Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3.osztályosaimnak az olvasást és a nyelvtant, játékosan, sok megmozgató feladattal szeretném megtanítani. Vannak klassz játékos ötleteitek? fórum

3.osztályosaimnak az olvasást és a nyelvtant, játékosan, sok megmozgató feladattal szeretném megtanítani. Vannak klassz játékos ötleteitek? (tudásbázis kérdés)


24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Javorne0727)
2013. szept. 29. 16:41
pi-ro-so-dott
2013. szept. 29. 13:55

Sziasztok!

Légyszike Valaki írja le nekem a ,,pirosodott,,szót szótagolva!!!

2010. aug. 19. 08:33

szótagold a szöveget (mindenre jó...olvasás helyesírás, szabályok)

szógyűjtés a szövegekből (szófajok, helyesírási szabályok)

mondatgyűjtés (mondatfajták szerint)


olvasással egybekötött dráma játékok

2010. aug. 19. 08:26

Varázsbetű programcsalád az iskolák számára is elérhető.

rengeteg feladat és sorban állás folyamatos helycsere is mozgást igényel :)

2010. aug. 17. 22:59
scrabble
19. mamcili (válaszként erre: 17. - Naftalin358)
2010. aug. 17. 22:52
nagybetűkkel kockás táblán táblagyurmával a betűk egymásra helyezhetők
18. e475b894d7 (válaszként erre: 7. - Kende)
2010. aug. 17. 22:03
Ez illegális nem? Van valami olyasmi hogy tanítási rend, amit kötelező betartani... Nem csoda, hogy "felmond" a tudásod, hisz nem azzal van a baj! És nincs kifogás, hogy hát igen ez van, meg nem lehet mit tenni... Én sokat tanultam gyerekekkel, sok sok órát, és iszonyat jól haladtunk, de ami jár az jár, embernek, állatnak, de még egy gépnek is!
2010. aug. 17. 21:57
Tudom, kissé nehéz lenne csendben játszani, de a "betűtorony" játék sem utolsó. Nem olcsó ugyan maga a játék, de sokat lehet belőle tanulni. Nem úgy gondolom, hogy körben ülik, hanem kivetítve, jelentkezésre, bemondva a szó és helye. Betűk meg a több részre osztott tanulóknál lennének. Lehetne betűs kártyák szétosztásával is.
2010. máj. 12. 15:17

Varázsbetűt én is szeretem :)

Sőt a gyerek is :)

15. babetthopp (válaszként erre: 13. - Hte23)
2009. dec. 14. 17:55
Ez nagyon tetszik. Köszönöm én is!
14. hte23
2009. nov. 27. 20:03
Ja és még szokott küldeni hirlevelet, mesékkel, feladatlapokkal.
13. hte23
2009. nov. 27. 20:01

Van egy javaslatom. Nézd meg. Szerintem remek ötletek. Ugyan főleg diszeseknek feladatok, de a kislányom, aki 3. osztályos szivesen játszik vele.

Annó a fiamnak használtuk magát a programot. De most jók a szabadfelhasználásu társasok. letölthetők, nyomtathatók.

[link]

2008. okt. 4. 16:14
Igazából én nem vagyok pedagógus, de biztos sikere lesz szerintem a mozgásnak az óráidon. Én csak egy játékot ismerek, de ezt mindenki ismeri. Amikor a szavak utolsó betűivel kell másik szót mondani. Tudom, ezzel a nyelvtant lehet gyakorolni. Bár ez nem mozgásos. Remélem tud valaki segíteni. :)
11. kende
2008. okt. 4. 16:00

Muszáj volt a kérdést néhány szóban lerövidítenem. Arra törekedtem, hogy rövid legyen, de lényegretörő.Így nem fért bele minden:)

(válasz buzaskata 9.hozzászólására)

10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - Kende)
2008. okt. 4. 15:55
Ja, így már legalább értem. :)
2008. okt. 4. 15:43
Alsóban persze más, de én nem tanítói szemmel írtam. Ott még kicsik, jegyet sem kaphatnak, több fokozat van náluk, amivel jutalmazni lehet. Felsőben már nem igazán jön be a matrica, csillag, piros pont.
8. anyuca66 (válaszként erre: 6. - Sziszikeccs)
2008. okt. 4. 15:18
Akkor jó De 2-os gyereknek hagyhat nyomot. Gondold át nem vagyunk, ők se egyformák. Neked biztosan 7 évesen jól esne ha x ilyen pont után te is kapsz jegyet. Dolgoztál érte, attól függetlenül hogy 3. körbe kiestél.
2008. okt. 4. 15:07

Bocsi elfelejtettem a lényeget! Pedagógus vagyok.Egész napos oktatási rendszerben tanítok, délutánra a gyerkőcök hulla fáradtak. Na ilyenkor aztán szuper még 3 óra hosszát magyart tanítani.

Ebben a rendszerben most tanítok először. Az igazat megvallva az eddigi jól bevált több mint 10 éves gyakorlatom,lassan csődöt mond.

Nincs semmi lecke, csak tanulás a suliban. Te meg oldd meg, de úgy ám, hogy értelme is legyen, miután már délután 2 óra, s a gyerek reggel 8-tól az iskolapadban ül.

2008. okt. 4. 15:03
Ők már "nagyok" ritkán szoktunk ilyet játszani. Ismerem a gyerekimet, sajnos őket nem hatja meg az ilyesmi. :(
5. anyuca66 (válaszként erre: 3. - Sziszikeccs)
2008. okt. 4. 14:58
Egy kicsi piros pontot a kiesettek is megérdemelnének!!!!!!!!!!! Ne utáltasd meg az olvasást velük. Hiába vagy tanitó, sohase tudhatod melyik gyerek lelke hogy reagál erre!!! Persze az első megérdemli az 5 jegyet. De 5 alkalomra osszad el. Az élet nem ilyen könnyű.....
2008. okt. 4. 14:51
Én se értem teljesen. De annak idején az Apáczai olvasó könyvet jobbnak találtam. A lányom kb 3 leckével előbb járt mindig...
2008. okt. 4. 14:51

Én felsőben tanítok. Leginkább a nyelvtannal tudom őket megmozgatni. Pl. szókártyákkal. Felrakom mágnessel v. tapasszal, hogy ige, fn, mn.... a gyerekek húznak a kártyák közül és a megfelelő helyre kell rakniuk.

olvasási versenyt is szoktam csinálni. Mindenki 1 mondatot olvas, aki egy hibát is ejt az kiesett. A végén a bent maradt gyerkőc ötöst kap.

2008. okt. 4. 14:47
Ne haragudj, de ezt nem értem. Most tanító vagy, vagy szülő? Úgy értem, harmadikos gyerekeid vannak, vagy harmadikos osztályod?
2008. okt. 4. 14:42
3.osztályosaimnak az olvasást és a nyelvtant, játékosan, sok megmozgató feladattal szeretném megtanítani. Vannak klassz játékos ötleteitek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook