Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
3534. Anda39 (válaszként erre: 3533. - Meli31)
2010. márc. 17. 20:30
Szerintem 8.1-es lesz. Ha 6-os színmélységű a hajad és világosabbat szeretnél, 9-es oxival kell keverni a festéket. Ja, és akkor lesz 8-as a keverék, ha fele-fele arányban kevered.
3533. Meli31
2010. márc. 16. 13:22

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, hogy az Alfaparf 7.1 és 9.1 keverékéből milyen színt kapok kb. és hanyas oxi kell hozzá? elég a 6-os? Most Wella Koleston 6/71-vel befestve...és szeretnék világosabb színű hajat...:-)

Köszönöm előre is :-)

3532. mkjudit
2010. márc. 11. 14:29

Sziasztok!

Mi a véleményetek, hogy a 7-es színmélységű festék 9%-os hidrogénnel,vagy a 8-as színmélységű 6 %-os hidrogénnel ugyanazt a színt adja-e,vagy mi a különbség a kettő között?

3531. witsen
2010. márc. 9. 21:22

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem.Megcsinátam a hajam wella 8/1-el és 9es hirogénnel.De nagyon kiszívta...Szerintetek a 6-os eléglenne?Végre szeretném azt a színt elérni amit akarok:D Olyan sötétebb szőke színt aminek nincs ilyen "festékszíne",szóval nemolyan műszín>.<

Előre is köszi a válazokat:D

3530. fiúsanya (válaszként erre: 3464. - Kitti79)
2010. márc. 6. 16:39

Szia Kitty79!

Bocsi,hogy még csak most válaszolok.Úgy értettem a havi 2-szeri festést,hogy ugyan akkor(1 napon) csináltatom:1.-a szőkítős szívatás,2.-a hajfestés.Amúgy 5 hetente kerül erre sor,mert az eredeti színem geszt.barna és nagyon ronda,ha több centi 1-1,5.barnán látszik.

3529. 66cec28b76 (válaszként erre: 3528. - Runawaybetti)
2010. márc. 2. 14:57
A barátnőm pestről hozott nekem régebben. At oktogonnál dolgozott a kallos butikba.
2010. márc. 2. 14:29

sziasztok!

tudnátok ajánlani hajszíneltávolítót ami hidrogén mentes??meg nem tudjátok hogy hol tudnék venni/rendelni vital remover-t??a fodrászcikkbolt.extra.hu-n csak fodrászoknak,műkörmösöknek szállítanak...

előre is köszi:)

2010. márc. 1. 21:16

Sziasztok!

Szeretném tanácsotokat kérni! A hajamat beszeretném rézvörösre festeni, eredetileg sötét barna hajam van, körülbelül 2 hónapja festettem utoljára(színezővel)vörösre, de egyáltalán nem fogta be(nem is igazán bánom..:)), viszont most szeretnék igazi rézvörös lenni! :) Hallottam sok jót és rosszat is a Loreal Efassor nevű hajradírról, viszont annyi baj lenne, hogy allergiás vagyok a hidrogénre..iszonyatosan viszketek tőle és kipattogzik az egész fejem..:), hogy ha csak vízzel keverném össze és úgy próbálnám meg befesteni, akkor: 1.befogná-e a hajamat csak a sima színező? 2. létezik-e egyáltalán rézvörös hajszínező? Válaszotokat előre köszönöm :)

2010. febr. 28. 17:35

Sziaszok!


Félhosszú hajam van, májusban lesz 2 éve hogy utoljára festettem. Azóta a végéből vágattam félévente. Mégis úgy látom hogy még mindig nem nőtt le teljesen!! Egész más a hajam vége mint a töve, még mindig. De nem csak a legvége, kb a közepe után kicsivel.

Szerintetek van ilyen? Vagy menyi idő kell amíg teljesen a természetes lesz?

3525. Nagual (válaszként erre: 3524. - Mkjudit)
2010. febr. 28. 12:45
Az Elgon festékei nem jók. A színeltávolító ettől még lehet jó, nem próbáltam.. :)
3524. mkjudit
2010. febr. 28. 10:23

Sziasztok!

Nagual-nak köszönöm a válaszait.Lenne még egy kérdésem,hogy használtátok-e vagy ismeri-e valaki az ELGON COLOR REMOVER színeltávolítót?Hatékony-e?

3523. 07c4794583 (válaszként erre: 3521. - Nagual)
2010. febr. 26. 21:48
köszönöm, igen, olvastam, csak félek, hogy aztán tök fekete lesz, amit nem szeretnék..
3522. Matica (válaszként erre: 3520. - Nagual)
2010. febr. 26. 12:56
Ebben igazad van, az kíméletesebb. Köszönöm a hozzám való jóságodat! :)
3521. Nagual (válaszként erre: 3519. - 07c4794583)
2010. febr. 26. 11:43

Szia!


Igen. 2 hét az ajánlott pihentetési idő.. 20-30 perc a hatóidő, rajta van a dobozon.. :)

3520. Nagual (válaszként erre: 3518. - Matica)
2010. febr. 26. 11:42
Mondjuk az tényleg korrekt.. Jobb, mintha csak elcseszné.. Szerintem se szőkítsed tovább, ki tudja mi lenne belőle. Később akár melírrel vagy satírral is világosíthatsz rajta ha túl sötétnek érzed.. :)
2010. febr. 25. 20:23

sziasztok,


házi hajfestés után két héttel szabad megint festeni?

az első festés teljesen festetlen, nagyon erős szálú sötétbarna hajra ment sötétbarna loreal hajfestékkel, és semmi eredménye nem lett (mármint azt hiszem, sikerült tökéletesen ugyanazt a színt választani, mint a hajam). most egy fekete (2-es) árnyalatot vettem, de nem szeretném teljesen feketére, csak olyan majdnem feketére. szabad-e ilyen hamar, és mennyi ideig hagyjam rajta?

köszönöm

3518. Matica (válaszként erre: 3517. - Nagual)
2010. febr. 25. 20:18

Volt pár évem rá. Így lassan a negyven felé :)

Van egy fodrász csajszi, akihez a párom jár már 30 éve. Ő nagyon szupi, de ő csak levágja, festeni nem fest. Voltam olyannál is, aki kép alapján sem tudta megcsinálni a fazont, na az már gáz. Azt viszont korrektnek tartom, ha valaki azt mondja, hogy bocsi de nem vállalom a hajad, mert nem tudom garantálni az eredményt. Inkább ez, mint nem szól és tényleg elcseszi és még fizessek is érte.

Hát így most, fodrásznak hiányában, magamnak cseszem el. :)))))

Arra is gondoltam, lehet, hogy nem is kellene leszivatnom megint, csak valami barnával majd ráfesteni. Elöbb utóbb csak eltünne a vörös belőle. Igaz nem lenne akkor világos barna. Nahh ezen még agyalok. :)

3517. Nagual (válaszként erre: 3516. - Matica)
2010. febr. 25. 19:06
Tudom rizikós, de keresni kell és egyszer tuti megtalálod a megfelelőt.. Amúgy tényleg elszomorító mennyire balek fodrászok dolgozhatnak manapság.. :)
3516. Matica (válaszként erre: 3515. - Nagual)
2010. febr. 25. 18:45
Fodrász van bőven, de jót még nem találtam. Többen nem is vállalták, mert nagyon dús, vastag szálú és vállig érő a hajam. Pedig négus nem is volt a családban :) Négy éve volt egy pasi, aki a világ végén, nagyon szépen megcsinálta, igaz már akkor egy tizesbe fájt. Hiába kerestem, nem találtam meg, mert az Örségbe költöztek. Hát oda már nem megyek utána.
3515. Nagual (válaszként erre: 3514. - Matica)
2010. febr. 25. 18:11
Nincs fodrász a közeledben? Nem ám bakot lősz a kísérletezéssel.. :)
3514. Matica (válaszként erre: 3513. - Nagual)
2010. febr. 25. 17:39
Te egy tündér vagy, köszönöm szépen a segítséget!!!! :))))))
3513. Nagual (válaszként erre: 3512. - Matica)
2010. febr. 25. 17:34
Sok minden lehet az oka.. Inkább csak utána fóliázd be az egészet, úgy gyorsabb. :)
3512. Matica (válaszként erre: 3511. - Nagual)
2010. febr. 25. 02:50

Na akkor majdnem összejött :)

Én meg szép kis vastag tincseket kentem vastagon, és folyamatosan fóliáztam :) Lehet ezért nem szedte le rendesen. Ha mondjuk nem fóliázom be akkor is leszedi? Vagy fóliázzam csak utána, ha már bekentem az egészet? Ez még nem tiszta számomra.

Bocsi hogy ennyit kérdezek, nem vagyok értetlen csak nincs gyakorlatom benne.

És köszönöm az eddigi türelmedet, hozzám :)

3511. Nagual (válaszként erre: 3509. - Matica)
2010. febr. 25. 01:37
Lehet a por volt a gáz vagy az idő, de jó, hogy nem lett baja a hajadnak.. :) Tudod én magamat nyírom, de szőkítésnek nem állnék neki pedig gyenge rövid vékonyszálú hajam van.. :) A technikában nincs semmi különös, általában 1.9%-6% erős oxyt használok a szőkítéshez(a szőkítőpor loreal,tigi,wella) vékony tincsenben kenem fel vastagon az anyagot, ilyen esetben a lenövést elkerülve a világosítandó részre kenem csak fel. :)
3510. Sanmina (válaszként erre: 3507. - Nagual)
2010. febr. 25. 00:41

SZia Nagual,

Nagyon köszönöm a segítséged! :)

3509. Matica (válaszként erre: 3508. - Nagual)
2010. febr. 25. 00:32

Képet sajnos most nem tudok fölrakni mert a párom külföldön van, és nála van a gép. 6% oxival csináltam ahogy mondtad. Ne érts félre, nem hibáztatlak, ilyen banya már régen voltam, én csesztem el. :))))

Szerintem maga a felkenés nem volt jó. Rengeteg hajam van. Nem is ment olyan gyorsan. Lehet, nem kellett volna annyira rákoncentrálnom :)))) A hajamnak egyébként semmi baja nem lett.

Igazán maga a tecnika érdekelne, hogy csinálod.

Köszönöm :)

3508. Nagual (válaszként erre: 3506. - Matica)
2010. febr. 25. 00:10

Szia!


Az az igazság, ha már egy füstölésen túl van a hajad, nem tanácsos tovább kínozni. A kis tasakos szőkítőporok szinte mind gyenge minőségűek és gondolom 9 de inkább 12%-os oxyt kevertél hozzá ráadásként fóliába csomagolva.. Most én is tanácstalan vagyok, ha tudsz tölts fel olyan képet amin jól látszik a téma talán úgy ki tudok valamit, vagy fodrásszal nézesd meg mielőtt tovább világosítanád.. :)

3507. Nagual (válaszként erre: 3503. - Sanmina)
2010. febr. 24. 22:10

Szia!


Az oxidációs hajszínezők mindenképp a tartós hajszínezők kategóriájába tartoznak. Kategórián belül tartós és félratósságot a hidrogén-peroxid % határozza meg. Tehát ha 4%-os emulziót használsz, akkor kicsit mélyebbre jut a színező a haj külső szerkezetébe, mintha 1.9%-os emulziót használnál.. Kicsit később kopik ki, hogy pontosan mikor az nagyon változó, de mindenképp lenövést produkál, tehát soha nem tűnik el teljesen csak lenő.. A plus-t nem próbáltam most épp várom, hogy fogyjon ki a készletem, Tigi-re akarok váltani.. Pesten az a legegyszerűbb, ha elmész a Hajas kellékesébe. Blahától a keleti felé a 2.-3. utca. Kis József utca 17. :)

3506. Matica
2010. febr. 24. 19:17

Szia Nagual!

Befestettem a hajam :) jól el is csesztem :)

Vöröset, barnára. Szőkítővel leszedtem a vöröset. Nah itt volt szerintem a baj. A szőkítőt kencéztem a hajamra, rá fólia. Mire befejeztem volna, már az eleje "füstölt" és élénk sárga lett. Azt sem tudtam mit csináljak hirtelen, úgy megijedtem. :)Azt nem akartam, hogy leégjen a hajam, viszont így amit utoljára kencéztem meg sem szívta. Hát a látvány magáért beszélt. :) Fehértől a répáig és vörösig minden volt benne. Nem vettem több szőkítőt, mert így is három csomi kellett hozzá, és ki gondolta volna, hogy ez így nem elég. Erre azért kérek valami tanácsot, hogy érdemes csinálni. Gondoltam, így nem mehetek az utcára befestem. Elég gáz lett, mert a festék is világos lett. Másnap vettem sötét vöröses barnát. Azzal most elég viselhető, de nem egyenletes még mindig.

Most elvagyok vele a következő festésig, de nem tudom utána hogyan legyen, mert szeretnék világos szőkés barna lenni, de már okosabban szeretném csinálni.

:)

3505. Zsuccy
2010. febr. 24. 17:24

Szia Nagual!

Lenne még egy kérdésem:P.A hajam most ilyen vaníliás szőke egyhe sárgás árnyalattal...és olyan színt szeretnék amilyen a garnier color naturals 8.természetes világosszőke [link] Szted milyen színnel érhetném el?Befogná ha most rámennék?Szeretném ha ez a kis sárga is eltűnne a hajamból.Arra gtam h a loreál világos hamvasszőkéje jó lenne [link] Szerinted??Előre is köszönöm a segítséget.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook