Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
3924. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3922. - Klaipeda)
2010. dec. 28. 08:01

Megnéztem a Loreal honlapján,mind a két szín szép,persze így neten keresztül más.

Az üzletben a tincsmintát nézd meg.

Viszont a szín utáni szám, a 34-esből a 3-as az aranyat jelöli,a 4-es pedig réz,ami narancs-vörös bázis,tehát bőven van benne vörös árnyalat.

De attól még szép lehet,így nem tudom a te hajadon milyen lenne,de a boboz hátulján is van kép,hogy milyen színű hajból kb.milyen lesz.

Te tulajdonképpen milyen színt szeretnél?

Lehet,hogy neked is az lenne a legjobb ha a saját hajszinedhez közeli színt választanál. Legalábbis egyszerűbb lenne,persze az más,ha te mégis teljesen mást színt szeretnél.

Igazából csak a feketét akartad leszedetni?

az a baj a bolti festékekkel,hogy nem írják rá,hány % az oxi benne,így nem lehet variálni az árnyalattal.Ebben jobbak a fodrászfestékek. Persze másban is,kiszámíthatóbb,hogy milyen színt kapsz.

3923. Klaipeda
2010. dec. 27. 21:40
Egyébként valaki használta már a Kérastase termékeket? Más fórumokon nagyon jókat hallottam róla de horror ára van...
3922. Klaipeda (válaszként erre: 3921. - 75f7468ed2)
2010. dec. 27. 21:16

Más fórumokon olvastam, hogy a castinggal vigyázni kell, de most megnéztem, mások állítása szerint, mivel szinező ezért ne válasszunk a eredeti hajszínünknél sokkal másabb árnyalatú szint, mert a szinezővel azt nem lehet elérni. Illetve én még használtam anno kb 8 éve, amikor nem volt még ismert, és a sötét hajszin teljesen kikopott a hajamból kb 10 mosás után ha jól emlékszem. De az én hajam sötétszőke, lehet hogy azért nem volt jó nekem a lilás fekete casting. (bár nem próbálkoztam vele túl sokáig) Nekem nagyon tetszik a 6.34, illetve a 7.34 es szin a castingból csak nem tudom hogy mutatna a mostani vörös hajamon. Szerinted/szerintetek? Vagy még fessem rendes festékkel ha ilyesmi színt szeretnék elérni?

Amivel most festettem a 8.1es loreal exelence nagyon trükkös mert nem volt ráirva sehova hány %os oxy volt benne. Úgyhogy fogalmam sincs hogy 6 vagy 9%os volt e.

De tényleg nagyon szép lett a hajad én sem bánnám ha már leszállhatnék erről a haj témáról! Milyen egyszerű volt a feketével... :)

3921. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3920. - Klaipeda)
2010. dec. 27. 19:28

Nekem 6 évig volt fekete a hajam, szeptemberig,és Casting kékesfeketével szineztem.

Nem kopott jobban,mint más márka. Nagyon sok félét kipróbáltam,festéket is,mert néha festettem,néha csak szineztem a feketével.

És jó,ha festett hajra való sampont használsz,ezek nem "koptatják" úgy a hajat mint a sima sampon.

Én is kétszer használtam a ricinus olajos pakolást,de azon a fórumon megtudtam,hogy vörösödik tőle a haj,úgyhogy nem is csinálom többet,pedig jó lett volna.Most nekem is szárazabb a hajam(ettől kicsit szomorú vagyok)de ápolom,minden hajmosás után fél óra pakolás,és csak akkor szinezem újra,ha muszály,meglátom mennyire kopik majd most,mert szőkített alatta a hajam.Megpróbálom heti egyszer mosni csak,hogy ne kopjon olyan gyorsan és késleltessem a következő szinezést,hogy mostmár tényleg pihenhessen a hajam.

Nem tudom,hol olvastad,hogy keményen elkezd kopni,szerintem nem. Sőt,egy másik weboldalon, egy fórumban nagyon dícsérik a Castingot. Ne a dobozon lévő színt nézd,hanem a tincsmintát. A Dm-ben és Tescoban van kitéve hajtincsminta. Én is ez alapján választottam a 400-ast,szerintem olyan színt kaptam. Ha tovább rajta hagyod az előírt 20 percnél, sötétebb lesz. Én is először 500-ast akartam, nem akartam,hogy túl sötét legyen,úgy voltam vele,ha nem elég sötét,akkor átszinezem legközelebb eggyel sötétebbel.De már jó,hogy nem azt vettem.

3920. Klaipeda (válaszként erre: 3917. - 75f7468ed2)
2010. dec. 27. 18:37

Úgy néz ki semmi baja nem lett a hajamnak, festés után fél óráig hagytam rajta a pakolást aztán hajvégápoló + szérum spray hajápoló, és nem szárítottam meg csak a tövét a többit hagytam levegőn száradni. Tapintásra a vége kicsit szárazabbnak tűnik de egyáltalán nem vészes. Azon gondolkodtam hogy a köv hajmosás elött teszek rá egy kis oliva olajat.

Nagyon szép lett az új hajszíned, abszolút megértem hogy eleged van a szőke hajjal járó aggódástól, én is két hónapja "játszom" vele és már az agyamra megy!

Arra gondoltam hogy ha birom most pihentettem 6 hétig a hajam, utána kipróbálom a castingot én is. Viszont azt olvastam hogy általában sötétebb lesz mint a képen aztán keményen el kezd kopni. Kiváncsi vagyok neked mik lesznek a tapasztalataid, egyelőre olyan szép mint a képen! :)

3919. Alexaa87 (válaszként erre: 3910. - Runawaybetti)
2010. dec. 27. 18:07
szia:) fekete hajam volt,de egy idő után szerettem volna ha csak sötétbarna...és akkor raktam fel a palettét a csokibarnát ami vörös lett.valószinűleg a szőke hajadról azért dobta le hamar a garnier festéket mert sajnos a szőkitett haj az ilyen :S én is most azzal szenvedek hogy viszabarnuljak de ledobja.most majd a color xxl sötét barnáját fogom kipróbálni ,de barátnőm a zöld dobozos palette középbarnát illetve a lila dobozos trüfelt próbálgatta a szőke melirjaira és mind kettő szépen elfedte csak ugye hamar lekopott de most festette 4.ére és már jó :) másik barátnőm szintén szőke volt fehéres szőke póthajjal...ő syossal festette vissza a sötét barnával és nem lett fekete sőt...foltosra fogta ugyan be neki de nem kopott tovább.még egyszer befestené tuti hogy jó lenne úgyhogy arról is jó véleménnyel vagyok :)ezt a 3at tudom neked ajánlani amit tapasztaltam (igaz más fején de azon jó lett :D)
2010. dec. 27. 17:14

Köszönöm mindenkinek,aki próbált segíteni hajszínnel kapcsolatban.Lassan jutottam el a döntésig,hogy inkább nem akarok már szőke hajat. Este még nem tudtam,szőkét veszek vagy barnát,de másnap délutánra már határozottan tudtam.


Én is tökre örülök,mindenki azt mondja,sokkal jobb így, ronda volt a rozsda színű haj (ezt a férjem mondta),de szerintem is sokkal jobb.

Bár tudom, a képeken amiket feltettem,hogy nézzétek meg, jobb volt a szőke, de élőben más.

És ez a nyugalom,hogy nem nézegetem a hajam percenként,hogy mit kellene vele csinálni,hogy jó színe legyen,és már előre azon aggódni,mi lesz a tőfestéssel,hogy csináljam,hogy nem legyen vörös...szóval most végre nyugodt vagyok,és két hónap után mondhatom,végre szép színe van a hajamnak.És már így is marad,majd meglátom a lenövéstmilyen lesz,ilágosbb vagy sötétebb,és akkor a következő szinezést ehhez tudom igazítani. Az a jó a Castingban,hogy sok árnyalat van,egymás utáni színek,ha nem jó a 400-as,akkor még ott a 300 vagy 500, ami csak egy-egy árnyalatnyi különbség,szóval nem kell teljesen eltérő színt választani.És az is jó,hogy ezentúl elég szinezni,nem kell festeni,ami azért kicsit jobb a hajamnak.

3917. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3915. - Klaipeda)
2010. dec. 27. 17:11

Szia!

Örülök,hogy sikerült. Nem lett baja a hajadnak?

Ne aggódj,még 1-2 -szer átfested,és nem lesz vörös. Elsőre mindenkinek ilyen.

Sőt,még jobb,ha a 8-a festékhez 4-65-os oxit használsz,nem 9%-ost,mert akkor nem szív rajta,és még jobban fed. Nekem is így volt. Mikor 9.1-el és )%-os oxival festettem,borzalmasan vörös lett.

De múltkor a 8.1 és 6%-os oxi szépen fedte a vöröset.

Egyébként ha teszel bele mixtont,még jobban elfedi a vöröset. Én kellékesnél vettem Berrywellt, 0.11-est,kb. 1100 ft volt.Egy dobozzal sokáig elég.

Én is megcsináltam a hajam tegnap előtt,Castinggal,van fennt kép.

3916. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3914. - Runawaybetti)
2010. dec. 27. 16:59

Köszi!

Tegnap előtt szineztem a Casting 400-al.

Nekem is tetszik,végre barna a hajam,és nincs több szőke mizéria.

3915. Klaipeda
2010. dec. 27. 15:34

Na sziasztok


Jelentem, megcsináltam a hajam.Vika, köszi mégegyszer a tippet.

A decolorant hatására kb 2 árnyalatot világosodott (nem mertem 20 percnél több ideig rajta hagyni :) ), persze vörös lett, aztán rámentem 8.1es festékkel és még az is világositott egy picit. Nem lett nagyon foltos, sőt sztem egységesebb mint elötte volt, úgy csináltam ahogy mondtam először a végére kentem a szőkítőt, meg ahol láttam hogy sötétebb, aztán 10 perc mulva az egészre rámentem kivéve a tövét. Persze most festés után is vöröses, de a hamvas festék tompított rajta egy kicsit. Szóval összegezve kiindulási alap: szőke tő foltokban fekete hajamból lett egy még mindig szőke hajtő de 5-6 os árnyalatú hajhossz.

Szóval elégedett vagyok!! :)

És minden JÓ fodrásztól elnézést kérek, de ismét bebizonyosodott hogy nincs szükségem fodrászra! :D

Ja, Boldog Karácsonyt így megkésve!

3914. runawaybetti (válaszként erre: 3912. - 75f7468ed2)
2010. dec. 27. 12:19
vika73 nagyon szep a hajad az elso kepen. mivel fested?
2010. dec. 27. 12:17
castingnak a szaten szokejet hasznaltam.szep szin viszont ha sotet az eredetid akkor nem ajanlom a castingot mivrl nem szivja le a hajad igy a sotet lenoves narancsos marad mig a vegei szep hamvasak.
3912. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3911. - Rilla23)
2010. dec. 27. 10:02

Szia!

Én másik két árnyalatot használtam, a 1010, és 1021-et.

De mit szeretnél tudni róla?

Ezek a szőkék igazából szerintem nem szinezők,mert világosítják a hajat,azt írja a csomagoláson,hogy két árnyalattal. A várható szín itt is a hajad színétől függ.

3911. rilla23
2010. dec. 26. 19:38

Sziasztok!


Használt már valaki casting 801es szaténszőkét?

Fontos lenne.

3910. runawaybetti (válaszként erre: 3909. - Alexaa87)
2010. dec. 26. 00:06

sziaa pallete-ben nem bízom.egyszer befestettem vele a szőke hajamat 1 kicsit világosabb szőkével és narancssárga lettem..a garnier meg 2 nap alatt kikopott szó szerint.szőkére világos barna.2 nap múlva ugyanolyan szőke voltam..

iegn énis úgy gondoltam hogy majd csak a tövét fogom festeni és csak az utolsó pár percbe az egészet.

viszont van ez a dolog hogy mindig sötétebb lesz mint a képen.hogy mindig 2vel vagy 1gyel világosabb színt kell venni és akkor kapok olyan eredményt.ez igaz?

ha a palette nem vált be neked akkor ezekszerint volt csokibarna vagy legalábbis sötét barna hajad.te melyikkel festetted?melyikkel voltál megelégedve teljesen?

3909. Alexaa87 (válaszként erre: 3906. - Runawaybetti)
2010. dec. 25. 20:33
szia.egy dolgot biztosan állithatok:a palette zöld dobozos csokibarnáját rá ne kend sötét szőkére mert nagyon szép rikitó vörös fejed lesz én igy jártam még régen vele:S a casting szerintem megbízható és kopik is.meg ha sötét hajat festesz és nem akarod,hogy fekete legyél akkor ugy csináld hogy mindig csak a tövét fested és az utolsó kb 10 percre húzod rá az egész festéket a hajadra mert a sötétnek van ilyen átka hogy minél többször fested a hajra annál sötétebb lesz :)legalábbis én ezt hallottam:)
3908. Alexaa87
2010. dec. 25. 20:29
boldog karácsonyt nektek:)
2010. dec. 24. 14:37
Nagyon boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!
2010. dec. 24. 14:20

sziasztok

először is boldog karácsonyt mindenkinek!


a kérdésem pedig az hogy most középszőke hajam van.de csokibarnát szeretnék.olyan beyonce-s csokibarnát.viszont nemtudom melyik hajfestékbe bízhatok meg teljesen hogy nem lesz sokkal sötétebb vagy túl vöröses.én eddig csak a loreal casting creme gloss-ba nem csalódtam de abból csak a szőkéket és az étcsokit használtam.ugyanazt a színt kaptam mint ami a képen volt de az étcsokitól fekete lettem 1 idő után.akkor a csokibarna is egyre sötétebb lenne majd ha többször festeném??

vagy ha vkinek volt közületek csokibarna haja akkro melyik festékkel ért el szép színt?

3905. Anda39
2010. dec. 24. 09:26
Boldog karácsonyt!
3904. mkjudit (válaszként erre: 3897. - 75f7468ed2)
2010. dec. 23. 15:35
Szia! Nekem leginkább a barna tetszik,de ha már ennyit szenvedtél a világosítással,akkor ne add fel,szerintem már közel a cél. Nekem is azt mondják ,hogy a sötét haj jobban állt,de én már annyira unom a sötét színeket,hogy örülök a szőke hajamnak.Azt nem mondom,hogy már sosem leszek barna,de mostanában biztosan nem.Tehát lehet,hogy neked is jobb lenne a sötét,de te is mindig az voltál, ezért megértem,ha már váltani szeretnél.
3903. CheshireCat (válaszként erre: 3897. - 75f7468ed2)
2010. dec. 22. 20:07

hát egyértelmuen a 2. szőke a legjobb :) szerintem még ne fesd vissz barnára, nem azért szenvedtél annyit. meg irtam hogy az én hajammal is mi lett visszafestés után...

a sárga haj... emlékszem mikor nekem volt fehér hajam xD akkor azt a hamvasito sampont használtam, meg talán wella bellady festéket. a loreal meg a palette nem a legjobb szőkében. ez olyan érdekes. akkor sokkal könnyebb volt kiszőkülnöm pedig mahagónira volt festve, fodrász szedte le róla azt vagy 6 óra alatt, odalett a fél hajam, de nem maradt vörös, csak az a tipikus egérszőke amit nem szeretek, de utána viszonylag hamar majdnem fehéret tudtam csinálni belole. most meg mit összeszenvedtem énis :S

3902. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3901. - 02db590b2c)
2010. dec. 22. 17:33

Szia!

Nekem is az tetszik a legjobban.

Van hamvasító samponom,bár edig nem használt semmit,mikor vöröses volt a hajam,bár lehet,hogy nem is arra való. Hallottam,hogy a szőke elkezd sárgulni,azt meg lehet oldani a samponnal,de én attól félek,hogy eleve a festéstől már sárga lesz,tehát sárga színt kapok,nem szőkét. Mert azzal nem tudnék mit csinálni.

Ápolom a hajam,csak mostanában sokat volt festve,és szárazabb lett. Ezért nem akarok már össze-vissza festegetni,főleg,hogy szőkéhez 9%-os oxit használunk,minimum.

Én már előre a tőfestéstől is tartok,és ,hogy milyen lesz,mikor nő le,már két hétre rá sötétbarna lesz a tövem. Az meg olyan csúnya.

3901. 02db590b2c (válaszként erre: 3897. - 75f7468ed2)
2010. dec. 22. 16:56

Szia!


Megneztem a kepeidet.Szerintem a masodik szoke allna a legjobban.A barna se rossz,de az inkabb olyan semleges.A fekete meg tul sotet.A szoke viszont nagyon dogos,sokat dob rajtad,es szerintem a vonasaidhoz is,meg a borszinedhez is az megy a legjobban.fiatalos es szexi.Annak a formaja is nagyon tetszik.

Ha hamvasito sampont hasznalsz sosem lesz sarga.Meg jo fodrasz kell hozza.Ennyi a titka a jo szokehajszinnek.Meg ha megfeleloen apolod,nem toredezik,nem szarad ki.

3900. Titánia
2010. dec. 22. 16:46

Sziasztok!


Én a szemöldököm szeretném befesteni, de nem sikerül a kívánt színt elérni, ezért mindig el kell mennem a kozmetikushoz, de hát nem éppen olcsó:(


A hajam világos színű a szemöldököm viszont sötétbarna és erős szálú.

Vettem világosbarna szemöldökfestéket és krémperoxidot (6%-os), de sötétbarna lett a festés után is.


A hajfestéket nem akarom rákenni, mert rá van írva, h. ne használják szemöldök és szempilla festésre, mert vakságot okozhat.


Mit kellene csinálnom, h. világosbarna legyen a szemöldököm?


Tudna ajánlani valaki valamilyen márkát?

3899. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3898. - Klaipeda)
2010. dec. 22. 16:01

Mert nem tudom,sikerülne-e a szőke,és már nem akarok sokáig kísérletezni,míg nem marad hajam.

Szóval egyszer még megpróbálnám. Viszont félek,hogy nem lesz jó,és feleslegesen szőkítettem,szárítottam a hajam,és mégis sötétbarna lesz belőle.

Meg akkor megnyugodnék,és többet nem "szőkéznék",maradnék barna. Egyúttal meg is könnyebbülnék, hogy vége ennek az őrületnek,hogy mindig a hajammal foglalkozom,mit csináljak vele,hogy jó legyen stb. Ez már nagyon fárasztó két hónapja,nap mint nap.

Persze a legutolsó festés jó lett,de csak a vöröset fedtem,még nem szőke,nem tudom,merjem-e.

10-es festékre gondoltam 9%oxival+ebbe is mixton.

Vagy hagyom a fenébe az egészet,és beszinezem a Casting valamelyik barnájával és kész. Nem szórakozom tovább a hajammal.

3898. Klaipeda (válaszként erre: 3897. - 75f7468ed2)
2010. dec. 22. 15:00

Köszi a segítséget! :)


Nagyon kemény hogy jól áll a sötét hajszín de tényleg öregít. Nekem a szőkék jobban tetszenek, meg sztem a szemöldöködhöz is jobban illik. Én max 6os árnyalatig sötétíteném a hajad. Mért akarsz megint sötétíteni?

2010. dec. 22. 14:50

Én még mindig nem tudom,szőkére vagy sötétbarnára fessem a hajam holnap után?

Tiszta hülye vagyok. Legjobban szőkét szeretnék,de félek milyen lesz,nem lesz-e sárga.normális szőke színe lesz-e? És utánna majd a barna lenövésem,mindig festegetni.

Bár most néztem a képeim itthon,mikor a fekete nőtt le,az sem volt szebb,mikor a töve jóval világosabb.

A barna egyszerűbb lenne.

Jaj,nem tudom.

De nem akarok megint unalmasan kinézni. Miért hiszem,hogy szőkén szebb lennék?

Mindjárt teszek fel képeket,megnéznétek,hogy melyik hajszín jobb?

Lécciiiiiiiiiiiiiiii!!!

3896. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3895. - Klaipeda)
2010. dec. 22. 14:46

Szerintem ne. Nekem sem tett rá egyik fodrász sem sem szőkítés,sem koktélozás után balzsamot.Csak a legvégén,a festés után.

Szárazabb lesz a hajad,nehezebb lesz fésülni is,de ne tegyél rá.

3895. Klaipeda (válaszként erre: 3894. - 75f7468ed2)
2010. dec. 22. 14:33

Két ünnep között gondoltam hadd pihenjen, akkor már majdnem 4 hét fog eltelni az utolso oxy reload/festés után.

Igen eredetileg szőkésbarna vagyok, úgyhogy meglátjuk mi sül ki belőle, nem akarom tönkre tenni a hajam ha úgy látom hogy világosodott lehet hogy lemosom 15-20 perc után az egészet.

Még egy kérdés. A szőkítőhöz van balzsam. Miután lemostam rakjam rá a balzsamot is? Mert egyből szárítás után festeni akarom, úgy tudom akkor nem szabad semminek lenni a hajon. Szóval balzsamozzak szőkítés és festés után is vagy csak festés után?

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook