Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szigetszentmiklósi vagyok... fórum

Szigetszentmiklósi vagyok... (beszélgetős fórum)


2008. nov. 17. 18:24

Studio64: Már megbocsáss, de nagyon félrenéztél valamit:) ApaTibivel egyetértek. Közbiztonság? Mégha lenne Miklóson legalább egy darab valamirevaló rendőr. Itt konkrétan mindenkinek van joga, csak a tisztességes állampolgárnak nincs. Ez van.

Viszont örülök, hogy vannak madarak, akik ide vágynak, mert addig nagyobb az esélyem elköltözni innen.

2008. nov. 11. 14:23
a belső városrész jó, a falu rész ahol lakunk szintén, figyelnek a szomszédok és mi is, persze ezt utcája válogatja :) éjjel nélunk is bepróbálkoztak, a baj az, hogy úgy tudom 2 rendőremberke jut egész miklósra, azaz a Buckától Lakihegyig ők látna kel mindent és az nem kevés :( figyelni kell, a gengszterkedések elszaporodtak, de ezek inkább belsős körökben mozognak, azaz pl. felnyomnak valakit (ma sok pénz lesz nála) és akkor mennek és lecsapják. Alapból figyelek már jobban én is. Az eseti, vagy bandázós bűnözésről nem tudok sokat, itt nálunk nem megy, a belső udvarban hagyhatok bármit...ez egy pici lakóparkféleség, zárt udvarral, de jönnek azért be idegenek, olyan még nem volt, hogy ne kérdezett volna rá valaki, hogy :tekivagyéskitkereselitt? :) Viszont a kertvárosibb de még nem Bucka részen hallottam olyat, hogy napközben, hétvégén, míg kint teregetett az anyuka az udvaron, bementek a házba és vitték amit értek. De ilyen van más városokban is...figyelni kell és zárni, ennyi. Ahol nincs bejutási lehetőség, ott nem keresnek. Pesten sem rosszabb, mint itt...szerintem
2008. nov. 11. 11:55
Basszus, pedig úgy tudtam, hogy minden utca be van kamerázva, és jobb a közbiztonás mint bárhol....ez egész miklósra igaz amit írtál??vagy vmi gipsy részen?
2008. nov. 11. 11:31

betörések, lopások,direkt szétvernek bár mit,és!!!!

senki nem látott semmit mert nem merik mondani!

5percre nem lehet kint hagyni egyedül egy mocit,mind1 milyen kié ott lakik vagy nem!

kertekben tŐrnekbe vandálodnak,fél éve semmit nem haladott a rendőrség!

régen jó hely volt ,most is szép és jók a piacok de nem laknék ott!

118. 1eded24452 (válaszként erre: 117. - Studio64)
2008. nov. 11. 11:28
én nem vágyódnék lassan rosszabb lesz mint a 8.ker!
2008. nov. 11. 11:20

Sziasztok,

Mi is Miklósra vágyunk, bár nem tudom mennyi eséllyel viszik majd el a házunkat erzsébeten ebben a gazdasági válságban. Sokmindent olvastam miklósórl, ott végzetem a vöröskeresztben bébiszitterképzésben, és nekem mindig nagyon tetszett.Régen csepeli voltam, de kifejezettten aranyos kis városnak tartom.Nekünk is ez a 80nm-es ház 350es telekkel lessz sztem.Most is ekkora a telkünk soxor mondom, hogy pici, de ha nagyobb lenne nem tudnám rendben tartani a gyerkőc mellett és még csinálni a többi dolgomat is, szóval azthiszem ha az faszán meg van csinálva akkor éppen elég.Szerintetek melyik a legjobb környék? Oázis, buckára nem mennék, bár régen ott néztünk ikerházat, de már nem vagyok vele kibékülve. Ja és merre vannak a kisebbségi részek miklósón? Nekem ez nagyon fontos..:o(

2008. szept. 29. 12:27

Sziasztok! Nemsokára költözünk Sz.szentmiklósra. Tud valaki segíteni szippantás ügyben? Kit érdemes hívni ha nem csak egy lehetőség van? És mennyiért szippantanak általában?

Előre is köszönöm!

2008. szept. 11. 14:41

jah, hát az árak és értékek elég eltérőek :P


árulom a csendes-napos 50nm ytongot magam alól-felől, 1 parkolóhellyel, de mindenki inkább az "álpanel" lakihegyit választja. amúgy amit én keresek, az is inkább "falusi" ház, nem Buckában, inkább régebbi, csak beljebb legyen, nagy kerttel, pici házikóval. sajna ezek nagy többsége teljesen leromlott, vagy felújításra szorul olyan szinten, hogy már nem is éri meg megvenni :P

2008. szept. 11. 14:36
Emcike,írtam pü-t!
2008. szept. 11. 14:17
Alexus köszönjük!Annyira még nem ismerem Miklóst,de az Alkonyat utcáról kell bekanyarodni a mi :) utcánkba,amelyiknek még nincs neve :)
2008. szept. 11. 13:39
Emcike!Gratulálok Nektek!Melyik részén vettétek Miklósnak a házat?
2008. szept. 10. 09:49
Sziasztok!Jucika és Hovatovább!úgy tűnik ház tulajdonosok leszünk :) 20 percre a Hévtől (de jár busz is)aszfaltos utcában,350m2 telek,80m2 ikerház fél :) és 1 közvetlen szomszéddal, kocsibeálló,mindezt 17M Ft.Az emésztőt pedig "megoldjuk" :)Mi ennek nagyon örülünk,eddig ez volt a legjobb amit láttunk :)Remélem pár év múlva is ezt mondom :) Üdv: Emő
110. Jucika69 (válaszként erre: 108. - 8958d9809d)
2008. szept. 10. 08:55

Szia Emcike!

Hát ne csak a környék legyen a kiválasztásnál szempont, ha gyermekeid vannak, akkor a bölcsődei, óvodai, iskolai férőhelyek kapacitását is vedd figyelembe. Sajnos több száz mondhatni ezer gyerek jár csepelre az intézményekbe, mert itt miklóson már nincs kapacitás a befogadásukra.

Különben van 4-5 internetes ingatlanos, és tényleg még sok akik foglalkoznak miklósi ingatlanok adás-vételével. Nézd meg hogy jó-e a közlekedés onnan ahova költöznél. Szerintem katasztrófális a helyzet. Viszont nagyon sok szép új ikerház ingatlan van amihez van minimális telek és kocsibeálló aránylag elfogadható áron.

Emésztő ha jól le van szigetelve nem büdös, csak időnként ki kell üríttetni amikor terjenghet némi illatfelhő. Különben ha jól meg van építve akkor nem okoz problémát a nagyobb terhelés, mosógép használatánál se.

Üdv.Jucika

2008. szept. 9. 22:42

emcike: ha körbejárnál néhány utcát a számodra szimpatikus részeken, akkor jónéhányat találnál, ahol ki van táblázva, hogy eladó. Illetve van néhány olyan ingatlanos, aki kifejezetten a környék ingatlanjait kínálja. De van 4-5 nagy internetes közvetítő portál is. Sok eladó ingatlan van Miklóson.

Én a Buckába akkor sem mennék, ha fizetnének érte. Azért érdekes a mai keresleti piac errefelé is. Valaki - nem is tudom milyen indíttatásból - pont ott keres. Sosem értettem, hogy embereket mi visz rá arra, hogy új, sebtében többnyire összetákolt 50 nm körüli lakást 18 MFt körül, 0 nm garázzsal, 0 nm saját kerttel, sok "kiváló" szomszéddal és rettenetes bűzzel megvegyenek. Én ezen ingatlanokat kenneleknek nevezem, csak éppen emberek vannak benne. Ehhez képest már láttam 70 nm körüli, régebben, de jól megépített családi ikerházat, kisebb kerttel, garázzsal max. 1 közvetlen szomszéddal 15 MFt körül.

Szóval van bőven kínálat.

2008. szept. 7. 02:14
Sziasztok Miklósiak :) ikerházat szeretnénk venni Miklóson,az ingatlanosok csak a buckai rész mutatják,csak sajnos nincs csatornázás ami miatt nagyon gondolkodunk h belevágjunk-e,Ti mit tapasztaltok az emésztővel kapcsolatban?és úgy általában?minden hozzászólást köszönök!
2008. szept. 5. 21:30
Sziasztok! Én téglalakás vásárlásán gondolkodom, elég központi helyen, hév-hez közel. Mernétek ajánlani? Egy 40-45 nm-es használt téglalakás törlesztőjét bírná el a pénztárcám, olyan 50-55e körülre jönne ki, ugyanez újra 85-90 e... Na az sok nekem sajna. Megnéztem 1-2 lakást ám azért kíváncsi lennék milyen itt élni. Közbiztonság, lakóközösség stb... Meg érdekelne az is mennyi albérlő lehet ezekben a lakásokban, nem szeretnék olyan helyen élni ahol túl sok van, hisz ők nem érzik sajátjuknak a lakást ergó egy ilyen közösség nem a legjobb. Ezekről a dolgokról, legreálisabban itt kérdezősködhetek, hisz az eladó + az ingatlanos úgyis csak az előnyöket sorolja... Ne kíméljetek! Köszönöm az infókat
2008. aug. 18. 09:51
A közlekedés KO.
2008. aug. 15. 07:17

Sziasztok!

Nem tudtok Miklóson vagy Halmon jó és gyors varrónőt? Sürgős lenne!

Köszi!

104. BuffyT
2008. júl. 26. 00:08

Hát ma megnéztem az Oázist... az előkertet süti a nap reggeltől estig, ott helyhiány miatt csak az autó állhat (+bejárat).. A hátsó kert, ahol hávájozni lehetne, a ház árnyékában van egész nap.. kiábrándultam:( felejtős

Kaptunk a közvetítőtől egy remek ajánlatot, minden fullos (kivéve, hogy az ikerház elválasztófala nem hangszigetelt:O), nagy kert, remek elrendezés. Kis nézelődés után vettük észre a két házzal arrébb lévő italboltot (=kocsma) ahonnan szólt a remek cigánymuzsika... Most stresszeljük magunkat, mert holnapra döntenünk kéne váááááááááááááááááááá


Lakihegyről annyit, egy előnye van, de az nagyon nagy... A megbízható kivitelező/beruházó - ami azt jelenti, hogy a lakópark minősége kifogástalan, és ha mégis van kifogás, akkor kijavítják. Nincs meg az esélye, hogy a tulaj becsődölteti a vállakozását, és szrik a lakóra. És ez majdnem minden pénzt megér. Itt Magyarországon.

jóéjt

2008. júl. 25. 14:28
hát pl. van egy volt osztálytársnőm, aki dicsekedett, h Lakihegyi lakparkba költöznek és hú, de olcsó volt, csak 18milla...erre leesett az állam, és mondtam neki, segítek, keressünk inkább enniyért kerteset (mert bőven volt akkor ennyiért). Erre halálra sértődött, hogy nekik erre telik és én hogy képzelem, hogy az ő anyagi helyzetükbe...stb. Nyazsi akkor, letojtam, se kertje, és a parkolója sem ott van a lakása előtt, hallgathatja a sok szomszédot, utazhat busszal a gyógyszertárig akár :P Szóval a Lakihegy akkor drága volt, csak jó etető szöveggel volt megdobva. Amúgy meg ma is jártam arra és kiszédültem a kocsiból a büditől :P huhhh nem bírnám, oké hogy nem mindig arra fúj a szél, ne de hogy más anyagát én szagolja?? Az Oázisnak meg most már utánanézek alaposabban :) kíváncsivá tettél.
102. BuffyT
2008. júl. 25. 11:58

Kifejtenéd bővebben? A célozgatásokból nem értek! Tök tapasztalatlan vagyok...

Mit ajánlanál, ha ezek drágák?

Köszi

2008. júl. 25. 07:52
hm, a Lakihegy az külön téma :DDDD
100. BuffyT
2008. júl. 24. 22:33

Sziasztok!

Miért gondolod drágának? Én Lakihegyhez hasonlítok, az Oázisban ugyanazért az árért 14m2-rel nagyobb lakást, és 150 m2-rel nagyobb kertet lehet venni. Tudtok valamit Horváth Dezső kivitelezőről? Ő építi.

Köszi!

2008. júl. 23. 19:00

Sziasztok :)

A Sas utcai témáról nem tudok semmit,

az Oázis lakóparkot emg csodálattal fogadtam ,de nem tudom ki viszi, egyenlőre drágának érzem :) persze ez relatív...

98. BuffyT
2008. júl. 23. 16:18

Sziasztok!

Tudtok valamit az Oázis lakóparkról? (minőség, beruházó stb)

Erőre is köszönöm

2008. júl. 16. 09:24

Lányok!

Tud valaki valamit a Sas utcában ősszel nyíló óvodáról? Milyen jellegű és mennyiért?

Ha már miklósiak vagyunk...ez mondjuk érdekelne

Köszi

2008. júl. 16. 08:49
hm... nem tudom még! fogalmam sincs! most még nyüglődök egy picit, mert ez most úgyis nagyon jól megy a várandósság végén... :P
2008. júl. 15. 22:21
te szegény :D akkor marad a kalapból húzás? :)
2008. júl. 15. 17:24
áhh, még nem! ma hallottam egy helyi kismamától, mármint innen a lakóparkból egy új nevet... :P csak, hogy ne legyen olyan egyszerű!
2008. júl. 15. 13:19

ja, akkor jó :)

végül is sikerült eldöntened, melyik dokihoz mész?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook