Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Most kezdtem fogamzásgátlót szedni, de az elsőt nem vettem be, csak másnap kettőt. Így is védelmet nyújt már a menstruáció utáni első napon? fórum

Most kezdtem fogamzásgátlót szedni, de az elsőt nem vettem be, csak másnap kettőt. Így is védelmet nyújt már a menstruáció utáni első napon? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 3. 11:57
Egy újabb aranyszabály:Tabi-t a telcsi emlékeztetőjébe....
10. 2ce679405c (válaszként erre: 7. - Cfc411cdd4)
2008. okt. 7. 10:44
gyógyszertől függ!
9. 56288d981e (válaszként erre: 7. - Cfc411cdd4)
2008. okt. 7. 10:00
amint elfogy az első levél, azonnal...:P
2008. okt. 7. 09:57
Ha elfelejtessz bevenni egy tablettát,másnap ne vegyél be kettőt! Velem is előfordul néha, akkor az a szem kimarad. Első levél tabletta mellett egy hónapig még ajánlatos védekezni, de aztán már a tablettamentes napokon is védve leszel.
2008. okt. 7. 09:57
Hűha! Eléggé egy véleményen vagytok, és nagyjából én is így gondoltam, viszont a betegtájékoztatóra az van írva, hogy vegyem be a kettőt, egyiket reggel, másikat este, a nőgyógyász szerint pedig már azonnali védelmet nyújt... :S
2008. okt. 7. 09:47

Minimum egy hónapnak kell eltelnie mire védelmet nyújt!

Én egyszer 3 tablettát vettem be egy napon. Kicsit furin érzetem magam! SOHA ne vegyél be egynél több tablettát, inkább hagyd ki és folytasd a következővel!

Üdv.

2008. okt. 7. 09:47
Szerintem egy nappal később kellett volna elkezdeni, vagyis amit második nap vettél be, az lett volna az első, és végigszeded az egészet. A védelem a legtöbb fogigátló esetében 2 hét alatt alakul ki, de a biztonság érdekében, az a legjobb, ha akkor kezdtek kötetlen szexuális életet élni, amikor elkezded a második levéllel, addig javasolt kiegészítő védekezést alkalmazni (megszakítás, helyi fogigátlók). Lehetőleg úgy kell időzíteni, hogy mindig a nap azonos szakában vedd be. Ha ezt elmulasztod 12 órán belül még pótolhatod, utánna semmiképp se használd fel a kimaradt gyógyszert. Ha majdnem el is telik a 12 óra tanácsos a következő napi adagot is csúsztatni egy kicsit, hogy megnőjön a kettő között eltelt idő, később vissza lehet térni az eredeti időpontra.
2008. okt. 7. 09:40
soha nem szabad két tablettát bevenni!!!
2008. okt. 7. 09:36
Aranyszabály: ha elfelejtetted bevenni másnap SOHA ne vegyél be kettőt!!! Lehet egy jó kis hormonzavarod. Amúgy meg egy bizonyos időnek el kell telnie míg szeded hogy biztos védelmet nyújtson.
2008. okt. 7. 09:34
Nem nyújt azonnal védelmet, pár hétig még használjatok mást is.
2008. okt. 7. 09:32
Most kezdtem fogamzásgátlót szedni, de az elsőt nem vettem be, csak másnap kettőt. Így is védelmet nyújt már a menstruáció utáni első napon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook