Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
3474. Nagual (válaszként erre: 3463. - Mkjudit)
2010. febr. 16. 21:59

Szia!


Tuti, hogy nem olyan lesz.. Max 2-3 árnyalatot világosít a hajon és valszeg vöröses beütése lesz.. :)

3473. Matica (válaszként erre: 3472. - Nagual)
2010. febr. 13. 23:41

Ha csak fokozatosan megy az sem baj, csak mióta festem, azóta mindig vörös volt. Hol világosabb, hol sötétebb. (Egyszer volt csak szőkés rövid ideig.) De már nagyon unom.

Igaz attól félek, hogy valami vad dolgot művelek vele, de ha meg sem próbálom. :)

3472. Nagual (válaszként erre: 3471. - Matica)
2010. febr. 13. 22:41
Hát ezzel is el lehet cseszni a hajat sőt.. :D Az gáz, hogy nem vállalják.. :( Nem lesz könnyű dolgod.. :)
3471. Matica (válaszként erre: 3468. - Nagual)
2010. febr. 13. 22:35

Nagyon köszönöm, a segítséget!!!! :)


Fodrász nem vállalja. Már többnél voltam. Csak félhosszú a hajam, de annyi van, hogy mindig megijednek tőle. Pedig négy éve volt már világos, de egyik festésnél elcsesztem. A dobozon a szín még oké volt, de mire kész voltam vele, jóval sötétebb lett.

3470. Nagual (válaszként erre: 3465. - Kitti79)
2010. febr. 13. 22:18
Nem, de jobb a fejbőrnek.. :)
3469. Nagual (válaszként erre: 3462. - Fiúsanya)
2010. febr. 13. 22:16

Szia!


Bőven elég lenne normális szőkítővel 6% erősen fóliával kicsit melegítve leszivatni, majd hamvasszőke színezővel átkenni. Nem csoda, hogy kivan a hajad.. :)

3468. Nagual (válaszként erre: 3460. - Matica)
2010. febr. 13. 22:10

Szia!


Ezt szőkíteni kell, de jobb lenne fodrászra bíznod főleg ha vastagszálú hajad van.. Nagyon jól fed a Koleston, Majirel vagy az Igora. Ha mégis otthon csinálod, akkor 6%-os szőkítővel kend be a vörös részt, fóliázd be tincsekben és jó vastagon vidd fel a cuccot. Ha kell ismételd meg, utána mehet rá a festék.. :)

3467. Nagual (válaszként erre: 3458. - Timi00)
2010. febr. 13. 21:50

Szia!


Az a baj, hogy az ilyen elszíneződéseket csak szőkítővel lehet eltüntetni. 1-2% oxyval és samponnal kell kikeverni, majd ezzel leradírozni a lilás részt. Perceken belül leszedi, figyelni kell a tükörben. Utána át kell kenni színezővel vagy a festéket 3% oxyval keverd ki és így vidd fel a hajadra. A hosszát ne fesd 9%-al mert egyre jobban elszíneződik a hajad. :)

3466. ivi79 (válaszként erre: 3462. - Fiúsanya)
2010. febr. 13. 19:50

itt egy alfaparf színskála:


[link]

nem tudom mennyire világos szőke a cél, de szerintem válassz inkább wella festéket(12/81).valszeg sok a vörös pigmented azé marad sárga. minek kell 2hetente festeni?

én úgy csinálom h 1.hónapban hidrogén tövére+festék 2.hónapban csak festék h ne menjen szét a fejbőröm. hajam nem féltem, mert 4havonta teljesen lecserélődik:)

hamvasítóból inkább tony&guy, nem lilul be..

3465. Kitti79
2010. febr. 13. 18:14
Amúgy...szeretném megkérdezni, hogy zsíros hajra (persze, nem zsírtól tocsogóra gondolok, hanem hogy nem éppen frissen mosott) tényleg jobban megtapad a festék?
3464. Kitti79 (válaszként erre: 3462. - Fiúsanya)
2010. febr. 13. 18:13

Úristen!

Miért kell havonta kétszer festeni a hajad?

Olyan gyorsan nő?

3463. mkjudit
2010. febr. 13. 14:07

Sziasztok!

Ha valaki használta már a LOREAL EXCELLENCE Creme 7. szőke hajfestéket sötétbarna természetes hajra,mennyire hasonlított a dobozon lévő színre?

3462. fiúsanya
2010. febr. 13. 11:37

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni,(mert sehol sem találok a neten Evolution Alfaparf-os színskálát)hogy ki ismeri a )7.1-es,9.1-es,és 11.11-es alfp.-os színeket.Azt hallottam,hogy hamvas szőke árnyalatok és elég szépen szőkítenek.Vajon ez igaz?Gesztenye barna az eredeti hajszínem,de már 5-6 éve szőke vagyok.A fodrászom állandóan először leszívatja12-esoxival,majd festi a hajam szőke festékkel,hamvas szőkére.Totál kivan már a hajam,ezért nem szeretném,ha havi szinten továbbra is 2-szer kellene festetnem.Sajnos ilyenkor is legtöbbször a töve sárgás árnyalatú marad.Marad a sauma hamvasító samponja.Ha valaki tudna nekem segíteni,nagyon köszönöm már előre is.S.O.S.

3461. Matica (válaszként erre: 3460. - Matica)
2010. febr. 12. 21:55

Bocsi szeretném javítani magam:


"Egy másik fórumban a színeltávolítót ajánlották először, de az 2-3 árnyalatot világosít. Állítólag akkor már többet ér a szőkítő."


Egy másik fórumban a színeltávolítót ajánlották, de a fodrászkellékes szerint az csak 2-3 árnyalatot világosít, ő szerinte akkor már többet ér a szőkítő.

3460. Matica
2010. febr. 12. 17:06

Sziasztok!

Némi segítségre lenne szükségem. Sötét élénk vörös a hajam, és szeretnék világos barnát. Az alap szinem sötét barna volt még fénykoromban, de nagyon megőszültem az utóbbi időben. Egy másik fórumban a színeltávolítót ajánlották először, de az 2-3 árnyalatot világosít. Állítólag akkor már többet ér a szőkítő. Most tanácstalan vagyok mit tegyek. Azt sem tudom milyen szőkítőt kellene vennem,és ha világos barnára szeretném festeni melyik az amitől nem üt ki a vörös. Lehetőleg olyan festéket keresnék ami a dús vastag szálú hajamra jó, tehát ami valóban befogja még az ősz részét is, és nem dobja le magát pár mosás után.

Upsz, jól megbonyolítottam. :) Remélem érthető voltam. Előre is nagyon köszönök minden segítséget!!!!!

3459. Timi00
2010. febr. 12. 10:07
Ja!És a férjem szerint nem olyan rossz:):):)Túl spirázom megint.ilyenek a pasik...Persze megmostam már vagy hatszor:):)Így azért már jobb...
3458. Timi00 (válaszként erre: 3456. - Nagual)
2010. febr. 12. 10:00
Szia Nagual!Hogy aktuális e még?Igen de ,már nem síránkozok.Remélem lekopík hamar.Most bekentem citromlével...hátha:):)Van v.mi ötleted?Igazából a töve és a "nemkék" része tetszik.Pár hét múlva szeretném megint átkenni,szerinted ha megint ugyanezzel, csak tovább hagyom rajta,megint ilyen lesz?Nem szeretnék arany szőke lenni ...
3457. Nagual (válaszként erre: 3454. - Mkjudit)
2010. febr. 11. 21:03
Hamvas mixtont kéne bele keverned vagy válts hidegebb árnyalatra.. :)
3456. Nagual (válaszként erre: 3453. - Timi00)
2010. febr. 11. 21:01
Aktuális még? :)
3455. Nagual (válaszként erre: 3452. - Kitti79)
2010. febr. 11. 21:01

Szia!


Ha nem túl sötét a barna elvileg befogja, de nem lesz olyan intenzív mint a tövén, a mélyvörös tuti befogja. Ezt a tipus nem próbáltam még.. :)

3454. mkjudit
2010. febr. 10. 12:39

Tudna valaki tanácsot adni,hogy a 6.0 sötétszőkére festett hajam frissen mosva nagyon szép színű,de 2.3. napra ahogy egyre jobban zsírosodik,úgy sárgul.Mit tehetek ellene?

Köszönöm

3453. Timi00
2010. febr. 10. 11:28
Sziasztok!Tudnátok nekem segíteni?Itt ülök szőkített hajammal,melyen gyönyörű kék lilás és szürkés csíkok vannak.Eredetileg barna voltam szőke melírral.Aztán Ergon festéktől egész jó szőke színem lett...bár sárgás fénnyel.Én meg gondoltam egy jót és az új Palette kristályragyogású kencével bekentem tegnap az egészet.Gondolván a sárga -rézszínű fény eltűnik.El is tűnt de a hajvégek és a régi melírcsíkok mind mind kék,lila stb...mit tegyek?Köszönöm válaszotokat!!
3452. Kitti79
2010. febr. 9. 20:05

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni!

Most festett barna a hajam (nem is világos barna..nem is középbarna...a közte lévő állapot van most), és szeretnék vöröses lenni. Kinéztem magam két hajfestéket: Garnier 100% Color vörösesbarna, vagy mélyvörös. Szerintetek befogná a hajam? Valaki használt már ilyen hajfestéket?

Mindent tudni szeretnék a Garnierről és a ezekről a vöröses árnyalatokról.

Előre is köszönöm a válaszotokat!

3451. Nagual (válaszként erre: 3450. - F001428e4f)
2010. febr. 5. 19:51

Szia!


Húú ez nem jó hír! Növeszd le vagy max az eredeti hajszíneddel megegyező színezővel kend át, vagy ezzel rakass bele melírt hogy ne legyen feltűnő a lenövés. Ezt még talán kibírja. Valószínű kopni fog, de talán nem vörösödik be. Ez hajfüggő nem lehet megjósolni. Hogy szőkítenék? Hideg árnyalatnál tipustól függően 1.9% tól de max 6%-os szőkítővel leszedném az alapot, majd az árnyalattól függően színezővel pigmentálnám, ha fehéres szőke a cél vagy valami ultra világos akkor az árnyalatnak megfelelő festékkel mennék rá. Ha meleg szőke árnyalatot szeretne akkor festékkel csinálnám max 9% oxyval keverve.. :)

2010. febr. 5. 12:54

Szia Nagual!


Tanácsodat szeretném kérni. A szőkítéstől teljesen tönkrement a hajam, felül egy része teljesen letört a hosszú hajamnak kb.10 centisre, és az egész hajam folyamatosan törik fél centis darabokba. A szőkítőpor hatása. Már teljesen levékonyodott a hajam, a maradék meg mint a szénaboglya.

Már 3 hónapja nem festettem mert félek, hogy teljesen rövidre letörik a hajam.

Mit csináljak, most jó csúnya a 3 centis lenövéssel. Festessem vissza barnára, de szerintem le fogja dobni a szőke mert nagyon világos a hajam. Nem szeretnék kopott vörös fejet.

Vagy csak rakassak bele pár barna satírt aztán várjam meg míg lenő a hajam?

Szívem szerint kiszőkíttetném de tudom hogy nem szabad. Vagy hagyjam az egészet így hagy nőjön. Félek, hogy a barna csíkok is vörösek lesznek, de így lenövéssel elég gáz.

Mit csináljak?


Sajnos a kontár fodrászok tönkretették a hajam, de ha lenövesztem újra kezdem mert szőke szeretnék lenni. Csak pár év :-)

Te, hogy kezdenél neki egy szép egészséges barna haj kiszőkítésének?

3449. Nagual (válaszként erre: 3445. - Majkó)
2010. febr. 3. 12:17

Szia!


A koktélozás a szőkítés egy kíméletesebb, gyengébb változata... Csak szőkítéssel tudnál megszabadulni a feketétől, de valószínű, hogy a hajaddal együtt tűnne el a fekete.. Te írtad, hogy kivan a vége.. Szerintem mindegy, hogy lenöveszted vagy leszívatod ami majd letörik és azt növeszted le. Inkább az előbbi.. Mekkora a lenövés, ha 5 centis a hajad? :)

3448. mkjudit (válaszként erre: 3447. - Majkó)
2010. febr. 3. 10:57
Csak azt tudom tanácsolni,ha ráadásul már tényleg ilyen rövid,hogy az az 5 cm 3 hónap alatt lenő,valahogy bírdd ki.Tudom,hogy én könnyen beszélek...
3447. Majkó (válaszként erre: 3446. - Mkjudit)
2010. febr. 3. 10:54
A hajam most kb. 5 centi "hosszú".Az a baj,h. nagyon eltér az eredeti hajszinem a feketétől,és azért nem szeretnék úgy mászkálni,h. lenövesztem,az annyira nagyon igénytelennek néz ki,bár sokan azért járnak úgy,mert tönkre van a hajuk,és muszály lenöveszteni.De mivel nagy az eltérés,az eredetim szőkés-barna,és már vannak benne ősz hajak is-igaz kevés-muszály lenne festenem valamilyenre,így a legtermészetesebb a barna lenne,de még a középbarna festék is sokkal sötétebb,mint az eredeti hajam.Vélemény? :-)
3446. mkjudit (válaszként erre: 3445. - Majkó)
2010. febr. 3. 09:47
Ha ennyire tönkre ment szerintem mostmár hagydd békén,vágatsd le az egészséges részig,akár 3-4 cm-re is,(ilyen rövid nekem is volt),ne festekesd,hanem bírdd ki amíg megnő(Kb.1-1,5 év)aztán kivilágosíthatod.
3445. Majkó
2010. febr. 3. 09:19
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni.A bőröm világos ,a szemem is,a hajam jelenleg festett fekete.Sajnos muszály volt rövidre vágatnom,mert nagyon tönkretettem az otthoni ténykedéseimmel.Hol fekete,hol világosbarna szerettem volna lenni,kb. havonta-két havonta.Mikor már sokadszorra szivattam le a hajamat,még mindíg bírta,de bejött ez a hideg,és ez már betett neki,kb. 5 centis darabok törtek le az állig érő hajamból...Nagyon szenvedek,mert egyrészt fekete,és most utoljára szeretném feketéből olyan szép fényes világosabb barnává varázsolni,és szeretném nagyon gyorsan megnöveszteni.Szóval várom mindenki tanácsát,kérlek titeket,ha valaki hozzá tud szólni,írjon,írjon,és írjon.Hogyan nyerhetnék a lehető legkíméletesebben,és gyorsan barna hajat a feketéből,és jöhetnek a hajnövesztő praktikák is.A koktélozás mennyire durva? Idáig csak nekiálltam mindíg leszivattam,befestettem,és kész.De egy idő után,pár hét elteltével,azért a hajam végén látszott a roncsolódás,így meg ugye nem lehet hajat növeszteni.Mindenkinek nagyon szépen köszönöm,aki ír nekem.Szép napot! Majkó.
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook