6978b (válaszként erre: 3179. - 2bb858b31f)
2009. nov. 3. 22:21
Nem ajánlom hogy kiszőkítsd, főleg a póthajat ne mert az sokkal könyebben tönkremegy. Fordulhatsz fodárszhoz vele de ha oxyra nincs pénzed akkor egy ilyen mértékű szőkítésre se lesz és nem is biztos a kimenetele. Igazából nem is tettél fel kérdést úgyhogy elég nehéz így segíteni. Nem nagyon tudok mit ajánlani. Az oxy még olcsóbb mintha fodrászhoz mész, ha meg otthon be mered vállalni a szőkítést, hát legyen de valószínűleg narancsos lesz és ha korábban szőkítve volt könnyedén le is törhet.
2009. nov. 3. 21:06

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Most a hajam szine barna.De kopik a festék ugyanis meliros szőkére festettük rá.és még ano tettünk bele fekete tincseket.nemsokat.

Most szeretném ezt leszedetni egy sárgás alapszinre.és befesteni garnier 8.1 festékkel.Mondták nekem is az oxy reoladot de nincs most rá 3ezrem.+kell 4doboz festék mert pothajam van ami még nincs felvarrva és azt is be kell festenem.Szereti a hajam a szőkét sőse volt vele bajom.A feketét meg ledobta mindig fekete vizben fürcsiztem:)Valaki segitsen:)Köszönöm!!!!

3178. 319cd6978b (válaszként erre: 3177. - 8cbdd7c8df)
2009. nov. 3. 15:59
Igen.
3177. 8cbdd7c8df (válaszként erre: 3176. - 319cd6978b)
2009. nov. 2. 22:05
A szép hamvas középbarna jól hangzik :) Lehet, hogy kipróbálom, mert dobozon nagyon szép színe van. Félhosszú hajra elég 1 dobozzal?
3176. 319cd6978b (válaszként erre: 3175. - 8cbdd7c8df)
2009. nov. 2. 22:02
Ilyennel volt festve a nővérem haja még a nyáron. Amikor fölkentem akkor szürkés kékes volt. Eléggé megrémült hogy ilyen fura a színe. Aztán szép hamvas középbarna lett belőle. Ez már ellég rég volt. az ő haja könnyen ledobja a festéket ahogy ezt is. Most kicsit vöröses de moondom, nyáron volt festve és a nap, meg a strand is fakítja, meg marharégen is volt.
2009. nov. 2. 21:59

Sziasztok!

Garnier Belle Color világos aranybarna hajfestéket használt már vki?

[link]

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook