Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
3864. 1986Anita
2010. dec. 15. 08:16
Igazából már régen volt szívatva a hajam, de utána visszafestettem sötétre, mert nem tudtam megbarátkozni a színével, most próbálkozom újra. Néhány ismerősöm is nem olyan rég lett feketéből barna, és nekik tök jó lett, valóban van benne egy kis vöröses árnyalat, de már annyira unom ezt a feketét, hogy nem igaz, meg szerintem tökre öregít is....
3863. mkjudit (válaszként erre: 3861. - 1986Anita)
2010. dec. 15. 08:15
Kicsit narancssárgás lett,de befestette 6-ossal,szépen elfedte.
3862. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3859. - 1986Anita)
2010. dec. 15. 08:06

Szia!


Ha nem sürgős és nem vagy türelmetlen,csinálhatod amit sokan,hogy mindig egyre világosabb festékkel fested/festeted.

Vagy: koktél/szívatás. Nem teszi tönkre a hajad ha rendesen,odafigyelve csinálják (van kinek fodrász égette le),és nem kell erős oxival,főleg,hogy csak keveset kell világosítani. Viszont a szivatás után vöröses lesz,amit nem könnyű elfedi,viszont a csokibarna festékben is van vörös pigment,úgyhogy lehet,hogy ez nem is baj. Csak így nehogy túl vörös legyen és ne tetszen,de fodrász biztos tudja majd.

3861. 1986Anita (válaszként erre: 3860. - Mkjudit)
2010. dec. 15. 08:01

Köszi, ez megnyugtató, főleg, hogy én nem is szeretnék szőke hajat :-)

És nem lett az első szívatás után csúnya, foltos színű a hajad? Milyen lett elsőre a színe? Akkor kellett vágatnod belőle?

3860. mkjudit (válaszként erre: 3859. - 1986Anita)
2010. dec. 15. 07:53
Nekem sötétbarna hajból lett 9-es szőke.Kétszer lett koktélozva(leszivatva),utána fokozatosan egyre világosabb festékkel festve.Semmi baja a hajamnak,de ez haj és fodrászfüggő.
3859. 1986Anita
2010. dec. 15. 07:25

Sziasztok!

Légyszi valaki válaszoljon a kérdésemre!

Festett sötétbarna a hajam (vagyis inkább fekete), nem tudom eldönteni, hogy ki merjem-e szívatni, vagy ne(csak vmi szép csokibarnát szeretnék, nem szőkét), vagy melír csíkokat tetessek bele (ami lehet, hogy bénán nézne ki???), vagy hagyjam a fenébe, és inkább kezdjem el "lenöveszteni"(ami szerintem szintén ronda).

Mennyire teszi tönkre a hajam? Tehát drasztikus színváltást nem akarok, csak néhány árnyalatnyit világosítani, de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. . . SEGÍTSETEK! Köszi

3858. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3857. - Farah)
2010. dec. 14. 11:22

Szia!

Tettem el 3 képet. Persze élőben picit más,de akkor is látszik a különbség a képeken is, az előző, vörös hajszínek és ezek között.

3857. farah (válaszként erre: 3856. - 75f7468ed2)
2010. dec. 14. 08:37
Köszönöm ! És szerintetek a mixtont csak saját márkájú festékjükbe lehet keverni, vagy más fajtába is ?
3856. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3854. - Farah)
2010. dec. 13. 17:47
Neten megnézheted a színskálájukat, bár élőben sokkal szebbek a színek.
3855. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3854. - Farah)
2010. dec. 13. 17:46

Szia!


Fodrászkellékesnél vettem,a Berrywell német professzionális festéket ajánlották,több féle mixtonjuk is van.Sárga, vörös, narancs elleni is.

Én sem ismertem azelőtt,de más,nevesebb festékekről sem hallottam mindig jókat(pl.Alfaparf,Wella.

Nagyon sok féle szép színük van.Mixtonból a vörös ellenit,a 0.11-est vettem.

Nem tudom,láttad-e a régebbi képeim,most is van még fennt 3, mennyire vörös volt a hajam.

Majd igyekszem új képet csinálni.

3854. farah (válaszként erre: 3852. - 75f7468ed2)
2010. dec. 13. 15:05
Vika ! Pontosan milyen festékkel csináltad ? Képet nem akarsz föltenni ?
3853. farah
2010. dec. 13. 15:04
Sziasztok ! Barna haj "vöröstelenítésére" nincs ötletetek ? Esetleg vmilyen mixton ? A fodrászom szerint nem létezik semmilyen barna festék, ami nem vörös, de ezt nem hiszem el. A boltiak viszont tényleg mind azok. L'Oreal Castingba is lehet mixtont keverni ? Ha igen, mennyi kell belőle ? Köszi !
2010. dec. 10. 16:44

Sziasztok!

Megcsináltam a hajam. Végre!

Vettem szőkítőport is, mert féltem,hogy a 8-as festék nem lesz elég sötét a hajamhoz,hogy fedje a vörös miatt. De úgy voltam vele,megpróbálom nélküle.

Olyan jó,hogy nem szőkítettem! Felesleges lett volna, mert sötétbb lett a hajam.Fú,hát jól izgultam, mert a polóm már szürke volt mikor rácsöppent a festék,a nyakam is, és néhány szál kijött mikor fésültem, azt is tök szürkének láttam,majdnem lemostam gyorsan, megijedtem. De megnéztem a hajam,és ott látszott,hogy nem szürke.

Mixtont tettem bele kb.15 cm lehetett, mértem, 4g volt.

Nagyon jól eltűnt vörös!!! Bár kicsit most sötétebb lett a hajam,de a melír "hatás" megmaradt, mert amik szőkébbek voltak,azok most is azok. Hát kb. úgy néz ki most a hajam, mint mikor elsőre ilyet akartam. kb. a natúr 7-esre hasonlít,benne világosabb csíkok. Sötétebb lett mint a színskálán,bár a hajam sem volt egy színű,végül is ott lett sötétebb,ahol a hajam is sötétebb volt. Holnap a napon jobban meg tudom nézni,már sötét van.

Talán picit túl hamvas is,vagy csak nekem, az a nagyon meleg vörös után.

Szóval eltűnt a vörös hajam,és szép hamvas, sötészőke lett, világosabb csíkokkal.

Majd meglátom mennyit kopik mosástól, és lehet,hogy szilveszterre még átfestem eggyel világosabbal,9.1-el.

Végre sapka nélkül közlekedhetek, ez biztos viccesen hangzik,de tényleg azzal takartam a hajam, annyira útáltam!

8.1 fodrász festékkel csináltam,6% oxival és 0.11 mixtonnal.

3851. Anda39 (válaszként erre: 3845. - Klaipeda)
2010. dec. 3. 10:29

Hát téged is sajnállak, őszintén. Mint mindenkit, aki nem úgy ment el a fodrászától, hogy repdesett örömében.

Megmondtad a fodrászodnak, hogy nem ezt a színt kérted? Mit mondott, miért lett ennyire sötét?

Én megcsináltatnám vele úgy, ahogy kérted.


Nehogy befessed sötéttel a lenövés miatt, mert akkor tényleg úgymarad a hajad... inkább újra ki kell szedni belőle a mest. pigmenteket, aztán egy szép világos hajszínnel rámenni. Ilyenkor vigyázni kell a visszasötétedésre, meg is van a módja, milyen színmélységű festéket szabad rákenni a hajra.

3850. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3848. - 75f7468ed2)
2010. dec. 3. 08:08

Bocsánat,elírtam,az Uilk szőkítő Palette,nem Loreal.

A Lorealnak a Decolor (decolorant?) van.

3849. Klaipeda (válaszként erre: 3848. - 75f7468ed2)
2010. dec. 2. 20:25
köszi szépen, akkor egy hónap múlva kipróbálom valamelyiket :))
3848. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3847. - Klaipeda)
2010. dec. 2. 19:49

Írtam a másik fórumon (fodrász vagyok,segíthetek?),hogy ma láttam a DM.ben Loreal Uil szőkítőtket,3 félét,attól függ,milyen sokat akar valaki világosítani.

Uil+ a legerősebb, ha jól emlékszem 6-7 árnyalatot világosít,és van még két gyengébb. A Palettének is van,de azért a Loreal szerintem sokkal jobb.

Rá van írva,utánna festeni kell,de az is,hogy melyik árnalatot nem szabad ha a Loreal hajfestéket választja valaki. Ez pici betűkkel van írva,jól meg kell nézni.

Van Loreal Decolor(ilyesmi),asszem ez is hasonló,talán a hajfestéket szedi le,már nem emlékszem mi volt, ráírva.

Én is nézegettem őket,de még nem mertem bevállani,azér a szőkítés nem olyan egyszerű,sokan elrontják otthon,foltos lesz,leég a hajuk,stb. Figyelni kell végig,és lemosni,amint megvan a kívánt világos szín. Nagyon pontosan kell feltenni szerintem,a fodrász is úgy csinálja,nekem alul kezdte,mire kezdte volna felül,a alul már mosta is le. Szóval egyedül inkább ne csináld,bár,van akinek sikerült.

Nehogy elrontsd! Azért ez nem olyan,mint egy hajfestés.

Van még a másik fórum,a(Fodrász vagyok,segíthetek?)ott is megtudhatsz ezt-azt.

3847. Klaipeda (válaszként erre: 3846. - 75f7468ed2)
2010. dec. 2. 19:27

Köszi :)

Hát ehhez a fodrászhoz nem megyek vissza, úgyhogy ha a dmes doboz szőke festék nem világosítja (gondolom nem fogja) akkor nem tudom mi legyen. Valszeg semmi. És ez nagyon rosszul hangzik de én már NEM MEREK elmenni fodrászhoz. Ő kb a 600. akiben csalódok mondjuk ő legalább nem égette szét a hajam.

De köszönöm a segítséget, nem tudod hogy tudnám megoldani saját magamnak?

3846. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3845. - Klaipeda)
2010. dec. 2. 19:13

Nem lesz baja a hajadnak egy szőkítéstől. Valószínűleg a fodrászodnak van ammónia mentes szőkítője és hozzá ilyen oxi,nekem azzal csinálta.

Semmi baja nem lett a hajamnak attól.

Gondolj bele,vannak akik sokszor szőkítenek,és szép szőke hajjal járnak. Nem minden szőkének van agyon hidrogénezett szalma a fején.

Csak egyszer kellene szőkíteni,lehet kíméletesen is,sőt még 3% oxival is,nekem is azzal csinálta,nem 9 és nem is 12%-ossal.

Picit várj,ha tudsz,lehet,hogy kopik is a festék,modjuk moshatsz hajat picit többször,akkor biztos jobban kopik,és Karácsony előtt,az még 3 hét múlva lesz csak,szőkíttethetsz eggyet.

Persze nem muszáj,csak ha gondolod. Nem akarlak rábeszélni semmire.

3845. Klaipeda (válaszként erre: 3843. - 75f7468ed2)
2010. dec. 2. 19:03

Most olyan mérges vagyok hogy legszivesebben leborotválnám az egészet!

A fodrász azt mondta hogy nem ajánlja a szőkítést, én sem akarom tönkre tenni a hajam. De most pl azt sem tudom mit rakjak rá egy hónap múlva amikor a világosbarna lenövésem látszani fog... Sima barnát, vöröses barnát, csak a tövére, vagy az egészre világosabbat?? Ha most nem lettem volna 3 napig szőkés akkor nem is zavarna annyira, csak úgy tetszett és mindenki mondta hogy sokkal jobb mint a sötét, még az utcán is megnéztek :(

2010. dec. 2. 18:52
hat en meg tobbet nem fogok magamnak festegetni az tuti. a fodrasz tegnap csodat tett a zold hajammal. most nagyonszep sotetszoke, szoke es vilagosszoke melirral. es nem voros es nem zold, mindenki dicseri milyen jo lett. igaz profi fodrasz volt, de nagyon megerte. eddig nekem se volt jo tapasztalatom mondjuk fodrasszal, ez volt az elso igazan jo.
3843. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3842. - Klaipeda)
2010. dec. 2. 18:41

Hát,ez érdekes. Lehet,hogy kicsit alá kellett volna szőkíteni,de ezt a fodrásznak tudnia kellene.

Nekem miután leszedte, szőkítette (szőkítőpor és oxi), és utánna tett rá 6.0 és 6.1-et keverve,6% oxival. Szóval a 6-hoz is szőkített valamennyit,írtam,hogy mikor nem tette,sötétebb színt kapott egy vendégnél.

Sajnálom,hogy így sikerült!

Most mit fogsz csinálni?

A hajad bírja még? Mert akkor két hét múlva megismételhetnéd,de szőkítsetek kicsit. Bár gondolom nem akarod megint.

3842. Klaipeda
2010. dec. 2. 18:34
Ja azt elfelejtettem, most harmadszorra 7es vöröses szőkére szedte ki az oxy reload erre ment rá 7es természetes szőkével ebből reméltem én egy 6os ha nagyon visszasötétedik 5os szint! Nade a 3mas szinre tényleg nem gondoltam és gondolom nem is kell elmondanom hogy nem vagyok boldog!
3841. Klaipeda
2010. dec. 2. 18:31

No leirom mi történt velem csakhogy okuljatok az esetemből.

Aki vissza olvas az láthatja hogy már volt egyszer feket szin kezdettel egy oxy reload+festésem, aztán 4 napja megint oxy reload, nagyon szépen leszedte 6os szinmélységre, elkezdett visszasötétedni, ezen a fórumon megtudtam hogy be kell festeni mert visszaoxidálódik, ugyhogy most jövök a fodrásztól ismét oxy reload (harmadszorra), ráment 3%os hidrogénnel hogy biztos ne sötétüljön vissza majd 7.00 ás szin 6% os hidrogénnel az eredmény: a hajam 3as szinmélységű vöröses sötétbarna!!!

Ennyit erről meg hogy szeretnék szőkésbarna lenni!

2010. dec. 1. 15:53
Hát nem tudom.. ami a festékhez volt. De eléggé egészséges, meg dús... Majd elválik:) köszi azért a tippet:)
3839. anettt01
2010. dec. 1. 14:48

Sziasztok!


Nem tudja valaki véletlenül, hogy otthon hogyan tudok kikeverni pink festéket? Előre is köszönöm!

3838. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3837. - Gyöngyvirág19)
2010. dec. 1. 12:25

12% oxival csináltad?

Ha kibírod ezzel a színnel,várj még 4-hetet,de ha nem,és egészséges a hajad,1-2 hétmúlva átfestheted.

Szerintem.

2010. dec. 1. 09:38
Nem barna, hanem méz szőke :) Nem hagytam rajta elég ideig a festéket, ezért nem szívta ki rendesen :)
3836. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3834. - Gyöngyvirág19)
2010. dec. 1. 08:55

Szia!


Hogy sikerült 10-es festékkel barnát festened?

2010. nov. 30. 21:39
nekem is mélyfekete volt a hajam nemrég. Aztán kipróbáltam a hajradírt, gesztenyebarnára szívta. nagyon szépen... ajánlom mindenkinek.. remek kis találmány. Ráadásul egyáltalán nem roncsolja a hajat..
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook