Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukorbetegek, ti hogyan esztek "naponta 3-szor zöldséget, gyümölcsöt", amikor a gyümi tele van cukorral? fórum

Cukorbetegek, ti hogyan esztek "naponta 3-szor zöldséget, gyümölcsöt", amikor a gyümi tele van cukorral? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
72. Rézike 49 (válaszként erre: 71. - Kszilvi)
2009. jan. 29. 07:53
Köszönöm a jó tanácsot. Megfontolom.
71. kszilvi (válaszként erre: 69. - Rézike 49)
2009. jan. 24. 14:11

Hát elég érdekes akkor az a szakorvos:SSS

Az lenne a dolga, hogy segít mindenben!

Ha csak du-án van rendelés, kérj előtte a rendelés elejére időpontot, hátha akkor lesz türelme... Kész vicc az egész:((((


Dietetikust is kereshetnél-ha az orvosod nem küldött eddig hozzá-mert sok jó tanácsot tud adni, személyre szabottan! Mit, mikor, mennyit ehetsz, a súlyodhoz, inzulin mennyiségéhez képest!

70. kszilvi (válaszként erre: 63. - Impetus)
2009. jan. 24. 14:08

Én úgy hallottam, hogy ha 6 hónapos kor alatt adnak tejet a gyerkenek, akkor nagyobb a cukorbetegség kialakulásának lehetősége.

Persze maga a tejallergia miatt 1 éves kor alatt sem ajánlott tejet adni...

Én nem is adtam, csak jóval 1 éves kora után.

69. Rézike 49 (válaszként erre: 66. - Impetus)
2009. jan. 23. 19:16
Szia! 12 évig a háziorvosom kezelt, tablettával. Nem is volt problémám a súlyommal. Sosem voltam diétás tanácsadáson, a háziorvosommal mindent megbeszéltem. Csak amióta inzulinos vagyok, szakorvoshoz járok. Délutánonként van a rendelés, sok a beteg, az orvos fáradt.
68. Rézike 49 (válaszként erre: 67. - Icus)
2009. jan. 23. 19:08
Küldtem privát üzenetet.
67. Icus (válaszként erre: 65. - Rézike 49)
2009. jan. 22. 09:22
Nem tudom, hova jársz, de az én férjem ide Dunaújvárosba. Akihez elöször járt az igen fúra volt, aztán mondtam neki menjen át egy másik dokihoz. Így az ő rendelésére ment legközelebb és azóta ishozzá jár:)) Ő meg van vele elégedve, bármit meg lehet vele bszélni. Jó nincs annyi idő, mint egy magán rendelésen, de ha gond van igenis meg kell kérdezni!! legközelebb, ha mész, írd fel egy papírra amiket akrsz kérdezni és kérdezd meg a dokit szép sorjába! Ne hagyd magad lerázni:(
66. Impetus (válaszként erre: 65. - Rézike 49)
2009. jan. 22. 07:50

Hogy-hogy nincs idő arra, hogy feltedd a kérdéseidet, hát milyen orvos ez? Borzasztó, nem is értem.


Egyébként amikor valakiről kiderül, hogy cukorbeteg nem szoktak dietetikussal is konzultálni az étkezés kialakításáról? Csak egy ötlet.

2009. jan. 22. 07:12

Jó reggelt!

Igazán kedvesek vagytok, hogy próbáltok segíteni. Mindenkinek köszönöm a hozzászólást.Azt hiszem, megkérdezek egy másik orvost is. Már csak azért is, mert az orvosom felírja az inzulint, elküld laborba , de arra már nincs ideje, hogy elbeszélgessen velem. Pedig jó lenne feltennem a kérdéseimet, mert már tudom, hogy mit nem tudok.

Azért is keresem a sorstársaim véleményét, hogy hasznosítsam a tapasztalataikat.

64. Impetus (válaszként erre: 53. - Rézike 49)
2009. jan. 21. 20:55

Szia! Én nem vagyok cukros a párom az, ő is ilyen gyors hatású inzulint használ, még még lassút, nem nagyon értek még hozzá, ezért bocsi ha kicsit hülyén írom. Ő háromszor szúr, étkezés után. Már egyszer elmagyarázta mi hogy van, de sajnos elfelejtettem. A lényeg, hogy ő is hasonló időpontokban eszik mint te, háromszor egy nap, de az étkezések között is eszik ha úgy adódik de nulla szénhidráttartalmú ételeket, valamint ha leesik a cukra akkor megeszik egy-két csokit.


Gondolom nem sokat segítettem, csak gondoltam leírom mit látok.

63. Impetus (válaszként erre: 60. - P1982)
2009. jan. 21. 20:52

Nem is kifejezetten arról volt szó, hogy kategorikusan kijelentették, hogy nem ihatnak tejet, csak hogy nem javallott, főleg kicsiknél, mert kihozhatja a cukorbetegséget náluk, gondolom ha bennük van a hajlam. Meg valami olyasmi volt, hogy ha tejterméket esznek akkor azt inkább délelőtt tegyék.


Az én párom is minden reggel megiszik egy pohár kakaót.

62. p1982 (válaszként erre: 54. - Rézike 49)
2009. jan. 21. 18:49
Szerintem kérdezz meg erről egy másik orvost is. Nem az a lényeg, hogy egyszerre sokat egyél, hanem, hogy többször keveset. Nem csodálom, hogy éhes vagy két étkezés között.
61. p1982 (válaszként erre: 52. - Kszilvi)
2009. jan. 21. 18:45
Igen, megpróbálok mindig ugyanabban az időben enni, de fél órás csúszás nálam is előfordul.
60. p1982 (válaszként erre: 46. - Impetus)
2009. jan. 21. 18:45
Én erről még nem hallottam, hogy a cukorbetegek nem ihatnak tejet, sőt a legtöbb összeállított menűben is szerepel a tej.
59. Icus (válaszként erre: 54. - Rézike 49)
2009. jan. 21. 17:28
Tulajdonképpen Te mit eszel? Mert amiket írsz, az nemhogy alacsony CH-tartalmú kaja, de még a kalóriája is kevés.
58. Icus (válaszként erre: 54. - Rézike 49)
2009. jan. 21. 17:27
Én ezt a Hevesi Tamással kapcsolatban hallottam:) De. lehet, hogy csak mende-monda. Van Pilisvörösváron, egy természetgyógyász, aki gyógyteákat készít. Ő készített állítólag Hevesinek is ilyen gyógyteát, aminek eredményeképpen már csak gyógyszert szed. Állítólag elég húzós ára van:(
57. kszilvi (válaszként erre: 56. - Kszilvi)
2009. jan. 21. 16:20
Persze főtt ételt is!:)
56. kszilvi (válaszként erre: 54. - Rézike 49)
2009. jan. 21. 16:20

Inzulin adása után azért valami lisztes dolgot is enni kell! Egyél teljes kiörlésű kenyeret! (barna kenyér, korpás kifli, korpás keksz)

Ahhoz bármennyi sajt, felvágott, zöldség!

55. kszilvi (válaszként erre: 53. - Rézike 49)
2009. jan. 21. 16:18

Nem tudom...ha a doki így mondta, akkor biztos így kell...

A fiam 1-es tipusú cukorbeteg. Ő kevert inzulint kap reggel és este.


Inzulin után mindig enni kell.(ha a vércukor alacsonyabb,mint 5, akkor először kell enni, úgy inzulint adni)


Szerintem ha éhes vagy, akkor mérd meg a vc-at, és ha alacsony, akkor mindenképpen egyél valamit, mert rosszul leszel.

Ha nem alacsony, normális az érték, de éhes vagy, akkor egyél zöldséget, felvágottat, sajtot. Ezekben kevés a szénhidrát, de jól lehet lakni velük.


A mozgástól csökken a vércukor szint, így utána jogos, hogy éhes vagy! Inkább torna után is nézd meg a vc-at, nehogy baj legyen!


Remélem tudtam segíteni, és jól írtam a dolgokat!

2009. jan. 21. 14:28

A fórumkérdésre válaszolva: nem eszem háromszor zöldséget, gyümölcsöt. Általában almát szoktam vacsorára enni. Néha reggel sárgarépát, savanyúkáposztát, uborkát, retket, paradicsomot. Van, hogy salátát csinálok a zöldségekből és kefirrel keverem. De nagyon hamar éhes leszek tőle. A banánt száműztem, pedig szeretem. Meg a szőlőt is. Csicsókát kezdtem enni,mi termesztettük, de attól szélgörcseim vannak. Csak akkor ehetem, ha nem megyek emberek közé.

Ha még egyszer újra kezdhetném,megfogadnám az orvosom tanácsát, betartanám a diétát, és nem jutottam volna idáig.

El sem tudom képzelni, hogyan lehetne megszabadulni az inzulintól! Pedig olvastam, hogy volt rá példa és az illető csak tablettát szed!

2009. jan. 21. 14:16

Én is inzulinos cukorbeteg vagyok. Négyszer szúrom magam, gyorshatású inzulint kapok Naponta háromszor ehetek az orvos szerint. Reggeli 8-fél 9 óra között, ebéd fél egy és egy óra között, vacsora fél 6 -kor. Utána semmi étel.Még ezt az estit bírom a legjobban. De délelőtt sokszor vagyok éhes. Azt hiszem, meg kell kérdeznem egy másik orvost, mert állandóan éhes vagyok és nem fogyok egy dekát sem. Sőt! Amióta intulinos vagyok, jól összeszedtem magam, ami nagyon bánt és már depressziós leszek tőle. Elkezdtem tornázni három hete, hetente kétszer 1 óra intenzív mozgás, de semmi változás. Amikor hazaérek a tornáról, már remegek az éhségtől. ,és még van két óra az ebédig. Akkor cukrot mérek, és eszem valamit. Lehet, hogy épp ettől hízok? Az orvos azt mondta, csak inzulin után lehet enni. Ha máskor is eszem, abból mindig zsír lesz???

Szívesen veszem a jó tanácsot és köszönöm.

2009. jan. 21. 10:16

Piros!

Akartam még kérdezni, hogy nálad hogy alakulnak az étkezések? Mikor eszel? Mindig ugyan abban az időben adod be az inzulint?


Petya reggel akkor kapja, amikor felébred, nem szoktam egy időben ébrszeteni. Általában fél 7-7 között ébredünk, és utána kapja. Este pedig 6-fél 7között, attól függően, milyen volt a vc-ra előtte.

51. kszilvi (válaszként erre: 46. - Impetus)
2009. jan. 21. 10:14

Igen, kap tejet. Imádja.

Reggelire és utóvacsira kapja.

Ő kéri, így kap. Hamar megemeli a vc. szintet, és nagyon hamar vissza is esik utána:((

Petya reggeli előtt kap inzulint(ha jó a vc-ra, ha alacsony, akkor kajcsi után) így a reggelibe belefér a tej is. Utóvacsira is azt kap. Ha vacsi előtt-inzulin előtt magas volt a vc-ra, akkor kicsit később kapja az utóvacsit,vagy mégsem tejet kap,mert különben az egekben lenne a cura a tejtől.

50. Impetus (válaszként erre: 49. - Icus)
2009. jan. 21. 09:11
Köszi szépen a segítséget! :-)
49. Icus (válaszként erre: 48. - Impetus)
2009. jan. 21. 08:51

HÚúú tényleg sok van:(( Ez baj, mert ilyenkor nem egy helyen vannak a fórumozok:(

[link]


Én erre a fórumra gondoltam. bár most láttam ott is régen jártak. Viszont ajánlom, hogy ott olvasgass vissza egy kicsit, és írjál privit egy két hozzászólónak:) Én nagyon sok hasznos infót kaptam tőlük:)

48. Impetus (válaszként erre: 47. - Icus)
2009. jan. 21. 08:44
Több fórumot is találtam, melyikre gondolsz?
47. Icus (válaszként erre: 46. - Impetus)
2009. jan. 21. 08:33
A tejnek magas a glikémiás indexe. Robbanás szerűen megemeli a cukrot, ezért nem javasolják. Van egy cukorbeteg fórum a Hoxán , ott lehet hogy több infót is kapnál:)
2009. jan. 21. 08:19

Sziasztok! Egy kérdésem lenne a tejjel kacsolatosan. Olvastam valahol, hogy cukorbetegeknél nem javallott tejet inni, azt sajnos már elfelejtettem, hogy miért nem, valamint azt is olvastam, hogy csecsemő korban vagy kisgyerkőcöknél elősegítheti a cukorbetegség kialakulását. Ez tényleg így van? Helyette, árpa és szójatejet ajánlanak.


Én candidás vagyok, illetve remélem, hogy csak voltam, ott sem szabad tejet inni, azonban a növényi tejek nagyon drágák, én kókusztejjel helyettesítem a tejet, az viszonylag megfizethető, érdemes lenne a páromat is rávenni, hogy tehéntej helyett igyon ilyet?


Nem tudom fontos-e 29 évesek vagyunk és mint mondtam a párom 8 éves kora óta cukros (ha jól tudom)


Szilvi! Te adsz a kisfiadnak tejet?

45. Impetus (válaszként erre: 44. - Kszilvi)
2009. jan. 20. 23:14
De látod, mégis itt faggatlak benneteket a cukrosságról mert úgy érzem keveset tudok, magyarán pánikolok :-) Mielőtt megismertem a párom is olvastam már a cukorbetegségről, mindenféle érdekel engem, főleg az egészséges életmód. Amióta együtt vagyunk különösen érdekel a téma, hogy mindenben a segítségére legyek és nem mindig őt kelljen faggatnom, hogy ezt szabad, azt szabad, ez miért van az miért van.
44. kszilvi (válaszként erre: 42. - Impetus)
2009. jan. 20. 22:56

Ez az igaz szerelem!:)


Vannak még ilyen emberek, mint te is! Elfogadják a másikat "mindenestül", mert szeretik!:)

2009. jan. 20. 22:55
Ja, és hozzáteszem, hogy interneten ismerkedtünk meg, én írtam neki, és a második levélben elmondta, hogy cukorbeteg és hallássérült, nekem nem okozott már akkor sem gondot, randiztunk és összejöttünk és szeretjük egymást nagyon :-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook