Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Levi megérkezett fórum

Levi megérkezett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Levi megérkezett

1 2
2012. szept. 7. 21:07
Majdnem egy éve írtam ide..Kicsi fiam egyre nagyobb,már 4 éves és 4 hónapos.
2011. aug. 22. 23:00
Levi most 3 éves és 3 hónapos lesz,mini csoportos óvodás.14,5 kg és 100cm.
2010. ápr. 17. 20:38
2 hét múlva lesz 23 hónapos,11300gr és 92 cm-es nagyfiú már:)
2009. nov. 16. 21:32
Lassan 18 hónapos Levi,10550gr és 87 cm-es nagyfiú:)
2009. jún. 7. 11:40
És már 1 éve történt:)Levi 2-án volt egy éves,9610gr és 81 cm.
2009. márc. 2. 09:43

Ma 9 hónapos a kisfiam!:)Már nagyfiú:)

Ha a szülésre visszagondolok,nem volt egyszerű,de lassan egy éve történt..nagyon szalad az idő.

33. 0613
2008. okt. 12. 22:44
Szia. A leveled végén olvastam,hogy nem hallottál túl sok olyan esetről,h.v.ki nehezen szül, s nem tágul. Nos, az én esetem majdnem u.az volt, mint a tiéd, csak az én drágaságom, Bence, császárral jött a világra, és én 45órát vajudtam!Felemelő volt. Ugyhogyha v.ki, akkor én igazán átérzem a helyzetedet. A pici most már 4 hónapos lesz, de még mindig nagyon friss az élmény, és nem gondolkozunk még egy jó darabig kistesón:-))Zsanett.
2008. okt. 8. 11:52
Tényleg már megkönnyebbül az ember,ha egy ilyen nehéz szülésen túl van és utána már nincs más ami fontosabb,mint a baba és feledtet minent!Én sodrodtam az eseményekkel és mindig türelmes voltam,már amíg lehetett,EDA és más érzéstelenítőt nem kértem és nem is adtak,így a szülés minden fájdalmát átéltem
31. mojo (válaszként erre: 26. - Orsi26.)
2008. okt. 7. 23:20
Szia Orsi! Először is gratulálok a kisfiadhoz! adott helyzethez illő kép.Szerencsés voltál, hogy a hosszú vajúdás alatt nem került veszélybe a baba. Az ismerőseim körébe már elő fordult, hogy sokáig hagyták vajúdni az anyukát és rá ment a baba élete.A másiknál 26 óra vajúdás után perceken múlt, hogy a babát megtudták menteni.Amikor már az anyuka érezte baj van egy doki kezébe nyomtak egy bizonyos összeget, mert nem volt fogadott orvos, Ők úgy gondolták mint a többség, hogy az orvos azért van meg hát felesküdött , hogy segítsen, de amíg nem adtak pénzt addig csak azt mondták még nem jött el az idő. Amikor a pénzt oda adták egy dokinak perceken belül császározták, ugyan is a köldökzsinór kétszer volt megtekeredve a baba nyakán.Írok neked privit is a saját esetemet, mert azok közé tartozom aki nem tágult és nem a "nagykönyv"-ben leírtak szerint szült.
30. 3799e1fce4 (válaszként erre: 28. - 1397c45af7)
2008. okt. 6. 13:42

Igen, úgy nem lehet felkészülni mint egy feleletre, vagy vizsgára, az tény. Nyilván egy még ismeretlen dologra készül az ember az elsőnél, a többediknél meg azért, mert minden szülés más :)

De! Én épp azt nevezem felkészülésnek, hogy a TANULTAK, mert ezt tanulni kell szerintem és lehet alapján ott és akkor, a fájások között, és a szenvedés alatt igen, sikerüljön TUDATOSAN ott lenned és kontrollálni magad a saját és a babád érdekében. Hogy ne juss el arra a szintre, hogy azt mondd, hogy nem tudod megszülni, nem vagy rá képes, szedjék ki belőled... például.

Mert minden nő arra teremtetett, hogy életet adjon és a természet úgy alkotott meg bennünket, hogy képesek legyünk kihordani egy terhességet és megszülni egy kisbabát. Akár mindenféle orvosi mizéria nélkül, teljesen természetesen!

Az a baj, hogy sok asszony elfejeti az ősi női mivoltát és mind tudatilag, mind lelkileg a szülést egy feladatnak, egy orvosi kontroll alatt végzendő "munkának" tekinti, holott ez a világ egyik legtermészetesebb dolgának kéne lennie, ahol csak magunkra számíthatunk!

Amit én az egyik leges legjobb "irodalomnak" tartok a témában:

Ina May Gaskin: Útmutató szüléshez

[link]

Na ebből, sokat-sokat-sokat lehet tanulni és meríteni szerintem!!!

De!!!

Itt és most mondom, hogy mindemellett amit írtam, tudom és tiszteletben tartom, hogy:

- minden szülés más

- sokan vagyunk akik az ovosban és az orvostudományban bízunk, nyilván senkit nem az otthon szülésre akarok rábeszélni

- biztos hogy sok a problémás eset, nem szabad kockáztatni!

- fontos az orvosi háttér, a biztonság és a biztonságérzet!


Magyarul: jó hogy kórházban szülhetünk, csak az indokolatlan bevatkozásokat nem pártolom és azt, ha nem tudják (és nem is törekednek) megteremteni egy háborítatlan(abb) szülés lehetőségét a pároknak!


Na befejeztem :)

29. vera69
2008. okt. 6. 05:43

Sziasztok gratulálok a kisbabádhoz

Nekem négy csemetém van .Minden szülés más nem tudsz rá igazán felkészülni,két gyermekemet simán szültem a harmadik farfekvéses volt annak idején még nem volt egyértelmű ,hogy mindjárt császároznak. Igaz orvosi ellenörzéssel de simán szültem (ügyeletes orvos, főorvos ,altató orvos és a medikákat is oda hívták tanulni)akkor nem kérdezték mit akarok mit szeretnék ,vissza gondolva 17 év után semmivel sem volt nehezebb mint a többi gyerekemet.Szerintem a kép nagyon jó. Soha nem felejtettem mijenek voltak gyerekeim az elsőpillanatban mikor megszülettek nincs annálszebb és az öröm elnyom minden fájdalmat.

28. 1397c45af7 (válaszként erre: 19. - 3799e1fce4)
2008. okt. 5. 17:33

hogyan lehet felkészülni egy szülésre???

Én nyolc hónapig naponta több órát töltöttem azzal,hogy "készültem" a szülésre.De amikor oda kerültem,rájöttem,hogy erre nem lehet felkészülni.Minden szülés teljesen más,és hiába olvasom el,hogy xy mit csinált,mert az nem én vagyok és legfeljebb csak megsajnálom,hogy milyn nehéz volt neki,vagy elismerem,hogy milyen szerencsés a könnyű,gyors szülés miatt.

Egy vizsgára fel lehet készülni,mert tudod mi vár rád.De egy olyan dologra,amit még sosem éltál át???

Én császárral szültem,de egy cseppet sem bánom,sőt a végén már én mondtam a dokinak,hogy stedje ki belőlem a gyereket,mert én ugyan meg nem szülöm.

Pedig azt hittem,hogy pikk-pakk megleszek EDA nélül is...

27. orsi26. (válaszként erre: 25. - 3799e1fce4)
2008. okt. 5. 12:53
párom nem bírta volna,tesómon (egypetéjű ikrek vagyunk) kívül mást nem tudtam volna elviselni,nagyon sokat segített nekem és tényleg vele könnyebb volt minden,hogy ott volt,ő vágta el a köldökzsinort,minden képet ő csinált,nem szóltak neki,egész reggel 8-ig míg osztályra kerültem velem volt..párom meg folyosón.Annak idején mikor ő szült,én az ajtóban voltam,párja bennt,mindent hallottam,és végig bőgtem,mert nagyon aggódtam és féltettem őt és a babát..
26. orsi26. (válaszként erre: 24. - S.Sandra)
2008. okt. 5. 12:49
nem agonizálok rajta már semmikép,örülök,hogy minden rendben volt,én is utána hamar jól voltam,Levike is.ha lenne másik,akkor azért jó lenne,ha az másképp zajlana le:)
25. 3799e1fce4 (válaszként erre: 23. - S.Sandra)
2008. okt. 5. 10:56

Sandra, ez nem egy beszólás volt, csupán az én hozzászólásom, egy "meglátás", ami nekem beugrott a története kapcsán. Leírtam hogy nem okoskodni akarok, sajnálom ha téged sért a hsz-em... de mindegy, úgysem neked szántam.


Mindenki szülése más, ez nyilvánvaló. Olvasd el az enyémet, pár mondat van, amiből talán mások is "tanulhatnak", azért is tettem közzé, hogy esetleg "segítsek" vele azoknak, akik még a nagy esemén előtt állnak.


Orsi: ikertesód?! Ez tök jó! :) Először csodálkoztam is hogy a tesód volt ott veled, és nem a férjed, de így még érthetőbb. Az enyém is "tartalékos" volt, de a szülésznő azt mondta hogy nem lenne jó ha ő jönne be velem, mert ő még nem szült és bármennyire is olvasott a témában, nem tudna megfelelő támaszt nyújtani nekem. De apa ott volt velem végig, amúgy is így készültünk, csak a tesóm is nagyon "oda volt" :)

Mégegyszer is sok boldogságot, jó egészséget a kis családnak! :)

2008. okt. 5. 09:58

Orsi, neked pedig azt tanácsolom, hogy ne agyalj tovább ezeken a dolgokon, hogy hány injekciót kellett volna kapnod, hogy ki hány órával a burokrepesztés után szül, stb.

mindenki szülése más, valakinek könnyen megy, valakinek hasonlóan nehezen, mint neked.

a lényeg úgyis az, hogy van egy egészséges kisfiad, nem???

23. S.Sandra (válaszként erre: 19. - 3799e1fce4)
2008. okt. 5. 09:53

"a tudatalattidban benne volt egy gát, egy félelem a szüléstől és emiatt nem tágultál"


úgy imádom az ilyen beszólásokat/feltevéseket!!!!

érdekes, hogy én voltam az, aki abszolút nem féltem a szüléstől és eszembe sem jutott, hogy nem tudom természetes úton megszülni a kislányomat és mégis csak császárral sikerült a végén.

most nincs kedvem ragozni a dolgokat (a naplómban leírtam valahol), de ahhoz továbbra is tartom magam, hogy én ott és akkor minden tőlem telhetőt megtettem a cél érdekében.


tudom, hogy ez a topic Orsiról szól, de a hozzászólásodat olvasva ez bizony kikívánkozott...

22. orsi26. (válaszként erre: 19. - 3799e1fce4)
2008. okt. 5. 08:14
ez így van,ahogy írod,én igekeztem felkészülni:ikertesóm,aki bennt volt velem,januárban szült,szóval ő mindent elmondott,a nagykönyveket is elolvastam,szüléseket is néztem a neten,csak ezzel az esettel nem számoltam,hogy nekem nem szokásos szülésem lesz..tesóm biztatott,hogy burokrepesztés után 1-2 órával megszülnek(ez éjjel 2-kor volt),de mikor nem így lett,ő is tanácstalan lett és nem tudta,hogy akkor mi is lesz velem majd..
21. 39f5f6877d (válaszként erre: 17. - Orsi26.)
2008. okt. 4. 23:52

Szia!

Köszi. Nem akarsz csatlakozni hozzánk a fórumon? Nekünk is közel ennyi idős babáink vannak. Ha van kedved kukkants be. 2008. április-május-juniusi babák a fórum.

2008. okt. 4. 22:20

Szia Orsi!


Először is gratulálok a kitartásodhoz, türelmedhez!

Bár én csak 18 óra 45 percet vajúdtam, de teljesen át tudom érezni min mentél keresztül!

Gyönyörű szép a kisfiad!

A képpel meg nics semmi baj, szüléstörténethez születési fotó dukál!

Nincs rajta semmi különös csak egy kis vér meg egy minimanó.

Tudod aki még nem szült, az nincs tisztában azzal, mi zajlik ilyenkor és hogy a babák nem rugiban és teljesen tisztán jönnek a világra.

A rosszindulattal meg ne törődj, van aki csak kritizálni meg bírálni jön ide!

Az a fontos hogy túl vagytok rajta és van egy egészséges és gyönyörű kisfiad!

A szülés miatt ne aggódj! Én a másodikkal indítva voltam, 2 óra alatt meglett. (Az előzmények után nagyon féltem én is, mert nagyon nehezen született meg a kisfiam).

A harmadik pedig burokrepesztés után 1 és 1/2 órára lett meg. Már a beöntés után a tusolóban

majdnem kicsusszant. Ja és ugyannanál a dokinál szültem mind a háromat.

Szóval fel a fejjel és kitartás!

2008. okt. 4. 22:07

Szia!


Hát, először is gratulálok, ez embert próbáló munka volt! Annak örülök a legjobban hogy a babának nem lett baja, egészséges és hogy te is feldolgoztad az eseményt és testileg-lelkileg rendben vagy.


Nekem tetszik a kép! :)


Ami nekem megütötte a szemem, az a mondatod, hogy mikor azt mondta a doki hogy szülünk, akkor elöntött a félelem. Szerintem ez volt a gond. Persze nem akarok okoskodni, csak valahogy egyből az ugrott be, hogy a tudatalattidban benne volt egy gát, egy félelem a szüléstől és emiatt nem tágultál.

Én sokat utánaolvastam a témának (én is 9 hónapja szültem, és feltettem én is szülés story-mat) és azt hiszem teljesen sikerült felkészülnöm is. Nekem ez ugrott most be a te írásodból.


Amúgy pedig én nagyon oxytocin és burokrepesztés és méhszájtágító és minden ilyen mesterséges beavatkozás ellenes vagyok... :X

Én a természetes, háborítatlan szülés pártján állok, magam is erre készültem gőzerővel. (majdnem teljesen sikerült, kivéve a gátmetszés... sajna)


Azért gratulálok mégegyszer!

18. orsi26. (válaszként erre: 3. - Ppiiccii)
2008. okt. 4. 21:53
igazából lenne is egy kérdésem:hosszú órákon át tartó és nem táguló vajúdás alatt hány méhszájtágító injekciót adhatnak?Én éjjel 2-kor kaptam egyet,hatása nem volt,utána 5-kor ismét egyet,annak sem,továbbra sem tágultam semmit,7körül kaptam volna a 3.-kat,de akkora a méhszáj elrepedt 3 fele és a baba végre lassan haladhatott előre..
17. orsi26. (válaszként erre: 16. - 39f5f6877d)
2008. okt. 4. 21:10
Neked is gratulálok a babádhoz!Már én is fel voltam készülve a császárra..még jó,hogy sikerült a babádnak megfordulnia,ügyes volt:)
2008. okt. 4. 20:54

Szia!


Először is gratulálok a kisfiadhoz és a kitartásodhoz. Kicsit sosrtársak vagyunk, mert én is 36 órás vajudás után szültem meg a kisfiamat. Ő az utolsó pillanatban fordult meg, már akkor azt mondták tuti császár. Még jó hogy csináltak még egy ultrahangot és akkorára már megfordult a kis drágám.

Nagyon jó egészséget kivánok nektek és legközelebbre könnyebb szülést!

15. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 9. - 3e2c6f27c9)
2008. okt. 4. 20:35
Biztos vagyok benne, hogy sokan sokféleképpen gondolkoznak, ezért írtam, hogy "szerintem". Ne más véleményét kritizáld, írd le a sajátod, erre való a fórum. Szerinted ez a kép jó, szerintem meg nem. Ennyi.
14. orsi26. (válaszként erre: 3. - Ppiiccii)
2008. okt. 4. 20:07
persze nincs harag,de a pontatlan vagy túlzó rész melyik volt?lehet rosszul fogalmazhattam,de amúgy ezt a történetet még finoman és enyhén írtam le..tudtam volna még mit írni,de az már túl személyes lett volna,és csak a lényegre törekedtem..
2008. okt. 4. 20:03

Köszönöm!

Levi a 37.hétig farfekvéses volt,már úgy volt,nem fordul meg és akkor császár lesz..de azt tudtam,hogy azt semmi képpen nem akarok,mert lehet csak ez az egy babám lesz és szerettem volna tudni és átélni,milyen is az a szülés..örülök,hogy így véződött,a kisfiam egészséges és ez a legfontosabb!

12. kry84
2008. okt. 4. 18:15
Gratulálok,nagyon ügyesen csináltad végig!Jó egészséget kívánok a kisfiadnak és az egész családodnak!
11. orsi26. (válaszként erre: 10. - Eszter28)
2008. okt. 4. 17:05

Biztos könnyebb szüleséd lesz,hisz ez ami nálam volt(nem tágultam)csak ritkán fordul elő..én a fájásokat egész hétfő éjjel 3ig,egy szó nélkül bírtam ki,csak ez a nem tágulás hozott ki a sodromból..már azt hittem ez a cikk nem jelenik meg,végülis már nem olan szőrnyűen gondolok rá,csak jó lett volna ha úgy szülök,mint a többség,vagyis vajúdás és szép lassan tágulás majd születés..

Mielőbbi babásodást és szép szülést kívánok!

2008. okt. 4. 16:47
Iszonyat az egész történet..az én párom agyonütötte volna az orvost..remélem nem adtatok neki egy fillért sem.Sztem jó a kép,naturalista,s pont ez a jó bene!Gratulálok nektek!Bárcsak én is itt tartanék már(vmivel könnyebb szüléssel)!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook