Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valaki tud bővebbet a szívritmuszavar miatti szívkatéterezésről? fórum

Valaki tud bővebbet a szívritmuszavar miatti szívkatéterezésről? (beszélgetős fórum)


2009. febr. 14. 16:52

Nem eret égetnek, hanem ideggócot, de amúgy így van. Nekem már három ablációm volt, sajnos lehet még lesz több is, mert az első kettő nem szüntette meg a problémát, a harmadik sem végleg, attól tartok. Ugyanis azóta is volt kisebb

Maga a beavatkozás nem fájdalmas, az érzéstelenítő injekció beadását leszámítva. Másnap hazaengednek, 1 hetet kell pihenni otthon. Kétszer végig éber voltam, a második alkalommal elkábítottak közben. Idegileg persze nem kicsit megterhelő hogy katéterekkel turkálnak a szívben... halálfélelem az megvolt, bár elvileg nem szoktak halálesetek előfordulni, és a beavatkozások 95%-a sikeres. De megmondta az orvos is, hogy előfordul, hogy csak átmenetileg, mert regenerálódhat a kiváltó góc. Mivel ők természetesen igyekeznek minimálisan roncsolni csak, amennyire muszáj. Nem egészen 2 hete estem át a harmadik abláción, de ma volt egy kisebb zavarom ismét... szerencsére elmúlt magától, és csak 110-ig ment fel kb. a pulzusom, nem is volt szabálytalan, de nagyon megijedtem természetesen. A második ablációm szeptemberben volt, azután is volt 2 ilyen "roham" (hirtelen megugró pulzus nyilvánvaló ok nélkül). Szóval attól tartok még visszakerülök oda a műtőasztalra.

6. Bluelake (válaszként erre: 4. - Fabil07)
2009. jan. 15. 20:18
Én is abláció előtt állok.
5. Bluelake (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2009. jan. 15. 20:16
Én most azt kaptam. Lám itt is találkozunk?!
2009. jan. 6. 23:09
Én is hasonló beavatkozás előtt állok a szívritmus zavar megszüntetésére, és nagyon izgulok. Szeretném tudni, hogy mennyi ideig tart, mennyire fáj, és egyáltalán mindent, amit tapasztaltatok.
2008. okt. 7. 06:52
Nekem volt szívkatéterezésem, kétszer is. Nem vészes. Vagy ágyékban vezetik be az aortába, vagy a szívhez közelebbi, tehát a bal csuklónál. Nem fájdalmas. Nekem inkább érdekes volt, mert közben a monitoron láthattam, mit csinálnak. Először egy aorta-szűkületet szüntettek meg, másodjára egy kapszulát telepítettek be, mert rohamosan visszaszűkült az erem.
2008. okt. 7. 06:42
Még egy kérdés. Ismeri valaki az Isoptin Sr 240 mg-os tablettát?? Milyen tapasztalatok vannak róla?
2008. okt. 7. 06:40
Mit lehet tudni a szívkatéterezésről, amit szívritmus megszüntetésére csinálnak? Egy eret kell blokkolni a szívben égetéssel, ennyit mondott az orvos

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook