Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Orvosi dieta - 9 kg ket het alatt fórum

Orvosi dieta - 9 kg ket het alatt (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1407. Napsugár8 (válaszként erre: 1406. - Channa*)
2021. jan. 11. 09:58

A napi 1200 kcal/nap csak az "aktív dolgozók" részére minimum követelmény. Szoktam én is mondani. Egy kisgyerek vagy egy kevesebbet mozgó idős ember sem fogja magába tömni az 1200 kcal, csak azért, hogy...

Nekem is tökéletesen elég a napi 900-1000 kcal. És alapjaiban én is eszek mindent (GI % figyelembevételével), de most az ünnepek után egy kicsit meg akarom magam rendszabályozni, főleg a gyomor-méret terén. :))


Én naponta minimum 3x eszek, ha nem felejtem el a reggelit, akkor 4x.

Kinek így, kinek úgy, mindenki maga érzi, hogyan jó neki.

1406. Channa* (válaszként erre: 1405. - Napsugár8)
2021. jan. 10. 19:27

Több fórumba írtam, hogy napi ennyi kalóriával lehet fogyni, de akkor mindig azt kapom, hogy húúúú, ez egészségtelen és csak orvosi felügyelettel lehet.


Én tapasztalatból állítom, hogy fogyni csak így lehet. Én nem osztom el sosem több alkalomra, hanem egyszer szoktam enni naponta és az nincs 800 kalória. És én mindent eszek, azaz nem csak üres kávét és párolt húsokat és zöldséget, hanem bármit, de csak naponta egyszer és azt is este 6-kor.

2 hét alatt 8 kg-ot lehet így fogyni.

1405. Napsugár8 (válaszként erre: 1404. - Channa*)
2021. jan. 10. 18:15
Úgy. Novemberben már megcsináltam, most egyelőre kacérkodok vele, azért olvasom újra. Akkor lement rólam 5 kg. Majd még eldöntöm, hogy ezzel, vagy valami mással segítek-e rá az utolsó nekifutásomnak.
1404. Channa*
2021. jan. 10. 15:14

Ez a diéta napi 800 kalória, ha sok gyümölcsöt, spenótot eszük.


Nem csoda ha lefogy tőle bárki;)

1403. 55Judit
2021. jan. 10. 14:26
Ez a diéta nem annyira kapós az itteniek körében.
2021. jan. 10. 14:09
33.
2021. jan. 10. 10:15
Újra olvasásban köv. 36. oldal
2021. jan. 10. 07:29
Újra-olvasásban következik: 38.-ik oldal
1399. 55Judit (válaszként erre: 1398. - Napsugár8)
2020. okt. 14. 14:26
Tetszik a lendületed és a lelkesedésed. :) Nem kerestem más témákban hogy vajon beírtad-e, örültem hogy van megint internetem és ide benézhettem. Most is rohanok, csak bekukkantottam. Majd megnézem azt a nyílt naplót is.
1398. Napsugár8 (válaszként erre: 1397. - 55Judit)
2020. okt. 14. 09:03

"Mert én már azt hittem, hogy a vízcsapból is az folyik! :))"


Már mint az én fogyó-eredményeim folynak a vízcsapból is. Annyi helyre leírtam örömömben, eszembe sem jutott, hogy még ide is...


Nem vagy akarat-gyenge!

Most nyitottam egy új, nyílt naplót, mert rátaláltam a Súlykontroll diétának 5 hetes mintaétrend receptjére. Feltettem a linket, ill. az első heti ebéd-vacsora recepteket, amiket írt. Nagyon jó mankó. Napi 1200-1300 kcal közötti mennyiség, napi 5 étkezés.

Mivel néhány nap pihi után egyébként is azt akartam folytatni, a héten megcsinálom a bevásárló listámat, és hétfőtől már az szerint rakom össze a kajámat. Persze a változtatás jogát fenntartva! Ne csüggedj, menni fog az neked is. Egy-egy elcsúszástól még nem áll meg a világ. Bekajáltál, oké, szüksége volt rá a szervezetednek, de azok után megnyugodva folytatod, ahol abbahagytad. Semmi gond. Mindig azt mondom, 2-3 dekával kevesebbet fogyok, majd legközelebb annyival többet... csak bátran, előre. Menni fog az!

1397. 55Judit (válaszként erre: 1396. - Napsugár8)
2020. okt. 14. 07:54

Mi folyok? Én azt vártam, a mérés után mit írsz be.

Gratulálok! Nagyon ügyi vagy!

Én csak annyit értem el hogy nem hízok tovább. Valami apró megszorításokat be kellene vezetnem még, de nem könnyű. Hétvégeken fiamnak is főzök, + hét közben is készítem neki elvitelre a reggelit-vacsorát. Látom, érzem az illatokat, én is szeretem, nagyon kívánom és akarat gyenge vagyok. Többet nem is sorolok. :)

1396. Napsugár8 (válaszként erre: 1395. - 55Judit)
2020. okt. 13. 18:26

Mert én már azt hittem, hogy a vízcsapból is az folyik! :)) 4 kg 2 hét alatt. Én teljesen elégedett vagyok vele, soha nem is hiszem el, hogy amit írnak, azt valóban el lehet érni bármelyikkel is. Másrészt másként mozog, másként éli napjait egy 20-30-40 éves, vagy aki már igen-igen "szépkorú" és sokkal kevesebbet tud mozogni.

Nekem az volt a célom, hogy a közel egy hónapos stagnálást megtörjem, ezt elértem.

Most 1-2 nap egy kicsit lazábbra veszem, no azért arra vigyázok, hogy a paci ne szaladjon el velem. Utána vissza a Súlykontrollra. Megpróbálom összehangolni az általad végzett Testkontrollal, vagy sikerül, vagy nem. A lényeg, hogy szép lassan, olvadjon még néhány kilócska le rólam. :))

1395. 55Judit (válaszként erre: 1393. - Napsugár8)
2020. okt. 13. 17:10
Egész nap csak most tudtam belépni, és ez vár, A semmi? Úgy drukkoltam hogy sokat fogyjál! Ha tudok, később még benézek, hátha írod a jó híreket.
1394. 55Judit (válaszként erre: 1393. - Napsugár8)
2020. okt. 12. 14:58

Kíváncsi vagyok!!

Ilyen pocsék időben hol van netem hol nincs, de majd megnézem egyszer mit írtál. :) Ma is csak most jött meg.

2020. okt. 12. 11:36
A mai nap az utolsó! Reggeli, vacsora kötött, ebédre ehetek bármit!!! Hát a fagyóból kivett töltött paprika paradicsom szósszal lett az áldozat 2 szelet tk. kenyérkével. És megjutalmaztam magamat egy epres Dörmivel! Igazán szépen végig csináltam. Vacsorára már csak gyümölcsöt ehetek, dögivel. Bebiztosítottam magamat abból is. És holnap reggel centizés.
1392. Napsugár8 (válaszként erre: 1391. - 55Judit)
2020. okt. 11. 20:01
Én pedig ma nagyon sétáltam, kellemes idő volt, nagyon tetszett. :)
1391. 55Judit
2020. okt. 11. 09:51
Alakformáló edzést tartottam, felástam a fokhagyma és a dughagyma helyét. Nagy drukkban voltam, hogy sikerüljön eső előtt. :)
1390. 55Judit (válaszként erre: 1389. - Napsugár8)
2020. okt. 8. 14:18

Mivel már jó ideje nem szárítom a tésztát, csak annyit gyúrok amennyi délben elfogy kettőnktől, az a mennyiség kinyújtva elfér a kis deszkán.


Tönköty palacsintát én is próbáltam, de szanaszét szakadt, meg leragadt. Már meg sem próbálom, mert már nem használok tejet, anélkül meg nem jó a palacsinta. Ha nagy ritkán ráéhezek, akkor Szafi reform palacsinta lisztkeverékéből sütök 1 adagot ami 6 db, és kétszerre eszem meg. Bár nagyon drága, de havonta egyszer belefér ennyi nasi nekem is.


Most éppen fügét aszalok fahéjasan, kb. 2 hét múlva pedig kezdődik a datolyaszilva aszalás. Lehet hogy a tél végéig kitart a gyümölcsöm. Heti egyszer biztos el kell mennem friss zöldségért majd, de a járvány miatt próbálok minél kevesebbet csatangolni.

1389. Napsugár8 (válaszként erre: 1388. - 55Judit)
2020. okt. 8. 13:36

Tésztát még én sem, lepény kenyeret, ill. zsömlét már sütöttem. És természetesen palacsintát, nokedlit, is rendszeresen.

Tésztát gyúrni nem gond, de hogy még nyújtsam és szeljem, és pici a lakás, még valahol szárítsam is... ezért, ami nekem kell, megveszem a normál lisztből készült boltit. :)

1388. 55Judit (válaszként erre: 1387. - Napsugár8)
2020. okt. 8. 13:30
Igen ezt tudjuk, mert tönköly kenyeret sütök. Nincs gond a színével, csak nem jutott még eszembe abból gyúrni tésztát. De majd kipróbálom. Bár amennyi tészta nálam fogy, nincs nagy jelentősége az értékeknek. Én úgy tudom, a durum liszt is tk. A bulgur is durum búza.
1387. Napsugár8 (válaszként erre: 1386. - 55Judit)
2020. okt. 8. 13:20
A durumlisztet nem ismerem, de a tk. lisztről tudni kell, hogy a belőle készült akármi (nokedli, palacsinta, kenyér, zsömle stb.) nem fehér, hanem inkább barna. Tehát ha a család idegenkedik tőle, akkor inkább ne térj át rá. Én csak magamnak főzök, nem zavar a színe.
1386. 55Judit (válaszként erre: 1385. - Napsugár8)
2020. okt. 8. 13:11

Én használok kenyérsütéshez tk. tönköly lisztet, de még eszembe sem jutott hogy tésztát gyúrjak belőle. :)Én is nagyon kevés tésztát eszek. Inkább csak akkor van tésztás étel ha itt ebédel a fia.

Valóban jobb értékei vannak a tk. lisztnek. Régen azért álltam rá a durumra, mert a cukrosoknak azt javasolják, és gondoltam, jó lesz. Bár ők, akiket ismerek fehér lisztet használnak mindenhez mert nekik még betegen is az a megszokott íz számít jobban.

1385. Napsugár8 (válaszként erre: 1384. - Napsugár8)
2020. okt. 8. 09:41

Majd megfordítom, akkor talán jobban össze lehet a kettőt hasonlítani:


..... Durum... TK.liszt

Kcal. 364 kcal 337 kcal

Feh.. 9,1 gr.. 11,7 gr.

Zsír. 0,0 gr... 2,7 gr.

Ch...75,8 gr...50,0 gr.

GI%..54 %......51 %

1384. Napsugár8 (válaszként erre: 1382. - 55Judit)
2020. okt. 8. 09:36

Ha rávenném magamat, hogy itthon gyúrjak tésztát, akkor sem vennék durumlisztet, maradnék a tk. liszt mellett. Sokkal jobbak az értékei, és abból is tökéletes tésztát, kenyeret, bármit lehet készíteni.


Liszt: kcal. feh. zsír. ch. GI%

Durum: 364.. 9,1. 0,0.. 75,8 54

TK:... 337..11,7. 2,7.. 50,0 51


De ezt persze mindenki maga tudja, hogy melyik válik be neki. Szerencsére nem nagyon vagyok tésztás, így esetenként a normál bolti tésztát megveszem. Pl. egy kilós csomag hónapokig elég nekem.

1383. 55Judit (válaszként erre: 1382. - 55Judit)
2020. okt. 7. 14:09
Nem jó már a billentyűztem, figyelem én, de mégis marad ki időnként betű. Bocs.
1382. 55Judit (válaszként erre: 1381. - Napsugár8)
2020. okt. 7. 14:07

A boltban vegyél durum tésztát. Én is azt veszem, de van olyan "fazonú" amit nem lehet kapni, és azt én gyúrom. Szélesebb a cérnametéltnél, keskenyebb a széles metéltnél és géppel nyújtom, de késsel vágom. Fiam ezzel szereti a tepertős túrós tésztát, ezt neki készítem, és l van pirítva. :))


Jó hír, hogy ha durum tésztalisztből gyúrsz, az nagyon egyszerű, a kezedhez sem ragad a tészta. Tojás sem kell bele. Bátran próbáld ki.


A krumplit én is nagyon szeretem, arra céloztam mikor a gyorsan felszívódót írtam hogy sok rosttal szem.

1381. Napsugár8 (válaszként erre: 1380. - 55Judit)
2020. okt. 7. 13:57
Nálam az időponttal, és a mennyiséggel nincs gond, inkább az, hogy szeretem a krumplit, ami ugye gyorsan felszívódó, és ha főtt tészta, akkor ugye az is a közönséges bolti tészta. Még nem tudtam magam rávenni, hogy ismét elkezdjek itthon tésztát gyúrni, nyújtani. Pedig akkor az is tk. lisztből lenne. De alapjaiban egészen jól boldogulok ezzel az étkezési rendszerrel. De a jó pap is holtig tanul, hát még... aki nem pap. :)
1380. 55Judit (válaszként erre: 1379. - Napsugár8)
2020. okt. 7. 12:47

Kívánom hogy legyen úgy!

Nem akarom betartani azt a diétát, csak ösztönzött, segített abban hogy komolyabban is vehetném a problémámat. A GI diéta nekem is a legszimpatikusabb. Annyit régen megteszek én is hogy ritkán eszem gyorsan felszívódó szénhidrátot, akkor is ügyelek rá hogy sok rostot fogyasszak mellé. Amiben uralkodni kell még magamon az a késő esti evés elhagyása a kenyér minimalizálása, az adagok csökkentése. Menni fog, most nagyon elszánt vagyok.

Neked is sok sikert!

1379. Napsugár8 (válaszként erre: 1377. - 55Judit)
2020. okt. 7. 11:49

Nem egy hetes, hanem 2 hetes, csak a következő héten ismételni kell az első hétre előírt menüt.

De nyugi! Az első héten ami lemegy, annak egy része salakanyag.

És azt sem kell elfelejteni, hogy idősebb korban már az sem megy le, ami 30 évvel korábban szinte észrevétlenül.

Másrészt az ilyen igérgetéseknek kb. 1/3-ada, csak a reklám!! A legritkább esetben igaz! Vagy valami csoda kell hozzá.

Nálam az első hét legvégén mutatkozott a 2 kg mínusz, ha abból az egyik kg. salakanyag, akkor már nem olyan gyors az a fogyás.

Ha a másik héten is lemenne még rólam további 3 kg, az összesen 5 kg súlycsökkenés, amelyből tényleges fogyás lenne a 4 kg. Két hét alatt. Ennyi u.n. "gyors fogyást" még szerintem elvisel a szervezet, hiszen ezzel vége is, és térek vissza a korábbi étkezésemhez. Súlykontroll = GI diéta, amelynél már valóban nincs semmi megkötés, csak a józan, saját belátás szerinti odafigyelés.

De pontosan ez az 5-6 kg az, amit már olyan régen szeretnék leadni. Bízom benne, hogy most már ezen is túl leszek. :)

1378. 55Judit (válaszként erre: 1376. - Napsugár8)
2020. okt. 7. 10:59

Bizony mennyei csemege a friss zöldborsó. Mikor érik, folyamatosan főzöm a borsóleveset új, gyenge répával, petrezselyemmel.


Nekem is volt nagyobb kertem a régi házamnál, de azt, mikor megbetegedtem, nem tudtam tovább csinálni. Az erőm nem is jött vissza azóta sem teljesen, munkából ez a kicsi is elég már. Hálás vagyok amiért ennyit is bírok, és remélem hogy sokáig önálló lehetek még. Abban is bízom, hogy nem nyalom be a vírust.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook