Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Volt már valakinek mellékvese műtétje?Ha igen mennyi idő alatt áll helyre a hormonháztartás?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

8. Adnil222016-10-06 14:01
Szia! Most várok mellékvese eltávolításra. Írnál róla részletesebben? Most hogy vagy? Meddig voltál otthon, illetve mikor vezethetek a műtét után...
Vörös Prof csinálta? Mennyit kell adni? Külön az altatóorvosnak is? Mire készüljek? Esetleg vállaltál után gyermeket? Nekem egy aldoszteront termelő adenómám van és marha magas vérnyomásom és alig marad K a szervezetemben. Honvéd khban van az orvosom, dr Hubina...
Köszi ha írsz!!!
(válasz ezüst 6. hozzászólására)

7. Nitka2010-03-30 10:33
Nálam nem tudom, mi a helyzet. Ami eddig kiderült, hogy a kortizol szintem picivel a határérték felett van... ez mindenképpen mellékvese működési zavarra utal. Hogy emiatt kell-e műteni vagy sem, azt nem tudom. Ma megyek az eredménnyel endokrinológushoz.
1 éve volt hasi uh, ott nem találtak elétérst a veséknél.
Neked hogyan derült ki?
(válasz ezüst 6. hozzászólására)

6. ezüst2010-03-14 09:32
szia.február 4dikén volt a mellékvese műtétem.adenomát találtak a jobb oldalin amit azért kellet eltávolitani mert Cusing szindroma lett belőlle.nekem laparoszkopiával csinálták,levegöt fújtak be a hasüregbe hogy a szervek elkülünüljenek és ne sérüljenek a mütét közben.maga a mütét nem gáz olyan mint az epe mütét..de utánna elég sz@r:)olyan mint ha változo korba lennél.szédülés,viz lever,fej fájás,hangulat ingadozás...stb ez addig van amig a másik mellékvese nem kezdi termelni a cortisont,addig a cortef nevü gyogyszit adják.ha van még kérdésed szivesen válaszolok rá ha tudok.
jó egészséget kivánok.
(válasz Nitka 5. hozzászólására)

5. Nitka2010-03-12 15:23
Sziasztok! A téma engem is érint sajnos! Van valakinek tapasztalata? MIlyen egy mellékvese műtét, hogyan zajlik, milyen változásra számíthatunk utána stb... :( Szomorú vagyok, de asszem nálam is kavar a mellékvese.

4. anyuca662009-02-05 22:10
oké majd privien.

3. ezüst2009-02-05 20:13
miért kell müteni?Azért kérdezem mert nekem a CT kimutatott a mellékvesénél vmit,10dikén tudom meg hogy mit akarnak csinálni vele,de vszinü a mütét.ha nem veszed tapintatlanságnak szeretném ha megirnád a te esetedet.köszönöm:)

2. anyuca662008-10-05 17:31
6 éve volt, a hormonháztartással nem volt baj( úgy emlékszem ). Viszont hasi műtét miatt kb 4 hónapig nagyon gyenge voltam.

1. hasika2008-10-05 17:17
Volt már valakinek mellékvese műtétje?Ha igen mennyi idő alatt áll helyre a hormonháztartás?