Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van egy 1908-ban gyártott varró gépünk.Teljesen jó állapotban.Működő képes csak nem tudjuk használni. Nem tudja valaki hogy kell? fórum

Van egy 1908-ban gyártott varró gépünk.Teljesen jó állapotban.Működő képes csak nem tudjuk használni. Nem tudja valaki hogy kell? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 19. 16:38
Mint előbb emlitettem nekem is van két gépem is ,különbözők Az egyik régi tipusú géppel nagyanyáink himeztek is én meg ezt nem tudom kideriteni hogy himeznihogyan kell egy régi géppel vannak hozzá alkatrészek is különböző talpak,amelyekkel szegni lehet vékonyabban vastagabban,jól csinálja.De a himzésre nem jövök ra a gép tipusa VESTA 100-éven felüli!
2009. szept. 19. 16:31
Nagyon jó gépek ,először is nem mindegy hogy a cérnát hogy főzik be ,nem szabad neki szorulni az orsónál se mindegy a cérna befüzése,harmadikként van rajta egy számozot rész az általában öltéshoszat jelöl,és van egy másik számozott rész amely a cérna szoroságát mozgatja.A legfontosabb hogy a cérnák jólegyenek a gépbe befüzve különben nem varr,és a tűt is eltöri,mert megszorul a gép és annyi.Rég nem használt gépet be kell olajozni.
2009. márc. 1. 10:33
Nagyon is jók ezek a régi varrógépek.
2009. jan. 30. 20:57
Én is próbálkoztam anyukám singer-jével, nekem nem ment soha. Ő jól használja.
2008. okt. 2. 12:41
Köszönöm szépen a segítséget, megyek megbütykölöm valahogy.Ha mást szép dísz.
2008. okt. 2. 12:38
Kisvárda környékén tudsz egyet? Ha nem tudom használni eladom!
2008. okt. 2. 12:36
Valószínűleg a hajóháznál kell keresni a hibát, ha töri a tűt. Lehet, hogy már nagyon ki van kopva.Varrógép műszerész tudná orvosolni a hibát.
2008. okt. 2. 12:30
Zinger lábbalhajtós, van rajta minden, de töri tűt. Sajna nincs leírás, mert a nagymamám nem tartotta meg.
2008. okt. 2. 12:01

zinger,lábbalhajtós?!

nincs,hozzá régileirás,valahol a fiókba?

2008. okt. 2. 11:47

Ez milyen lábbalhajtós?

Gondolom igen,akkor úgy mint az elektromossal csak a lábaddal mozgatod folyamatosan és így hozod működésbe!Persze ha van rajta ékszíj!!!

2008. okt. 2. 10:22
Van egy 1908-ban gyártott varró gépünk.Teljesen jó állapotban.Működő képes csak nem tudjuk használni. Nem tudja valaki hogy kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook