Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depresszió vagy más? fórum

Depresszió vagy más? (beszélgetős fórum)


1 2
38. viki20
2008. okt. 8. 10:57

sziasztok

tegnap óta megint fáj mindenem. minden izmom szinte, a hátam be van állva, a kezeim is fájnak, és a mélylégzésnél úgy érzem, mintha nem menne elég levegő a tüdőmbe. aludni sem tudok, félek.

akkor most nem hat a gyógyszerem? 3 hónap antidepi után ez normális? téyleg szorongásos depresszió, vagy más?

kérlek írjatok

2008. okt. 6. 18:24
Ha hisztek a homeopátiában próbáljátok ki a kifejezetten depire való bogyókat.Akit érdekel privátban megírom.Nem vagyok ügynök,vagy ilyesmi.
36. rachel1967 (válaszként erre: 30. - Sirga)
2008. okt. 5. 22:09
"megértettem, mit miért mond"-pontosan így voltam ezzel én is! Nagyon "tetszett", ahogy kifejtetted a véleményed, egyetértek.
35. rachel1967 (válaszként erre: 13. - Badonyimariaeva)
2008. okt. 5. 21:59

Én is az vagyok - depis. Én értem, miért Albert Györgyi neve "merült fel". Éppen néztem a Hal a tortán aktuális heti adásait, és ledöbbentem, valahogy rosszat sejtve.

Az ő esete talán rádöbbent pár embert, hogy oda kellene figyelni azokra, akik "furcsán" viselkednek és segíteni!!!Mi kis emberek vagyunk,

rólunk nem ír a sajtó.A fórumkiíró JÓT akart!

34. 13a6fcd24f (válaszként erre: 33. - Martian)
2008. okt. 5. 12:46

Hááát.,..ennél az orvosok sajnos sokkal jobban hiszenk a maguk igazában, minthogy összedolgozzanak. (néha azért van rá péda)


Mint ahogy a sebész is azonal vágni akar, mig a belgyóyász meg gyógyszerezni.


De valóban nagyon jó lenne.

2008. okt. 5. 12:29
épp ezért kellene egy komplex rendelés ahol az -áter és a -lógus megbeszélheti, hogy annak a betegnek mire van szüksége, de ez most nagy "hiánycikk", és ebből nagyon nagy bajok lesznek
2008. okt. 5. 12:24

Barátnőd nem jár kezelésre?

Egyébként ez is egy nehéz kérdés szerintem, hogy mikor kell elmenni szakemberhez és mikr nem.


ha olyan valaki megy el, akinek tkp. nincs semmi baja, csak kicsit másabb, könnyen belebeszélhetnek eg yetegséget és könnyen elkezdhetik gyógyszefrezni, amitől aztá tényleg olyan lesz, mint egy beteg ember.


Viszont ha nem megy el valaki időben, annak vagy tragédia a vége, vagy már egy olyan állapot ahonnan nehéz kihozni.


Mostanság a bordelin is divatos betegség lett, nagyon sok fiatalra huzzák rá. Tényleg ennyire gyakori lenne?


Akkor tuajdokáppen normális ember nincs is? (ez költői és közhelyes kérdés volt)

31. Martian (válaszként erre: 29. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 5. 12:22

teljesen mindegy mert se ilyen nincs akit érdekel, a bajom, se olyan


-az államinál kb van 10 perc egy emberre, és nem is nagyon érdekli mi bajod van

-a magánnál van 30-40 perc ahol ugyanez a tapasztalatom


ahhoz, hogy bármilyen betegséggel egy jó szakembert találj oltári nagy mázli kell

30. Sirga
2008. okt. 5. 11:35

Csütörtökön láttam Albert Györgyit a Joshi Bharat-ban. Miatta néztem meg.(És bocs, hogy most megint róla van szó, tudom, nem ez volt a cél!)Megértettem, mit miért mond, de azt is, hogy mások mit nem értenek ezen. Borzasztóan szerettem! Olvastam a könyveit is - mintha magamról olvastam volna. A legijesztőbb mégis az volt, hogy a gesztusai, szavai ismerősek voltak: a legjobb barátnőmet juttatták eszembe! Megijedtem, és még most sem vagyok nyugodt: félek, rá is ez a sors vár!

A depresszióról pedig annyit: sajnos nagyon divatos lett ez a szó!(Általánosságban írok, nem áll szándékomban bárkit is bírálni, vagy megbántani!)Manapság a rosszkedvre is ezt mondják. És ettől sajnos hiteltelenné válik, értékét, súlyosságát veszti a szó.(Gondoljunk bele, amikor egy tini azt mondja: "Olyan depis vagyok, mindjárt öngyi leszek" - ezt mennyire lehet komolyan venni?)Emiatt azt sem veszik komolyan, aki valóban depressziós!

Rettentő összetett ez a téma!

29. 13a6fcd24f (válaszként erre: 28. - Martian)
2008. okt. 5. 11:22

Hát valóban nem egyszerú.

Az állami intézetekben nem jut idő, a amgán kezelés meg drága.


Érdemes szerintem először egy pszichológust felkeresni - ne mikndjárt átert!- és előtte akár írd le, hogy mi az amiket érzel, amilyen panaszaid vannak, szedd össze gondolataidat. Az sem rossz, ha elkisér akivel élsz és ő is elmondja, hogy ő mit tapasztal, hiszen egy kivül álló biztos, hogy mást is észtrevesz, illetve másképp lát, mint Te. Ezéltal a pszichológus is pontosabb képet kap rólad.

2008. okt. 5. 11:19

most vagyok ebben a cipőben tudom, hogy nagy bajban vagyok lelkileg és segítséget szeretnék kérni, és eddig nem jártam túl sok sikerrel


nincs rendes mentálhigiéné terápiás rendszer Magyarországon

2008. okt. 5. 11:15
Irtam levelet Hoxának, hogy vegye ki a nevet a címből.
26. 13a6fcd24f (válaszként erre: 25. - Viki20)
2008. okt. 5. 11:13

Nem, nem Albert Györgyi a téma. :-)


Hanem a félrediagnosztizálás, illetve az, hogy mennyire biztosan leet a lelki beteségeket pontosan és korrektül diagnosztizálni.

25. viki20 (válaszként erre: 23. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 5. 11:11

lehetne, persze, én annál is maradtam. de azért az mégsem való h csak úgy hagyjam magam.:)

na off. innentől a. gy. a téma.

24. viki20
2008. okt. 5. 11:09

a hangnemből tűnik ki. nem lehetsz túl művelt, ha ezt nem érted.

komolyan, undorító, ami itt megy. egyes emberek miért érzik feladatuknak a kötekedést, mások ledegradlását?

én nem voltam ilyen, de kezdek nagyon bemérgesedni, kérlek a továbbiakban ne reagálj a hszeimre.

2008. okt. 5. 11:08

Lehetne kérnem - mint topiknyitó -, hogy a témánál maradjunk?


nem veszekedős, személyeskedő topikot szeretnék, hanem egy értelmesen beszélgetőset, esetleg tapasztalatokat ezzel kapcsolatban.

22. badonyimariaeva (válaszként erre: 21. - Viki20)
2008. okt. 5. 11:04
Ha nem érted az alapproblémámat,honnan veszed,hogy oktatni akarlak?
21. viki20 (válaszként erre: 19. - Badonyimariaeva)
2008. okt. 5. 11:01

azt hiszem, nem értem pontosan az alapproblémádat. kérlek, ne oktass ki, és ne használj velem szemben lekezelő, flegma hangnemet.

köszönöm

20. 13a6fcd24f (válaszként erre: 18. - Badonyimariaeva)
2008. okt. 5. 11:00

Ne legyél már ennyire álszent. Ebben hol nincs tiszttelet?


Orvosi félre diagnosztizálási lehetőséget vetettem fel, és hátha más is magára ismer, hátha más is rájön, hogy esetleg félrekezelik.


Viszont az ő kapcsán jutott az eszembe.


DE rendben megkérem Hoxát, hogy vegye ki a nevét, nem én akarok lenni az, akivel mindenki szembejön.:-)

19. badonyimariaeva (válaszként erre: 18. - Badonyimariaeva)
2008. okt. 5. 10:58

Fórum - Meghalt Albert Györgyi!



Még egy!!!

18. badonyimariaeva (válaszként erre: 16. - Viki20)
2008. okt. 5. 10:57

Fórum - Szorongás - mikor a félelem uralja az életed


Itt van még egy!!!

Ide is szívesen látogatsz.

Csak be kéne írni a keresőbe és már ki is dobja!!!

A halottakat egy kicsit jobban kéne tisztelni!!!

17. 13a6fcd24f (válaszként erre: 13. - Badonyimariaeva)
2008. okt. 5. 10:56

Azért, mert pont az akérdés -és erre nekem ő a legeklatánsabb példa-, hogy talán nem is az volt a baja, amivel évtizedekig zeleték, és ezzel bizony sok ember lehet igy.


Más gyógyszerekre van szükség. És más terápiára.

16. viki20 (válaszként erre: 13. - Badonyimariaeva)
2008. okt. 5. 10:47

hát most nem nyugtattál meg....:(

azért tette őt a címbe, m ez az aktuális most, és mert őt mindenki ismeri. de ha szeretnéd,nyiss egyet magadnak is:)

15. viki20
2008. okt. 5. 10:46
sztem, marcianyu elbeszélünk egymás mellett, főként, h én is depresszióban szenvedek, méghozzá a jobbik, szorongásos fajtában. és egyetértek veled a betegségekkel kapcsolatban is...ezért nem értem a "szerintem igenis" szavakat. én nem vitáztam veled.
14. c8b6b88a9e (válaszként erre: 9. - Viki20)
2008. okt. 5. 10:43
Szerintem igenis megbetegedhet a test,ha a lélek"beteg".Katasztrófális érzés,mikor az élet semelyik területén nem érzed azt,h rendben vannak a dolgaid.És jönnek a betegségek,amire gyógyszer van,de mindig visszatér.Megfigyeltem,h amikor elégedett vagyok,nem betegszem meg-időjárástól független-,ahogy valami sz.r van,kezdődik a torokfájás...
13. badonyimariaeva (válaszként erre: 9. - Viki20)
2008. okt. 5. 10:42

Biztos,hogy meg lehet depresszióban is halni!

Az örökös feszültség,kimerülté teheti a szívet.

De akkor sem értem,miért pont a halott Györgyi nevét vette a fórum kiírója alapul.

Van köztünk épp elég depis,itt vagyok Én is!

12. viki20
2008. okt. 5. 10:42

tény h a média fújta fel a dolgot. mocskos egy népség. (persze ebben gy. is hibás, h nyilatkozott, ilyesmi)

sztem akinek hangulatzavara van ,és akadályozza a mindennapi(társas élet, munka..stb.)életében, az már önmagában kezelendő, tökmindegy h nevezzük..én speciel depressziónak, de mindegy.:)

11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 8. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 5. 10:40

nem, nem olvassák végig a nyitót! én is jártam már igy egy párszor, hogy rosszul tettem fel a kérdést és a nyitót amibe megmagyaráztam a dolgokat el se olvasták és csak jöttek a vádló kommentek. Pedig nagyon érdekes a téma amit felvetettél, lehet meg kellene fogalmazni egy új címet A.GY.it kihagyva belőle, és megkérni Hoxát írja át a kérdés címét.


Csak egy tipp volt.

2008. okt. 5. 10:39
Abban igazad van,h akinek hangulatzavara van,rögtön ráfogják,h:depis.Közben csak testi tüneteket produkálnak a magán/életi problémái.A.GY egyszerre húzott és taszított.Hogy mi baja volt valóban,talán Ő sem tudta volna megmondani.Millióan élünk úgy,h nem azt csináljuk(munka),amit szeretnénk,és nem olyan színvonalon(anyagiak),ahogy azt lehetne,vagy megérdemelnénk.Mégsem cikkeznek rólunk az újságok.
2008. okt. 5. 10:36

szerintem érdemes erről beszélgetni. (mellesleg itt nagyon sok felesleges topik van, ezt egyáltalán nem tartom annak, akit nem érdekel, nem olvassa)

sztem depresszió, persze. és abból ered az alkoholfüggősége. számomra a kérdés: vajon meg lehet halni a depresszióban?..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook