Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van-e valakinek fog implantátuma? Véleményeket várok :) fórum

Van-e valakinek fog implantátuma? Véleményeket várok :) (tudásbázis kérdés)


1 2
2022. márc. 16. 16:33

Sziasztok!

Ki hol végeztettet fog implantátum beültetét és ajánljátok e az adott klinikát? Melyik klinika árai reàlisak és ez mennyi?

Beultetés előtt állok. Budapest lenne a helyszín vagy Szeged

59. Libera (válaszként erre: 34. - Earenci)
2021. dec. 11. 15:47
Kedves Aerenci! Írtam neked privát üzenetet, előre is köszönöm, ha válaszolsz!
58. tavasz007 (válaszként erre: 52. - Zsuzsanna Hiba)
2015. máj. 5. 13:33
rosszul volt, magas láz. begyulladt az implantátum.
2015. máj. 5. 13:26
Igen, tényleg meg kell gondolni, hogy csináltatja meg az ember. Nekem a Bavaria Dentalban csináltak szuper, stabil implantátumot. Nem vagyok pesti, de szerintem megérte az utazást, mert tényleg nincs vele semmi bajom és a gyógyulási folyamat is könnyű és gyors volt.
2015. máj. 5. 11:35
Olvasom a lenti hozzászólásokat, hogy mozog, begyullad az implant stb. Nagyon nem mindegy, hogy hol végzik a beültetést. Bp-n például a Naturadentet ajánlom, mert ők lézerrel fertőtlenítik a szöveteket, a gyulladást megszüntetik és így sokkal gyorsabb ás látványosabb a gyógyulás. A barátomnak kb két hónapja lett készen rá a korona, és nagyon stabil. Nézzetek körül mindenképpen mielőtt mindenféle akciós és olcsó, hipp-hopp terhelhető dolgokat tetettek a szátokba, mert ebben is adni kell a minőségre szerintem.
2014. okt. 16. 08:36
Nekem nincs, de két ismerősömnek van, és mindkettő egymástól függetlenül nagyon nagyon dicséri és örülnek, hogy megcsináltatták. Húzós volt az ára, mert nekik több foguk is implantátum.
2014. okt. 16. 07:24

Sziasztok!

Debrecenben keresek nagyon jó fogimplantológust ha valakinek már csináltak jelentkezzen!!

Sűrgős lenne!!!

53. reményke70 (válaszként erre: 49. - Kispárna951)
2014. febr. 28. 19:20

Szia!

Mi van Veled? Hogy vannak a fogak? Nem valami gyakran látogatott ez a hely! :(

2014. febr. 27. 20:59
Meg szeretnem kerdezni,hogy az unokatesodnak miert vettek ki az implantatumokat? milyen tunetei voltak? koszonom
2014. jan. 11. 20:30

unokatesóm implantátuma begyulladt és 5 napig feküdt kórházban....kivették mindkettőt, mert kettőt raktak be...

ennyi..

50. reményke70 (válaszként erre: 49. - Kispárna951)
2014. jan. 11. 20:28

Szia!

Hogy vagy, bevált az új fog, nincs baj vele? Nem kezdett el jobban mozogni ahogy féltél tőle? Alsó felső? Írj magadról, és a tapasztalataidról!

2013. okt. 21. 12:08
Nemrég volt fogbeültetésem. A végeredménytől kicsit csalódott vagyok, ugyan szép a fog, de egy kicsit mozog, ezt akkor érzem, ha ráharapok valami keményebb ételre. Az orvos szerint hibahatáron belül van, a csontosodás a felső részen nem volt tökéletes,én mégis úgy érzem ennek nem ilyennek kéne lennie. Tartok attól is, hogy később még jobban el kezd mozogni. Van valakinek ilyen tapasztalata? Lehet ezzel még valamit csinálni?
48. reményke70 (válaszként erre: 47. - Kiss Ildikó)
2013. júl. 9. 11:55

Szia!

Hogy vagy? Hogy vannak a beültetett fogak?

Írtam neked privibe is, lehet nem láttad.

Ha van időd válaszolj kérlek!

47. Kiss Ildikó (válaszként erre: 12. - Lolita63)
2013. febr. 19. 14:30

6 éve van fent a baloldalon 3 titán beültetett fogam, a 4 5 6-os, ezek örlő fogak, soha nem volt vele gondom, csak simán mosom hagyományos fogkefével mint a többit, nem használom a hozzá külön adott fogkefét, nem koszolódik, nem ragad rá semmi, fogkő sem

3 hónapja ellenőriztettem, nincs elváltozás!

minden okés!

legyél bátor és vágj bele! áldom az eszem mikor megcsináltattam

december 3-án a jobb oldalra is beültettek 3 titánt, csütörtökön megyeg fog próbára, 1 hét és ez is készen lesz :-)

ezek is a 4 5 6-os fogaim, így már mind a két oldal tuti lesz

a 6-osra most nem tudtak csapot tenni, mert nem lett tökéletes a csontpótlásom, alvó fog marad, híddal pótolják

4 5 titán fog, 6 lengő titán és a 7 fogamra rakatok koronát

így lesz egy 4-es kombinációm egybe

mindent bátran eszek, borzasztóan stabil és erős, számomra is hihetetlen

2013. jan. 13. 19:51
Sziasztok! Szeretném ha Írnátok új tapasztalatokat, véleményeket ez ügyben!
45. Kanalasorvosság (válaszként erre: 44. - Diachan)
2011. nov. 21. 14:21

Teljesen egyetértek.

Az a baj hogy itt összmunka kell és bárki hibázik a végered,ény felemás lesz...

Nálam jó volt az implantátum és minden rendben van a csapokkal de a korona el lett némileg cseszve így minimálisan kisebb az inyemnél.

Nah ezért nem fizetek ki egy csomó pénzt hogy újra csinálják de bosszantó. Persze ez nem a fogdoki hanem a technikus dolga aki elkészítette. Persze picit a dokié is hisz miért dolgoztat "olcsón" kókler munkással...

2011. nov. 21. 13:35

Nekem van ket implantatumom a bal es jobb 2 es fogaim "nem szerettek velem lenni", es mind a ketto szepen kihullott. 2 kulonbozo helyen keszittettem az implantatumokat, a nagyon jol sikerult a mutet, de a vegleges kinezet, a korona mar nem lett jo sajnos. Egyik sem kepvisel magas szinvonalat, attol fuggetlen hogy draga anyagokkal keszultek. A masodik fognal az ideiglenes korona ketszer leesett, es amikor eloszor fel lett rakva es ereztem hogy mozog,es jeleztem a dokinak amit figyelembe sem vett, "utnak eresztett" mozgo koronaval, es elotte raadasul belecsiszolt az egeszseges fogamba, amit azzal kommentalt hogy az iny huzodott ott fel(Schatz Balazs!) hihetetlen.


Nagyon nehez jo fogorvost talalni, keves a jo szaktudasu doki es fogtechnikus, aki tud is es van szeperzeke!


A mutet utan en nem jegeltem egyaltalan, de nem is dagadt be. aznap este olyan erzes mint akinek egy furoval kezeltek a fejet :D pontosan, jo eros fajdalomcsillapito, es masnapra mar en semmit nem ereztem. Mind a ketszer jo munkat vegeztek a szajsebeszek!

43. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 41. - Andi6020)
2011. nov. 12. 16:41

Nekem nem csináltak olyat, amilyet leírtam, mert azt gondolom (remélem), hogy jó volt ott a csont. Alsó fogsornál érdemes implantátumot csináltatni, mert legtöbbször azzal van a legtöbb baj (kiesik, tör, stb.)

Nekem csak panoráma röntgent csináltak akkor. Az egész cakk und pakk nem volt milliós nagyságrendű.

Nagyon jól sikerült, olyan, mintha a sajátom lenne.

42. Earenci (válaszként erre: 40. - Rochlitz Szilveszterné)
2011. nov. 11. 14:32

Ja, oké, már értem, mire gondolsz. A fogorvosnak legelőször egy ún. CBCT-t kell csinálnia, ami három dimenzióban mutatja a csontot (a röntgen általában nem elég, mert az 2D). Ez a felvétel kb. húszezer forint. A felvételt kiértékelik, hogy hol, mennyi csont van, mekkora vastag, széles, stb. implantátum fér el. Ha olyan helyre is kell ültetni, ahol nem elegendő a csontmennyiség, akkor lehet szó a csontpótlásról, ami lehet saját csontból (pl. csípőcsont) vagy pedig biokompatibilis anyagból. Ezt a csonthiány nagyságától függően lehet az implantációs csavar beültetésével egyszerre vagy külön végezni. Ha csontpótlás is van, akkor általában hat hónapot kell várni a végleges koronákkal. Egyéb esetben elég három hónap is. Természetesen addig hordható ideiglenes korona vagy műfogsor, ha szükséges.

Ha a felső fogakat kell pótolni, az picit macerásabb, ha már nincs elegendő saját csontmennyiség, mert akkor ún. sinus-liftet is kell csinálni a csontpótlással együtt, azaz az arcüreget "megemelni".

Ha esetleg valami nem világos, kérdezz nyugodtan. :) (Nem vagyok fogorvos, csak személyes érintettség révén mindent elolvastam a témában. :D)

41. andi6020 (válaszként erre: 40. - Rochlitz Szilveszterné)
2011. nov. 11. 09:05
Ez milliós nagyságrendű kiadás. :'(
2011. nov. 11. 08:49
Azt hallottam, hogy röntgent kell csinálni a dokinak, és ő látja, hogy hol erős a csont. Ha nem erős valahol, akkor oda nem szabad fúrni. De van megoldás: műcsontot tesznek be oda (az is műtét), utána kb. 8 hónapig várni kell, míg az beépül, utána jöhetnek a befúrások (implantátumok betevése), majd 3 hónap várakozás, és utána jöhet rá a fog vagy fogsor.
2011. nov. 10. 16:18
Sajnos nem értem a kérdést. Mire gondolsz?
2011. okt. 17. 13:51

Szia!


Én nem jegeltem a beültetés után, nem is mondták.

Mégis jó lett minden.

Drukkolok a férjednek!

Az én férjem is most szenved ezzel, mert esett ki a szájából az alsó fogsora, nem tudtak neki csinálni normális protézist. Már 4 hónapja fog nélkül van, az első befúrást eltolta a doki, az nem maradt meg, akkor kezdte előlről. Valószínűleg magyar anyagot tett be neki, mert más nem volt, és ez olcsóbb.

Most egy másik dokihoz küldte, hogy az fejezze be, mert nekünk eddig utazgatni kellett a foga miatt, de ez így közel van, busszal elérhető.Csak még mindig várnia kell, mert a patenthoz nincs anyag... talán e héten meglesz már...

2011. okt. 17. 13:19

Ez valóban így van. Ennek az az oka, hogy a foghúzásnál jelentősen roncsolódnak a szövetek (mind a csont, mint a lágyrészek, pl. íny), míg az implantációnál vízhűtéses precíziós fúróval fúrják elő a lyukat és teszik bele a csavart.

Fontos, hogy az implantáció után azonnal kezdje jegelni (nem kell speciális hűtőzacskó, jó a mirelit borsó is), mert akkor nem fog megduzzadni. 10 percig rajta, 20 perc szünet, ez váltakozva egész nap. A jeges zacsi és az arc között legyen valami puha rongy és a jeges cucc ne menjen soha a bajuszvonal fölé!

Vlsz antibiotikumot is felír az orvos, ezt is be kell szedni.


A foghúzást én is nagyon megszenvedtem, de az implantáció után rögtön jegeltem (orvosi tanácsra), s másnapra nem is dagadt be, nem is fájt egyáltalán.

Egy kalappal a férjednek! Szorítok! ;)

2011. okt. 17. 13:18

Nálam lehetett választani magyar és svéd implantátum között! Utóbbi drágább volt de van rá 5 vagy 10 év garancia és nagyon jó minőségű! ja és a szemfogamat csinálták!

Nekem komplikált volt mert eleve be volt gyulladva a foggyökér és még azt is kellett kezelni! E nélkül nem lett volna annyira durva!

Már vagy 4 éve megvan és tökéletes, semmi gond nincs vele! Egy ideig ideiglenes fogat kellett hordanom(pár hét) amíg elkészül az új és kicsit gyógyult a seb! Annyi hogy azzal óvatosabban kellett rágni.

Én teljesen meg vagyok elégedve és ilyen fél éves várást a terhelésre nem is tudtam!! Az nagyon brutál lehetett!

Hirtelen ennyi,ha van kérdés, amit tudok elmondok!

35. Lolita63 (válaszként erre: 34. - Earenci)
2011. szept. 14. 17:41
Köszönöm,nagyon aranyos vagy:) ♥
34. Earenci (válaszként erre: 33. - Lolita63)
2011. szept. 14. 17:37

Nagyon sajnálom. :( Így ismeretlenül is nagy-nagy ölelést Neked!


Szerencsére én végre nagyon jó fogorvosokra találtam, a gyermekkori lelki terroristák és szadisták után.

33. Lolita63 (válaszként erre: 32. - Earenci)
2011. szept. 14. 17:18

Nem, mertem visszamenni,mert féltem,amikor kezelte a gyulladást,(felnyitotta az implantátumot)olyan fájdalmaim voltak,azt hittem meghalok:(


Remélem nem így lesz,CT is készült.

Köszönöm,remélem napról napra jobban leszek,csak hát a lelkem,az romokban hever:(

32. Earenci (válaszként erre: 31. - Lolita63)
2011. szept. 14. 16:12

Pedig nem kevés pénzt fizethettél ki ezért. Én visszamentem volna az eredeti orvoshoz és visszakértem volna a pénzt. A csonthártyagyulladás csak akkor léphet fel, ha nem steril műtéti körülmények között dolgozott. Ez szerintem műhiba. :(

A másik fogorvos pedig etikai hibát követett el, mert nem lett volna szabad hozzányúlnia az implantátumokhoz, hiszen így már "kéz kezet mos" esete áll majd fent.

Mindenesetre mielőbbi jobbulást Neked! :)

31. Lolita63 (válaszként erre: 30. - Earenci)
2011. szept. 14. 16:03

Nem akarok visszamenni az orvosomhoz,másikat választottam.

Csonthártyagyulladást kaptam:(

Nekem nem kell többé implantátum újra!

Lassan 3 hónapja fájok/fájtam míg ki nem szedte a másik orvos a gyulladt implantátumokat:(

Hullik a hajam is marékszámra:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook