Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
3804. Klaipeda (válaszként erre: 3801. - Anda39)
2010. nov. 14. 12:57

Áhhhá, értem már.

No akkor azt gondoltam ki, hogy veszek casting hajszínezőt a végére 6-7es árnyalatot, a tövére 5öset. Viszont azt nem tudom hogy egy lépésben csináljam a kettőt, vagy menjek fel a világossal az egész hajamra és utána a sötétebbel a tövére...

Kiváncsi leszek mi sikerül ki belőle :)

3803. mkjudit (válaszként erre: 3802. - 75f7468ed2)
2010. nov. 14. 10:42

Szia!

Szerintem,ha nem akarod,hogy vöröses sárgás legyen,ne rakjatok rá olyan festéket amibe 3-as szám van,mert az arany árnyalat csak sima hamvassal próbálja.

2010. nov. 14. 10:04

Hát, tegnap hajatmosta, és megint tök arany a hajam. Én ilyet még ne láttam.

Mostmár tényleg nagyon elegem van!

Múltkor mikor kijöttem a fodrásztól, még jó volt. Bár inkább barnás volt, mint szőke, de nem vörös és nem arany. Igaz, mondta, hogy világosodni fog. Lehet, az a baj, hogy 7.13-as festéket tett rá, ami ugye hamvas arany.

Már egy halom pénzbe karült a hajam, és még mindig nem szőke!!! És mehetek megint.

Nem értem, mi olyan nehéz azon, hogy világosbrna alapba szőke melírt tenni???????????


Most látam néhány képet, ez is jó megoldásnak tűnik ahhoz, hogy szőke legyek, de mégsem legyen csúnya a lenövés: alul barna felül szőke.

A baj az, hogy sok olyan váélemáényt olvastam, hogy az már nem divat, és milyen ocsmány stb.

Szerintetek is ronda? Ha szépen van megcsinálva?

Tehát nem fekete szőke, hanem barna szőke.

Ilyesmik:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Légyszi segítsetek, mert már kész vagyok!!!!!!!!

3801. Anda39 (válaszként erre: 3798. - Klaipeda)
2010. nov. 13. 20:30

Az a titka, hogy nem egyféle festékkel kell kenni, ha nem homogén az alapszín. Mivel a töve jobban kivilágosodik, oda lehet sötétebb színt választani, vagy gyengébb oxit.

Csak halkan mondom, én 9-es oxival is rámentem a hajra színleszedés után, és semmi baja nem lett. Hajtól is függ.

3800. csicc
2010. nov. 13. 18:09
Sziasztok, tudom, hogy már sokszor volt kérdés, de ennyi bejegyzés között nehéz visszakeresni, szóval a helyzet a következő: világosbarna-középbarna hajamat lassan 2 éve szőkítem, most kicsit középszőke-vöröses a Casting mézszőkéje miatt, de általában fodrászkellékesnél vett hajfestékkel festettem. Szeretném visszafesteni barnára, mit ajánlotok, hányas mélységű festékkel lássak hozzá, illetve hányas oxival? Köszi szépen!
3799. Zsuccy
2010. nov. 13. 14:16

Sziasztok!


Tud vki ajánlani Bpesten kellékes üzletet a belvárosban, ami jó?Nagy választékú stb.Esetleg olyat ahol oxy reloadot is lehet venni?Azt tudom h netről lehet rendelni.Köszi.

3798. Klaipeda (válaszként erre: 3796. - Anda39)
2010. nov. 13. 12:52

Igen, igen elvileg 5-6 os mélységnél sötétebbel nem lehet festeni.

Viszont egy kérdésem lenne: Hogy lehet egy színre hozni a tövét-végét elsőre, ha 6-ossal festjük (mert mással nem lehet) természetesen a tövét befogja szőkére, a hajam többi részét meg kb 3-asról 4-esre világositja a 6-os festék?

Vagy csak én nem értem ezt? (Könnyen előfordulhat):)

3797. Klaipeda (válaszként erre: 3793. - CheshireCat)
2010. nov. 13. 12:46

Köszönöm,


anno még festettem a hajam castingal nekem az egyedüli problémám az volt vele, hogy nem nagyon fogta be a hajam. Lehet hogy azért mert sokkal sötétebbel festettem mint az eredeti hajszínem, de pl ebböl is próbáltam a feketét és a lenövésnél barna lett. De mint mondtam lehet hogy azért mert eredetileg szőkésbarna vagyok.

Egy próbát mindenképp megér, elvileg nem károsítja annyira a hajat.

Viszont ezt le kell irnom: Kb 2 éve vettem castingot amikor nagyon reklámozták hogy teljesen ammónia mentes és milyen jó a hajnak. Na én első nekifutásra elolvastam az összetételeket a színelőhivón: blabla, blabla, és ammónia!!! :)

Ezt azért megmosolyogtam akkor!

3796. Anda39 (válaszként erre: 3792. - Klaipeda)
2010. nov. 12. 19:50
Az igaz, hogy könnyen visszasötétedik, meg is van határozva, milyen színmélységnél nem ajánlott sötétebbet használni a színleszedés után. Az, hogy a hajtő világosabb lett a többinél,már technikai hiba, simán lehetett volna olyanra festeni, mint a hajad többi része.
3795. Anda39 (válaszként erre: 3793. - CheshireCat)
2010. nov. 12. 19:47

A Castinggal csak óvatosan, más fórumon azt olvastam, hogy sötétebb lesz, mint várható.

Igen, a színező jobb a kiszőkített hajra, ebben igazad van. Éppen ezért ettől sem könnyű megszabadulni, ha mégsem lesz jó az eredmény.

2010. nov. 12. 19:23

jaj most jut eszembe, en ezzel a szinnel sokaig festettem mig pihentettem a hajam, ez olyan meseszep szin (szerintem) ha nem akarnek szoke lenni, biztos ezzel festenem meg


[link]

3793. CheshireCat (válaszként erre: 3790. - Klaipeda)
2010. nov. 12. 19:16

hat pl innen a 630 karamell vagy 600 sotetszoke


[link]


igen mikor en csinaltam a szokitest enis tudtam hogy fodrasszal kene, hogy varni kene, nem ujrafesteni blabla csak en nembirtam mondjuk megmaradni 1 napig se tarka hajjal :D plusz neked szerencsed volt, en probaltam eleinte fodraszt kerdezni, hogy vallaljak-e a fekete eltavolitasat, bp-en tobb fodrasz azt mondta hogy nem.


a szinezovel amugy nem lesz fekete szerintem, sot a szinezo egyenletesebben megmarad vilagositott hajon, ugy vettem eszre. a festek az tenyleg sotetebb lesz ilyesmi utan mint a dobozon. en pont egy hete szedtem le kulonben a vilagosvoroset az oxy-hoz hasonlo cuccal, most sotetszoke a hajam, ma fogom szokere festeni, mar ugy izgulok xD remelem sikerul.

3792. Klaipeda (válaszként erre: 3791. - Anda39)
2010. nov. 12. 18:56

A hajtő az eredetileg szőkésbarna volt (2 hónapos lenovésem), igazad van ahhoz nem nyúlt az oxy az az aranyszőke ráfestése után lett szőke. A fodrász azt mondta ne menjünk az egészre sötétebbel mert vissza feketedik. Késöbb majd egy színre lehet hozni. Nem is a hajtő zavar, mert arra ha most rámennék barnával befogná hanem a többi kis tarkabarka hajam.

Viszont nem ismerek mást fodrászt még a környéken sem aki oxyt már használt volna, erre a hölgyre is nehezen akadtam rá...

Marad a borotva :)

3791. Anda39 (válaszként erre: 3788. - Klaipeda)
2010. nov. 12. 18:46

Egy jó fodrásszal kellene megcsináltatnod, aki egy színre tudja hozni az alapot, amire aztán lehetne festeni.

Először a hajvégre kell kenni a cuccot, utána a középső részre, legvégén a hajtőre.

Az oxi reloadot egymás után többször is a hajra lehet kenni, amíg a kívánt eredményt el nem éri az ember. Ritkán előfordul, hogy a makacs, rengeteg festékréteg nem akaródzik kijönni a hajból, ez benne van a pakliban.

Az, hogy a hajtő szőke lett, nem az oxi reloadra jellemző, hanem az Effasorra, az előbbi nem világosítja a természetes hajat. A kettő másként működik.

Újra meg kell próbálni a színleszedést, és csak a foltokra kenni, amíg olyan nem lesz, mint a többi rész.

3790. Klaipeda (válaszként erre: 3789. - CheshireCat)
2010. nov. 12. 18:41

Köszi a választ, milyen szinezőre gondoltál? Dm-es dobozos dologra?

Nekem még az jutott eszembe hogy meliroztattni lehetne, csak lehet hogy akkor a 4színű dalmatából 5színű lenne :D

3789. CheshireCat (válaszként erre: 3788. - Klaipeda)
2010. nov. 12. 18:16

gyaa dekemeny :D es en meg meg bantam hogy nem fodrasszal szedettem le a feketet. egyszer nekem a voroset szedte le fodrasz, de a fele hajam odalett, uh ugy voltam vele, igy enis megtudom csinalni :D


haat en a helyedben azt csinalnam hogy szinezovel festenem be, vmi kozepbarnaval ami befedi a szoket meg a voroset es meg a fekete se virit ki nagyon belole. 5-6os arnyalatnal nem sotetebbel, aztan pihentetnem a hajam vagy 2 hetig es ramennek megint oxy-val vagy a loreal efassorral.

emlekszem enis 3x kellett hasznaljam ezt az efassort mire vilagosbarna lett, elsore csak sotetvoros birt lenni, szal nem megy ez elsore. :S

3788. Klaipeda
2010. nov. 12. 17:57

Sziasztok

Olvasgattam a fórumot és tanácsot szeretnék kérni.

Leírom a történetem:

Szóval eredetileg szőkesbarna hosszú hajam van, 10 éve festem, kezdtem a gesztenyebarnával, majd padlizsánra festettem. Kb 2 éve kitaláltam hogy barna szeretnék lenni ugyhogy vettem egy középbarna festéket, természetesen fekete lett. Mit volt mit tenni elkezdtem feketével festegetni. Nagyon elkezdett hullani a hajam, ugy döntöttem valahogy le kéne szedni a feketét de leszivatni nem akartam. Ezen a fórumon olvastam az OXY RELOADrol, találtam is egy fodrászt aki használta már elég sokszor. A folyamat: oxy reload, ami leszedte a tövét szőkére a többit sötét vörösre, maradtak fekete foltok. A fodrász ráment még 6%os hidrogénnel, eredmény: nem sok változás. Majd egy arany sötétszőke festék eredmény: A töve szőke, a többi hol narancssárga hol vörös hol fekete. Konkrétan olyan foltos mint egy négyszínű dalmata. :)

Kérdésem mi a francot csináljak vele??? :))

Nem akarok nagyon világos lenni, igazából tök mindegy milyen szin csak legyen egységes! Középbarnára gondoltam, csak ne legyen fekete!

Olvasgattam itt hogy talán még világositani kéne valahogy de akkor is foltos lenne. Ha rámegyek barnával megint befeketedik.

Légyszi segítsetek, mert már pár napja szemezek párom nullásgépével... :)

Elöre is köszönöm

3787. CheshireCat (válaszként erre: 3785. - Nashwa)
2010. nov. 12. 17:55

en hasznaltam loreal efassort, feketebol csinaltunk vele vilagosbarnat, igaz nem elsore. karositja valamennyire a hajat, de nem annyira mint egy igazi szokites. arra keszulj, hogy narancs lesz a hajad utana, szal ne szoke festeket vegyel ra, hanem max sotetszoket ami fed is (7-es arnyalatok)


hasznaltam az oxy reload-hoz is hasonlot, az nem karositotta a hajam, viszont gyengebb a hatasa is, de legalabb nem sargitja a hajat sem, viszont szerintem azzal szinte biztos hogy nem lesz eleg 1x megcsinalnod.


ha jo allapotban van a hajad, elsore szerintem meg lehet probalni az efassort. ha nem, akkor inkabb azt ne.

3786. Anda39 (válaszként erre: 3785. - Nashwa)
2010. nov. 12. 12:54
Az oxy reload CSAK a mesterséges pigmenteket szedi ki a hajból, az Effasor pedig a természetes pigmenteket is, ha oxival használod. Az előző egy kétkomponensű cucc, és nem lehet (legalábbis én nem tudok róla)egy adagos kiszerelésben kapni. Viszont egyáltalán nem károsítja a hajat.
3785. Nashwa (válaszként erre: 3784. - Anda39)
2010. nov. 12. 10:49

Köszi a tanácsot!

És ez az oxy reload egyébként (csak nagyságrendileg is jó) kb. milyen áron kapható?

A másik kérdésem pedig az, hogy a L'Oreal efassor-ral mi a helyzet? mert arról is azt olvastam, hogy sokat tud világosítani. Igazság szerint szeretnék középszőke hajat, de gondolom ez csak többszöri szívatás után lehetséges. Az alap hajszínem egyébként középbarna, úgyhogy ez is nehezíthet a dolgon, vagy nem?

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak már nem szeretnék találomra vásárolgatni.. :)

3784. Anda39 (válaszként erre: 3783. - Nashwa)
2010. nov. 12. 10:37

Az oxy reload nevű decolorálók jók az ilyenre.

Valószínű, hogy rendszeresen rosszul fested a hajad, a hajvégre nem lenne szabad újra és újra rákenned a festéket, mert a rengeteg pigment miatt lesz egyre sötétebb a haj.

Szőke hajfestéket hiába kensz rá, hiszen ahogy már rengetegszer leírtam, festék festéket nem világosít - ez alapszabály a fodrászatban.

3783. Nashwa
2010. nov. 12. 10:29

Sziasztok!


Tudna nekem valaki abban tanácsot adni, hogy a vörös hajfestéket mivel lehet a legkönnyebben leszívni? 3 éve festem vörössel, de már nagyon sötét vörös lett a végére, hiába ugyanazzal festettem, mint eddig. Egy fodrászom mondta, hogy próbáljam meg szőkével festeni, hátha lesz belőle világosbarna, de nem jött be, egy az egyben lemostam a hajamról, pedig nem gagyi festéket vettem. Volt még 1-2 próbálkozás, pl. szőke hajfesték + 9%-os oxi, de ez sem jött be. a töve szőke lett, a hajam meg maradt vörös. Most egy barna bemosóval mentem rá, hogy amíg nincs jobb megoldás, legalább egyszínű legyen, de már ez is kezd kopni. Láttam a DM-ben a Palette Blondot, ami elvileg kifejezettem sötétbarna hajra lett kitalálva. Ez vajon segít, vagy van valakinek jobb ötlete?

A válaszokat előre is köszönöm!

3782. Anda39 (válaszként erre: 3781. - Cb4d6e9d49)
2010. nov. 12. 09:29

A festékgyártók a saját oxi használatát ajánlják.

A hajfestékek és az előhívók állaga, összetétele változhat, a keverési arány is eltérő lehet a különféle márkák között. Tehát előfordulhat olyan, hogy az adott arányt használva a kész keverék nehezen kenhető lesz, mert vagy sűrűbb, vagy hígabb lesz a kelleténél.

Saját véleményem: nagy baj nem történhet, de figyelj arra, hogy a megfelelő erősségű oxit használd a megfelelő arányban, mert esetleg más lesz az eredmény a vártnál.

2010. nov. 12. 09:16

Tanácsot kérnék.Van egy doboz Wella Koleston Perfect hajfestékem,de nincs hozzá oxidálószerem.

Használhatnám hozzá a Loreál excell 10 dobozában lévő oxi-t?

3780. mkjudit
2010. nov. 8. 16:01
Tudnátok nekem ajánlani szemöldökfestéket és színt? Sötétbarna a szemöldököm,a hajam 9-es szőkére van festve, ezért nekem eléggé elüt egymástól.A Refectil-t használtam barnát,de nekem az is sötét!Tudtok valamit?
3779. CheshireCat (válaszként erre: 3778. - 75f7468ed2)
2010. nov. 7. 17:36
jaj sokkaljobb neked ez a világos haj, mint a fekete :) tökjó szine van most. tényleg ilyen aranyszőkés. az enyém inkább barnás sötétebb szőke. jövőhéten akarok rá venni világosabbat, de nemtudom mit merjek. 8-as vagy csak 7,5-es árnyalatot? valoszinu meleg szint fogok venni, ugyis sargaba fog hajlani magatol :D
3778. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3777. - CheshireCat)
2010. nov. 7. 09:33

Akkor nekem is az volt a baj, hogy múltkor 9.1-el akartam fedni a vörösest, de még vörösebb lett.

Tegnap a fodrászom 7.13-al fedte, kérdeztem is, hogy nem lesz-e sötét, de azt mondta, a világosabb nem fedné. Hát, tényleg így van. El is fedte.

Ha gondolod, nézd meg a képeimet, milyen volt és milyen lett. Bár a fekete utáni első eredményt már levettem, de én kifejezetten zöldes szőkét láttam benne. Már értem, miért.

3777. CheshireCat (válaszként erre: 3773. - 75f7468ed2)
2010. nov. 6. 19:21

tudod vannak olyan hamvasszőkék aminek szürkés árnyalata van, meg van aminek kékes. a dobozon ezt 1-es vagy 2-es jelzi, pl 910 az egy világos hamvasszőke, de elfelejtettem melyik a szürke és melyik a kék és a kéket vettem meg. sárga+kék=zöld :D csak ilyen zöldes fénye volt, nem volt konkrétan zöld, de azért látható volt :D


ja énis ettől féltem hogy sárga marad a hajam, ezek a 8-9-es árnyalatok már nemannyira fednek, inkább világosítanak, de ez a vörös nem szokta megadni magát nekik :D azért választottam a sötétebbet, és majd erre rá akarom a világosabbat. Persze nyilván sárgás lesz elsőre, de ezen kb mindenki átmegy aki világosítja a haját :D

3776. mkjudit
2010. nov. 6. 18:23

Sziasztok!

Ismeri valaki a Life Color Plus olasz festéket? Tapasztalatok?

3775. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3771. - Mártikaaa)
2010. nov. 6. 15:23

A színező nem vészes, nem hatol be úgy a hajba, mint a festék.

Menj el fodrászhoz szerintem, olyanhoz, aki azt mondja, meg tudja csinálni!

Ha magadnak fested otthon, nem biztos, hogy jó lesz.

Mivel nem natúr a hajad, nem elég a sima festék a világosításhoz, le kell koktélozni, szerintem.

Épp ma voltam fodrásznál, és azt mondta, valószínűleg nem lett rendesen leszőkítve a hajam, sok narancs pigment maradt benne, és ezért nem fedte rendesen a festék. Úgyhogy lekoktélozta "rendesen", befestette, és most már nem üt át a vörös. Én is fekete voltam.

Ja, ott van még a színleszedő amiről korábban már írtam, de neked lehet, hogy felesleges pénzkidobás lenne, mert csak színező van a hajadon, ami lehet, hogy lejön egy koktéllal (fodrász majd látja, a színleszedő után plussz még szőkíteni is kell, bár lehet, hogy elég a festék, de maradhatnak benne sötét pigmentek, és sötétebb színt kapsz a festésnél, mint szeretnél. Mellesleg a koktéltól egyenletes színt kapsz, a leszedő pedig csak ott hat, ahol van festék, tehát nem lesz egyforma a hajad színe, pl. a lenövésed más lesz.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook