Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amerikai/nyugati bankok csődje milyen hatással lesz azokra a magyarokra akik épp svájci frank alapú lakáshitelüket fizetik vissza? fórum

Amerikai/nyugati bankok csődje milyen hatással lesz azokra a magyarokra akik épp svájci frank alapú lakáshitelüket fizetik vissza? (tudásbázis kérdés)

27. Icus
2008. dec. 11. 12:22
Na megint csökkent az alapkamat, 0,5%-ra, és a frank is gyengült a forinthoz képest:) ez nekünk most jó hír:)
26. Icus (válaszként erre: 8. - D0860dee94)
2008. okt. 21. 12:53

Valamelyik nap az euro reggel 250FT délután 270Ft volt. Azért ez elég szélsőséges.

Nekem a Merkantilnál aztmondák, közép árfolyamon számolnak. A kollégám a Budapestbanknál arról panaszkodik, hogy ott nem . Éppen mikor könyvelik el a tartozását annyit fizet. Ha reggel akkor jól járt, ha nem akkor...

nem tudom milyen szerződése van, de teljesen kiakadt, mert 50000Ft helyett 75000Ft jött most ki neki. Én ezt nem igazán akarom elhinni. Kiváncsi leszek mit intéz a bakban:( Ez 50%-os emelés!:( Ennyi lehetetlen:(

25. Icus (válaszként erre: 24. - Bea0824)
2008. okt. 21. 12:49

Én a Merkantilnál vagyok. itt negyedéves elszámolás van. Én most kaptam vissza 3000Ft-ot:) Mérgelődtem, hogy miért nem írják inkább jóvá az alaptőkébe.Nem inkább ennyivel csökkentik a következő havi részletemet:(

Amikor mi vettük a kocsit 167 volt a svájci frank. De,nem is ez a lényeg hanem a jegybanki alapkamat. ami 1,28% volt most pedig ennek a duplája:(

2008. okt. 21. 12:40
Én most kapatam meg a kocsi részletet 7 ezerrel lett több :(
23. pufika
2008. okt. 21. 12:38
Jajj nem GHF hanem CHF :D
22. pufika
2008. okt. 21. 12:38

Amikor felvettem a hitelem (3 éve) 150 Ft körül volt a frank. Azóta volt már 145 és 178 is. De ma majdnem sírva fakadtam: 182. Ilyen magas sosem volt még. Tényleg borzalmasan megemeli a hiteleket az árfolyam ingadozása.


Egyébként szerintem most érdemes hitelt felvenni, mert pl. 2 milla 3 éve 13 333 GHF volt, most meg csak 11 111 GHF.

2008. okt. 21. 10:28
Muszáj hozzászólnom, mert én is ebben a cipőben élek. Tudnotok kell 2005-ben vettem fel 4.5 mill svájci frankot, amit havonta 40 eFt-tal fizetek. Nagy szariba vagyok,mert a férjem jövőre megy nyugdíjba, munkája alig van és csak minimál bérrel van bejelentve, ami azt jelenti, hogy csak 30-35 %-os "nyögbért" fog kapni. Mi lesz velünk? Nekünk is ha nem fizetünk elárverezik a lakást? Így is uszunk az adósságba, mert egyik lukat töltjük a másikkal. Amit évekig összekuporgattunk megy a gábricsba? Mégi hogy képzelik? Ezeknek mindent szabad? Komolyan úgy érzem, hogy dolgoztam a nagy semmire több mint negyven éven keresztül. A végén a híd alá kerülünk.
2008. okt. 6. 17:08

A bebukott hitel után a bank nem viszi az egész lakás árát. "Csak" a hitel fennmaradő tőkerészét + kezelési díjat + ügyvédi eljárási díjat + stb..


Érdemes egyeztetni a bankkal, hogy mi keresünk először vevőt a lakásra. Kis szerencsével a piaci érték alatt 20%-kal már találunk vevőt rá nagyon gyorsan. Ha a bank elárverezi a házat, akkor 50%-nál többre nem nagyon lehet számítani. És adott esetben, ha mondjuk a bebukott hitel a lakás piaci értékének 60%-a volt, akkor a fennmaradó 10%-ot továbbra is követelheti tőlunk a bank, szóval nem elég, hogy elment a lakás, de a fennmaradó részt is bírósági úton behajtják...

19. d0860dee94 (válaszként erre: 16. - 7934d1ac97)
2008. okt. 6. 15:53

lehet, de hosszú távon ki tudja... ?!


és legalább 100.000.-Ft-os "játék"


visszafizetés költsége

földhivatalnál újra tullap, térképmásolat

éb

közjegyző

földhivatal bejegyzési

földhivatal törlés a régire...meg az egyéb esetleges költségek/ha vannak.... volt, hogy 300.000.- volt össz.

szóval nem biztos, hogy követendő a példa, sokkal inkább meggondolandó "számolós és úgy fizetős"

18. szimba (válaszként erre: 17. - 7934d1ac97)
2008. okt. 6. 15:49
nem visz mindent. az azért durva lenne, hogy (a példa is durva és elég valótlan) mondjuk 24 évig rendben fizeted a 25 évre felvett hitelt, és a fennmaradó 1 év miatt mindent buksz...
17. 7934d1ac97 (válaszként erre: 14. - Cel)
2008. okt. 6. 15:46
azt jól tudom-e, ha valaki nem tudja tovább fizetni a hitelét, és akarja adni a házat, az összegből csak azt kell vissza fizetni amit még nem fizetett be? tehát a többi nála maradhat ugye? vagy minden visz a bank? az egész házat, ha nem tudja idővel fizetni?
16. 7934d1ac97 (válaszként erre: 15. - D0860dee94)
2008. okt. 6. 15:43
és ha ilyet csinálnak mi történik, kevesebb lesz a havi törlesztés összege? (bocsi te tényleg homály nekem)
15. d0860dee94 (válaszként erre: 13. - 7934d1ac97)
2008. okt. 6. 15:38

hitelkiváltásra gondoltam.

bocs, csak az írott kommunikáció számomra mióta gyeden vagyok, egy külön világ :) :) :)


szóval a chf alapú hitelükből pl. EUR alapút akartak vagy FT alapút...

14. cel (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. okt. 6. 15:37

Nem tudom mire számíthatunk, de azon családok akiknek havi költségvetését mélyen érinti a változás - nagyobb összeget törlesztenek, minden bizonnyal rákényszerülnek a családi gazdálkodás reformálására. Ha van még honnét elvonniuk, szerencsések. Ha nincs, akkor dőlhet minden. Tornyosuló kötelezettségek, követhetetlen késedelmi kamatok, stb. beláthatalan következmények.

Ne legyen így!

13. 7934d1ac97 (válaszként erre: 12. - D0860dee94)
2008. okt. 6. 15:35
mit jelent hogy ki akarták váltani a hiteleket? bocsi, de totál nem értek ilyen banki dolgokhoz kifejezésekhez.
12. d0860dee94 (válaszként erre: 10. - Cel)
2008. okt. 6. 15:30

tapasztalatból mondom, hogy nem mindenki számol úgy, ahogyan kellene!

pl. 2006-ban volt egy olyan 6 hós periódus, olyan áprilistól kezdődött és júni, júli. volt a tető, hogy meglódult az árfolyam és 170Ft fölé is ment, meg 180Ft-ra....


Annyi ügyfél volt és ki akarták váltani a hiteleiket...

Rengeteg volt a munkánk és az ügyfelekkel való beszélgetésekből azt szűrtem le, hogy sajnos ténylegesen nincsennek tisztában az árfolyamváltozás okozta kockázatokkal.

Sajnos az emberek többsége úgy vesz fel hitelt, hogy X Ft-ot tud szánni törlesztőrészletre és ha a hitelbírálat másképp nem dönt, akkor az ügyfél belemegy a hitelbe és fizetgeti az xFt-os törlesztőt...

aztán történik vmi és 1.2X x Ft-ot kellene ne adj Isten fizetni és akkor már kész is a baj...

Egy-két törlesztő esetében nem gond, de aki kifillérezi a dolgot egy féléves időszak súlyos családi problémákat hozhat... oda lehet a család likviditása...

11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 10. - Cel)
2008. okt. 6. 15:22
szerintetek ez a válság okozhat akkora galibát, hogy akár az ingatlanunkat is elveszthetjük? hogy azt írtad : "Európában háztartások, családok omlhatnak össze miatta"
10. cel (válaszként erre: 8. - D0860dee94)
2008. okt. 6. 15:18
Mindenki számol az árfolyam ingadozással, csak nem mindegy, hogy mit produkál a világgazdaság. Amint látom a szakembereknek is gondot okoz megjósolni mit hoz a jövő ilyen téren, hát még egy mezei álampolgárnak. A szomorú az, hogy ez egy tpikus lepke effektus. Amerikában egy lepke elszellenti magát és Európában háztartások, családok omlhatnak össze miatta.
2008. okt. 6. 15:10

A hitelválság hatása a CHF hitelesekre:


- Árfolyamból adódó törlesztőrészlet-emelkedés: Nő a bizalmatlanság és a kockázatvállalás, gyengül a forint árfolyama, ami viszonylag kockázatos valutának számít a befektetős szemében. Ennek az éremnek a másik oldala, hogy a svájci frank viszont, mint "menekülővaluta", erősödik az euróhoz képest is, ezért még jobban nőnek a törlesztőrészletek, mint akár EUR hitel esetében..


- Drágulnak a források: Ez abban nyilvánul meg, hogy a svájci jegybank kénytelen lesz alapkamatot emelni, a világ nagy jegybankjaival párhuzamosan, és ez közvetlenül is befolyással van a törlesztőrészletre. A bankok bizonyos időközönként felülvizsgálják a meglévő hitelek kamatszintjét, éz ez bizony emelkedik...


- Nehezebb új hitelt kapni, ez akkor lehet érdekes, ha ki szeretnénk váltani a meglévő hiteleket olcsóbbra...


- A bankok futnak a pénzük után: eszetlenül mindenféle új díjakat bevezetnek a meglévő hitelekre is. Erről persze el is felejtik tájékoztatni az ügyfeleket (nem kötelességük, csak kifüggesztik a bankfiókban a változást és kész...). A fogyasztóvédelem meg csak tépi a haját, de nem tud tenni semmit... Kínában ilyenért már kivégeztek volna néhány bankárt...


Kihagytam valamit?

8. d0860dee94 (válaszként erre: 7. - Icus)
2008. okt. 6. 15:05

való igaz, de szerencsére az áfolyamingadozás viszonylag kiegyensúlyozott, nincsenek hektikus ingadozások... aki meg most számol csak ezzel, annak annyit tudok mondani: SZOMORÚ!


:(

7. Icus (válaszként erre: 4. - D0860dee94)
2008. okt. 6. 14:51
Igen a jegybanki alapkamat emeléstől és a svájci frank -forint aránytól függ. Ez hogy változik? azt senki sem tudja megmondani előre:(
2008. okt. 6. 13:50
Hát a forint árfolyam esés miatt máris emelkednek a törlesztőrészletek. Hogy mi lesz még...
2008. okt. 4. 14:16
Mindenki szarban lesz,ha vett fel hitelt,ha nem.Szerintem gazdasági válságban vagyunk évek óta,csak állami beavatkozással vagyunk még talpon.Ebből látszik,h Amérikában sincs kolbászból a kerítés,nyakig el van adósodva az ottani lakosság is.
2008. okt. 4. 11:26

az majd attól is fog függeni, hogy a svájci jegybank emel - e jegybanki alapkamatot.

ha emel, akkor itt is várható x bázispontnyi emelés... de az egész egy nagy talány :(

2008. okt. 4. 11:07
Erre én is nagyon kiváncsi lennék.Ha valaki tudja kb. milyen mértékben befolyásolja a hiteleket kérem írjon valamit!
2008. okt. 4. 10:59
Ne is mondd a Keresztlányom pont ilyen helyzetben van.
2008. okt. 4. 10:21
Amerikai/nyugati bankok csődje milyen hatással lesz azokra a magyarokra akik épp svájci frank alapú lakáshitelüket fizetik vissza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook