Hajfestés (beszélgetős fórum)


54. daroki (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2006. okt. 19. 18:30
Köszönöm a tanácsot bejött!Tegnap festettem a hajam és tényleg hatásos volt a krém,nagyon gyorsan letudtam törölni a festéket az oda nem illő helyekről:)
53. Cecília (válaszként erre: 44. - Figarina)
2006. okt. 19. 17:26
köszönöm:) hétvégén nekilátunk majd megírom az eredményét, egyenlőre egy sima barna szín melett döntöttem, ami a színminták szerint a legközelebb áll az eredetihez. szurkoljatok:)
2006. okt. 18. 23:17

Házilagos festésnél azért javasoltam az utólagos kontúrkrémezést,mivel nem szakemberek készítik,és a túl zsíros krémmel előfordulhat,h ha a hajra is kenődik,h a festék nem tudja fedni a hajszálat!

az h mennyire fogja a bőrt leginkább a bőr állapotától függ(a száraz bőrt fogja be legerősebben)

2006. okt. 18. 12:32

Nem a festés után, hanem előtt kell bekenni a kontúrt, lehetőleg nagyon zsíros krémmel!

Ha ennek ellenére nem jön le, nedvesíts be vattát, jól nyomkodd ki, a samponos flanokból önts rá egy keveset, de tömény legyen, majd ezt mártsd bele cigaretta hamuba.

Nem kell sokáig dörzsölnöd, nagyon gyorsan lejön.

Nekem ez évek óta jól bevált recept!

Valamint minél sötétebb festéket használsz, annál jobban befogja. A lerosszabb a fekete!

Otthoni hajfestésnél nagyon figyeljetek a hatóidőre, mert még gondosan vásárolt drága festéknél, és alaposan megválasztott hígítóoldatnál is rettenetes károkat lehet okozni a hajban, ha a hatóidőt jelentősen túlléped!

Különösen vonatkozik ez a szőke hajra!

50. figarina (válaszként erre: 49. - 7130b15964)
2006. okt. 17. 23:27
Nem túl durva!? afesték felkenése UTÁN be lehet krémezni a kontúrt,sőt rá is lehet húzni kissé a hajtövekre!Viszont lemosásnál fel kell lazítani enyhén vizezve a festéket a kontúroknál is,masszírozással,ugyanis ilyenkor a festék oldja magát a bőrről....
49. 7130b15964 (válaszként erre: 27. - Daroki)
2006. okt. 17. 23:21
Egy kis körömlakk lemosó dörzsölés nélkül lehozza. Persze utána krémezd be. Ha előtte is bekrémezed, akkor még könnyebben lejön.
48. figarina (válaszként erre: 47. - Df30cb1959)
2006. okt. 17. 23:11
nem feltétlen,de nem mindegy milyen színre mit festesz!
2006. okt. 17. 22:26
a szinező ledobja magáról a tartós hajfestéket?vagy várjam meg míg kikopik a szinező?
46. figarina (válaszként erre: 45. - Lenus)
2006. okt. 17. 22:23
létezik olyan speciális barna szín,ami képes fedni a vöröset!Ha kellő odafigyeléssel készül a szőkítés és utána a ráfestés minimális a haj sérülése,nem roncsolódik,nem szabad,hogy tönkremenjen!!!
45. Lenus
2006. okt. 17. 19:39
6 évig festettem a hajam vörösre, az eredeti hajszínem barna. Csak úgy tudtam az eredeti hajszínemre visszafesteni, hogy leszőkítettem, és arra ráfestettem a barnát. de nagyon hazavágta a sok festés a hajam. eddig sem volt valami dús a hajam, de ezek után meg tényleg tönkre ment. Mostanában meg kenhetem a hajam mindenféle pakolássokkal, hogy újra magához térjen. Én ha újra kezdhetném, nem biztos, hogy elkezdeném festeni a hajam.
44. figarina (válaszként erre: 43. - Cecília)
2006. okt. 17. 18:45
csinálhatod,csak ügyelj a színválasztásra!szőkített alapon világosabb tónust kapsz!Ha kell segítség,írj!!(-:
2006. okt. 17. 18:34
és a tartós színezőt is csinálhatom házilag ugye?és köszönöm a tanácsot:)
42. figarina (válaszként erre: 41. - Inken)
2006. okt. 15. 22:13
Szia!Csak ha sötétbarnára fested(ami tulajdonképpen a köznyelvben fekete)akkor van esély,h ne látsszon át a vörös!minél intenzívebb a vörös,annál nehezebb a dolog,és számolni kell azzal,h folyamatosan kopik és át fog látszani!speciális színkeverést kell ilyen esetben alkalmazni,ami otthon-szerintem-nem igazán kivitelezhtő.....
41. Inken
2006. okt. 15. 12:18

Hogy tudom visszafesteni a hajamat az eredeti színére?(vörösről barnára)

Elég ha megpróbálok keresni egy nagyon hasonló színű festéket és utána hagyom lenőni? Nem fog az nagyon látszani, van jobb módszer esetleg?? (Fodrász nélkül!)

40. Icus
2006. okt. 14. 09:29
Én sokái festettem, saját magamnak, soha nem volt semmi problémám. Pár éve egy influenza mellékhatásaként, ekcémás lettem, azóta nem tudom festeni a hajam, mert azonnal kisebesedik a fejbőröm! Pedig lenne rá igényem!:(((
39. figarina (válaszként erre: 35. - Cecília)
2006. okt. 14. 09:21

Szia!

tartós szinezővel akár már most átkenhető a hajad,lényeg h ne tartalmazzon ammóniát!Vagy átmenetileg te magad használj mosás után szinező ápoló habot,ezt minden mosás után meg kell tenned!

2006. okt. 14. 09:18
Még valami:a megfelelően összeálított receptúra esetén ahajnak semmilyen károkat nem okoz sem a festés sem a melírozás sem a szőkítés!!!és a legfontosabb a termék kiváló minősége,300ft-os festéktől nem tudom mit vártok....hidrgén peroxidot pedig tartalmaznia kell,mert enélkül ha tetszik ha nem,nem képes a színváltoztatásra a termék...
37. figarina (válaszként erre: 19. - 67796372eb)
2006. okt. 14. 09:13

Szia!

Ha szőke szint akarunk bámilyen sötétebb árnyalatra visszafesteni,akkor előtte fel kell "tölteni"a hajat a kívánt szinnek megfelelő pigmentekkel és úgy lehet ráfesteni ill ilyen esetekben kizárólag színezőt kellene használni!!!És otthon neked is átlagon felüli ápolást kellene alkalmaznod:színvédő sampon,pakolás és színfrissitő ápoló hab!!De ezt ergy JÓ FODRÁSZNAK KÖTELEZŐ tudnia!!!!

36. reni79
2006. okt. 13. 14:16
Sziasztok.Nekem a szőkitéstől nagyon hullott és tört a hajam.Platinaszőke szinűre festettem.Nagyon hosszú volt,le kellett vágatnom rövidre mert már rettenetesen csúnya volt.Vágással együtt befestettettem barnára de nem tudtam megszokni mert 16 éves korom óta szőke vagyok.Ezért visszatértem a szőkére csak jóval sötétebb árnyalatban.Most nem törik olyan vészesen és sokkal dúsabb.Mindenesetre nem tesz jót neki igy sem:-(
2006. okt. 13. 13:54
Segítséget szeretnék kérni, úgyanis körülbelül egy éve melíroztatom a hajam de tegnap a fodrászom olyan szinten kiszőkített hogy elsírom magam ha a tükörbe nézek, és szeretném minnél hamaabb barnára festetni vissza(ami az eedeti színe), hány nap lehetséges ez és mikkora változhatok vissza barnává?
34. Inken
2006. okt. 7. 11:53
Hát én már nem is tudom, kezd olyan furcsa lennia hajam... :(( Látom nekem semmi nem akar összejönni úgy ahogy szeretném.
2006. szept. 28. 21:38
Sziasztok csak a túlzásba vitt hajfestés kárositja a hajat és a nem megfelelö hidrogén-peroxid használat. A krémezés jo csak ne menjen a hajtöre, mert akkor nem fogja be a festék. a fkellékesben lehet még jo szinezöt venni márkátol függetlenül. Én tapasztalatbol irom.
32. dee (válaszként erre: 31. - Df30cb1959)
2006. szept. 28. 21:21
Szerintem ma már egyik sem káros.Jó minőségű festékeket lehet kapni,de inkább bízd szakemberre.
2006. szept. 28. 21:19

Az igaz hogy a szinező ugyanúgy károsítja a hajat mint a rendes festék?

mert akkor mindegylenne a ha rendesen festeném nem pedig szinezném.

30. zena01
2006. szept. 28. 09:51
A hajfestés károsítja a hajat. Ezt tapasztalatból mondom. De sajnos nincs más módszer az ősz hajszálak eltüntetésére.(A kopaszra borotváláson kívül. Persze ez egy kicsit hülyén néz ki egy nőnél. És férfinál is.)
29. df30cb1959 (válaszként erre: 27. - Daroki)
2006. szept. 16. 15:14
Most olvastam az egyik könyvben,amit emagdi is mondott,hogy testápolóval vagy krémmel bekened.
28. emagdi (válaszként erre: 27. - Daroki)
2006. szept. 11. 18:34

szia!

szerintem festékfüggő,hogy mennyire fogja meg a fejbőrt.

az arcodra a haj mentén kenj zsíros arckrémet, így kevésbé fogja befogni a festék (illetve ha rákerülne, akkor könnyebben letörölheted)

27. daroki
2006. szept. 11. 18:19

Sziasztok!


Azoktól a hölgyektől kérdezem akik festik a hajukat,és otthon festik maguknak,hogy mit tanácsolnának nekem hajfestés előtt,mi a fenét kenjek a hajtövek előtti részekre,hogy ne kelljen hajfestés után fél óráig szivaccsal dörzsölni a fejemet???

Válaszotokat előre is köszönöm!

2006. szept. 11. 15:35

En azt vettem eszre, ha 6%-osnal magasabb hidrogenperoxidot hasznalnak nalam, elkezd a hajam hullani. Söt, hetekig viszket a fejböröm.

Az ember persze hogy a legjobb fodrasznal hagyja a penzet -ugy ertem szamara- de akarhonnan nezzuk a hajfestes roncsolja a hajat.


En altalaban akkor valtok szint, amikor valami fontosabb dolog tortenik vagy tortent az eletemben. Vagy szimplan az ember ujitani akar. Pedig valljuk be a hajszin semmin sem valtoztat.

En voltam mar szöke, vörös, fekete, barna, melirozott...mindenfele.

A fekete az igen erdekes volt.

Azt ugye alacsony %-u h.p-iddal csinaljak, attol baromira fenyes lett a hajam es rohamosan nött.

Nem tudom mennyire van osszefuggesben a hajszin a minöseggel, de egyertelmu h. a magasabb % erosebben igenybe veszi a hajat.

Bar a szokere festeshez -kozepszoke- elegendo volt a 9-es is.

Teny, hogy a szoke feltunobb es szuziesebb -sokkal nepszerubb, de kenyesebb.

Nekem most kozepbarna, hasonlo mint az eredeti es most ugy dontottem h. egy darabig nem festetem. Ugyanis egy csomot levagott a fodrasz es szeretnem visszanöveszteni, legalabb cicihosszra.

25. norahhh (válaszként erre: 24. - 67796372eb)
2006. szept. 11. 15:24
szívesen. nincs mit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook