Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átvertek, kihasználtak? Gyere, mesélj! fórum

Átvertek, kihasználtak? Gyere, mesélj! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. júl. 7. 10:34
Sziasztok! Azt hiszem nagyon át lettem verve, ami persze az én hibám is, mert belementem, de azért kérdésem lenne, hogy vajon tud-e valaki segíteni, vagy mennyire elehetek nagy bajban. . . Az történt, hogy két emberke azt mondta tegnap az aluljáróban, hogy van egy GSM boltjuk, szeretnének olcsóbb telefont drágábban adni el, és az kérték, hogy menjek be egy t-com boltba, vegyek egy előfizetéses telefont részletre, amire persze adtak pénzt. Ezután én kapok érte 10 000 Ft-ot, ők pedig egy t-com-os bennfentes emberükkel átíratják az egészet kártyásra, és úgy fog feltűnni a rendszerben, hogy egy kártyás telefont vettem egy összegben. . . Hát igen, sajnos azóta tudom, hogy mennyre iszonyatosan nagy barom voltam, ezt nem kell mondani. . Viszont az lenne a kérdésem, hogy ti most mit tennétek a helyemben? Vagy van vajon rá mondjuk olyan 1% esély, hogy tényleg megcsinálják, amit mondtak? Légyszíves, akinek van valami ötlete, írhat e-mailt is: sunflower_x@hotmail. com KÖSZI!!!
2009. ápr. 20. 13:36
Egész életemben kihasználtak az emberek.
2009. ápr. 14. 19:03
sziasztok! Én egy 17 ezer forintos telefonos ügyben lettem átverve! Ugynevezett prohardveren vettem egy All-in nevű felhasználotól egy telefont akinek a megbeszélt 17 ezer ft-ot utaltam,de a telefont a mai napig nem kaptam meg! Senkinek nem ajánlom, ne üzleteljen vele! A neve Bencsik Albert Lukácsházán lakik!!
2008. nov. 6. 14:28

Sziasztok!

Nekünk már 2szer volt "szerencsénk" jó bankot kifogni.

Első eset: Bementünk egy bankba, hogy szeretnénk jelzáloghitelt felvenni, azt mondták oké, minden rendben lesz, indítsuk. Tulajdoni lap, térképmásolat, számlanyitás, minden papírt beadtunk, majd Pestről lejött egy nagyon fiatal értékbecslő, aki azt mondta, hogy minden rendben lesz, menni fog a hitel.

Vártunk, vártunk. Hiába. Hívtam a mobilbankárt, aki azt mondta úgy néz ki, hogy nincs meg a hitel, mert az értékbecslő nem jó értékbecslést adott. Hívtam az értékbecslőt, persze nagyon nehezen lehetett elérni, közölte, hogy a banknak nem felelt meg az ingatlan.

Visszaküldték a papírjainkat, persze olyan dátummal, hogy máshol már nem tudtuk felhasználni:( és abban benne volt, hogy az értékbecslő olyan összegre becsülte fel a házunkat, hogy az a bank számára nem volt elfogadható, ami akkor azt jelentette, hogy a BBanknál 2 milliót kellett érnie egy ingatlannak, hogy befogadja. Itt vesztettünk kb. 80 eFt-ot.

Egy másik bank újabb költségekkel adott hitelt, az ő értékbecslőjük közel 5 millára értékelte akkor a házunkat.

Második eset: Tavaly nyáron toldani szerettünk volna a házunkhoz, hitelkiváltás(ok) + hitel. Itt már nagyon jó volt az értékbecslő, persze hiteltanácsadón keresztül ment az ügylet, aki mindent ügyesen elintézett, de a bankban nem adtak teljes felvilágosítást és amikor megkérdeztem, hogy a hitelünknek mennyi lesz a havi törlesztője, azt mondták, hogy 54eFt. Eltelt 6 hónap jött egy levél, hogy a következő hónaptól a hitelünk törlesztője 76eFt, most ott tartunk, hogy 90eFt. Ha akkor megmondja, hogy 6 hónap múlva 20eFt-tal több lesz, tuti, hogy nem vesszük fel a hitelt. És nem csak velünk csinálták meg ezt:(

2008. nov. 3. 13:08
engem pasi vert át...nem először ugyanaz:(
2008. okt. 15. 20:23
Uram Isten, ilyen dolgokat egyszerűen nem lehet elképzelni, ha nem veled történnek meg. Nekem már most szorul a gyomrom, pénteken kezdjük az új bankkal a meccset. Már a hideg levest is megfújom, de hát lehetetlen minden esetre felkészülni.
38. pemete
2008. okt. 15. 14:00
Magyarország csodaszép!
2008. okt. 15. 13:37

Na, akkor itt egy egészen friss, ami történet. Szétrobbanok!!!


OTP banknál felvettünk JPY alapú jelzáloghitelt, amiből többek között a CHF alapú autóhitelünket is kifizettük. Az OTP által ígért kifiztési napon az autóhitel közel 100ezer Ft-tal kevesebb lett volna, mint a tényleges kifizetési napon. A bank az ígért utalási napon kiadott igazolás alapján kifizette az autót finanszírozó banknak az igazoláson szereplőösszeget. Azonban mivel a tényleges folyósítás 3 nappal később történt, és a gazdasági helyzet miatt a forint nagyon sokat gyengült, így ez a csúszás nekünk közel 100ezer Ft-ba került.

A bank azért nem folyósított az ígért napon, mert állítólag nem működött a rendszerük. holott a folyósításhoz minden feltétel adott volt, tehát a Földhivatal felé támasztott követelmények, és minden egyéb más papír megvolt.

Majdnem mindjárt iderok egy csúnyát, és a nyakamt rá, hogy nem volt rossz a rendszerük!!! HOlnap megyünk be személyesen, ma még beszélek egy ügyvéddel.

36. pemete
2008. okt. 9. 09:21

Köszönöm:) Majd ha egyszer valamikor végre lesz egy családiházunk, akkor akarunk mellé egy pit lányt, és akkor lesznek kiskutyuk:)

Még jó, hogy ilyen kemény feje van, és nem lett az autóbalesetben baja:) Bár utána pár hónapig remegett a kocsiban, de most már ugyanú élvezi a kocsikázást mint régen!

Na jól offolom itt a fórumot!

2008. okt. 8. 22:00
Sziasztok! Pemete,ez nagyon durva,tényleg!A kutyád valami hihetetlenül szép,én már néztem régebben is,még a páromnak is megmutattam.Ha nem lenne otthon már egy tuti ilyet szereznék.Az uram is imádja őket!
34. 1eb84e4bad (válaszként erre: 33. - Pemete)
2008. okt. 8. 21:51

szerencsére! :-)

na megyekszundi tv olvasás.

jó éjT

33. pemete
2008. okt. 8. 21:50

Hát ilyen izgalmakkal telik a mi kis életünk:(

Majd ha eszembe jut még valami leírom, meg ha megint történik valami sz*rság, mert már elég rég nem volt...

2008. okt. 8. 21:48
jézusom! szgény, sajnálom! ez nagoyn durva, tényleg mik vannak! hihetetlen.
31. pemete
2008. okt. 8. 21:45

Ő konkrétan pit bull, é bullterrier keverék. Azért vannak raja ezek a lokátorok fül helyett:D

Az esküvő úgy volt, hogyszépen lezajlott a szertartás, meg a lagzi, tök jó buli volt. Azán elindult mindenki haza, a szüleink kb 500 méterre laknak egymástól, így együtt sétáltak haza. A egyik ház sarkánál anyuék elváltakanyósomtól, és egyenesen mentek tovább, anósom meg lekanyarodott a ő lépcsőhzuk felé. Mi még maradtunk a lgzi helyszínén, hogy megnézzük mik maradtak a piákból, meg bepakoljuk a kocsiba, és hazavigyük, mert a nagyker visszavette a bontatlan italokat. Aztán csörgött a párom anyujának a barátnője, hogy azonnal menjünk haza, mert anyósomat leütötték. Száguldottunk haza, alépcsőház csupa vér volt. Az volt a szerencse, hogy miután szegényke magához tért fel tudott mászni a harmadikra, és be tudta nyomni a telefonon az újrahívó gombot, ami a barátnőjét hívta. Kihívtuk a mentőket,bevitték az intenzívre, kiderült, hogy életveszéjes sérüléeket szenvedett, körbetört a koponyája, és agyalapi törése is lett! Így a nászéjszakát a sürgősségin, a nászutat meg az nitenzív osztályon töltöttük. Ja, 5000 forintot vittek el tőle, meg egy ezeréves szakadt mobilt!!!

Szerencsére elyrejött, de azért már nem ugyanolyan fejben, mint előtte volt. Elfelejt dolgokat, stb. Nem is értem miért kellett leütni, simán kitéphette volna az a szemétláda a kezéből atáskáját, hiszen egy 60 éves idős sszonyról beszélünk! Milyen emberek vannak!!! Szörnyű, hogy miket kell megélnünk mostanában! Ezért is van ilyen kuánk, hogy ne jusson senkinek az eszébe közel jönni. Már neki is akartunk venni eget, de ő nem akar kutyát a lakásba, de azért ha otthagyjuk nála, akkor olyan büszkén sétáltatja az utcán...

2008. okt. 8. 21:32

na halljuk..!

megnéztem, Sefo volt az? és ez pitbull? én el vagyok keveredv... de nagoyn édi a babócátok! :-))

29. pemete
2008. okt. 8. 21:30

Ja, azóta van neki is biztonságiöve, meg hámja!

Ja nekünk mindig kijut mindenből! Olyan nincs, hogy valami nálunk egyszerűen, és könnyen, gond nélkül menjen!

Az esküvőnkről még nem is meséltem, bár az nem átverés volt, csak simán a miénk, és ezért szarul végződött...

28. pemete (válaszként erre: 26. - 1eb84e4bad)
2008. okt. 8. 21:29
Persze túlélte az eb, bírja, hiszen pit bull:)
2008. okt. 8. 15:33
Pemete,azért kijutott nektek is,látom.
26. 1eb84e4bad (válaszként erre: 25. - Pemete)
2008. okt. 8. 12:23

jaj.

Az illetéket mi is előbb kaptuk meg a rohadt apehtól, mint a földhivatali bejegyzés teljes tulajdonra megtörtlnt vola! Én ezen akadtam ki.


szerencse hogy így sikerült a baleet. Kutyus túlélte?

25. pemete
2008. okt. 8. 11:46

Ja! Azt nem írtam, hogy május közepe táján jutottunk el a szerződéskötésig, akkor voltam 4,5-5 hónapos terhes, és 3 héttel a Danus születése előtt már be is tudtunk költözni:D Az illetéket az apeh már akkor kiküldte, amikor a bank még nem is utalta át a hitelt! Az se rossz nem?

Előtte a suzukival fürödtünk be duplán. Amikor megvettük, beszámították a rági szakadt I-es golfunkat, kiderült miután elhoztuk az "új" autót, hogy rommá volt törve, és ezt sajnos elfelejtették közölni. Aztán visszavittük, természetesen nem vették vissza, mert még nem voltunk elég jártasak a dolgokban, meg elég erőszakosak sem , viszont megcsináltatták, ráköltöttek 350ezret, mire jó lett. Előtte annyira húzott jobbra, hogy ha 60-nál elengedtem volna a kományt lement volna az útról!! Megcsinálták, jó lett. Ugye hitelből vettük, közel 1 millió forint hitit vettünk fel, amit majdnem 3 évig fizettünk. De nagyon durva volt a merkantil bank, mert az első év után mindenféle indokokkal negyedévente kiküldtek plusz csekkeket. Ilyen felkiáltással, hogy kamatkülönbözet, árfolyamváltozás miatti anyámkínja. Holott amikor vettük a kocsit tök magasan volt a svájci frank ára. Hibáa ment lejjebb, nekünk akkor is csak többet kellett fizetni. Ez odáig fajult, hogy már magasabb összegeket számláztak ki 3 havonta, mint ami a törlesztő volt. Ki akartuk váltani a hitelt, de raiffeisen bank kb 2 hónapig szivatott minket, miután közölték, hogy bocsi, de nincs hitel! Addigra sikeresen totálkárosra törtem a verdát, mellettem volt a gyerek is a bébihordozóban, még szerencse, hogy nem lett baja. Nekem lett csak egy púp a fejemen, meg a kutya kifejelte a szélvédőt. De visszatérve a lényegre, nagy nehezen vettünk fel hitelt, ugyanannál a banknál a lakáshitelünk is van, anyukámék lakására terheltettük az összeget, és kifizettük a kocsit. A legszebb az volt, hogy a közel 1 millióból majdnem 3 év alatt kb 250ezer forintot törlesztettünk le!!! Ja, 6 év volt a futamidő!!! Így 770ezret kellett kifizetnünk a banknak, de ebben már benne volt a szerződésmódosítási díj is! És amikor kis naivan megkérdeztem, hogy mi van azzal a rengeteg plusz pénzzel amit befizettünk, meg a forint erősödése miatt ugye kevesebbet kéne fizetnünk a hölgyike, aki a pult másik felén csücsült közölte, hogy hát azt már ebbe beleszámolták! Mi lett volna, ha nem számolja bele??? Ezt is megtanultuk, hogy a merkantiltól se veszünk fel többet hitelt. Azt csak úgy utólag teszem hozzá, hogy 130ezerért vitték el a roncsot, ami még mindig a mi nevünkön van, megcsinálták (persze szarul), és most kint van egy autókereskedésben, és mivel rosszul csinálták meg, azért soha az életben nem fogják eladni! De most voltunk bent náluk, és megkérdeztük, hogy hajlandóak-e fizetni a kocsira a dolgokat (biztosítás, lóerőadó, stb), de mondták, hogy nem, inkább vonassuk ki ideiglenesen a forgalomból, aztán ha eladják, akkor automatikusan az átiratáskor vissza kerül a forgalomba. Végre valami jó hír is van:)

24. Obsoleta (válaszként erre: 22. - Pemete)
2008. okt. 7. 20:53
Ez is korrekt sztori.100 ezerért elmondhatod az ismerősöknek,hova nem érdemes menni hitelért.Egyszerűen elképesztő,ami nálunk folyik,komolyan mondom!
2008. okt. 7. 20:50
A másik,amit soha nem fogok ezzel kapcsolatban megérteni.Fizetsz 60-at egy hónapban sok kis hitelre.Felvennél egy nagyobbat,amire 40-et fizetsz,és kiváltod a többit belőle.Erre a bank visszadob,hogy nem elég a jövedelmed a 40-hez.Akkor eddig hogy fizetted ki a 60-at? Ismerősömék ezért nem kaptak pénzt.
22. pemete
2008. okt. 7. 20:50

Na talán mégis beleférek a mai napba!

Ma a lakáshitelt írom le, holnap a kocsit.

Kinéztük a lakást, elmentünk egy hitelirodába. Megírtuk az adás-vételit az ügyvédnél, jó pénzért, beadtuk a bankhoz a kérelmet, biztattak, hoggy minden oké lesz. Ja teszem hozzá ,hogy sürgős volt, mert már jött a baba, és nagyon külön akartunk költözni. Kifizettük az értékbecslőt, a földhivatalt, az önrészt. 2 hét múlva telefonált a hitelirodás csaj, hogy menjek már be az irodába, mert kéne csinálnunk egy szerződésmódosítást az ügyvédnél, mert valamit változtatni akar a bank. Odaadta a papírt, amit az ügyvédnek kellett elvinni. Délután elmentünk hozzá, és kiderült, hogy a bank utólag módosította a hitelszerződés feltételeit, és vissza kellene kérnünk az önrészt az eladóktól, és letét számlára helyezni az ügyvédnél. Persze auz eladók már befizették a lóvét az ő új lakásukba... Az ügyvédnek meg nem is volt ilyen letéti számlája, felhívta ő is a bankot, hogy mi ez az idiótaság, ők meg csak annyit mondtak, hogy ez van. Tehát itt buktuk a hitelt, kerestünk másik bankot. Szerődésmódosítás megint jó kis összegért, aztán újabb értékbecslés,földhivatal, aztán kiderült, hogy ehhez a bankhoz kell még plusz 5% önerő. Akkor azt is elő kellett kaparni, újabb hitel! Az idő meg vészesen fogyott a baba érkezéséig! De végülis a második banknál megkaptuk a hitelt, az előző (itt már leírom , hogy a Budapest Bank volt az első) bank pedig röpke 100ezer forintunkba került! Hát ennyi, majd holnap a többit:)

2008. okt. 7. 20:45
Nekünk több bank is beintett! Mi a baba érkezése előtt akartuk egy kicsit rendbe tenni a lakást, de ebből alig lett valami. Amit csináltunk, azt is saját pénzből! Volt amelyik azt mondta, hogy ha GYED-re megyek, nem lesz jövedelmem, nem fogok tudni fizetni!
20. Obsoleta (válaszként erre: 18. - 1eb84e4bad)
2008. okt. 7. 20:44
Hát igen,csak amit ma mondtam,tudod: ki fzeti ki azt nekem,hogy az egyik pillanatban még vigyorgok,a másikban meg gyakorlatilag egy világ omlott össze.Hónapok munkája,reménye.Szerintetek bele gondolt valaha bármelyik rohadék is,hogy mit érez az,akinek talán ez volt az utolsó esélye?Merem állítani,hogy nem egy ember volt már,aki nem csak gondolta,hogy itt a vég,hanem cselekedett is.Oké,nem szociális intézmények,ez tény.De ne adjon reményt.Bemész,mondod,mi van,és ha nem,akkor nem.De ne adjon hitegessen,ha eleve esélytelen.
19. Obsoleta (válaszként erre: 14. - Szebinora)
2008. okt. 7. 20:37
Mint nálunk.Miért csak 5 hónap,vagy 50 ezer forint után tűnik fel,hogy hol laksz?Ezzel kellene kezdeni.
18. 1eb84e4bad (válaszként erre: 17. - Szebinora)
2008. okt. 7. 20:36
ezt ne hagyd, hajtsd be rajtk! Egy ismerősömnek simán kifizette az OTP, mert az ő hibájukból történt!
2008. okt. 7. 20:34
Azt elfelejtettem leírni, hogy addig húzták-vonták a dolgokat, hogy újra ki kellett kérni a papírokat a Földhivataltól, mert lejárt az 1 hónapos érvényességi idő!
16. 1eb84e4bad (válaszként erre: 14. - Szebinora)
2008. okt. 7. 20:31
:-(( Köcsögök!
2008. okt. 7. 20:31

a lakáshitel egyábként nekünk is egy katasztrófa volt, de nem írom le, mert nagoyn hosszú.

Legutóbbi húzás most az volt, hogy egy hitelkiváltáshoz kellett egy papír az önkormányzattól a banknak. A bank azt írta, mi írjuk meg az önkormányzatnak, az önkorm. pedig csak a banktól volt hajlandó elfogadni.. Na ez ment pár napig innen-oda küldözgettek minket, mire addig nem jöttem el a bankból, míg meg nem írták azt a szaros papírt...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook