Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szója izoflavon kapszula és szőlőmag-olaj. Tapasztalatok ezekkel kapcsolatban. fórum

Szója izoflavon kapszula és szőlőmag-olaj. Tapasztalatok ezekkel kapcsolatban. (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 8. 13:56

sziasztok!


a szőlőmagolaj a legegészségesebb olajok közé sorolható,élettani és gyógyhatását tekintve egyaránt,de magában a szőlő magban koncentráltabban jelen van mindaz,ami a szőlőszemben azaz a lében,héjban,magban,húsban együttvéve.

Megvédi az érrendszert a meszesedéstől, erősíti a vérereket és a hajszálerek falait, ezáltal csökkentve a trombózisveszélyt.

Hatékonyan befolyásolja a vér koleszterin tartalmát,megelőzi a szívbetegségek kialakulását és a szívinfarktus előfordulási esélyét. Javítja a látást, megelőzheti a szürke hályog kialakulását.

Erősen antioxidáns hatású, védi a sejtek genetikai anyagát a káros hatások ellen, így gátolva meg a rák kialakulásának lehetőségét.

A férfiaknál a prosztatára és az impotenciára van jó hatással, míg a nőknél a változókor kellemetlen tüneteit enyhítheti. Az agyérelmeszesedésben szenvedők emlékezetét javíthatja. Gyulladásgátló hatású, erősíti a szervezetet a stressz ellen. Az öregedési folyamatokat lassítja.


Ezzel kapcsolatban saját tapasztalatunk szintén ezeket támasztja alá. Volt miből kipróbálni ,mert tavaly az összes vörös szőlőnknek kiszitáltuk a magját.Pedig amit kiszeparáltunk belőle,az is értékes dolog:az un.vörös szőlőhéj,amiben az a nagyon értékes antioxidáns található,amit rezveratrolként emlegetnek. és ami nem mindegy,vegyszermentes termesztésből származó szőlőből készült készítmények lehetnek igazán egészségesek,

ha valakit érdekel küldök címeket.

2009. jan. 14. 09:31

Sziasztok!

Elég sokat lehet olvasni arról a neten, hogy a hidegen sajtolt szőlőmagolaj sokkal értékesebb, mert nem tűnnek el belőle az egészségvédő anyagok. Ezeket 2-500 ml-es kiszerelésben lehet kapni, valószínűleg a coraban kapható nem ezek közé tartozik. Persze a hidegen sajtoltak jóval drágábbak is.

2008. okt. 7. 13:53

még sosem ettem szóját, és a szőlőmag-olajat sem kóstoltam, de ezek után asszem kipróbálom.

Köszi a válaszokat!:)

2008. okt. 7. 11:00

en sok szojat eszem, de nem kapszulaban, hanem termeszetes modon.

tegnap eppen az volt a menu:kirantott szoja.

nalunk legalabb is lehet kapni az uzletekben szoja darabokat, megfozod vizben,kis etelizesitovel, 10-15 perc alatt megfol, aztan kicist lecsepegtetted,es kirantod ugy mint a becsit, igaz en nem prezlizem,csal liszt es tojas, ha lehet akkor zablisztben.

2008. okt. 7. 10:39
Ja majd el felejtettem, szóját meg eszek egy csomót a virsliben, én biztosan nem kapszuláznám...
2008. okt. 7. 10:37
Mi szőlőmagolajjal sütünk-főzünk otthon. Abban sül a krumpli is (tepsiben, azért nem locsoljuk literszám..), azt rakunk a palacsintába. A Cora-ban lehet(ett) kapni 1 literes kiszerelésben... Kicsi bogyóbe bezárva nem tudom mennyit ér, de túladagolni biztosan nem lehet.. :)
2008. okt. 7. 10:22

Sziasztok!

Egy természetgyógyász ajánlotta számomra, hogy szedjek szója izoflavon kapszulát és szőlőmag-olajat a folyamatosan kialakuló petefészek-cisztáim miatt.

Szedett közületek már valaki ezekből?

2008. okt. 7. 10:20
Szója izoflavon kapszula és szőlőmag-olaj. Tapasztalatok ezekkel kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook