Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Afp 15, 0.5MOM, NT 1.82, lehet Down-kóros a baba? fórum

Afp 15, 0.5MOM, NT 1.82, lehet Down-kóros a baba? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 28. 18:15
De tényleg miből gondolod a Down syndromát?
2014. máj. 28. 16:19

Az AFP és a tarkóredő (NT) adatok is abban segítenek, hogy egy valószínűséget számoljanak a Down-szindróma (és más genetikai eltérések) előfordulására. Ezekkel sem igazolni sem kizárni nem lehet a Down-szindrómát. További infó az AFP-ről: [link]

és a többi féle szűrésről is sok infót találsz még ott a linkeken.

2008. okt. 29. 22:09

Alacsony AFP lehet a korábban levett vér setében (nem volt pont 16 hetes), de lehet down tünet is.

A nyaki redő viszont jó, Down esetében 3 mm felett van. Ismerek olyat, akinek 14-es Afp-vel Down babája született, nem riogatásképpen írom.

De mondom, a nyaki redő jó, nem utal Down-ra. A legjobb, ha kikéri a kezelőorvos véleményét.


Egészséges babát kívánok :)

13. tundicicca (válaszként erre: 11. - Pmjudit)
2008. okt. 2. 20:50
Én is úgy tudom,hogy életkorhoz lehet kötni!Amikor én várandós voltam a lányommal,nekem az alsó érték 0.4 volt,a felső pedig 7,valahogy így,az enyém 0.84 lett!A védőnőm azt mondta,hiába,hogy ilyen alacsony,teljesen egészséges a baba,és igaza lett...,de én is megkérdeztem a dokit!Amikor kézhez kaptam az eredményt,másnap ott voltam az UH-on,mert ha jól emlékszem,az AFP-s eredménnyel menni kell UH-ra!
2008. okt. 2. 20:49
Az AFP alacsony értékét elég ritkán okozza kromoszóma rendellenesség. Gyakoribb okok a kezeletlen terhességi cukorbaj, a nem megfelelően beírt anyai súly, illetve a számítottnál fiatalabb magzati kor. De azért nem szabad ezt elbagatellizálni, el kell menni a genetikai tanácsadásra.
2008. okt. 2. 18:35

Én is azt javaslom, hogy ne aggódjon és ne hallgasson az ismerősökre, hanem hívja fel a dokiját.

Ha megfelelő dokija van, akkor nem zavarja, ilyenkor este sem.

Az AFP érték - én úgy tudom egyéni - életkor, testsúly befolyásolja.

2008. okt. 2. 18:26

Nyugi,unokatestvéremnek 3-szor lett rossz az AFP eredéménye,most meg egy másfél éves kislány boldog édesanyja!Ez sem ad biztos eredményt,de sztem jó érték! :)

De nyugodtan hívja fel a dokit,és ő megmondja,az sem jó,ha ideges!

2008. okt. 2. 17:48
Tegnap kiírtam én is 1fórumot GENETIKA barátnőmnek is rossz lett az eredménye.Hétfőn megy a vizsgálatra
2008. okt. 2. 17:25

Szia!


Dokija mit mondott erre az eredményre?

Ha fenn is áll a gyanú akkor az orvos biztos, hogy további vizsgálatokra küldi! Szerintem ne aggódjon fölöslegesen! Ha nem nyugszik meg, és a dokija még nem látta az eredményt, akkor nyugodtan hívja fel az orvosát, és mesélje el neki az eredményt! Ő vagy megnyugtatja, vagy elmondja, hogy mire van esély, mi a teendő, stb.!

De a kedves ismerősök szavára ne adjon! Grrrrrr, felmegy a pumpa, mikor ilyeneket hallok!!! Hogy lehet, egy kismamát ilyenekkel riogatni?!?!?

2008. okt. 2. 16:55

Nekem AFP 18, MOM 0,54 .

Most 18 hós és MAKKEGEÉSZSÉGES - Hála Istennek.

Én az AFP eredménnyel mentem 4D-re.

2008. okt. 2. 16:44

szia

a MOM kicsi, ami utalhat erre, a nyaki redő nem nagyobb sztem. Bár az AFP vizsgálatot önmagában kevésnek tartom, nem ad megfelelő információt, csak mijeszti a kismamikat meg az orvosokat is. Ha kell teszt első trimeszterben, akkor összetettet érdemes csináltatni, amiben van az ösztriol szint, és PAPP-A is. Ebből és az anyai korból lehet kockázatbecslést csinálni, és bizonyos kockázat mellett fel kell ajánlani az amniocentézist. De ezekből az adatokból, sztem nem lehet megmondani...

2008. okt. 2. 16:42

Egyik ismerősünk eredménye,most lett meg és ennyi lett neki!

Neki mondták ismerősei h lehet...tiszta ideg!Mondtam neki majd én itt megkérdezem itt úgyis rengetegen vannak hátha megnyugtató választ kap...

2008. okt. 2. 16:40
DE ugye a magzatvíz vétel, ami 100%-os, de sztem, ez egy tök jó AFP.
2008. okt. 2. 16:38
Miért gondolod, hogy down-os lenne?
2008. okt. 2. 16:38
Sztem nem.
2008. okt. 2. 16:31
Afp 15, 0.5MOM, NT 1.82, lehet Down-kóros a baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook