Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaviszonynak minősül-e az ha valaki regisztrált munkanélküli? fórum

Munkaviszonynak minősül-e az ha valaki regisztrált munkanélküli? (tudásbázis kérdés)

2008. okt. 28. 19:29

sziasztok!

megtudnátok mondani,hogy a leszázalékoláshoz szükséges papírokat(a munkahelyekre vonatkozóan)hol kell beszerezni?Nincs minden benne a munkakönyvben.(és voltam 1 évig munkanélküli is)

előre is köszi!

9. jozsef.csoke (válaszként erre: 8. - Hajni.)
2008. okt. 3. 20:59
Sok sikert!
2008. okt. 3. 20:36

Nagyon köszönöm a válaszokat és a segítséget! A közalkalmazott és köztisztviselő között tudom a különbséget, hisz közalkalmazottként dolgoztam, de kacsingatok a másik után.....

Mégegyszer köszönöm mindenkinek!

7. judit71 (válaszként erre: 1. - Hajni.)
2008. okt. 3. 18:46
Szia! Most kérdeztem anyukámat, ő bérszámfejtéssel foglalkozik. A lényeg: ha regisztrált munkanélküli vagy és még kapsz támogatást a munkaügyi központtól, akkor beszámít a munkaviszonyban töltött évekbe. A nyugdíjba is. Tehát csak annyi idő számít, ameddig támogatást kapsz/kaptál. Biztosítási jogviszonynak minősül. Nem tudom mennyit segítettem ezzel. Szép estét, üdv, Judit
2008. okt. 3. 18:46
a munkanélküli ellátásban eltöltött idő beszámit a szolgálati időbe amikor a nyugdijjat számítják,de az ellátásbol származó pénz az nem.
5. jozsef.csoke (válaszként erre: 2. - 372f7e7275)
2008. okt. 3. 18:43

Természetesen beszámit. A járadékból azonban csak az adót vonják,de egyéb társadalombiztositási levonást paradox módon a munkaügyi központ fizeti. Tehát ennek ellenére biztositott időnek minősül. Természetesen nemcsak mviszonyként ketyeg az ídő,de orvosilag is biztositott vagy. A közalkalmazotti valamint a köztisztviselői jogviszonyba ez az idő is beszámit és az összes idő figyelembe van véve a besorolási tábla szerint.

Ugye tudod,hogy a közalkalmazott és a köztiszviselő nem ugyanaz?

Ha valami nem világos,akár privin is kérdezhetsz,hisz ez a szakmám.

2008. okt. 3. 18:43
Köszi a választ. Akkor tehát ha elmegyek dolgozni akkor ha megkérdik mennyi a munkaviszonyom- hány év- akkor a munkanélküli idejét is bele kell számoljam.
2008. okt. 3. 18:35
Igen munkaviszonynak számít a nyugdijba például beszámítják,hogy a besorolásnál figyelembeveszik-e azt nem tudom.
2008. okt. 3. 18:27
szerintem nem de nem tudom hivatalosan....
2008. okt. 3. 18:20
Szeretném megtudni, hogy a munkanélküli idejét is beszámítják-e a munkában töltött évekhez,. PL. ha vki közalkalmazott a besorolásnál figyelembe veszik-e hogy volt munkanélküli.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook