Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek mennyire egészséges csak kontaklencsét viselni? Hosszú távon árthatunk a szemünknek? fórum

Szerintetek mennyire egészséges csak kontaklencsét viselni? Hosszú távon árthatunk a szemünknek? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 25. 15:02

mi a velemenyetek pl ebayrol rendelheto kontaklencserool..?nem veszejes?marmint nem dioptriasak csak ugy "Divatbol".

baratnom szeretne hogy meg hangsujozza a kek szemet de en nem ertek hozza.en szemuveges vagyok...

18. Reno77
2010. ápr. 27. 14:19

14 éve van lencsém. Az utóbbi 2 évben egy nagyon magas víztartalmú, éjjel-nappali, havi lencsém van. Igaz, éjszakára én kiveszem és szemüvegezek. :)

Soha semmi bajom nem volt a lencsétől, pedig érzékeny a szemem.

Imádom, mert praktikus, nem zavar és a kedvenc napszemüvegeimet is tudom hordani. :)

2010. ápr. 27. 10:25
Nekem 16 éve van lágy kontaktlencsém. Ez idő alatt fél dioptriával lett gyengébb a szemem. Nagyon szeretem, nekem találták ki :))
2009. jún. 5. 14:18

Szervusztok!

37 éve viselek kemény kontakt lencsét. Elmondanám, hogy volt olyan lencsém, amelyet több mint 10 éven át tudtam hordani. Legutóbb egy éve voltam vizsgálaton, és képzeljétek el, hogy mindkét szemem egy-egy dioptriát javult, tehát gyengébb lencséket kellett csináltatni, mint korábban.Ez szemüveg hordásával szerintem elképzelhetetlen. Ha betartjuk a higiéniát a viseléssel és a tárolással kapcsolatosan, akkor semmi baj nem lehet a kontakt lencse viseléséből.

2009. jan. 28. 14:28
15 éve hordok lencsét és semmi bajom.
2009. jan. 28. 13:08
Ha valakinek elég nedves a szeme, akkor jó, de ha nem, állandó szaruhártya-irritációt okoz a lencse, súlyos szemfertőzés is kialakulhat. Én 8 évig hordtam, aztán egyre szárazabb lett a szemem, most már csak néhány óráig tudom elviselni.
2009. jan. 28. 11:10
17 eve hordok lagy lencset, hala semmi bajom -12 es erossegu
2008. dec. 30. 18:08
Én 12 éve hordok kontaktlencsét,szerencsére semmi bajom tőle.:)
11. bomee
2008. dec. 30. 14:28
Nekem 14 éve van kontaktlencsém. Nem alszom benne és este otthonra kiveszem, de különben nem is tudnék meglenni nélküle, mert nem birom a szemüveget hosszasan hordani. azt is észrevettem, hogyha valamilyen agyhúgykövem miatt mégiscsak rámjön a szemüveghordás, akkor sokkal gyorsabban romlik a szemem mint a lencsében. Ja és pár éve voltam egy szemész kollégámnál, mert a kontaktlencsések szaruhártya-állapotáról irta diplomamunkáját és én is egy alany voltam, és kiderült, hogy átlagon felülien jó az állpotom, tehát nagy gáz nem lehet ezzekkel a lencsékkel.
2008. dec. 29. 17:08

Én nyolc éve hordok lágy lencsét. Először éves lencsém, volt, de 2-3 hetente begyulladt a szemem, akkor kicserélték, mert "gyárihibás" volt. A 3. után váltottam havi lencsére. Azóta semmi bajom vele. Bevallom én is hanyagul kezelem a cserék dátumát. Mindig elfelejtem mikor tellik le az 1 hónap. Csak azt veszem észre, hogy 6 pár sokkal tovább volt elég, mint fél év.

Szemüveget szinte nem is hordtam ezalatt a 8 év alatt.


Szerintem ha jól kezeled, betartod az előírásokat, és rendszeresen jársz dokihoz ellenőrzésre, akkor nem lehet vele baj. Bár biztos nem egyformán működik mindenkinél.

2008. okt. 3. 17:00

Kereken 10 éve van kontaktlencsém (akkor kezdtem dolgozni, azóta tudom megvenni magamnak:).

Soha nem volt vele semmi problémám, talán háromszor volt olyan, hogy picit begyulladt a szemem, akkor néhány napig nem hordtam.


Szemüveget csak esténként hordok, mert SOHA!! nem alszok lencsében (az éjjel viselhető lencsében sem).

Időnként, ha sokat ülök hét közben a gép előtt és hétvégén nem megyünk sehová, akkor szombaton napközben is szemüveget használok.


És bevallom, én is túlhordom a lencséket...

2008. okt. 3. 16:31
Én évekig használtam kontaktlencsét. Az egyik szemem -2-es volt, a másik -7,5-es. Tényleg vaksi voltam! A szemüveg lecsúszott, még a gimiben cseréltem, főleg a tesiórák miatt. Amikor elkezdtem használni, 1 éves lencsék voltak. Sosem telt le az 1 év, mindig száradt a szemem, cserélni kellett, mert sokszor be is gyulladt. Később, amikor a hónapos lencsék megjelentek, azt használtam, és bevallom, sokszor tovább használtam 1 hónapnál. De csak egy ideig, mert olyankor rendszeresen begyulladt. Utána sosem használtam tovább, és nem is volt bajom. Szerintem ha valaki megfelelően ápolja és használja, évek múlva sem lehet gond.
2008. okt. 3. 16:30
de az a legtutibb, ha beszaladsz vmelyik optikai szalonba és felvilágosítást kérsz róla, vagy vmi szemésztől...
6. viragneni (válaszként erre: 5. - D0860dee94)
2008. okt. 3. 16:29
Jaaa! A folyadék az megvan éjszakára kiveszem azt akkor ázik a löttybe :)
5. d0860dee94 (válaszként erre: 4. - Viragneni)
2008. okt. 3. 16:25

gondolom azért is, de ettől függetlenül fehérjeoldózni kell (vagy tablettával vagy tabletta és spéci fehérjeoldós tárolófolyadékkal.)


Tudom, volt egy pasim, aki lencsézett...

4. viragneni (válaszként erre: 3. - D0860dee94)
2008. okt. 3. 16:20

Lágy, de nem azért van a szavatossága a lencsének?

Mármint egy napos vagy havis esetleg 3 hónapos....

2008. okt. 3. 16:08

lágy vagy kemény?

lágyat bizti nem ,mert a fehérjelerakódás sok bajt tud okozni a szaruhártyán!

2008. okt. 3. 15:52
Nem hiszem. A fiamnak muszáj azt hordania, mert az egyik szeme 2-es, a másik meg 7-es és ilyen nagy különbségre nincs szemüveg.Ő kb.10 éve hordja napközben,
2008. okt. 3. 15:50
Szerintetek mennyire egészséges csak kontaklencsét viselni? Hosszú távon árthatunk a szemünknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook