Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikumok összetételének magyarázata fórum

Kozmetikumok összetételének magyarázata (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kozmetikumok összetételének magyarázata

1 2 3 4 5 6 7
2016. szept. 1. 17:29

Sziasztok!


Szeretném kérni a segítségeteket, hogy valaki ajánljon olyan kozmetikum családot, amely hidratál is, viszont tartósítószer és káros anyag mentes. Nagyon sok helyen kerestem és kutattam eddig, de sajnos nem találtam rá megoldást, pedig számomra ez hatalmas probléma, hiszen allergiás vagyok a kőolaj származékokra, illetve a tartósítószerre is.

Köszönöm szépen és további szép napot nektek! :)

207. levente21 (válaszként erre: 206. - Veronika27)
2009. jún. 11. 10:41
Nekem tetszett a marketing, közel áll hozzám. Szeretek emberekkel foglalkozni. Logisztikai területen dolgozok már 5 éve. Nagyon élvezem ezt is. Megtanit rendszerben, folyamatokban gondolkodni. Nincsen két egyforma nap (nem lehet megunni) :))
206. Veronika27 (válaszként erre: 205. - Levente21)
2009. jún. 10. 17:47
Marketing meg reklám nekem is megvan, én is dolgoztam benne, de nekem nem jött be... Most mit dolgozol?
205. levente21 (válaszként erre: 204. - Veronika27)
2009. jún. 10. 11:25

Reklám Marketing

Logisztika

Külker Üzletkötő

Szakács

Felszolgáló


Ezeknél van papír is és dolgoztam is ilyen területen.

204. Veronika27 (válaszként erre: 203. - Levente21)
2009. jún. 10. 11:09
Az összes :))
203. levente21 (válaszként erre: 202. - Eb673dfdcb)
2009. jún. 10. 10:48
melyik érdekel? van egy pár :)
2009. jún. 9. 23:09
Levente a foglalkozásodat megkérdezhetem?:)
201. levente21 (válaszként erre: 193. - Eb673dfdcb)
2009. jún. 9. 15:42

Ebben teljesen igazad van. Sőt miközben keresgéltem azt a következtetést kellett levonnom, hogy a dekor sokkal jobban televan mint a teshigiéniást termékek.

Bár nálam nem ez volt a fókuszban :))), viszont mivel kitartóan keresgéltem találtam egy termékpalettát, ami mindent lefed, és nem kell kompromisszumot kötnöm. Nekem ez nagyon megnyugtató. Minden olyan anyagot mellőznek amiről itt a beszélgetés folyik + még vagy 2600 -at.

200. levente21 (válaszként erre: 192. - Eb673dfdcb)
2009. jún. 9. 15:22

Nem volt szándékom. Ellenben kíváncsi voltam, hogy egy vegyész/gyógyszerész mit reagál.


Mi meg azért vagyunk, hogy a saját érdekeinket vegyük figyelembe. És ne vásároljunk ócska termékeket. Tudom, hogy sokaknak kényelmesebb lemenni a drogériába és megvásárolni a motyókat. Magam is így voltam ezzel. De kénytelen voltam változtatni. Senkinek sem kívánom, hogy az legyen a motivációja, mint nekem.

2009. jún. 9. 09:25
Ja,Era,ha viszont kinyitod a Bodor Ferencné Anyagismeret-ét a szénhidorgének végén Ő is megemlíti a glycolt és származékait,igaz csak 1 mondatban,de mégis..
198. enrosadira (válaszként erre: 195. - Eb673dfdcb)
2009. jún. 9. 09:19

hát igen a Balea nem bio..néha kadnak vacak dolgokat,de aztán leteszteli a Német ökológiai fogyasztó védelem és rögtön átkomponálják a termékeket!

Én ezért szeretem.Kemény az ellenörzés,de nem bio-ra törekszenek,hanem mondjuk a kőolaj kiszűrésére meg a halogén fenolos vegyületek..Istenem,mennyi termékben benne vannak..

Szerintem a lécet lassan kell emelni,mert sajna nagyon nehéz tisza termékeket találni-és árban is kedvezőt.én már boldog vagyok,ha nem mérgező..

Amúgy a PG széhidrogénszármazék,de nekem most nincs időm elővenni porosodó kémia-könyvemet és lefordíani magyarra..

2009. jún. 8. 19:48
gáz...:)ezt akartam írni
2009. jún. 8. 19:45
Ezt most találtam és ledöbbentem...Ugye milyen gát?:(
2009. jún. 8. 19:44

Néhány veszélyes anyagokat tartalmazó termék (WWF gyűjtése alapján):



Rossmann Babatestápoló

Johnson&Johnson PH 5.5 tusfürdő és arclemosó

Oil of Olaz krémek

Nivea Visage arclemosó

A dm termékei közül pedig számtalan, Balea márkanév alatt futó termék.

194. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 193. - Eb673dfdcb)
2009. jún. 8. 19:44
A Hauschkának van.
193. eb673dfdcb (válaszként erre: 191. - Levente21)
2009. jún. 8. 19:36
Levenete, dekorkozmetikumokra értettem és ahogy tudom Lush, Hauschka-ezeknél nincs dekorkozmetikum, sajnos ahogy Rena írta azokat sem kerüli el a "rossz alapanyag":)...De vannak jók amik hatásfoka hát nem tudom, IIIIGEN MALU WILZ, Loreal:) Juhéééé ezek jók, amit még nagyon szeretek, de méregdrága Dior:) Mac:)...
192. eb673dfdcb (válaszként erre: 189. - Levente21)
2009. jún. 8. 19:31
Frankó kémia órát tartottál Levi:)...No de a gyárak ezt nem veszik figyelembe, hanem az olcsóságra "buknak"..Ez a gond...
191. levente21 (válaszként erre: 183. - Eb673dfdcb)
2009. jún. 8. 11:23

Beledarálták a tulipánt :))))

Az Ilcsinéniben, Luss (nem biztos, hogy jól írom), Hauska motyókban nincsen Parafinum Liquidum.

190. levente21 (válaszként erre: 181. - Enrosadira)
2009. jún. 8. 11:18

Minden esetben a saját véleményemet írom le. Csak akkor hagyatkozom és ragaszkodom a pontos "bemásolásokhoz" amikor minden szónak jelentősége van. Így elkerülhetem, hogy pontatlanságok kerüljenek ide. Mivel nem vagyok szakember ezért felelősen csak pontos információk alapján nyilatkozhatok.

Ha csak a Vali véleményét osztanám a kérdésben, akkor nem írogatnék ide a fórumba.

Az alverdével kapcsolatban Én is azt hallottam, hogy meglehetősen megbízhatóak. Viszont Egy másik fórumon közzé tették az összetevőket.(de ezt szerintem már írtam)Ott a harmadik helyen volt a propilén glikol. Ezért vagyok vele óvatos (szerintem ezt ís írtam már) csupa ismétlés :))

189. levente21 (válaszként erre: 175. - Enrosadira)
2009. jún. 8. 11:03

Unokatesómtól kaptam:

Glikolok (glycolok)

Így nevezi a kémikus a 2 vegyértékü alkoholokat (l.o.); tehát a Glikolok olyan vegyületek, melyek egy 2 vegyértékü szénhidrogéngyököt és 2 hidroxilgyököt tartalmaznak. Az etilénglikolt Würtz fedezte fel 1856. A Glikolok legfontosabb kiképződési módjai a következők:

Az olefinek halogén addicio-termékei (a paraffinek dihalogén származékai) az ecetsavas ezüsttel való hevítéskor ecetsavas étert adnak, ez pedig az alkálihidroxiddal való elszappanosításkor glikolt ad, p. Az olefin halogén származékai különben káliumkarbonát oldattal, továbbá ólomoxid és vizzel való hevítéskor is glikolokká alakulnak. Az etilénbromid sok vizzel való hevítéskor lassacskán szintén etilénglikollá alakul.

Az olefineket alklórossav vizes oldatával rázva, azok klórhidrinekké alakulnak, a klórhidrinek pedig nedves ezüstoxiddal (ezüsthidroxid) glikolokká alakíthatók, p.

Megjegyzendő, hogy a Glikolok-ban a hidroxilgyökök mindegyike más-más szénatomhoz van kapcsolva, de a glikolok származékaiban az 1 szénatomhoz való kapcsolódás is lehetséges. A magasabb Glikolok több izomer módosulatban is ismeretesek. A G. homolog sorozatot képeznek; e sorozat első tagja a metilénglikol CH2(OH)2 volna, amely azonban tiszta állapotban nincs előállítva, több származékát azonban jól ismerjük. A legfontosabb Glikolok a következők:

Etilénglikol C2H4(OH)2

Propilénglikolok C3H6(OH)2 (2 izomeria a és b).

Butilénglikolok C4H8(OH)2 (4 izomeria a, b, g és izó) stb.

A Glikolok szintelen, semleges kémhatású, édeskés izű, sűrű folyadékok. Vízben könnyen oldhatók, éterben nehezebben. Forráspontjuk közel 100°-kal magasabb, mint a megfelelő 1 vegyértékű alkoholoké. Kémiai sajátságaikra nézve megjegyzendő, hogy a hidroxilgyökök hidrogénjei különféle gyökökkel p. alkáli fémekkel, szénhidrogéngyökökkel és savgyökökkel helyettesíthetők.

Kozmetikai felhasználásra a bőrre gyakorolt hatást figyelembe véve csak a butylene glycol javasolt.

188. Veronika27 (válaszként erre: 187. - Enrosadira)
2009. jún. 5. 15:32

Én Eva Gardennel sminkeltem, szerettem nagyon! Ismeritek?

Ide Szlovéniába most robbant be. Lehetett menni próbasminkre egy nagyáruházban. Le is szólítottak engem, mondom köszi, ismerem :) Egyébként olasz termékek. Annak idején kizárólag csak azért választottam ezt, mert sminktárskát vagy szettet szerettem volna egyben, a Malué rettenetesen drága volt, a Gigisek meg épp cserélték ki és nem volt nekik raktáron.

187. enrosadira (válaszként erre: 183. - Eb673dfdcb)
2009. jún. 5. 12:45
Szia Era,elárulok 1 sötét titkomat-sminkelni én a mert megérdemlem!-el sminkelek,mert nagyon bejött-még a Malu Wilz-nél is jobban..
186. enrosadira (válaszként erre: 182. - Timyke26)
2009. jún. 5. 12:43

Nekem a naturlandról elég rossz a véleményem,szerintem csak a neve natúr:))vannak benne jó dolok,de a vivőanyagok meg tartósítók siralmasak!

Aki nem szeretne sokat ádozni szépsége megörzésére én melegen ajánlom mindíg a Baleát a dm-től-ha az alverde nem jön be-de most van a Rosmann-nak is 1 natúr vonala az Alterra-próbáld ki,jó minségű!Ha az se jön be,megnézheted a Rosmann-saját márkát-az se rossz.

Ha meg profira vágysz,indenképpen kozmetikustól szerezd be,aki elmondja melyiket és hogyan használd

185. eb673dfdcb (válaszként erre: 181. - Enrosadira)
2009. jún. 2. 22:52
Kedves Rena! Egyetértek, de 1000%-ban, Valival volt egy parázs vitám Alverdével kapcsolatban, de megegyeztünk egy döntetlenben:)))...De igen aki "más tollával ékeskedik"...:)...Azért nagyon jó, hogy itt vagy a fórumon, mikor jössz Magyarországra?? ÁÁÁÁ jó lenne:)
2009. jún. 2. 22:50
Apropó Ilcsi néni....Hátttt ahhoz csak kozmetikus útján jutsz hozzá, vagy pult alatt, ami szerintem nem olyan jó móka...Profi kozmetikum az szakembernek való, nem olyannak akinek nincs róla fogalma..
183. eb673dfdcb (válaszként erre: 182. - Timyke26)
2009. jún. 2. 22:48
Mi az hogy növény volt benne?.... tymike???...A paraffinum liquidum pedig hát igen...benne van pár biotermékben..ez biznisz tymike sajnos.." és nagyon ocsssó":))...Az alverde ternékekkel sminkelek embereket akik kimondodttan érzékenyek, de azt kell mondjam nem olyan jó tartós termékek sajnos...:(((
182. timyke26 (válaszként erre: 181. - Enrosadira)
2009. jún. 2. 18:06
Engem érdekelnének más, tiszta márkák. Mert az Nw, az alverde, a naturland 1-2 terméke, Ilcsi néni némely terméke. Ezek ok. De a naturland-nak nincsen mindene, Ilcsi néni szintén nem olcsó és nehezen beszerezhető. Nemrégen bementem egy bio nagykereskedésbe, és megnéztem a krémeket. Persze nem az összesen, úgy kb 3 félét, más más árkategóriában. Ugyanúgy tele volt minimum kétséges hatású összetevőkkel, de természetesen elsők között szerepelt a parafinum liquidum is. És a legvégén, az utolsó 3 összetevő között volt 1-2 növény is. Egy olyan boltban,ahol az emberek azt gondolják, bármit is vesznek le a polcról, az nekik jót fog tenni. :( Nagyon nehéz ártalmatlan, tiszta terméket találni.
181. enrosadira (válaszként erre: 180. - Eb673dfdcb)
2009. jún. 2. 09:32

Nehogy féreértsd,én is bírom Valit,sőt mindíg figyelem a honlapját,mert ír nagyon jókat,de..

Útálom,hogy bizniszel 1 mlm-rendszerben és minden más terméket leszól.Pl. az Alverde-mindenkinek ajánlható,tiszta és olcsó-nagyon sok ember nem engedhet meg magának 8000Ft-os krémeket-vagy még drágábbat.Ezek kontrollált,természetes kozmetikmok,de más márkákat is említhetnék..

Levinek meg a saját véleményét kéne erre a fórumra írnia és nem Vali sztoriait átirni vagy bemásolni-szerintem..

180. eb673dfdcb (válaszként erre: 168. - Enrosadira)
2009. jún. 2. 08:54
Én is Vali Fanra gondolok:)..De nem baj, Ő egy elvetemült egészségvédő ami nem baj:):)))...
179. eb673dfdcb (válaszként erre: 176. - Enrosadira)
2009. jún. 2. 08:51

Drága Rena!

Nah az Ő szavára mindig adok, egy zseni és szépen tálalja:)))pusziiiiiiiiiii

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook