Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Okozhat-e problémát alacsony koleszterinszint? fórum

Okozhat-e problémát alacsony koleszterinszint? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 3. 20:41

Mindegyik.

Csak olyan érdekesnek találom. Minden egyéb problémám adva van hozzá, hogy magas legyen akár mindkét koleszterinem szintje. Kíváncsi leszek, mit mond erről majd a háziorvos...

Egyébként semmilyen diétát nem folytatok, normálisan - tehát bizonyos mértékig egészségtelenül - étkezem.

2008. okt. 3. 19:34

neked melyik alacsony Rozália?


A HDL vagy a LDL?

2008. okt. 3. 19:34

Lehet csökkenteni a koleszterin szintet diéta alkalmazásával. Növeld a keményítő-tartalmú ételek fogyasztását. Egyél több kenyeret, főtt tésztát, rizst, gabonafélék termékeit. Próbáld csökkenteni a zsír fogyasztását. Helyettesítsd a telített zsírokat telítetlen zsírokkal. Pl. egyél kevesebb vajat és kemény sajtot. Növeld a sokszorosan telítetlen zsírok fogyasztását. Ezek segítenek csökkenteni ’rossz’ koleszterint, egyidejűleg azonban a ’jó’ koleszterin szintjét is csökkentik. Ilyenek a búzavirág olaj, a napraforgó olaj és bizonyos margarinok. Növeld az egyszerű telítetlen zsírok fogyasztását, mint amilyen pl. az oliva olaj vagy az avokádó. Ezek csökkentik a ’rossz’ koleszterin szintjét, de nem csökkentik a ’jót’.


A rendszeres napi testmozgás (úszás, kerékpározás vagy kocogás) javítja a ’jó’ koleszterin szintjét. Az még nincs kimutatva, hogy a ’rossz’ koleszterin szintje egyidejűleg csökkenne.

2008. okt. 3. 19:32

Gyakran hallható, hogy a koleszterinről azt mondják, hogy ’jó’ vagy ’rossz’ koleszterin.


- A HDL, vagy ’jó’ koleszterin kitisztítja a koleszterint az artériákból, amelyek aztán visszakerülnek a májba, s elhagyják a testet a kiválasztás során.


- Az LDL vagy ’rossz” koleszterin viszont az artériákat keménnyé, merevvé teszi.

2008. okt. 3. 19:21
ha a jó koleszterined alacsony az nem jó szerintem
4. Rozália (válaszként erre: 3. - Jázminka)
2008. okt. 3. 18:28
Engem nem zavar, hogy alacsony... csak felmerült bennem, hogy ha problémát okoz a magas, nem okoz-e az alacsony szint. Mert pl. a cukornál sem jó, ha felmegy, de az sem, ha leesik...
2008. okt. 3. 17:42

Szerintem nem sok gond lehet abból,ha valakinek a vérzsírszintje alacsony.

Max eszel egy kis szalonnát... :)

2008. okt. 3. 17:06
Most voltam vérvizsgálaton és egyik koleszterinem szintje sem éri el az alsó értéket. (A háziorvosommnal még egy hét múlva találkozom majd.)
2008. okt. 3. 17:04
Okozhat-e problémát alacsony koleszterinszint?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook